Omicron ما را مجبور می کند که در مورد کووید سبک تجدید نظر کنیم

[ad_1]

وقتی دلتا سال گذشته از ایالات متحده عبور کرد، بسیار قابل حمل بود و کشنده تر این گزینه ما را به یک بیماری همه گیر انداخت. ویروس همچنان خطرناک بود، به ویژه برای افراد واکسینه نشده، اما آنها تا حد زیادی می خواستند ادامه دهند. افراد واکسینه شده نیز تا حد زیادی می خواستند به جلو حرکت کنند. این ویروس نمی خواست ادامه پیدا کند. بنابراین ما به یک شیار مرگبار سقوط کردیم و تعداد آمریکایی‌هایی که در سال 2021 بر اثر کووید-19 جان خود را از دست دادند، بیشتر از سال 2020 بود. اکنون Omicron حالت به ایالت را پشت سر می‌گذارد – حتی به شدت واکسینه شده – و موارد جدید در حال افزایش است. این ویروس هنوز هم برای افراد واکسینه نشده کشنده است، اما تعداد زیاد عفونت‌های خفیف در آنهایی که واکسینه شده‌اند، ما را با این رکود پس از دلتا شوکه می‌کند. برای مقابله با این بسیار منتقل، اما در حال حاضر نرم تر گزینه، ما در میانه راه تنظیم مجدد COVID هستیم.

CDC قبلاً دوره انزوا را برای افراد واکسینه شده کوتاه کرده است. عفونت های ناگهانی تبدیل به یک امر عادی می شوند. و آنتونی فائوچی به بستری شدن در بیمارستان، نه موارد، به عنوان معیاری برای تأثیر واقعی Omicron اشاره می کند، زیرا بسیاری از عفونت ها اکنون پیشرفت های جزئی هستند.

با آلوده کردن بسیاری از افراد به سرعت، Omicron ما را به آینده ای بومی که در آن همه افراد دیگر مصونیت دارند، سرعت می بخشد، بنابراین کروناویروس در نهایت مرگبارتر است. اما در کوتاه مدت، Omicron به عنوان یک شتاب دهنده خطرناک است. سریعترین راه برای بومی شدن بهترین راه نیست. هنوز تعداد زیادی از افراد واکسینه نشده و واکسینه نشده در ایالات متحده وجود دارد، و مواردی که ممکن است طی ماه‌ها گسترش یافته باشند اکنون به هفته‌ها فشرده می‌شوند. حتی اگر درصد کمتری از بیماران نسبت به قبل در بیمارستان بستری شوند، این درصد اندک، ضربدر تعداد زیادی از موارد، بیمارستان‌هایی را که در حال حاضر بسیار نازک هستند تحت تأثیر قرار می‌دهد. هفته های آینده زمان بدی برای ابتلا به کووید، آپاندیسیت یا شکستگی پا خواهد بود.

فشرده‌سازی همه این موارد جزئی در هفته‌ها عواقب خود را دارد: تعداد زیادی از کارکنان بهداشتی به طور همزمان بیمار می‌شوند، که کمبود مداوم کارکنان در بیمارستان‌ها را تشدید می‌کند. مدارس، خطوط هوایی، مترو و شرکت‌ها نیز دریافتند که کارگران آنها به Omicron مبتلا شده‌اند. ممکن است هیچ استثنای پیشگیرانه ای وجود نداشته باشد، اما لغو غیرقابل پیش بینی وجود خواهد داشت. “آنها برای چند هفته سردرگم خواهند بود. جوزف آلن، استاد بهداشت عمومی هاروارد، گفت: فکر نمی‌کنم راهی برای دور زدن آن وجود داشته باشد.

این واقعیت که ما با کووید بومی مواجه خواهیم شد تغییری نکرده است. و این واقعیت که مردم نمی توانند انتظار داشته باشند که برای همیشه از ویروس در یک سناریوی آندمیک اجتناب کنند، تغییر نکرده است. Omicron اکنون ما را مجبور می کند که آشکارا به این واقعیت نگاه کنیم که مردم می توانند COVID را دریافت کرده و منتشر کنند، حتی اگر واکسینه شده باشند. مشکل این است که ما آن را در حالت بحران انجام می دهیم.


با ابتلای افراد زیادی به کووید، تفکر ما در مورد این ویروس در حال تغییر است. عفونت های پیشرو هنجار جدید هستند. برای مدتی، حداقل در برخی از تاول‌هایی که به شدت واکسینه شده بودند، افرادی که به عفونت‌های ناگهانی مبتلا می‌شدند در مغز خود متعجب می‌شدند که «اشتباه» کرده‌اند. اما اکنون – با عرض پوزش برای هذیان – همه مبتلا به کووید هستند. و اگر این کار را نکنید، احتمالاً کسی را می شناسید که می شناسد. حتی مراقب ترین افراد هم بیمار می شوند. «من فکر می‌کنم روکش نقره، تا آنجایی که روکش نقره‌ای وجود دارد، مایه شرمساری است [of getting COVID] به سرعت ذوب می شود لیندسی لینینگر، کارشناس سیاست های بهداشت عمومی در کالج دارتموث گفت و خدا را شکر. زمانی که کووید در نهایت به آندمیک تبدیل شود، عفونت‌های ناگهانی عادی خواهند بود.

افراد واکسینه شده نیز به درستی می بینند که خطر ابتلا به یک مورد بد کووید در آنها بسیار بسیار کمتر از مارس 2020 است (به نظر می رسد Omicron نیز چنین است. کمی کمتر از دلتا خطرناک استاما از آنجایی که دلتا از کروناویروس اصلی خطرناک‌تر بود، Omicron در همان سطح اولیه قرار دارد.) انتقال به بومی‌گرایی همیشه تا حدی روان‌شناختی خواهد بود، و مردم به آرامی این ایده را که باید یا می‌توان برای همیشه از ابتلا به کووید جلوگیری کرد، کنار گذاشتند. Omicron این را خیلی سریع روشن کرد.

حتی اگر نمی توان برای همیشه از کووید جلوگیری کرد، دلایل خوبی برای جلوگیری از دریافت یا انتقال آن در چند هفته آینده وجود دارد. Sira Madad، اپیدمیولوژیست بیماری های عفونی در هاروارد، گفت که درمان های بهتری برای Omicron در راه است. قرص بسیار موثر فایزر به تازگی توسط FDA تایید شده است، اما تحویل آن کوتاه است. تنها یک آنتی بادی مونوکلونال، سوتروویماب، در حال حاضر علیه Omicron کار می کند و زایمان نیز کوتاه است. مدد گفت: «متاسفانه بستری شدن در بیمارستان و در دسترس نبودن این درمان‌ها زمان وحشتناکی است. در چند ماه آینده، چشم انداز افراد در معرض خطر جدی کووید بهبود خواهد یافت.

و برای جامعه به عنوان یک کل، تعداد زیادی از موارد در حال حاضر خطری برای بیمارستان‌ها و خدمات اولیه ما به همراه دارد. لنینگر گفت: به هر چیزی که فردی آسیب پذیر در برابر کووید نیاز دارد فکر کنید. ما به آب در شیر آب و غذا در یخچال نیاز داریم. و ما به یک پرستار نیاز داریم که بتواند پرواز کند زیرا بیمارستان های ما در محاصره هستند. این بدان معناست که نیروگاه های آب، فروشگاه های مواد غذایی و خطوط هوایی به کارکنانی نیاز دارند تا سالم بمانند و به کار خود ادامه دهند.

اینجا همه چیز گیج کننده تر می شود. استراتژی Omicron ما در حال حاضر نیز با تمایل مخاطبان خسته تر محدود شده است. با این همه ویروس، ما باید دوباره منحنی را صاف کنیم. اما در اوایل مارس 2020، ما فاصله گذاری اجتماعی را برای “هموارسازی منحنی ها” به عنوان یک اقدام موقت برای طی هفته ها یا ماه های آینده درک کردیم. “خب، الان دو سال است. آیا ما باید این کار را برای پنج سال انجام دهیم؟ جولی داونز که درک ریسک را در دانشگاه کارنگی ملون مطالعه می کند، گفت: این فقط پایدار نیست. اگر شدیدترین محدودیت‌های کووید – دستورات خانگی و تعطیلی پیشگیرانه – برداشته شود، نمی‌توانیم از تعداد خیره‌کننده موارد Omicron جلوگیری کنیم.

CDC در تلاش برای ایجاد تعادل بین این واقعیت ها، دوره های انزوا را از 10 به 5 روز برای افراد بیمار کوتاه می کند. آژانس توانست توصیه‌های جدید را به گیج‌کننده‌ترین راه ممکن اجرا کند – با عدم نیاز به آزمایش برای افراد بدون علامت ابتدا و کم اهمیت جلوه دادن مفید بودن آزمایش‌ها قبل از افزودن یک تست اختیاری. اما CDC اساساً با مجموعه‌ای سخت از معاوضه‌ها سر و کار دارد: ما در حال حاضر آزمایش‌های سریع کافی برای هر بیمار نداریم و ایزوله کردن افراد برای مدت طولانی یا خیلی کوتاه عواقبی دارد. معلمان و دانش آموزان را برای مدت طولانی در انزوا نگه دارید و مدارس نمی توانند باز بمانند. آنها را خیلی زود برگردانید، آنها ویروس را پخش می کنند و مدارس نیز نمی توانند باز بمانند.

Omicron ما را مجبور می کند که در نحوه برخورد با موارد جزئی کووید که هرگز از بین نمی روند، فکر کنیم. او این کار را متأسفانه در یک لحظه آشفته و خطرناک انجام می دهد. برای گزینه بعدی و برای زمستان آینده باید از قبل برنامه ریزی کنیم. چالش های پیش رو از قبل مشخص است. بیمارستان‌هایی که حتی در فصول بد آنفولانزا استرس دارند، باید هر زمستان با کووید و آنفولانزای ترکیبی مقابله کنند. ویروس کرونا همچنین به تکامل خود ادامه خواهد داد و انواع جدیدی ظاهر خواهند شد که همچنان ایمنی ما را تضعیف می کنند. در یک سری از سه گزارش هفته گذشته، گروهی از مشاوران سابق بایدن یک استراتژی بلندمدت برای نظارت بر همه عفونت‌های تنفسی – از جمله کووید، آنفولانزا و ویروس سنسیشیال تنفسی – و حفظ وزن جمعی آن‌ها کمتر از فصل بد آنفولانزا را در طول دوره‌های بیشتر ترسیم کردند. تست های نظارت قوی، کاهش و توسعه واکسن ها و درمان. ما سال گذشته را در پاسخ به گزینه‌های جدید گذراندیم، اما آنچه ایالات متحده اکنون به آن نیاز دارد یک هدف بزرگ برای کووید است، حتی اگر کرونا دوباره ما را غافلگیر کند.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izle