محاکمه ترور راست گرا خاطرات خشونت آمیز را در فرایتال آلمان به هم می زند

اعضای یک گروه ترور راست دور به جرم هدف قرار دادن سیاستمداران و پناهگاه های پناهندگان با مواد منفجره در سال ۲۰۱۵ محاکمه می شوند. این پرونده فریتال را که شهری آرام نه چندان دور از شهر شرقی درسدن است، تقسیم کرده است.

تهدیدها از سال ۲۰۱۵ آغاز شد و استفی براچل از آن زمان هر روز همین پرسش ها را از خود می پرسد. “پشت ماشين بعدي چي منتظره؟ وقتی آسانسور باز می شود چه انتظاری می افتد؟»

او به یاد می آورد دریافت توهین آنلاین و زندگی با حس تماشا. “در اوت ۲۰۱۵ صندوق پستی من منفجر شد. پسرم مورد حمله قرار گرفت.»

Steffi Brachtel (picture-alliance/dpa/S. Kahnert)

استفی براچل در سال ۲۰۱۵ شروع به کمک به پناهندگان در فریتال کرد

براچل در فریتال به ظاهر آرام زندگی می کند. رودخانه ویزریتز از طریق شهر 40،000 نفر ، همسایه درسدن اجرا می شود.

زندگی او پنج سال پیش وارونه شد زمانی که او با دیگران هم گروه شد تا به پناهندگانی که به آنجا می رسیدند کمک کند. نفرت علیه آن ها قبل از اینکه حتی به آنجا برسونند از درون شهر فوران کرد. صدها نفر بارها هنگامی که فهمیدند تازه واردان در یک هتل سابق قرار خواهند گرفت به خیابان ها می روند.

اول اعتراض، بعد ترور

دو عکس متضاد در سال ۲۰۱۵ پدیدار شد. کسانی از جنگ داخلی هولناک در سوریه و پیامدهای فاجعه بار آن برای صدها هزار مرد، زن و کودک بودند که پیاده و با قایق در جستجوی امنیت فرار کردند. بسیاری در دریای مدیترانه غرق شدند. بچه هاي مرده توي سواحل يوناني زیبا شسته شدن

سپس تصاویری از مکان هایی مانند فرایتال وجود داشت که اوباش خشمگین به خیابان ها می پریدند و فریاد می زدند که پناهندگان در حال گرفتن کمک های دولتی هستند که خود به عنوان شهروندان تکذیب می شوند. خشم به عنوان یک شوک به براچل آمد.

“برای من وحشتناک بود که نفرت و قضاوتی که از شهرم می آید را ببینم. من اينجا به دنيا اومدم و دوران بچگي شادي داشتم . اما حالا این چهره زشت هم وجود دارد.»

خشم با اعتراضات خیابانی متوقف نشد. ابتکارات مختلف شهروندان تشکیل شد و خود را مدافع شهر می دیدم و کمپینی از اطلاعات غلط علیه پناهندگان را تحت فشار قرار می دادند. گروه های چت پر از لجن های نژادپرستانه علیه پناهندگان و توهین به هواداران خود مانند براچل بودند.

یک ابتکار یک قدم جلوتر رفت. به نام خود گروه فرایتال، آنها “ترور می خواستند. و این کاری بود که آنها انجام دادند.» براچل گفت.

ادامه مطلب: Codename ‘میوه’ — تروریست ها سرگرمی Freital

هشت عضو و وابسته به این گروه در سال ۲۰۱۸ به دلیل تأسیس یک سازمان تروریستی و «هدف قرار دادن پناهگاه های پناهندگان و همچنین آپارتمان ها، دفاتر و خودروهای مخالفان خود با مواد منفجره، احکام طولانی زندان صادر شدند. هدف متهمان ایجاد فضای ترس و سرکوب بود.»

محکومیت ها به نگرانی های براشتل پایان نداد. او دیگر پس از تاریکی خانه اش را ترک نمی کند و می داند تروریست ها هوادارانی فراتر از این هشت نفر در زندان دارند.

او گفت: «شما احساس ناتوان بودن می کنید.» او می گوید: «من همیشه اعتماد به نفس داشتم، اما بعد تهدیدها به شما نزدیک تر می شوند. شما توهین ها را به صورت آنلاین می خوانید که اطلاعاتی در مورد خانواده خودتان دارد. باعث ميشه تو پارانوييد باشي”

Violent street protest in Heidenau (picture-alliance/dpa/A. Burgi)

در سال ۲۰۱۵ خانه های پناهندگان در چندین شهر اطراف درسدن مورد حمله قرار گرفتند

پس از ترور

محاکمه دوم در ۷ سپتامبر علیه چهار عضو ادعایی دیگر گروه فرایتال و هوادارانشان در جریان بود. یکی از آن ها زمانی عضو شورای محلی بود.

مایکل ریشتر به دویچه وله گفت: «من انتظار دارم این محاکمه دوم در نهایت شک کنندگان باقی مانده ای را نشان دهد که این ها مجرم بوده اند، نه فقط چند «راسکال».

ریشتر در سال ۲۰۱۵ عضو شورای شهر بود. او به عنوان رئیس حزب چپ در آنجا با براچل در حمایت از پناهندگان کار می کرد و همچنین هدف آن قرار گرفت.

«توانستم اسناد دادگاه را بخوانم. اونا همه چيز رو در مورد من ميدونستن بعد از منفجر کردن ماشینم سعی کردند دوباره با ماشین جدیدم و با من در آن این کار را انجام دهند. آنها همه چیز را می دانستند.»

جزئیات کافی بود تا او را در سال ۲۰۱۷ فرایتال ترک کند. «ستمگر بود. فاجعه بار بود.» “يکي از مظنونين معلوم شد که همسايه منه”

ریشتر پس از اینکه به مدت ۹ ماه بیمار نوشته شد، در بایرن اسکان یافت و در آنجا مزرعه می گیرد و از سیاست اجتناب می کند. گفت: الان احساس آزادی می کنم. “ميتونم چيزي که دوست دارم رو بگم”

Michael Richter (picture-alliance/dpa/A. Burgi)

مایکل ریشتر، مشاور سابق شهر حزب چپ، فرایتال را به جای امن تر برای زندگی ترک کرده است

براچل گفت فکر می کند این دو محاکمه بر تفکر همسایگانش تأثیر داشته اند. جنایات اکنون به عنوان افراط گرایی راست گرا دیده می شود و نه فقط اعمال خرده پا. با این حال خوش بینی او محتاط است.

“من فکر می کنم ممکن است دوباره اتفاق بیفتد. این فقط نوک کوه یخ است. هنوز حمايت هاي زيادي از اتفاقي که اينجا افتاد وجود داره . خطر هنوز وجود دارد.»

پنج سال پس از حملات به پناهندگان، حزب آلترناتیو راست دور و ضد مهاجر برای آلمان قوی ترین حزب شورای شهر است. در سال ۲۰۱۵، Rene Seyfried، نماینده شورای AfD، برای اعتراضات خارج از خانه های پناهندگان در یک گروه چت که شامل تروریست های راست دور بود، فشار آورد. یکی از متهمان کارمند سابق سیفرید است.

او در این گروه پیش از تظاهرات نوشت: «من همه آنها را شکار می کردم.»

شهردار و ديگر مقامات محلی خشونت ها را در فريتال بازی کرده اند، در عوض نسبت به تيترهای منفی در مورد شهر ابراز نگرانی کرده اند.

دفتر شهردار در بیانیه ای کتبی به دویچه وله گفت اکثریت ساکنان فرایتال صلح دوست هستند و جای خشونت های افراطی در فریتال وجود ندارد.

ادامه مطلب: نظر – نفرت و منفعل بودن در آلمان

View of the courtroom in Dresden during the trial | (picture alliance/dpa/S. Kahnert)

اولین محاکمه اعضای گروه ترور راست دور آلمان فرایتال در سال ۲۰۱۸ به پایان رسید

امروزه ۱۲۰ پناهنده در فرایتال زندگی می کنند که در آپارتمان های خصوصی در سراسر شهر گسترش یافته اند. این نسبت 325 نفر از ساکنان برای هر پناهنده است. به گفته مسئولان شهر، بسیاری هم اکنون عضو باشگاه های ورزشی و ابتکارات دیگر هستند. برخی فعالانه به کار جامعه مشغول هستند.

یک گزارش شهری حضور پناهندگان را «سازنده» نامیده است.

اما در ماه مارس مردی فریاد زد که نازی ها در حالی که با ماشینش رانندگی می کرد به پناهندگان سلام می کرد. در ماه مه هنگامی که مردی او را تهدید کرد و به او تف کرد، به یک زن سیاه پوست در خیابان مورد حمله قرار گرفت. گرافیتی نازی ها بارها دیده می شوند که بر روی نماها و اتومبیل ها پاشیده می شوند.

و اکثریت ساکنان صلح دوست فریتال چیزی نمی گویند.

این مقاله از زبان آلمانی ترجمه شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر