فولک واگن روابط خود را با فروشنده بر سر تصاویر دوران نازی ها قطع کرد

خودروساز آلمانی نگرانی های شدیدی را نسبت به استفاده از تصاویر نازی ها توسط یک توزیع کننده مکزیکی ابراز داشته است. فولگان واگن گفت که «به شدت» از نشان دادن چنین تصاویری در تأسیسات وابسته موافق نیست.

خودروساز آلمانی فولوکس واگن (وی دبلیو) روز سه شنبه ستایش مرکز سیمون وی زنتال را که یک سازمان مدافع یهودی است، «به خاطر واکنش سریع به یاد قربانیان بربریت نازی ها» به دست آورد.

در اوائل هفته جاری، وی دبلیو روابط خود را با یک توزیع کننده مکزیکی پس از ظهور تصویری که در یک نمایندگی وابسته در مکزیک از یک سویل اولیه وی دبلیو در کنار سربازان نازی به نمایش گذاشته شد، قطع کرد که به ظاهر برای مقاصد تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گرفت.

وی دبلیو در بیانیه ای اعلام کرد: «ما به شدت از نشان دادن آن تصاویر در امکانات خود که رژیمی را نشان می دهد که بر نفرت و تبعیض در نقطه ای از تاریخ تأکید می کرد که خوشبختانه پشت سر گذاشته شده است، تأیید نمی کنیم.»

بازدید کننده به تسهیلات تصاویر به اشتراک گذاشته شده از تصویر در رسانه های اجتماعی، باعث تماس برای VW به فاصله خود را از فروشنده.

ادامه مطلب: هیتلر و ‘فولکلوگن او’: ردیابی تاریخ ۸۰ ساله سوسک

پیش از اعلام وی دبلیو از تصمیم خود برای قطع روابط، مرکز سیمون ویزنتال از خودروساز آلمانی خواست تا «امتیاز را به طور کامل رها کند تا پیام روشنی را به مشتریان خود منتقل کند که از تاریخ خود آموخته ایید.»

سوسک توسط فردیناند پورشه تحت حمایت آدولف هیتلر رهبر نازی ها به عنوان «ماشین مردم» تصور شد. فولک واگن برای اولین بار توسط جبهه کارگری آلمان که یک سازمان کارگری حزب نازی بود، به عنوان یک «شرکت خودروساز مردمی» تشکیل شد که توسط این ایالت اداره می شد.

طرح های بیسک که یکی از پنج خودروی چهار چرخ پرفروش تمام دوران ها بود، پس از جنگ به آرایه ای از خودروسازان متفقین ارائه شد که همگی آن ها را رد کردند. یک افسر نظامی بریتانیایی به نام ایوان هیرست در نهایت سرنوشت این خودرو را که همچنان در ولفسبورگ ساخته خواهد شد، تأمین کرد. او مسئول سیم پیچ کارخانه پایین قرار داده شده بود، اما در سراسر طرح آمد و در عوض متقاعد مافوق نظامی به سفارش ده ها هزار واحد برای اشغال سربازان به عنوان مقرون به صرفه و به راحتی ساخته شده حمل و نقل.

وی دبلیو به خاطر مقابله فعالانه با گذشته نازی های خود ستایش دریافت کرده است.

ادامه مطلب: خانواده به وي دبلیو زنگ ميزنن

ls/msh (AFP, Reuters)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر