آنفولانزای اسپانیایی ویران آلاسکا است. این بار با coronavirus روستاهای نمی گرفتن هر گونه شانس.

ایالت قرنطينه برای کمک به کنترل شیوع کروناویروس در حال جمع آوری خاطرات دلخراش برای بسیاری از بومیان آلاسکا که خانواده ها ویران شد دو سال اپیدمی آنفلوآنزای اسپانیایی که محو نیمی از جمعیت برخی از روستاها.

در نظر گرفتن یک نشانه از اقدامات شدید اعمال شده در طول 1918-1919 شیوع آنفولانزای که گسترش از طریق ایمیل حامل و معامله گران به روستاهای دورافتاده 200 فرد روستای Grayling در یوکان رودخانه ممنوع اعلام کرده است همه بازدید کنندگان و الزامی است که هر کسی که در طول شیوع بیماری در قرنطینه می شود و برای 30 روز. دیگر روستاها در نظر گرفتن مراحل مشابه با ممنوعیت پرواز همه به جز در مورد اورژانس پزشکی.

حتی معروف آیدیتارود سگ سورتمه نژاد — که در بخش بزرگداشت تحویل از زندگی صرفه جویی در تجهیزات پزشکی به Nome در طول یک سال 1925 diptheria شیوع دیدم یکی از طبیعی خود را با سورتمه حمل کردن سگ musher بازرسی نقل مکان کرد و دور از ساحلی روستای Shaktoolik پس از ساکنان آنجا مورد هجوم بیگانگان که می تواند حمل coronavirus. محققان می گویند آنفولانزای اسپانیایی کشته شدند اما شش نفر از Shaktoolik شهروندان است.

دریافت روزانه coronavirus به روز رسانی در صندوق پستی خود را: ثبت نام برای خبرنامه ما در حال حاضر.

این حرکت شهرهای مانند Grayling و Shaktoolik یادآور چگونه 600 نفر ایجاد کرد از Shishmaref نزدیکی, Nome, اب و هوای اسپانیایی شیوع آنفولانزای: رهبران قبیله ای نوشته شده نگهبانان مسلح به ممنوعیت هر کسی از ورود به احتمال زیاد به صرفه جویی در صدها زندگی می کند. در طول همان شیوع نزدیکی روستای ولز نمی اجرای محدودیت های مشابه و از دست 170 ساکنان بسیاری از آنها به خاک سپرده شده در یک گور دسته جمعی مشخص شده توسط یک صلیب چوبی.

“این بسیار اخیر. این اتفاق در من پدربزرگ و مادر بزرگ نسل. این نیست که چندی پیش گفت:” Dalee سامبو عماد 60 و مرجعیت لنگرگاه مبتنی بر Inuit Circumpolar شورای. “این است که هنوز با ما است.”

ایالات متحده گزارش کرده است تقریبا 46,500 تایید COVID-19 موارد با ملی مرگ و میر در تقریبا 600 عنوان از شنبه با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز داده داشبورد. آلاسکا گزارش نشده هر coronavirus مرگ و میر.

آلاسکا و هاوایی هر دو به تازگی دستور 14 روز در قرنطینه برای هر کسی فرود در فرودگاه از خارج. آلاسکا نظم شنبه شروع می شود و اجرا می شود از طریق حداقل مارس 21. هاوایی سفارش پنج شنبه آغاز می شود.

بسیاری از آلاسکا بومی روستاها تنها می توان با هواپیما یا ماشین برف در زمستان و یا بارج محموله در تابستان در نظریه محدود کردن ارتباط خود را با جهان خارج است. اما در همان زمان چند روستا باید جامع مراقبت های پزشکی نیاز است که هر کسی که مریض می شود باید پرواز به یک شهر بزرگتر برای درمان. علاوه بر این به طور منظم محموله پروازهای مورد نیاز برای نگه داشتن ساکنان عرضه با پایه آیتم های خانگی از مواد غذایی به کاغذ توالت.

“برای Inuit آنها را تشخیص وجود دارد صعودی به مناطق روستایی و دور افتاده. اما در همان زمان ما باید بیش از حد بسیاری از شکاف ها در نظر زیرساخت ها در آن جوامع است که نیاز به پروازهای باری و بارج” دروغ گفت.

واقعیت را بررسی کنید: چرا 1918 ویروس آنفلوانزا به نام “آنفولانزای اسپانیایی’?

ریدر Q&A: ما آب گرفتگی شده است با هزاران نفر از سوالات خواننده در coronavirus. ما در حال پاسخ دادن به آنها.

در سراسر کشور شهرداران و فرمانداران دستور داده اند که مردم را به ماندن در خانه به جز لازم برای سفر, برای تامین, قرار ملاقات های پزشکی و یا به ورزش است. در سراسر کشور حدود 100 میلیون آمریکایی به موضوع خود قرنطینه سفارشات از جمله در نیویورک و کالیفرنیا, اوهایو, لوئیزیانا دلاور و ایندیانا است. اما برخی از منتقدان از جمله رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در حال پرسیدن که آیا محدودیت های توصیه شده توسط مقامات بهداشت عمومی واقعا لازم است.

مطالعه 2006 برای دولت فدرال است که به بررسی چندین جدا جوامع از جمله یکی در ورمونت و دیگری در کلرادو به این نتیجه رسیدند که مناطق جدا شده که اجرا سخت قرنطينه در طول اسپانیایی flu pandemic شانس بهتر از ملت به عنوان یک کل.

Gunnison, کلرادو, مثلا, موانع و پست های بازرسی برای محدود کردن مردم از ورود به شهر اجرا با جریمه و زندان برای متخلفان. قرنطینه چهار ماه به طول انجامید اما این شهر دچار چند مرگ و میر ناشی از شیوع نتیجه گزارش با عنوان “تاریخی ارزیابی Nonpharmaceutical بیماری مهار استراتژی های به کار گرفته شده توسط ایالات متحده انتخاب شده جوامع در طول موج دوم 1918-1920 آنفلوانزای همه گیر” که نوشته شده بود برای فدرال دفاع تهدید کاهش Agency.

این گزارش همچنین به این نتیجه رسیدند که جوامع که نورد خود را قرنطینه سفارشات و سپس مجبور شدند به اجرای دوباره آنها را در هنگام وقوع بازگشته بودند کمتر به احتمال زیاد برای دیدن داوطلبانه انطباق بار دوم در اطراف.

در حال حاضر قرنطینه و پناهگاه در محل سفارشات در حال گسترش در سراسر کشور از هاوایی به نیویورک است. و ساکنان, Anchorage, آلاسکا بزرگترین شهرستان دستور داده شده است به “سرپا ایستادن کردن” برای کمک به کاهش سرعت گسترش ویروس. در حالی که دولت به طور کلی در نظر گرفته شده از راه دور تد استیونس لنگرگاه فرودگاه بین المللی چهارم-شلوغ ترین حمل و نقل هوایی فرودگاه در جهان, با تشکر از اینکه 10 دقیقه از 90 درصد از جهان صنعتی است. هر روز یک جریان ثابت از محموله هواپیما از آسیا زمین در لنگرگاه برای سوخت گیری و مبادله خدمه است.

Sean Asiqłuq Topkok یک استاد در دانشگاه آلاسکا فیربنکس گفت: آلاسکا جوامع بومی که تصمیم گرفته اند به قرنطینه خود را در حال احترام به اجداد خود.

“از یک بومی آلاسکا منظر Iñupiat در Shishmaref بود مأموران را به مطمئن شوید که هیچ کس وارد شده به خود را در جامعه بدون در نظر گرفتن اگر یک فرد عفونی یا نه برای رفاه کل جامعه” گفت: Topkok که دارای مدرک دکترا در مطالعات بومی است و بخشی Iñupiaq.

“وجود دارد بسیاری از روستاهای دیگر که نمی زنده ماندن به عنوان به خوبی به عنوان Shishmaref. چیزی که من یاد گرفتم از بقای خود است هوشیاری و Iñuuniaqatiunik Ikayuutiłiq,” او اضافه شده که به معنی “مسئولیت به قبیله” در Iñupiat.

Topkok 53 ساله گفت: بومی آلاسکا بزرگان که مورد احترام افراد مسن در جامعه به ویژه آسیب پذیر به دلیل coronavirus به نظر می رسد بیشتر خطرناک به افراد مسن است. در مقابل اسپانیایی بیماری همه گیر آنفلوآنزا کشته شدن تعداد زیادی از کودکان است.

“هر سالمند شروع به گفتن یک داستان که همه درس من جلوگیری از آنچه من انجام می دهند به آنها توجه کامل” Topkok گفت. “آنها صدای اجداد ما. آنها باید شاهد چنین تغییر چشمگیر این گذشته چند نسل. آن را نه تنها آنچه آنها می دانند که مهم است برای گوش دادن به, اما همچنین چگونه آنها همچنان برای انطباق با تغییرات در حالی که حفظ انعطاف پذیر مردم است.”

مستندات: این کشورها در حال سفارش ساکنان به ماندن در خانه یا پناهگاه در محل. چه معنا است ؟

چه زندگی بود که در سال 1918: قبل از coronavirus سیاتل بود تحت محاصره توسط مرگبارترین آنفولانزا در تاریخ است.

Topkok و عماد گفت: بومی آلاسکا روستاها تلاش کرده اند برای نسل های دسترسی و زیرساخت های گرفته شده برای اعطا شده توسط دیگر آمریکایی: حذف در حال اجرا آب لوله کشی داخل ساختمان و حتی قابل اعتماد دسترسی به اینترنت است. نگاهی به شستن دست ها, عماد گفت: در حالی که مقامات بهداشتی توصیه می کنند که مردم شستن دست های خود را اغلب با آب و صابون به مدت 20 ثانیه در یک زمان “که بزرگ اگر شما از آب آشامیدنی تمیز و منبع آب است.”

بسیاری از خانه ها در آلاسکا بومی روستاها با استفاده از مخازن آب برای نوشیدن آب و یا جمع آوری یخ و توالت ها فقط ظروف اندود شده با کیسه های پلاستیکی به عنوان شناخته شده “عسل سطل.”

این شرایط منجر به مشکلات طولانی مدت با پنومونی و سل شیوع بیماری در روستاها ترکیبات موجود عوارض ناشی از تغییر آب و هوا است که جاری شدن سیل در برخی از روستاهای ساحلی و تغییر اکوسیستم است که امرار معاش شکارچیان بستگی دارد برای مواد غذایی دروغ گفت.

“این نوع از موج پس از موج پس از موج — حتی اگر جوامع ما هستند و از راه دور آنها نهفته بودن با چیزهایی که در حال حاضر جهانی است. و است که بر ما از راه زندگی,” او گفت:. “این شیوع فقط آخرین فصل در آن است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>