Omicron ناشناخته بزرگ: نرمتر است؟

[ad_1]

برای خبرنامه درک اینجا ثبت نام کنید.

Уمرغ Omicron ظاهر شد، دانشمندان سه سوال بزرگ داشتند.

اول اینکه آیا Omicron قابل حمل تر از نسخه های قبلی خواهد بود؟ با قضاوت بر اساس الگوهای رشد تقریبا عمودی موارد در آفریقای جنوبی، اروپا، نیویورک و تقریباً هر مکان دیگری که Omicron نامطلوب به نظر می رسد، پاسخ مثبت است. این ممکن است قابل حمل ترین گونه ویروس کرونا باشد که تا به حال دیده ایم.

دوم، آیا Omicron از هرگونه محافظت ایمنی در برابر واکسن ها و عفونت های قبلی ما جلوگیری می کند؟ در اینجا شواهد نیز گسترده است: بله. موارد رو به رشد روزانه در مناطق عمدتاً واکسینه شده به اندازه کافی قانع کننده هستند. برای مثال‌های واضح‌تر، صدها پیشرفت را در لیگ‌های NFL، NHL و NBA ببینید، لیگ‌هایی با سطح واکسیناسیون بالای ۹۰ درصد. اگرچه واکسن اجباری است، کورنل مجبور شد دانشگاه خود را پس از مثبت شدن آزمایش نزدیک به 1000 دانشجو ببندد.

سوم، آیا Omicron باعث بیماری شدیدتر می شود؟ پاسخ دادن به این سخت ترین بود، تا حدی به این دلیل که دو جزء دارد: یک سوال آسان و یک سوال دشوار.

سوال آسان این است که آیا یک بزرگسال معمولی واکسینه شده (یا اخیراً آلوده شده) با همین مشکل مواجه است یا خیر شخصی خطر ابتلا به بیماری شدید Omicron، که او از ویروس کرونا اصلی در مارس 2020 با آن مواجه شد. پاسخ تقریباً به طور قطع منفی است. ایالات متحده مصونیت زیادی را از طریق عفونت ها و واکسیناسیون ها فراهم کرده است و به نظر نمی رسد نوع Omicron از این همه محافظت انباشته در امان باشد. در ماه گذشته، ما متوجه شدیم که Omicron با شکستن اولین لایه ایمنی، که آنتی بادی های خنثی کننده ما است، مشخص می شود. اما به نظر می رسد لایه بعدی دفاعی ما، پاسخ سلول T ما، در برابر این گزینه بسیار بهتر عمل می کند. اگر واکسن ها را به عنوان یک سیستم دفاعی از قلعه در نظر می گیرید، Omicron مانند یک ارتش مهاجم است که می تواند دیوارها را بشکند (یعنی محافظت در برابر آنتی بادی های خنثی کننده را دور بزند)، اما برای غلبه بر محافظت از سلول های T با شوالیه های موجود در آنها مبارزه نمی کند. آمریکایی‌های تقویت‌شده به‌ویژه در برابر نوع Omicron مجهز هستند، زیرا شلیک سوم تعداد و کیفیت آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده ما را افزایش می‌دهد، که به طور موثر دیوار ایمنی ما را می‌سازد.

اکنون برای سؤال دشوارتر: گزینه Omicron برای افراد بدون مصونیت چقدر شدید است؟ به طور کلی، شواهد از کشورهای دارای شیوع گسترده Omicron و مطالعات نشان می دهد که یک پاسخ خوش بینانه مشروط وجود دارد. اما حتی یک پاسخ خوش بینانه از سوی افراد می تواند خبر بدی برای سیستم مراقبت های بهداشتی باشد.

داده ها بر اساس کشور به کشور

آفریقای جنوبی – کاملاً خوش بینانه، اما احتمالاً گمراه کننده: نرخ بستری کشور در این موج سقوط کرده است و به نظر می رسد تاکنون موارد به اوج خود رسیده است. در بیمارستان ها، پزشکان کاهش درصد افرادی را که به اکسیژن اضافی نیاز دارند گزارش کرده اند که مرگ و میر کلی کمتری را پیش بینی می کند. آفریقای جنوبی در تمام سنین کمتر در معرض مرگ ناشی از Omicron هستند. اکثر همگروه ها الف را دیده اند کاهش 50 تا 70 درصدی مرگ و میر در مقایسه با سویه های قبلی کروناویروس، با یک تجزیه و تحلیل. و موج سرعت تحریف شده کشور ممکن است حاکی از وجود بسیاری از موارد بدون علامت باشد. همه اینها در مقایسه با بدبینانه ترین سناریو امیدوارکننده است. اما آفریقای جنوبی کشوری جوانتر از ایالات متحده است و در معرض گسترده امواج قبلی بیماری قرار گرفته است، بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که همه کشورها دقیقاً تجربه مشابهی داشته باشند.

بریتانیا – کمتر خوش بینانه، اما خیلی زود: بستری شدن در بیمارستان به سرعت در لندن و به طور متوسط ​​در سراسر انگلستان در حال رشد است. اما محققان هنوز نمی توانند بفهمند که چه میزان از افزایش بستری شدن در بیمارستان نتیجه احیای دلتا و چه میزان ناشی از افزایش Omicron است. آ عنوان به طور گسترده به اشتراک گذاشته شده است از جانب فایننشال تایمزبا جمع بندی مطالعه ای از امپریال کالج لندن، گفت که “هیچ مدرکی” مبنی بر اینکه Omicron وزن کمتری نسبت به دلتا دارد، پیدا نکرده است. اما نویسندگان این مطالعه بیشتر از بسیاری از روزنامه نگاران مراقب بودند که به این نکته اشاره کنند که این یافته بر اساس داده های بستری «بسیار محدود» است. بریتانیا نماینده بهتری نسبت به آفریقای جنوبی برای تجربه مورد انتظار آمریکا با Omicron است، اما تاکنون منبع بدتری برای داده‌های با کیفیت بالا است. این یک پرونده در حال رسیدگی است.

دانمارک – تا حدودی خوش بینانه، اما خیلی زود: برنامه موارد Omicron عمدتاً در دانمارک عمودی است، اما نرخ بستری Omicron در این کشور به نظر می رسد حدود 60 درصد کمتر از دلتا استطبق برخی اقدامات و گزارش های دولت کمتر از پنج بیمار مبتلا به امیکرون در بخش مراقبت های ویژه هستند. که در میانگین مرگ و میر روزانه علاوه بر این، بدون تغییر باقی می ماند. اما ممکن است خیلی زود باشد که از مرگ و میر یا حتی بستری شدن در بیمارستان به عنوان یک شاخص استفاده کنیم، با توجه به فاصله بین رشد موارد و مرگ و میر.

مطالعات

آفریقای جنوبی – شواهد زیادی از یک بیماری خفیف تر، همه با هشدار: А تحلیل دنیای واقعی از Discovery، بزرگترین شرکت بیمه سلامت آفریقای جنوبی، تخمین زد که بزرگسالان آلوده به Omicron حدود 30 درصد کمتر از بزرگسالان مبتلا به امواج دیگر در بیمارستان بستری می شوند. (یک ارزیابی اولیه که قبل از بررسی همتایان در روز پنجشنبه منتشر شد، تخمین زد که احتمال ابتلا به بیماری شدید در بیماران Omicron 70 درصد کمتر از عفونت‌های دلتا است.) اکثر بستری‌های Omicron در آفریقای جنوبی – از جمله بیش از 80 درصد از افرادی که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند افراد واکسینه نشده مقاله دیسکاوری همچنین دریافت که دو دوز واکسن فایزر، اگرچه تنها 30 درصد در کاهش انتقال موثر است، اما حدود 70 درصد در کاهش انتقال موثر است. بستری شدن در بیمارستان.

هنگ کنگ – مکانیسم احتمالی برای یک بیماری خفیف تر: یک بررسی محققان هنگ کنگ که نمونه‌های ویروس را روی یک بشقاب مطالعه کردند، به این نتیجه رسیدند که 24 ساعت پس از عفونت، Omicron 70 برابر سریع‌تر از نوع دلتا و ویروس اصلی در برونش‌ها، راه‌های هوایی که نای را به ریه‌های شما متصل می‌کند، تکثیر می‌شود. اما این مطالعه همچنین نشان داد که Omicron به طور قابل توجهی کمتر از سویه های قبلی در تکثیر در بافت پایین ریه موثر است. این ممکن است نمایه بیماری متفاوتی را برای Omicron نشان دهد. عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی معمولاً باعث سرماخوردگی و گلودرد می‌شوند، در حالی که عفونت‌های دستگاه تنفسی تحتانی بیشتر باعث ذات‌الریه می‌شوند. این کشف همچنین ممکن است مکانیسمی را برای سرایت بیشتر نشان دهد: ذرات ویروسی در قسمت فوقانی ریه کمتر احتمال دارد باعث بیماری جدی شوند، اما احتمال بیشتری دارد که هنگام صحبت کردن، آواز خواندن یا فقط نفس کشیدن دور انداخته شوند.

کمبریج – مکانیسم احتمالی دیگری برای بیماری خفیف تر: راوی گوپتا، پروفسور میکروبیولوژی بالینی در دانشگاه کمبریج، گزارش جدیدی را نوشت که نشان می‌دهد نوع Omicron آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده ما را به قیمت تکثیر کمتر در ریه‌های ما دور می‌زند – چیزی شبیه ارتش مهاجم قرون وسطایی که در پوسته‌گیری تخصص دارد. دیوارهای قلعه، اما نه در نبرد با شوالیه ها در آنها. درست مانند مطالعه هنگ کنگ، توصیف Omicron از مطالعه کمبریج با ویروسی که مسری تر است اما کمتر احتمال دارد باعث بیماری های تنفسی شدید مانند ذات الریه شود، مطابقت دارد. (این مطالعه همچنین به طور مستقل به این نتیجه رسید که دوز سوم mRNA سطح آنتی بادی های خنثی کننده را در کوتاه مدت «صرفه جویی» می کند و احتمال عفونت و بیماری شدید را کمتر می کند.)

قبل از اینکه شواهدی محقق شود، حدس من این بود که Omicron تقریباً به وزن دلتا خواهد بود. در این مرحله، بر اساس داده های ملی و آزمایش های آزمایشگاهی، بهترین ارزیابی من این است که چنین است اندکی برای یک فرد بالغ سالم واکسینه نشده بدون عفونت قبلی – و به طور قابل توجهی با شدت کمتر برای افرادی که از سلول های T در برابر عفونت های قبلی یا واکسیناسیون محافظت می کنند.

حساب همه گیری پیچیده تر از مجموع آن است شخصی تجربیات. ویروس ها مشکلات تولید مثل هستند. ویروسی که 60 درصد خفیف‌تر است اما 300 درصد عفونی‌تر است، معمولاً موارد شدیدتری ایجاد می‌کند. با موج جاری دلتا که در حال حاضر بیش از 10000 نفر را در هفته در ایالات متحده می کشد. انواع گزینه تطبیق – حتی گزینه ای که بسیار خفیف تر است – می تواند سیستم مراقبت بهداشتی را که از قبل فرسوده شده است، تحت فشار قرار دهد.

Уکلاه همه کارها را انجام می دهد به معنی برای شما? بخش سخت در پاسخ به این سوال این است که من نمی دانم “شما” کی هستید، دفاع سلول های T شما چیست، یا تعطیلات را چگونه سپری خواهید کرد. بهترین راه برای فکر کردن در مورد وزن کل در ایالات متحده این است که چهار دایره متحدالمرکز را تصور کنید که در آن هنگام تورم در بیرون خطر بیماری افزایش می یابد.

افراد غیر مسن در رینگ مرکزی تقویت می شوند. به نظر می رسد این گروه از بیماری های جدی کاملاً ایمن بوده و در برابر عفونت ها به خوبی محافظت می شود. یکی از این افراد آمریکایی‌های زیر 65 سال دوبرابر واکسینه شده و بدون عوارض سیستم ایمنی هستند. این گروه بیشتر در معرض خطر پیشرفت های Omicron هستند – و می توانند انتشار دادن Omicron برای افراد آسیب پذیرتر است، اما به نظر می رسد که به لطف ایمنی سلول های T در برابر بیماری های شدید کاملاً محافظت می شود. (در مورد خطر بلندمدت کووید در این گروه‌های Omicron، فکر نمی‌کنم هنوز اطلاعات خوبی در اختیار داشته باشیم. اما سویه‌های قبلی با ماه‌ها مشکل در تنفس و اختلال در عملکرد ریه مرتبط بوده‌اند.)

در حلقه سوم افرادی هستند که واکسینه شده و یا حتی تقویت شده اند، اما همچنان در معرض خطر هستند. این گروه که شامل افراد مسن و افرادی با سیستم ایمنی ضعیف است، شایسته مراقبت ویژه است. افرادی که در مرکزی ترین حلقه ها قرار دارند باید هنگام اختلاط خانواده ها با سالمندان مراقب باشند، زیرا در صورت پیشرفت، نمی توانیم مطمئن باشیم که محافظت از سلول های T سالمندان از آنها در برابر بیماری های جدی محافظت می کند. به یاد داشته باشید که در میان افراد مسن، سن هنوز مهم است: طبق CDC، افراد بالای 85 سال در معرض خطر مرگ ناشی از کووید هستند که تقریباً پنج برابر بیشتر از افراد 65 ساله معمولی است.

در نهایت، دور چهارم نشان دهنده جمعیت گسترده تر واکسینه نشده، هم در ایالات متحده و هم در سراسر جهان است. به نظر می رسد Omicron آنقدر مسری است که حتی با یک دوره خفیف تر بیماری، باید منتظر هجوم بستری شدن در بیمارستان در بین افراد واکسینه نشده باشیم.

وقتی همه حلقه ها را کنار هم می گذارید متوجه می شوید که چرا بحث وزن اینقدر سخت است. افرادی که در حلقه های یک و دو هستند ممکن است با خطر شخصی بالای عفونت شدید Omicron مواجه نشوند. اما اگر هنگام جشن گرفتن با مردم در دور سوم و چهارم مسری باشند، می توانند بیماری را به گروه های آسیب پذیرتری که ممکن است واقعاً بیمار شوند سرایت کنند.

لطفاً هنگام اختلاط خانواده ها در این فصل تعطیلات احتیاط کنید. سعی کنید هنگام گذراندن وقت با اقوام مسن‌تر، آزمایش‌های سریع انجام دهید تا مطمئن شوید که مسری نیستید. Omicron ممکن است کمتر از آنچه ما می ترسیدیم سنگین باشد. اما می توانیم خوشبین و در عین حال مراقب باشیم.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izle