مرگ کودکان آلمان: صدها نفر برای مرگ پنج کودک سالینگن سوگواری کردند

مردم محلی در شهر سولینگن در غرب آلمان به پنج کودک مظنون به کشته شدن توسط مادرشان ادای احترام می کنند. بسیاری از آنها با داشتن یک زمان سخت آمدن به شرایط با تراژدی.

لوسیانو، مرد ۴۷ ساله ای که به همراه دخترش آمده بود تا گل سرخ قرار دهد و شمعی را در مقابل مجتمع مسکن خاکستری در منطقه هاسلدل در سالینگن روشن کند، جایی که پنج کودک روز پنجشنبه مرده پیدا شدند. “من یک پدر هستم اما من فکر نمی کنم شما باید یک پدر با این نقل مکان کرد. وحشتناک است.» او به دویچه وله گفت.

A man in a dark gray jacket in front of a housing complex in Solingen (DW/H. Kaschel)

لوسيانو: “فکر نکنم مجبور باشي پدر باشي تا با اين جابه جا بشي”

روز بارانی بود اما خیلی هایی مثل لوسیانو برای ادای احترام آمده بودند. همه آنها از Hasseldelle بودند، که در آن حدود 3،000 نفر از بیش از 50 کشور زندگی می کنند، با توجه به انجمن محلی Wir در der Hasseldelle (ما در Hasseldelle).

یک مرد شنیده می شد که در حالی که جلوی ساختمان ایستاده بود گریه می کرد، قبل از اینکه سوار ماشینش شود و پیاده شود.

کیرا ۱۹ ساله که با یکی از دوستانش برای روشن کردن شمع آمده بود، گفت: «این غیر واقعی است. “شما تعجب می کنید که چگونه چیزی شبیه به این می تواند اتفاق بیفتد، به خصوص در آلمان که در آن هزاران راه برای گرفتن کمک وجود دارد. چه مشکلات خودتان را داشته باشد و چه مسائلی با فرزندانتان داشته باشد، مکان های زیادی برای روی آوردن به آن وجود دارد. من فقط نمی فهمم چه می تواند در سر کسی پیش برود تا کاری شبیه به این انجام دهد.»

A woman wearing a blue sweater stands in front of a housing complex in Solingen (DW/H. Kaschel)

پریسیلا: ‘من هم یک مادر هستم. ديروز خيلي ترسيده بودم

پریسیلا اوسئی ووسو که در این مجموعه زندگی می کند، خانواده را در عبور می شناخت. «همه ما اینجا زندگی می کنیم. ما هر روز یکدیگر را می بینیم، اما نمی دانم واقعاً چه اتفاقی افتاده است.» او پس از قرار دادن یک حیوان پر شده خاکستری توضیح داد. “من خیلی غمگینم. من يه مادرم. ديروز واقعا ترسيده بودم . بچه هایم گریه می کردند – ترسیده بودند.»

همسایه دیگری توضیح داد که مردم معمولاً در مجموعه به یکدیگر کمک می کردند. او می گوید: «اگر کسی مشکل داشته باشد، ما به عنوان یکی هستیم. به همین دلیل است که نمی توانم سرم را دور این موضوع بگيرم.»

‘پریشانی عاطفی’

پليس و دادستانها روز جمعه در يک کنفرانس مطبوعاتی گفتند حکم بازداشت مظنون اصلی، مادر ۲۷ ساله کودکان، صادر شده است. او در حال حاضر در حال بهبودی در بیمارستان است، پس از آن که روز پنجشنبه در مقابل قطاری در دوسلدورف پرید.

کالبدشکافی این پنج کودک – سه دختر ۱۸ ماهه، ۲ و ۳ ساله و دو پسر ۶ و ۸ ساله – دریافتند که آنها را بی قرار و خفه کرده اند. اما مقامات گفتند نشانه ای از خشونت مستقيم وجود ندارد و افزودند فردی که اين جنايت را مرتکب شده است، به وضوح در «حالت پریشانی عاطفی» قرار گرفته است.

ادامه مطلب: تراژدی Solingen قرار می دهد نور افکن در رفاه برای مادران نوجوان در آلمان

تصور می شد که مادر یک سال است که جدا از شوهرش پدر چهار فرزند زندگی می کند. گفته می شود پسر دیگری که ۱۱ سال دارد در امان است و در حال حاضر مورد مراقبت «اعضای خانواده» قرار می گیرد.

این خانواده ظاهراً برای خدمات محلی حفاظت از کودکان شناخته شده بودند. مقامات گفتند که «شهر سالینگن حمایت قابل توجهی داده است» به خانواده، اما تاکید کردند که «هرگز هیچ ناهنجاری یا شبهه ای وجود نداشت که کودکان به طور بالقوه می توانند در خطر باشند.»

کشتن از روی عشق

اولریکه زاهرینگر، جرم شناس که در آکادمی پلیس هامبورگ تدریس می کند و متخصص تحقیقات در مورد قتل کودکان است، به دویچه وله گفت که چنین جنایاتی بسیار نادر است. با این وجود، بین ۶۰ تا ۷۰ کودک زیر ۱۴ سال هر سال قربانی قتل از پیش طراحی شده در آلمان هستند.

با این حال، Zähringer گفت که آن را گمراه خواهد شد برای مردم فکر می کنم که کسانی که فرزندان خود را بکشند این کار را از نفرت – برعکس. او می گوید: «اغلب والدینی هستند که به ویژه با فرزندانشان دوست دارند و رابطه بسیار نزدیکی با آن ها [که مرتکب چنین جنایاتی می شوند] دارند.»

وی افزود: در صورت جدایی نمی توانند تصور کنند که فرزندانشان از زندگی در یک خانه شکسته خوشحال هستند زیرا چنین رابطه نزدیکی دارند و تصویر خانواده ایده آل درهم شکسته شده است.

Flowers and stuffed animals and candles at a memorial site in Solingen (DW/H. Kaschel)

‘Warum?’: مردم محلی شده اند پرسیدن چه چیزی باعث کسی برای کشتن پنج کودک خردسال

برای برخی والدین به نظر می رسد تنها راه حل کشتن بچه ها است. “اغلب مردم چنین سناریویی را برای مدت طولانی در نظر گرفته اند. در یک سوم موارد، جرم حتی از قبل اعلام می شود.» با این حال، مردم تنها تمایل دارند که پس از یک «تکانه حاد» به ایده خود عمل کنند به این معنی که دیگر نمی توانند رفتار خود را کنترل کنند.

Zähringer در پاسخ به این سوال که چگونه مردم، خانواده ها و خدمات رفاهی می توانند از وقوع چنین جرایمی جلوگیری کنند، گفت که اگر یک بزرگسال قصد ارتکاب چنین جرمی را اعلام کند، «حداقل باید مورد توجه قرار گیرد که ممکن است خطری برای خود یا دیگران باشد، به خصوص اگر کودکانی در معادله وجود داشته باشند.»

هانس-پیتر هاربک، رئیس Wir در der Hasseldelle گفت که خانواده برای کمک به انجمن نزدیک نشده اند. “ما در شوک هستیم. منطقه ای که معمولاً آنقدر پر جنب و جوش است ناگهان به هسته اصلی خود تکان خورده است.»

اگر از فشار عاطفی جدی یا افکار خودکشی رنج می برید، از درخواست کمک حرفه ای دریج نکنید. شما می توانید اطلاعاتی در مورد جایی که برای پیدا کردن چنین کمکی، مهم نیست که در آن شما در جهان زندگی می کنند، در این وب سایت پیدا کنید: https://www.befrienders.org/

این مقاله از آلمانی اقتباس شده است

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر