‘چهره های پنهان’ ریاضیدان کاترین جانسون می میرد 101

ناسا ریاضیدان کاترین جانسون در فیلم برجسته “چهره های پنهان” درگذشت دوشنبه در 101.

جانسون که مشغول به کار در ناسا از سال 1953 تا سال 1986 چپ خود را بر روی آژانس نه تنها از طریق درخشش با شماره های که کمک مردان زمین بر روی ماه, اما همچنین از طریق نقش خود را در شکستن نژادی و موانع اجتماعی.

در HoustonChronicle.com: Unsung heroes: پشت صحنه کار ساخته شده آپولو 11 را فرود در ماه امکان پذیر است

“ناسا است که عمیقا غمگین از دست دادن یک رهبر از ما پیشگام روز ما ارسال ما عمیق ترین تسلیت خود را به خانواده کاترین جانسون” مدیر ناسا جیم Bridenstine در بیانیه ای گفت. “خانم جانسون کمک ما ملت بزرگ شدن مرزهای فضا حتی به عنوان او ساخته شده گام های بزرگ است که همچنین باز درب برای زنان و مردم رنگ در انسان جهانی تلاش برای کشف فضا است.”

جانسون متولد White Sulphur Springs, W. Va., در سال 1918. او استعداد و شور و شوق برای اعداد پدید آمده در سنین پایین. 13 او حضور در دبیرستان در محوطه تاریخی سیاه و سفید, West Virginia State College. او ثبت نام در کالج خود را در 18 فارغ التحصیل با بالاترین افتخارات در سال 1937 و در زمان تدریس در یک مدرسه عمومی. در سال 1939 او دستچین شده به عنوان یکی از دانشجویان به ادغام دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه غرب ویرجینیا اگر چه او در سمت چپ در پایان اولین جلسه برای شروع یک خانواده با توجه به ناسا بیوگرافی در جانسون.

به عنوان سه تن از دختران مسن تر, Johnson, بازگشت به آموزش قبل از شروع او ناسا حرفه ای در سال 1953 در همه غرب منطقه محاسبات بخش در ناسا’ سلف کمیته ملی مشورتی برای هوانوردی. کار از لنگلی آزمایشگاهی در ویرجینیا جانسون چهار سال را صرف تجزیه و تحلیل داده ها از پرواز تست.

پس از اتحاد جماهیر شوروی راه اندازی ماهواره اسپوتنیک در سال 1957 شروع مسابقه فضایی جانسون را تبدیل به اولین زن در پرواز بخش تحقیقات برای دریافت اعتبار به عنوان یک نویسنده در یک گزارش در سال 1960. سال آینده Johnson, آیا مسیر تجزیه و تحلیل برای اولین بار پروازهای فضایی انسان با آلن شپرد.

لحظه ای برجسته در اوج “چهره های پنهان” رخ داده است در سال 1962 به عنوان فضانورد جان گلن آماده برای یک ماموریت مداری. کامپیوتر تا به حال برنامه ریزی شده با معادلات که کنترل مسیر گلن کپسول اما فضانوردان بودند با احتیاط از این ماشین آلات که در معرض ابتلا به سکسکه و خاموشی. گلن خواسته جانسون برای اجرای همان اعداد با دست او اعتماد محاسبات قبل از پرتاب و ماموریت موفقیت آمیز.

مرتبط: آنچه در آن طول می کشد به یک فضانورد ؟ ناسا در حال استخدام.

جانسون را در رفتن به کار در شاتل فضایی و زمین منابع ماهواره ای بعد از تغییر نام Landsat. او نویسنده و یا همکاری 26 گزارش پژوهش. او بازنشسته در سال 1986 پس از 33 سال در مرکز تحقیقات لانگلی.

و در سال 2015 در 97 Johnson, دریافت مدال آزادی ریاست جمهوری است که آمریکا بالاترین غیرنظامی افتخار است.

“ما هرگز فراموش نکنید که او شجاعت و رهبری و نقاط عطف ما نمی تواند رسیده اند و بدون او” Bridenstine گفت: در این بیانیه است. “ما همچنان ساختمان در میراث و کار خستگی ناپذیر برای افزایش فرصت ها برای هر کس که چیزی برای کمک به سمت کار مداوم بالا بردن نوار از انسان بالقوه است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>