هند و بنگلادش آماده شدن برای هیولا سیکلون به عنوان با شدت گرفتن بیماری همه گیر

منتشر شده

دهلی نو – هند و بنگلادش در حال آماده شدن برای تخلیه به 3 میلیون نفر در مسیر یک برنامه به طور بالقوه مخرب گردباد چالش شده و حتی بیشتر دلهره آور با افزایش تعداد coronavirus عفونت در هر دو کشور.

طوفان Amphan است که انتظار می رود با شدت بهم زدن به رودخانه دلتا در بالای خلیج بنگال در روز چهارشنبه به وقت محلی در آوردن خطرناک و وزش باد و بارش باران و افزایش جزر و مد و جاری شدن سیل. آن است که در حال حاضر به عنوان یک “سوپر گردباد” تنها دوم مانند طوفان در این منطقه از سال 1999 هر چند پیش بینی بر این باورند آن را تضعیف کمی قبل از ریزش زمین.

این بیماری همه گیر است که تشدید مشکل از آماده شدن برای طوفان است. هند بیش از 100,000 تایید coronavirus موارد در حالی که بنگلادش است 25,000. هر دو کشور تحمیل کرده اند فلج مستندات آن را ترک کرده اند و ده ها میلیون نفر از مردم با درآمد.

در حال حاضر کسانی که در معرض طوفان روبرو هستند بی سابقه ای ترکیبی از یک فاجعه طبیعی همراه با یک بیماری همه گیر. برخی از evacuees می گویند آنها وحشت زده از ابتلا به این ویروس در پناهگاه های اضطراری که در آن آنها ممکن است ساعت ها در فضاهای محصور شده با قابلیت حفظ فاصله از سایر افراد است.

مقامات در حال تلاش برای کاهش ازدحام. در مناطق ساحلی بنگلادش تبدیل شده مدارس و کالج ها به پناهگاه های موقت, افزایش مجموع ظرفیت موجود از 4000 به بیش از 12000 محمد محسن, مدیر, کل کشور, مدیریت بحران, بخش. “ما این اجتماعی را حفظ فاصله,” او گفت:.

در هند دو کشور را تحمل فشار از گردباد تاثیر: West Bengal و Odisha. در برخی از پناهگاه در اوریسا مردم هستند که نیاز به استفاده از دست عفونی قبل از ورود و به پوشیدن ماسک برای مدت اقامت خود را.

Pradeep ینا یک مقام ارشد دولت نظارت بر امداد رسانی تلاش در اوریسا توصیف زمان تخلیه به عنوان یک “چالش بزرگ” از آنجا که مردم در حال حاضر تحت “فشار روحی” از گسترش covid-19. او خواست مقامات به مردم توضیح دهد که خطر فوری از طوفان بیشتر است خطر عفونت است.

اما برخی از مردم ساکن در این ایالت مناطق ساحلی هستند متقاعد به خصوص در مکان های که در آن طوفان پناهگاه قبلا استفاده می شود به عنوان مراکز قرنطینه.

Bholanath و توسعه behera, 41, که زندگی در یک منطقه انتظار می رود که ضربه سخت طوفان گفت که روستای خود را به طور منظم پناهگاه استفاده می شد به قرنطینه 38 کارگران که در حال بازگشت به منطقه از دولت و از طرف دیگر از کشور است. کارگران منتقل جاهای دیگر اما مردم هنوز حاضر به استفاده از پناهگاه با وجود وعده داده است که این امر بررسی شود.

“مردم هنوز هم می ترسم” او گفت:. “در واقع هیچ کس می رود نزدیک به طوفان پناهگاه دیگر.” روستای کردم اجازه از مقامات به استفاده از یک مدرسه به عنوان یک پناهگاه در طول طوفان به جای.

در کشور همسایه در ایالت بنگال نیز وجود دارد برخی از مقاومت به استفاده از پناهگاه از ترس از ویروس. “ما آماده برای مردن در خانه گفت:” Dilu Seikh زندگی می کند که با هفت نفر از اعضای خانواده اش در جزیره ای در منطقه South 24 Parganas. “ما در حال رفتن به یک طوفان پناهگاه هر قیمتی بدون توجه به آنچه دولت می گوید.”

وزیر بنگال غربی گفت که نزدیک به 300,000 نفر تخلیه شده است. در اوریسا بیش از 60 ، 000 در حال حاضر تخلیه شده است اما به عنوان بسیاری از 1.1 میلیون ممکن است معطوف به پناهگاه است. در بنگلادش این رقم می تواند رسیدن به 2 میلیون و گفت: محسن فاجعه مدیریت رسمی.

در میان کسانی که در معرض خطر است و یکی از آسیب پذیرترین پناهندگان جمعیت. حدود 1 میلیون Rohingya پناهندگان زندگی می کنند در شلوغ اردوگاه ها در بنگلادش در کخس بازار. دو coronavirus موارد گزارش شده در اردوگاه های هفته گذشته است. آخرین پیش بینی نشان می دهد که این اردوگاه ها در مسیر مستقیم از طوفان گفت: Francesca Fontanini سخنگوی کمک های بین المللی قرار گرفتند. اما آنها در حال آماده سازی تجهیزات اضطراری از مواد غذایی برزنت و تصفیه آب و قرص.

در ستخیرا منطقه در بنگلادش است که انتظار می رود به تحمل فشار از طوفان مقامات شروع به استفاده از بلندگو به مردم بگویید به تخلیه در روز دوشنبه.

روز سه شنبه آنها شروع به رفتن درب به درب به اصرار آنها برای تغییر به پناهگاه.

بر خلاف قبل از طوفان مقامات نیز با استفاده از مدارس و مساجد با بیش از یک طبقه به عنوان پناهگاه گفت Bhabtosh کومار مندل یک مقام های محلی در روستای Burigoalini. هدف این است که برای جلوگیری از جمعیت است. از مردم خواسته شده است برای رسیدن به پناهگاه با ماسک مندل اضافه شده است. او در مسابقه برای جمع آوری و حتی بیشتر ماسک برای توزیع قبل از طوفان رسید.

– – –

واشنگتن پست Niha Masih در New Delhi, The hockey writers در Bhubaneswar, Azad Majumder در داکا و Kalpana Prodhan در کلکته کمک گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>