رستوران ها در صورت انتخاب سختی: باز بماند با وجود خطرات و یا نزدیک با تضمین دوباره باز

پورتلند اورگان — اندی Ricker به یک طرح بود.

پس از اورگان دولتی کیت براون دستور داد تمام کافه ها و رستوران ها به توقف در محل ناهار خوری و محوری که تنها به دلیل افزایش coronavirus موارد Ricker یک جیمز ریش برنده جایزه آشپز که در عمل شش معتبر رستوران تایلندی در پورتلند دستور خود کارکنان آشپزخانه به پوشیدن دستکش و اقامت شش فوت از هم جدا. او فکر کرد که با نصب سخت پروتکل Pok Pok هنوز هم قادر به برآوردن Portlanders’ هوس مهم برای سس ماهی بال, رستوران ظرف امضا.

سپس Ricker کاهش یافته است توسط یکی از رستوران یک روز “را دیدم یکی از بچه های ما نیمه لغزش — او دستکش خود را خاموش او ایستاده بود در عرض دو پا را از یک مرد و من می دانستم که درست پس از آن ما تا به حال به نزدیک است. ما فقط نمی باید نظم و انضباط و به دور ماندن از هر یک از دیگر در آشپزخانه است.”

به Ricker آن را یک انتخاب واضح است. او توقیف از رستوران های تخمگذار کردن بیش از 150 نفر در این فرآیند است.

“تمام طول می کشد یک فرد بیمار شدن و سپس شما باید آن را در خود وجدان است که کسی گرفتار این بیماری وحشتناک و اگر آنها آن را به مادر بزرگ خود را,” او می گوید.

به عنوان coronavirus نوردد سراسر ایالات متحده سنگ زنی اقتصاد به توقف سرآشپزها و رستوران داران مجبور شده اند را به یک انتخاب دشوار: باز بماند به امید ساخت برخی از پول در حالی که خطر در ایمنی کارکنان خود و مشتریان و همچنین همه کسانی که مردم روبرو می شوند, و یا تعطیل و اخراج کارگران نمی دانستند اگر, و یا زمانی که آنها را دوباره باز کنید.

“خدای من ما در حال تماشای, مواد غذایی و نوشیدنی, صنعت و کسب و کارهای کوچک سقوط از هم جدا در حال حاضر می گوید:” دانا Moodie که بسته Marjorie یک التقاطی رستوران آمریکایی در مرکز سیاتل. “من امیدوار هستم که ما می تواند به شکل یک راه برای قرار دادن آن را به عقب با هم, اما من مطمئن هستم که چگونه ما در حال رفتن به آن را انجام دهد. ما در حال رفتن به دوباره اختراع خود را در راه های بسیاری.”

خطرات به باز ماندن بسیاری از عبارتند از: در حالی که کمی وجود دارد و نگرانی در مورد گسترش ویروس از طریق مواد غذایی آن می تواند در زندگی takeout ظروف برای چند روز و به طور معمول با مردم در نزدیکی. آن را غیر ممکن است برای نظارت بر تحویل رانندگان 24/7; مدت کوتاهی پس از نیویورک آغاز شده خود منزوی, یک عکس منتشر شده در رسانه های اجتماعی از ده ها تن از تحویل درایوهای مفتول در کویل در اطراف هر یک از دیگر در حال انتظار برای انتخاب کنید تا سفارشات و قطعا حفظ شش پا از فاصله. برخی از رستوران ها سعی در باز بماند اما در نهایت نمی تواند آن را انجام دهد. در لس آنجلس برجسته آشپز نانسی سیلورتن تا به حال به نزدیک او رستوران ها – از جمله یکی بود که تنها تغذیه گذاشته نوازی کارگران – پس از او آزمایش مثبت برای این ویروس خودش.

و هیچ راهی برای اطمینان می دانم که آیا رستوران کارگران در حال تمرین های اجتماعی فاصله در خارج از آشپزخانه و یا چگونه بسیاری از مردم دیگر آنها که در تماس با. “اگر دو نفر به یک استراحت و به اشتراک گذاری سیگار?” Ricker می گوید.

در پورتلند رستوران Quaintrelle, آشپز, آشپزی د Ryley این است که شناخته شده برای خود مزرعه به جدول مزه منوها که اغلب “فشار مردم خارج از منطقه راحتی خود را,” او می گوید. در پی coronavirus این rejiggered منو به تمرکز تقریبا به طور کامل بر راحتی مواد غذایی مانند مرغ سوخاری, استیک مرغ سرخ شده و نخود سوپ.

Quaintrelle کمرنگ کارکنان آن از 15 تا چهار اما این اذعان دارد که آن را در کنار غیر ممکن است برای اقامت شش فوت از هم جدا در یک آشپزخانه کوچک با “یک پیاده روی در [کولر] تقریبا به اندازه یک شهر نیویورک گنجه.” آنها پوشیدن دنده محافظ به عنوان لازم است اما این از آن متنفر.

“قرار دادن بر روی دستکش مانند مالش ژل بیحس کننده بیش از همه خود را از دست. من می دانم که دقیقا چه مقدار نمک من نیاز بر اساس چگونه آن را احساس می کند بین انگشتان من. آیا شما می دانید چقدر سخت است برای فصل گوشت با دستکش ؟ ” او می گوید.

Takeout کرده Quaintrelle اما این است که تحت هیچ توهمی است که آن را نوعی از گاو پول نقد. “هیچ راهی وجود دارد ما در حال ساخت پول می گوید:” این توضیح که بزرگترین شب takeout بالغ بر حدود 2000 دلار ارزش سفارشات. در یک نمونه ناهار خوردن در شب Quiantrelle دو برابر یا سه برابر این تعداد است.

در فورت کالینز کلرادو, Kevin Grossi نیز نگران نگه داشتن مشتریان خود و کارکنان امن در حالی که هنوز قادر به پرداخت هزینه برای مواد غذایی و حقوق.

Grossi صاحب منطقه ای جدید آمریکا متمرکز رستوران که به طور معمول در خدمت آسایش مواد غذایی مانند مرغ سرخ شده و بلغور و خم به شدت در تولید محلی. او می گوید که یک رستوران “به معنی همیشه بودن در بدهی به هر حال” پس از گرفتن یک ضربه در طول coronavirus لزوما خارج از عادی.

Grossi آگاه است که دیگر رستوران ها بسته شده اند اما او احساس نمی کند او لوکس به انجام است که به خصوص در یک بازار رقابتی است.

“این قطعا نه پول می گوید:” Grossi که کار با یک پرتقال سربند خدمت به عنوان موقت ، “این در مورد نگه داشتن نفس در ساختمان نگه داشتن چرخ ها در حال حرکت است.”

به علاوه او می گوید: برخی از مشتریان به سادگی نیاز به یک تغییر سرعت: “شما فقط می توانید غذا خوردن بسیاری از قرص نان. و همه ساخت نان.”

Grossi کاهش تعداد کارکنان مشغول به کار در هر روز به دو — یک پخت و پز, یکی, کار ثبت نام و سفارش آنلاین. معمولا او می خواهم که به عنوان بسیاری از 10 نفر مشغول به کار برای رسیدگی به خود 62-صندلی رستوران که او در حال حاضر می گوید اساسا یک کامیون مواد غذایی. مانند بسیاری از رستوران ها هنوز باز منطقه ای را تشویق می کند تا مشتریان خود را به پرداخت آنلاین برای خلاص شدن از تماس های مورد نیاز در فرد پرداخت.

تقریبا هر کس موافق است که pivoting به takeout نیست یک راه به چنگک جمع کردن در پول است.

اندی Fortgang که همراه با جیمز ریش برنده جایزه آشپز گابریل Rucker, co-دارای دو پورتلند رستوران Le کبوتر و Canard قرار داده و آن این است: “در کسب و کار رستوران فروش آمده در اعداد بزرگ و سود آمده در سکه.”

رستوران در حال حاضر کار در گامه نازک حاشیه: 10% حاشیه سود در نظر گرفته شده است بسیار موفق اما واقعیت این است که بسیاری از رستوران ها کار بین 0 تا 7 درصد سود.

“من می دانم که دقیقا چه مقدار پول ما در حال از دست دادن هر روز” Fortgang می گوید. “هر زمان که شما نزدیک به شما از دست دادن پول است. اما زمانی که شما برای کارکنان عقب نشینی زمانی که شما نزدیک برای بازسازی این یک انتخاب است. این نیست یک انتخاب است. این یک ضرورت است.”

در هفته قبل از اورگان فرماندار خاموش کردن ناهار خوردن در سرویس Fortgang و Ruckeragonized در مورد چه صحبت کردن به طور مداوم در مورد چگونه به نگه داشتن کارکنان خود و مشتریان خود را امن است. آنها در نهایت تصمیم گرفت که آنها نمی خواهد خطر.

“صادقانه آن را تسکین بود به واقع تصمیم به این دلیل که زمان منجر به تصمیم برزخ بود که بدترین بخش” Rucker می گوید. “تخمگذار همه خاموش بود وحشتناک و تهوع بلکه این است که اتفاق می افتد در سراسر جهان. آن را مانند کارکنان ما بودند سرزنش ما است.”

مانند دیگران در یک غیر ممکن است وضعیت Rucker و Fortgang تلاش کرده اند برای دریافت خلاق در طول بحران. Fortgang آغاز فروش 6-بسته های شراب سرپرستی از لو کبوتر را منادی فهرست شراب (بالا 6-بسته قیمت برای $995) در حالی که Rucker آیا پخت و پز دموی on Instagram Live, آموزش بینندگان برخی از رستوران ها’ معروف ترین ظروف. آن را یک امر خانوادگی به عنوان همسر خود را حنا فیلم و رله سوال از بینندگان. (اصلی ترین جاذبه های, Rucker به طور کامل اذعان می کند که سه فرزند از جمله 3 ساله آشپز فردی که لغو احکام صادره ی همان مواد به عنوان پدر و سوپ باعث می شود هر شب.) Fortgang می گوید Rucker را در حضور رسانه های اجتماعی کمک می کند نگه می دارد Le کبوتر و Canard در مقابل ذهن مردم که امیدوارم ترجمه برای بسته بندی رستوران هنگامی که هر کس می تواند باز.

دیگر اجتماعی فاصله و قرنطینه در drags هر چند بیشتر Rucker شگفتی اگر امن و مسئول راه خود را در رستوران ها می تواند نوعی از takeout.

“لو کبوتر غذا گردد برای آشپز خانه — آیا ما می توانیم آن را انجام دهید ؟” او می گوید. “در حال حاضر آن را فقط یک جوانه از یک ایده است. من مطمئن هستم که چگونه آن کار می کنند و من فکر می کنم آن خواهد بود تنها یک بار در هفته. من یک شرکت غذا.”

در سیاتل Moodie نیز با توجه به اصلاحی منو که takeout دوستانه و می تواند کمک به او کمی پول. اما او نگرانی های بیش از حد: او می خواهم برای تشویق مردم به ترک خانه خود را هنگامی که فرماندار دستور داده است تا هر کس به ماندن در خانه ؟ آیا این امکان پذیر است برای تهیه به تعداد لازم از دستکش و ماسک و کارکنان می توانند اقامت امن است ؟ و آن است که حتی ارزش اگر به عنوان او می گوید: “ما در حال به خطر انداختن زندگی برای خرده?”

مانند بسیاری دیگر از رستوران صاحبان Moodie نیست آن را در زمان برای دریافت کمک های مالی از چک حفاظت از برنامه دولت وام با هدف کمک به کسب و کارهای کوچک خود را نگه کارگران شاغل در طول coronavirus بحران است. PPP از پول زد و فورا ترک صاحبان کسب و کار کوچک در همه جا تقلا.

Moodie که می داند او را نادر به عنوان یک زن از رنگ داشتن یک رستوران, عجایب آنچه در آن همه به معنی برای آینده است.

“یک زن و یک صاحب کسب و کار کوچک, من فکر می کنم در مورد این اثر است که در تار و پود شهر ما” Moodie می گوید. “تماشای راه کمک های نورد که در آن علاقه بزرگتر شرکت سازه آنچه اتفاق می افتد این است که این روند باعث شده است ما را به از دست دادن عطر و طعم و تنوع شهرستان ما است.”

هنوز هم او را سپاسگزار — برای یک جامعه که ریشه او را برای آمدن به عقب برای او سلامتی و برای صاحبخانه است که نیاز ندارد او را به پرداخت اجاره بها در ماه آوریل و انتظار نیست آن را در ماه مه. او می داند که کسب و کارهای دیگر نیست که نشان داده است که نوع گریس.

در جای دیگر در سیاتل E. Lewis راد سپاسگزار است بیش از حد — اغلب به خاطر او در حال حاضر در حال اجرا یک کسب و کار است که رشد در takeout.

Ezell معروف مرغ که در عمل 15 سریع-بازی گاه به گاه مرغ سوخاری رستوران در غرب بیش از 36 سال جان سالم به آنچه راد رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت تماس “سه بزرگ Rs: redlining, رکود و نژادپرستی است.”

“من تا به حال یک سطح بالایی از اعتماد به نفس که ما می تواند خوب از آنجا که ما در حال حاضر از طریق رفته فقط در مورد هر چیز دیگری” راد می گوید.

با باز ماندن آنها شده است قادر به حفظ حدود 90 درصد از نیروی کار خود را در مجموع حدود 300 کارمند دارد. تقریبا 80 درصد از Ezell فروش هستند takeout که بدان معنی است که آنها نمی باید به منوی تغییرات.

آنها ساخته شده ایم تنظیمات دیگر ، آنها محافظ شیشه ای و محافظ در شمارنده و پرداخت در تمام رستوران ها و تشویق کارکنان و مهمانان به پوشیدن ماسک در تمام زمانها.

راد می گوید: آنها در ابتدا نگران است که کارکنان با پوشیدن ماسک خواهد ترساندن مهمان. در حال حاضر آنها را ببینید آن را نه تنها به عنوان یک احتیاط ایمنی اما یک حرکت را افزایش می دهد که مهمانان اعتماد به نفس در Ezell است.

هنوز هم وجود دارد هیچ راهی به 100 درصد امن و خدمت به مردم است. راد می گوید: بعد از یک کارمند آزمایش مثبت آنها بلافاصله بسته یک محل.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer penetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmamobil ödeme bozdurmaKamagrakameralı su tesisatçısıen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapAnında KrediKısa Saç ModelleriBağlama BüyüsüEvde Paketleme İşi