Omicron آغاز پایان است

[ad_1]

منمثل همه نیست من می دانم که کووید وجود دارد.

در مراحل اولیه همه‌گیری، بیشتر دوستان من مستقیماً از ویروس در امان بودند. شاید خیلی بیشتر مراقب بودند. یا شاید آنها فقط خوش شانس بودند. به هر دلیلی، شانس آنها تمام شده است. هفت دوست صمیمی اخیراً به من گفتند که آزمایش آنها مثبت بوده است. برخی مشکوک هستند که کووید دارند، اما نمی توانند به آزمایش برسند. خوشبختانه، همه قطعا علائم خفیفی دارند (بدون شک، تا حدی به این دلیل که همه واکسینه شده اند و در معرض خطر بالایی نیستند).

مدل موجود در حلقه دوستان من با آنچه در آفریقای جنوبی در حال تحول است، مطابقت دارد، جایی که برای اولین بار نوع جدید کروناویروس Omicron شناسایی شد. تعداد موارد در کشور به سرعت افزایش یافته است، اما تعداد مرگ و میرها تا کنون بسیار افزایش یافته است، بسیار تدریجی – احتمالا نشان می دهد که Omicron مسری تر است اما باعث بیماری کمتری نسبت به نسخه های قبلی می شود.

با این حال، علائم اولیه از مکان های دیگر کمی نگران کننده تر است. و حتی یک سویه به میزان قابل توجهی کمتر کشنده می تواند باعث کشتار زیادی شود اگر خیلی سریع پخش شود.

داده های اولیه مبهم به این معنی است که، حداقل در حال حاضر، آینده اپیدمیولوژیک فوری نامشخص است. قبل از اینکه Omicron ناله کند، می توانیم چند ماه را در ناراحتی نسبتاً خفیف سپری کنیم. یا ممکن است در آستانه افزایش تصاعدی دیگر در بستری شدن و مرگ و میر باشیم.

با این حال، شرط می‌بندم مهم نیست که Omicron – یا گونه‌های آینده این بیماری چقدر طول بکشد، ما در مسیر پایان دادن به همه‌گیری به عنوان یک پدیده اجتماعی هستیم.

Фاز روزهای اول از همه‌گیری، هم کارشناسان و هم مردم عادی در مورد میزان فاصله‌گذاری اجتماعی یا تعلیق‌های اعمال‌شده توسط دولت اختلاف نظر دارند. در هر مرحله، برخی از مردم می خواستند گام های رادیکال بردارند، در حالی که برخی دیگر بیشتر نگران هزینه ها و مضرات چنین مداخلاتی بودند. و این امروز صادق است. اما نبردهای جاری برای ماسک ها و دستورات واکسن میزان تغییر میدان جنگ در ماه های اخیر را مبهم می کند.

علیرغم افزایش تعداد موارد، تعداد کمی از کارشناسان یا سیاستمداران اقدامات ریاضتی را برای کاهش سرعت گسترش ویروس پیشنهاد می کنند. اشتهای توقف یا سایر مداخلات اجتماعی در مقیاس بزرگ به سادگی از بین رفته است. این بدان معناست که در عمل ما از “کاهش سرعت گسترش” یا “هموارسازی منحنی” صرف نظر کرده ایم. به میزان بسیار بیشتری نسبت به موج های قبلی، بی سر و صدا تصمیم گرفتیم دست هایمان را بالا ببریم.

آخرین سیاست های دولت بایدن نشان دهنده این تغییر است. مطابق با که در نیویورک تایمز، برنامه های کاخ سفید شامل اعزام نیرو برای کمک به بیمارستان ها برای مقابله با جهش های کووید است. قرار دادن فن ها در مکان هایی که به آنها نیاز دارند. ارجاع به قانون زمان جنگ برای سرعت بخشیدن به تولید آزمایشات کووید؛ ارسال تست رایگان برای مردم در ماه آینده؛ و افتتاح کلینیک های بیشتر واکسیناسیون. “همه اینها اقدامات معقولی هستند. اما برای استفاده از استعاره از گفتمان تغییرات آب و هوایی، آنها عمدتاً در زمینه سازگاری هستند: هدف کمک به ما برای مقابله با موج موارد است. و در وهله اول جلوی این اتفاق نیفتد.

واقعیت ممکن است نیاز به تعدیل هایی در این استراتژی در هفته ها و ماه های آینده داشته باشد. اگر Omicron شروع به فرستادن ده ها هزار بیمار به بخش های مراقبت های ویژه کند و بیمارستان ها را در آستانه فروپاشی قرار دهد، هم سیاستمداران و هم شهروندان پاسخ خواهند داد. اما اگر زمانی هدف متوقف کردن وضعیت اضطراری بود، محدودیت‌های جدی مانند توقف تنها در صورتی قابل تصور است که وارد شرایطی شویم که وضعیت اضطراری از قبل برای همه روشن باشد.

دانشمندان راه خود را برای تصمیم گیری در مورد پایان یافتن این بیماری همه گیر دارند. اما یک مورد مفید اجتماعی– نشانگر علمی زمانی است که مردم عادت کرده اند با حضور مداوم یک پاتوژن خاص زندگی کنند. بر اساس این تعریف، هجوم عظیم عفونت های Omicron که در حال حاضر در حال عبور از ده ها کشور توسعه یافته است بدون ایجاد واکنشی بیش از نیم دل، نشان دهنده پایان همه گیری است.

Уخسته از “عادی جدید” آیا این بدان معناست که این بیماری خطر کمتری دارد؟ یا مردم کووید را نادیده می‌گیرند، حتی اگر سالانه صدها هزار نفر را بکشد؟

دلیل واقعی برای انتظار سناریوی قبلی و امیدوارکننده‌تر وجود دارد. ویروس‌ها زمانی خطرناک‌تر هستند که به جمعیتی وارد شوند که قبلاً هرگز با آنها تماس نداشته‌اند. هرچه افراد «از نظر ایمنی شناسی ساده لوح تر» باشند، احتمال بیشتری وجود دارد که در رنج باشند. این نشان می‌دهد که چند ماه آینده می‌تواند محافظت قابل‌توجهی در برابر گونه‌های آینده ویروس برای ما فراهم کند: زمانی که بسیاری از جمعیت در معرض Omicron قرار بگیرند، بشریت از نظر ایمنی کمتر ساده‌لوح خواهد بود، که ممکن است به ما کمک کند تا بهتر با گونه‌های آینده کرونا مقابله کنیم. بدون افزایش قابل توجه مرگ و میر.

با این حال، این یک نتیجه گیری از پیش تعیین شده نیست. Omicron می تواند کسانی را که مبتلا می کند با ایمنی بسیار کوتاه یا بسیار ضعیف در برابر سویه های دیگر هزینه کند. اگر بدشانس باشیم، یک سویه آینده می‌تواند (حداقل) به اندازه Omicron مسری و (حداقل) کشنده باشد.

واضح است که شدت تنش های آینده از اهمیت اخلاقی بالایی برخوردار است. و به همان اندازه روشن است که ما چیستیم باید در پاسخ به امواج آتی ویروس، حداقل تا حدی به ماهیت تهدیدی که با آن روبرو خواهیم شد بستگی دارد. (پاسخ این مدل همچنین اثرات طولانی مدت کووید را در بسیاری از بیماران، از جمله برخی که در ابتدا علائم خفیف داشتند، در نظر می گیرد.) با این حال، حدس من همان چیزی است که ما داریم. اراده دیگر به این مسائل نمی پردازد. اکنون به نظر می رسد که آمریکا آماده است تا با یک آه و شانه بالا به امواج آینده پاسخ دهد.

Уمن بزرگ شدم در بالا در آلمان، من مجذوب گزارش های خبری در مورد زندگی در بسیاری از مکان های خطرناک بودم. به نظر می رسد ساکنان بغداد یا تل آویو صرفاً با خرید یا ملاقات با دوستان برای یک فنجان قهوه در خطر هستند. چگونه، با آمیزه ای از وحشت و تحسین تعجب کردم، آیا کسی می تواند برای چنین لذتی ناچیز حاضر به چنین خطر وجودی شود؟

اما حقیقت موضوع این است که تقریباً همه مردم در طول بیشتر تاریخ ثبت شده با خطرات روزانه بیماری یا مرگ خشونت آمیز روبرو بوده اند که بسیار بیشتر از خطراتی است که در حال حاضر مردم در کشورهای توسعه یافته با آن مواجه هستند. و با وجود وحشت واقعی 24 ماه گذشته، این حتی در حال حاضر نیز صادق است.

آیا تمایل ما به زندگی و معاشرت در مواجهه با چنین خطراتی بی پروا است؟ یا الهام بخش است؟ نمی دانم. اما خوب یا بد بعید است که تغییر کند. عزم برای ادامه زندگیمان عمیق و شاید همیشه انسانی است.

از این نظر، از بهار 2020 به عنوان یکی از خارق‌العاده‌ترین دوره‌های تاریخ یاد می‌شود – زمانی که مردم به طور کامل از زندگی اجتماعی کناره‌گیری کردند تا گسترش یک بیماری‌زا خطرناک را کاهش دهند. اما آنچه در چند ماه ممکن بود، برای سال‌ها، چه رسد به دهه‌ها، ناپایدار بود.

هر آسیبی که Omicron ممکن است در آینده نزدیک وارد کند، ما احتمالاً به زودی زندگی ای خواهیم داشت که بسیار شبیه بهار 2019 است تا بهار 2020.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaredfoxbetmobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma ümraniye escort