VC افسانه ای برنامه ای برای مقابله با تغییرات آب و هوایی دارد


هر هفته، گزارشگر پیشرو آب و هوا ما ایده های عالی، تجزیه و تحلیل تخصصی و دستورالعمل های حیاتی را به شما ارائه می دهد که به شما کمک می کند در یک سیاره در حال تغییر رشد کنید. برای دریافت ثبت نام کنید تیآن سیاره هفتگی، راهنمای ما برای زندگی با تغییرات آب و هوایی در صندوق ورودی شما.


این کامل نیست، اما گاهی اوقات من به انقلاب کامپیوتر و اینترنت به عنوان قیاسی از انتقال انرژی فکر می کنم. هر تغییری مستلزم برق انداختن بخش های بزرگی از جامعه بود. همه دیدند که نیاز به مواد معدنی مهم در حال افزایش است و موازنه ژئوپلیتیک قدرت را تغییر دادند. و هر کدام بهره وری را تسریع کردند در حالی که بسیاری از افراد – منشی ها، صندوقداران بانک و رایانه های انسانی – بیکار شدند.

حتی در میان رده‌های میلیاردرهای فناوری، جان دوئر ممکن است استدلال کند که او دیدگاه غیرمعمولی در مورد این فاجعه در فناوری اطلاعات داشته است. Doerr کار خود را در سال 1975 با فروش نیمه هادی ها برای سخت افزارهای کوچک و رو به رشد مستقر در سانتا کلارا، کالیفرنیا به نام اینتل آغاز کرد. پنج سال بعد، او در شرکت افسانه‌ای Kleiner Perkins به سرمایه‌گذاری خطرپذیر تبدیل شد، جایی که در چند دهه آینده برای نت‌اسکیپ، آمازون و گوگل سرمایه‌گذاری اولیه کرد. او امروز در هیئت مدیره گوگل باقی مانده است و یکی از اهداکنندگان بزرگ به حزب دموکرات است.

مانند بسیاری دیگر در سیلیکون ولی، او اخیراً تمرکز خود را روی تغییرات آب و هوایی معطوف کرده است. او به تازگی یک کتاب جدید جالب و غیر معمول در مورد آن منتشر کرده است –سرعت و مقیاس: یک برنامه عمل برای حل بحران آب و هوایی ما در حال حاضر. (بسیاری از کتاب در وب سایت آن رایگان است.) در جایی که سایر کتاب های آب و هوا متقاعد کننده یا سنگین هستند، کتاب Doerr واضح است. این یک کتاب تجارت فرودگاهی در مورد تغییرات آب و هوا در قالب یک چک لیست اقدام جهانی آب و هوا است. این شامل پنج هدف اصلی است که بشر باید برای محدود کردن افزایش دمای کره زمین به 1.5 درجه سانتیگراد به آنها دست یابد. این اهداف واضح و فریبنده ساده هستند – آنها شامل «کربن زدایی شبکه برق»، «تعمیر مواد غذایی» و «پاکسازی صنعت» هستند. سپس کتاب چهار مورد را فهرست می کند شتاب دهنده ها این به بشریت کمک می کند تا دستیابی به این اهداف را تسریع بخشد. اینها به طرز فریبنده ای ساده تر هستند. از جمله “سیاست و سیاست برنده شوید”، “جنبش ها را به عمل تبدیل کنید” و “سرمایه گذاری کنید!”

این علامت تعجب در کتاب نیز آمده است. جای تعجب نیست که Doer داشته باشد سرمایه دار او در موقعیت خود نقش مهمی از سرمایه داری در گذار می بیند. این ممکن است به او دیدگاهی غیرمعمول و کوته بینی عجیبی بدهد: دهه های او در کلینر پرکینز باعث شده است که جریان های سرمایه گذاری را به عنوان بخشی از یک سیستم قدرت که باید دستکاری شود، به جای مانعی برای غلبه بر آن، مانند بسیاری از فعالان آب و هوا تلقی کند. آنها را نزدیک تر می کنند.

او ماه گذشته در مصاحبه ای به من گفت: “من نمی دانم چگونه می توانیم این مشکل را بدون مهار نیروهای سرمایه داری حل کنیم.” «بهترین تشبیهی که در کتاب دارم، اتفاقی است که در طول جنگ جهانی دوم رخ داد. آمریکا و انگلیس تولید ماشین و تجهیزات را متوقف کردند و در عرض چهار سال این ظرفیت را به تولید تبدیل کردند، فکر می کنم 268000 جنگنده و 20000 کشتی جنگی و یک میلیارد مهمات بود. به روشی مشابه، ما باید کار درست را انجام دهیم تا برنده‌ای را که باید انجام دهیم، انجام دهیم تا به نتیجه محتمل تبدیل شود.»

این دومین باری است که Doer تلاش می کند تغییرات آب و هوایی را رهبری کند. او در سال 2006 یک نمایش خصوصی از حقیقت ناخوشایند برای خانواده و دوستانش سپس، هنگام شام، دور میز قدم زدیم، و برخی از دوستان جمهوری‌خواه من گفتند: «به نظر می‌رسد گرمایش زمین واقعی است، اما مطمئن نیستم که ساخته دست بشر باشد». «وقتی به سر رسید [my daughter] مریم مستقیم به من نگاه کرد و گفت: بابا من می ترسم و عصبانی هستم. نسل شما این مشکل را ایجاد کرد. بهتره درستش کنی.»

این فراخوان برای اقدام به کارت تلفن Doerr تبدیل شده است. او در سخنرانی خود در TED در سال 2007 به آن اشاره کرد که گفت فناوری سبز “بزرگتر از اینترنت است… این می تواند بزرگترین فرصت اقتصادی قرن 21 باشد”. او 1 میلیارد دلار در فضا سرمایه گذاری کرد و از بیش از 70 شرکت حمایت کرد – که بسیاری از آنها بلافاصله شکست خوردند. نیم دهه بعد، این انقلابیون فناوری پاک توسط خود شرکت‌های اینترنتی مسدود شدند، که دوئر تصور می‌کرد می‌تواند از آنها پیشی بگیرد. شرکت‌های خورشیدی به‌ویژه ضربه سختی خوردند – Doerr از هشت مورد از آنها حمایت کرد و هفت مورد ورشکست شدند – زیرا توانایی چین برای تولید پنل‌های خورشیدی با کیفیت پایین در مقیاس بزرگ مانع از تقاضا برای پنل‌های نسل بعدی کارآمدتر اما گران‌تر از سوی استارت‌آپ‌ها شد. کالیفرنیا از آن حمایت کرد.

امروز سرمایه اولیه او در فناوری آب و هوا به ارزش 3 میلیارد دلار است که یک پاداش ناچیز است. (اگر او از تسلا حمایت می‌کرد، به جای استارت‌آپ خودروهای الکتریکی منحل شده فیسکر، که او آن را «احتمالاً بدترین تصمیم سرمایه‌گذاری زندگی من» نامید، از تسلا حمایت می‌کرد.) افزایش اخیر نگرانی‌های آب و هوایی آشکار به نظر می‌رسد. تا او را به بازگشت به سوال تشویق کند.

اگرچه اهداف اصلی آن بسیار گسترده است، اما ساده نیست –و، بله، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که غذا را درست کنیم– این بر اساس طراحی است: Doerr از فرهنگ مدیریت افسانه ای اینتل الهام می گیرد، که فرهنگ مدیریتی گسترده ای را ایجاد می کند. هدف، واقعگرایانه برای یک واحد تجاری و سپس بر اساس اندازه گیری ها تنظیم می شود نتایج کلیدی برای رسیدن به این هدف ضروری است. و جذابیت کتاب در مستقیم بودن این اهداف نهفته است – و در تحقیقاتی که دوئر و تیم کوچکی به رهبری مشاورش رایان پانچادسارام ​​هنگام جمع آوری آنها انجام دادند. (این تیم شامل آلیکس برنز، استراتژیست سیاسی و اولین بود نیویورک تایمز گزارشگر جاستین گیلیس باید اضافه کنم که پانچادسرام را می شناسم. او مشاور پروژه ردیابی کووید بود اقیانوس اطلس، که من یکی از بنیانگذاران آن هستم.)

بنابراین هر یک از اهداف Doerr حذف مقدار معینی از انتشار است: او گفت که بخش حمل و نقل مسئول هشت گیگا تن آلودگی آب و هوا در سال است، اما این تعداد باید تا سال 2050 به دو گیگا تن کاهش یابد. نسخه ای مناسب از مدل مسیر اقتصادی که هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوایی در گزارش های خود اعمال می کند. سپس هر هدف به چندین “نتیجه کلیدی” مرتبط می شود: برای برقی کردن حمل و نقل، وسایل نقلیه الکتریکی باید تا سال 2024 در ایالات متحده و در چین و هند تا سال 2030 برابر قیمت با وسایل نقلیه موتور احتراق داخلی دست یابند. زبان دوئر، این یک نتیجه کلیدی است 1.1. .) سپس نیمی از ماشین های جدید خریداری شده است در سراسر جهان تا سال 2030 باید خودروهای برقی وجود داشته باشد (امتیاز کلیدی 1.2) و تمام اتوبوس های جدید در جهان باید تا سال 2025 برقی شوند (امتیاز کلیدی 1.3).

زبان تنظیم‌شده شرکت‌های فناوری مشاغل آمریکایی را سیل کرده است، اما اکنون Doer آن را در یک موضوع سیاسی جهانی به کار برده است. و این موفقیت کتاب و اشتباه آن است. Doerr و Panchadsaram راه مشترکی برای صحبت در مورد مقابله با تغییرات آب و هوایی ایجاد کرده اند – برای خودشان، اگر نه برای دیگران. هر دو به وظایف جداگانه ای مانند “KR 4.2” یا “KR 6.1” در یک مکالمه اشاره می کنند. اما دنیا یک شرکت نیست. بشریت نمی تواند به طور هدفمند ابتکارات را دنبال کند، همانطور که یک شرکت می تواند، و “ما” دوئر – بازیگری که باید به برابری قیمت خودروهای برقی دست یابد و اطمینان حاصل کند که همه اتوبوس ها تا یک سال معین برق هستند – واقعا وجود ندارد.

که میتوانست البته وجود دارد – این یک موضوع سیاسی باز است. این کتاب راه‌های مختلفی را برای دور زدن این موضوع بدون توضیح مستقیم مشکل ارائه می‌کند. یکی از موارد ذکر شده «سرمایه گذاری!» است: در کتاب آمده است که VCها در شرکت های خصوصی باید از 13 میلیارد دلار در سال به بیش از 50 میلیارد دلار در سال رشد کنند. ایده بعدی او برای آزاد کردن مسیرهای سیاسی مسدود شده این است که کارمندان بیشتری را انتخاب کند (KR 8.2) و بحران آب و هوا را به “مسئله اصلی رای دادن در 20 کشور پر انتشار تا سال 2025” تبدیل کند (KR 8.1). و در حالی که کتاب به مطالعات موردی تشویق کننده در مورد چگونگی دستیابی به این اهداف سیاسی اشاره می کند، سوال اصلی این است که بازیگر سیاسی کیست. درست همه این چیزها؟ – آیا این یک افسانه نیست این است چالش مرکزی تغییرات آب و هوایی اگر می‌دانستیم بازیگر تاریخی کیست، اگر حتی «ما» را برای حل مشکل داشتیم، آن‌وقت مقابله با تغییرات اقلیمی بسیار آسان‌تر می‌شد.

بنابراین دور و همکارانش از مالیات کربن حمایت می کنند. او گفت: «ما در نظام سرمایه‌داری خود نتوانسته‌ایم قیمتی برای اثرات خارجی واقعی و قابل اندازه‌گیری تعیین کنیم. او گفت که طرح آنها برای مبارزه با مخالفان سیاسی “نتیجه کلیدی 7.2: حذف یارانه های مستقیم و غیرمستقیم به شرکت های سوخت فسیلی و اقدامات زیانبار کشاورزی است.” آژانس بین‌المللی مستقل انرژی گفته است که ما باید استفاده از سوخت‌های فسیلی را متوقف کنیم. عادت زنانه. آنها را متوقف کنید – زغال سنگ، گاز طبیعی، تمام شد. اگر شرکت های سوخت فسیلی به مرگ خود اعتراض کنند چه می شود؟ سپس «ما آنها را در بازار زدیم. ما آنها را در قوه مقننه شکست می دهیم. ما آنها را در اتاق هیئت کتک زدیم.» او افزود که کمپین موفق برای گنجاندن سرمایه گذاران فعال در هیئت مدیره اکسون موبیل، نشان می دهد که می توان آن را انجام داد.

من می خواهم این را بگویم است طرح: مذاکرات مداوم و نبرد سیاسی با مخالفان کربن زدایی تا پایان کار. اینطور نیست که من ایده بهتری در مورد چگونگی انجام این کار داشته باشم – یا اینکه “ما” کیستیم. و کتاب یک راهنمای مفید باقی می‌ماند: رویکردی نظام‌مند و جامع برای تفکر مهندسی مشکلی در مبارزه با تغییرات آب و هوایی و مجموعه ای از پیشرفت هایی که باید انجام شود تا ما پیشرفت کنیم – هر که هستیم.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر