تاریخی صلح در افغانستان رسیده با طالبان اجازه خروج از U. S نیروهای

واشنگتن – ایالات متحده و طالبان مذاکره کنندگان امضا یک توافق تاریخی شنبه در قطر است که می تواند در نهایت 19 سال از جنگ در افغانستان و اجازه می دهد رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به شروع وعده خروج نیروهای آمریکایی.

زلمای خلیل زاد بالای ایالات متحده با ایران را امضا این پیمان به عنوان وزیر امور خارجه مایک Pompeo نگاه کرد. این مجموعه صحنه را برای مذاکرات بیشتر است که می تواند منجر به دائم پیمان صلح بین دولت افغانستان و شورشیان طالبان. این چند احتمالات در میان آنها اجازه می دهد که افغانستان به عنوان یک پایگاه برای تروریست هایی که تهدیدی برای ایالات متحده است.

اما یک صلح دائمی و پایان دادن به طولانی ترین جنگ در تاریخ ایالات متحده بر تعهد توسط طالبان یک متمرد شورش به نفی خشونت و القاعده تروریست ها استفاده می شود که افغانستان به عنوان یک پایگاه به مرحله سپتامبر. تروریستی 11.

“اگر طالبان و دولت افغانستان زندگی می کنند تا به این تعهدات ما را قدرتمند مسیر رو به جلو برای پایان دادن به جنگ در افغانستان و آوردن نیروهای ما صفحه اصلی” رئيس جمهور گفت: در یک بیانیه منتشر جلوتر از روز شنبه در مراسم امضای در دوحه.

تحت توافق جدید ایالات متحده آغاز خواهد شد و مرحله به مرحله خروج از افغانستان, نقشه کشی را به 8,600 سربازان از 13,000. در مقابل طالبان توافق کردند که به قطع روابط خود با القاعده, گروه تروریستی که راه اندازی گردید. حملات 11 برابر آمریکا

Pompeo گفت: باقی مانده نیروهای ایالات متحده را در خدمت به عنوان یک اهرم برای اطمینان از طالبان زندگی می کند تا به وعده های خود.

“ما از نزدیک تماشا طالبان انطباق با تعهدات خود و تنظیم سرعت از ما برداشت خود را به اقدامات” Pompeo گفت: در مراسم امضای. “این است که چگونه ما را به اطمینان حاصل شود که افغانستان هرگز دوباره در خدمت به عنوان پایه ای برای تروریست های بین المللی.”

در کابل وزیر دفاع علامت Esper گفت: خروج از آمریکا و نیروهای ائتلاف خواهد بود بر اساس طالبان reining در آن مبارزان.

“با این حال باید طالبان موفق به تعهدات خود, آنها را جریمه شانس خود را برای نشستن با همکار افغان و عمدی در آینده کشور خود. علاوه بر این ایالات متحده خواهد دریغ نکنید برای بی اثر کردن توافق” Esper گفت: در آماده شده اند ،

اگر طالبان تحقق وعده های خود به نفی القاعده و شروع به داخل افغانستان مذاکرات ایالات متحده با توافق به یک عقب نشینی کامل از تمام باقی مانده نیروهای آمریکایی از افغانستان در مدت 10 ماه.

طالبان همچنین توافق کردند برای باز کردن مذاکرات با دولت افغانستان در یک قدرت هسته ای است که مقامات آمریکایی امیدوارم که در نهایت منجر به دائم و پایان دادن به درگیری خونین وجود دارد و یک عقب نشینی کامل نیروهای آمریکایی.

ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله و مذاکره بیش از یک سال نهایی شد و پس از هفت روز کاهش خشونت های اندازه گیری اعتماد هر دو طرف متعهد به عنوان یک پیش نیاز به نوشتن یک توافق صلح.

اعلام می آید با هشدارهای. در ماه سپتامبر مذاکره کنندگان مورد ستایش قرار داد دستیابی به موفقیت در مذاکرات تنها برای دیدن امید برای صلح پراکنده و خشونت ادامه خواهد داد. خروج نیروهای آمریکایی نیز به احتمال زیاد چند ماه طول بکشد.

“آن را دوست ندارم. این خواهد آورد گل و گلاب و کبوترها یک شبه” به گفته یک مقام ارشد دولت رسمی که در جریان خبرنگاران به شرط ناشناس ماندن.

گام بعدی خواهد بود و حتی بیشتر به چالش کشیدن: گرفتن طالبان و دولت افغانستان – تلخ مخالفان با شدت واگرا دیدگاه در مورد آینده کشور خود را – به چکش به یک توافق صلح در یک کشور riven توسط قبیله ای جناح های ویران شده توسط جنگ و تاخت و تاز کردن با جنایی و تروریستی عناصر.

این مذاکرات انتظار می رود برای شروع اسلو در عرض 10 روز اما هیچ یک از طرفین تعیین شده مذاکره کنندگان نشده است. و دولت افغانستان با حمایت ایالات متحده آمریکا است که در میان یک بحران سیاسی با رهبران دو کشور اعلام پیروزی در این کشور در ماه سپتامبر انتخابات.

کاهش خشونت قرار است همچنان در داخل افغانستان ادامه مذاکرات و ایالات متحده امیدوار است تا ایمن سازی کامل آتش بس در افغانستان به عنوان یکی از اولین عناصر آن شد.

برخی از جمهوری خواهان هشدار داد در برابر امضای قرارداد با این استدلال که طالبان یک گروه تروریستی است که نمی تواند قابل اعتماد برای زندگی کردن به هر گونه تعهدات.

“طالبان یک گروه تروریستی است که جشن حمله انتحاری” Rep. لیز چنی R-Wyo., در نامه ای نوشت و این هفته امضا 21 دیگر توافق قانونگذاران. “هر وعده طالبان ممکن است ساخته شده به ایالات متحده مربوط به مبارزه با تروریسم نمی توان اعتماد کرد نه به خاطر این است که یک متحد القاعده.”

بررسی توافق در اوایل این هفته Pompeo به نظر می رسید به تن مذاکرات صلح بود و نه یک پیروزی قاطع اما نه یک راه عملی برای رها کردن سربازان آمریکایی از چه بوده است وحشتناک و پر هزینه جنگ.

“ما باید واقع بینانه باشد. ما با افتخار از دستاوردهای ما اما ژنرال ما تعیین کرده اند که این جنگ بعید است به برنده نظامی بدون فوق العاده ای منابع اضافی” او به خبرنگاران در واشنگتن در روز سه شنبه. “همه طرف ها خسته از جنگ. ما وارد یک فرصت تاریخی برای صلح است. آن را نمی خواهد بود آسان برای به دست آوردن. ما باید دست گرفتن لحظه ای.”

ارشد گفت: دولت تنها دلیل دو طرف در جدول است چرا که “همه طرف تشخیص وجود دارد هیچ راه حل نظامی برای جنگ است.”

Pompeo حاضر به آنچه در صورت وجود خطوط قرمز آمریکا را در داخل افغانستان مذاکرات که قرار است برای شروع در اوایل ماه مارس. آمریکا شرکت خواهد کرد در این مذاکرات در یک نقش حمایتی او گفت: اما نمی خواهد نیاز به هر گونه تضمین برای حقوق زنان و یا دیگر اصلاحات دموکراتیک.

اما جامعه مدنی افغانستان و زنان گروه خواهد بود بخشی از مذاکرات گفت: یک دوم دولت رسمی که همچنین به خبرنگاران صحبت کرد به شرط ناشناس ماندن. از آن خواهد شد “بسیار با اولویت بالا برای ما” به حمایت از حقوق زنان در این مقام گفت.

“ما نمی بدون تاثیر در این روند رو به جلو. ایالات متحده است که هنوز هم عمده در افغانستان” این مقام گفت. “وجود دارد تمام انواع از راه هایی که ما و دیگران خواهد بود قادر به کمک به دفاع از حقوق زنان در افغانستان و قطعا خواهد بود که بسیار” به نفع ایالات متحده است.

قبل از سال 2001 به ایالات متحده حمله طالبان قرار زنان و دختران به ظالم ظلم و خشونت. زنان نمی تواند کار یا تحصیل; آنها نمی توانند خانه های خود را ترک و بدون یک مرد; و آنها می تواند شلاق برای نشان دادن حتی یک اینچ از پوست تحت فرمان کامل-بدن حجاب شناخته شده به عنوان burqas.

زنان افغان دیده می شود دستاوردهای عظیم در پی از سال 2001 بین المللی مداخله با بسیاری از مدارس در حال حاضر باز به دختران و برخی از زنان اجازه کار و درگیر در روند سیاسی است. روشن است که اگر هر یک از این تغییرات حفظ خواهد شد در داخل افغانستان مذاکرات است.

این کشور جنگ زده باقی می ماند خشونت و تقسیم شده است. در فوریه. 8, دو, نیروهای ویژه ارتش, سربازان کشته شده در افغانستان است. حملات شورشی که باعث تلفات در سه ماهه آخر سال 2019 شد و در بالاترین سطح پس از ضبط در سال 2010 آغاز شد با توجه به گزارش بازرس ویژه برای بازسازی افغانستان.

بازرس کل نیز یافت گسل با دولت را عدم وجود یک استراتژی برای مقابله با مواد مخدر که تولید پول نقد طالبان با استفاده از به پرداخت مبارزان و خرید سلاح و بمب.

طالبان حفظ کنترل بر بخش های زیادی از روستاها در حالی که دولت در درجه اول دارای نوسان در شهرهای بزرگ مانند کابل پایتخت. گروه های تندرو وابسته به داعش یا دولت اسلامی و دیگر گروه های تروریستی فعال باقی می ماند در مناطق روستایی است.

علاوه بر این آمریکا در انجام حملات هوایی بیشتر در افغانستان در سال 2019 از هر سال دیگر از جنگ از جمله 2011 سال از اوج ایالات متحده با 100000 نظامی بر روی زمین است.

وجود دارد حدود 13,000 نیروهای ایالات متحده در افغانستان است. ماموریت آنها این است که شکاف بین آموزش نیروهای امنیتی افغانستان و انجام مبارزه با تروریسم ماموریت.

Pompeo اذعان کرد که ایران می تواند به شکست در دستیابی به یک صلح دائمی.

“… من فکر می کنم ما همه چشمان باز در مورد پیچیدگی و چالش است. وجود دارد یک دلیل آن بوده است که این مدت طولانی از آنها در جدول نشسته با هم. آنها عمیقا متفاوت انداز” او گفت:.

آمریکا دخالت نظامی در افغانستان به دنبال حملات یازدهم سپتامبر ، تروریستی 11 هماهنگ با القاعده اسامه بن لادن که در عمل در افغانستان تحت طالبان حکومت. حملات هوایی حمایت یک گروه از کماندوهای آمریکا و نیروهای نظامی که با کمک نیروهای سرنگونی طالبان. حذف از دولت طالبان نصب شده به طور فزاینده ای مرگبار شورشیان.

بیش از 2400 نیروهای آمریکایی کشته شده اند وجود دارد و بیش از 20 ، 000 زخمی در جنگ. سال گذشته پنتاگون برآورد هزینه به مالیات دهندگان برای جنگ وجود دارد در $737 میلیارد دلار است.

مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد در سفر خود به افغانستان در روز شکرگزاری است که مذاکرات صلح تا به حال از سر گرفت پس از یک وقفه کوتاه در سال گذشته است.

“طالبان می خواهد به یک معامله ما را ببینید اگر آنها را به یک معامله. اگر آنها را انجام دهید و اگر آنها نمی, آنها نیست. که” مغلوب ساختن پیشی جستن به خبرنگاران گفت: سفر با او.

در ماه سپتامبر مغلوب ساختن پیشی جستن به طور ناگهانی لغو آن راز اجلاس با طالبان و همچنین غنی و دیگر مقامات افغان پس از گروه های شبه نظامی کشته و یک سرباز آمریکایی. که بحث جلسه با هدف نهایی سازی توافق کرده که در آثار به صورت ماه به کاهش نیروهای آمریکایی در افغانستان صورت گرفته در کمپ دیوید دو روز قبل از سالگرد 18 سپتامبر. 11, 2001 حملات تروریستی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>