Fauci هدایت ما از طریق بحران ایدز ، بازماندگان می گویند که این یک نقشه راه برای کوروناویروس.

اندکی bespectacled, دکتر, در سخنرانی خود در کاخ سفید جلسه در تلویزیون احیا تلخ 30-year-old memories برای Gary Cooper.

Dr. Anthony Fauci اطمینان بخش صدای هدایت کوپر و هزاران نفر از مردان در سراسر جهان از طریق وحشتناک ایدز بحران از 1980s.

در حال حاضر به عنوان کوپر به تماشای و گوش به Fauci موضوع استارک اما آرام هشدار در مورد تهدید coronavirus 74 ساله که گذشته از 35 سال زندگی با اچ آی وی در زمان احساس آشنا مرتب کردن بر اساس از پریشانی.

“خطر عفونت ایجاد شده است آنچه ما با اعمال ما نیست که به ما هستند نه ما ملیت” کوپر گفت. “این است که با ما تماس بگیرید.”

به عنوان COVID-19 نابسامانی جهان کوپر و مردان همجنسگرا در Austin و در سراسر جهان که جان سالم به ایدز اغلب خودشان را در بر داشت reliving ترس و اضطراب از دوران گذشته است.

می کند یک دوست و یا یک دوست — کسی با آنها تماس نزدیک داشته اند — دارای virus و نمی دانم ؟ آیا آنها آن را دریافت ، آن را به کشتن آنها ؟

“من فکر می کنم هر کسی که زندگی می کردند از طریق بحران ایدز به رسمیت می شناسد برخی از تشابه و البته برخی تفاوت” کوپر گفت.

اما همانطور که مقامات دولتی از جمله رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و تگزاس رژیم صهیونیستی است. گرگ ابوت شروع بحث در مورد بازگشت تدریجی به قبل از COVID-19 زندگی بازماندگان از ایدز نیز مشتاق برای به اشتراک گذاشتن درس های آنها آموخته دهه پیش ریختن بسیار مورد نیاز نور امید و یک مدل از انعطاف پذیری است.

آنها می گویند که آنها به مدت طولانی-تصفیه قالب برای ایجاد جدید هنجارهای فرهنگی برای حفاظت در برابر بیماری ها و دفاع از جوامع که فاقد زندگی-صرفه جویی در منابع است.

ایدز بحران کمک راهنما در عصر آگاهی از جامعه همجنسگرا و منحصر به فرد سلامت, چالش های آن اغلب به دلیل درمان نابرابر. در اخیر کاخ سفید جلسه Fauci گفت: نامتناسب مرگ و میر در میان آمریکایی های سیاه و سفید که قرارداد COVID-19 یادآور outsized تاثیر اچ آی وی و ایدز در مردان همجنسگرا گفت: “در نهایت درخشش(ع) یک نور بسیار روشن در برخی از نقاط ضعف و حقانیت در جامعه ما است.”

او و دیگر کارشناسان امیدوار هستند که فجایع COVID-19 بیاورد مشابه تمرکز به مراقبت های بهداشتی بی عدالتی آمریکایی های آفریقایی تبار, چهره های سراسر کشور.

فعالان حقوق همجنسگرایان می گویند بسیاری از آنچه آنها gleaned از آن زمان می تواند مفید باشد امروز.

“ما آموخته است که برخی از چیزهایی که در مورد بهداشت و درمان در مورد معنويت و مراقبت از یکدیگر گفت:” کشیش سالمند جیم Mitulski که در خدمت کلیساها با بیشتر LGBTQ جماعت در کالیفرنیا و تگزاس است و در حال حاضر یک United Church of Christ وزیر خارج اوکلند. “ما جان سالم به در برد-و نه همه اما در مجموع — و این است هدیه ای می تواند ما را به جامعه ای که هرگز باز به دریافت آن از ما.”

در مقایسه با ویروس ها

ایدز و COVID-19 خود را معرفی مشابه طوفان ترور اما کارشناسان اشاره می کنند تفاوت های قابل توجهی در این دو بیماری است.

هر دو قربانیان حمله بی هدف و وحشیانه ترک یک دنباله از ترس و مرگ را به عنوان دانشمندان و پزشکان درهم برای ردیابی ویروس ها’ ریشه ها و پیدا کردن درمان موثر و واکسن.

هر دو بیماری نیز سهم ویژه اهریمنی مشخصه: کسانی که فاقد علائم می تواند حمل و ندانسته انتقال ویروس است.

HIV و ایدز را کشته اند 32 میلیون نفر از اوایل 1980s و نزدیک به 75 میلیون نفر آلوده شده اند, با توجه به سازمان بهداشت جهانی است. در ایالات متحده حدود 700000 نفر فوت کرده اند HIV و ایدز است.

در صرف ماه پس از COVID-19 به نظر می رسد در چین برآوردها نشان می دهد بیش از 2 میلیون نفر تشخیص داده شده است با این ویروس در سراسر جهان و تقریبا 134,000 فوت کرده اند از جمله 28,000 آمریکایی است.

در هر دو موارد دانشمندان و پزشکان را مطالعه کرده اند به همین دلیل جمعیت های خاص هستند بیشتر در معرض خطر است. در مورد ایدز, پزشکان کشف کردند که مردان همجنسگرا بودند بیشتر در معرض هر دو به دلیل راه آنها تماس جنسی و به خاطر ترس و وحشت از خود هویت جنسی آنها کمتر به احتمال زیاد به دنبال مراقبت های پزشکی.

بیشتر: جامعه تجاوز ممکن است ‘به ویژه آسیب پذیر’ به کروناویروس بیماری همه گیر. در اینجا به همین دلیل است.

پزشکان هنوز در حال یادگیری در مورد COVID-19 اما ثابت شده است که کسانی که با شرایط بهداشتی اساسی به نظر می رسد بیشتر در خطر مرگ است. کسانی که در آفریقایی-آمریکایی جامعه که دسترسی کمتری به منابع بهداشت و درمان به نظر می رسد بیشتر آسیب پذیر است. به عنوان مثال 70 درصد از لوئیزیانا COVID-19 مرگ و میر بودند از بیماران حتی اگر آنها را تشکیل می دهند تنها 30 درصد از جمعیت این ایالت.

بر خلاف ایدز است که انتقال از طریق تماس جنسی و یا انتقال خون COVID-19 می تواند قرارداد را از طریق به مراتب بیشتر تماس گاه به گاه شبیه به آنفولانزا یا یک ویروس معده.

در اولین روز از HIV بسیاری از افرادی که قرارداد این ویروس زنده ماندن نیست.

“به معنای واقعی کلمه در آن زمان هنگامی که شما شروع به داشتن علائم آنها را در رفتن و ما هرگز می دانستم که اگر آنها می آمد گفت:” یوجین Sepulveda یک Austin نیکوکار و سابق صندلی از شهر و شهرستان HIV کمیسیون از سال 1994 تا 1996. “بسیاری جان سالم به در برد و پس از آن دیگران نیست.”

در عین حال بسیاری از افرادی که تشخیص داده شده اند COVID-19 بهبود و ناگفته هزاران نفر تا به حال خفیف یا بدون علائم است.

گی مردان زندگی می کردند که از طریق اوایل روز از ایدز نیز اشاره می کنند که COVID-19 را حمل می کند شرم آور است که آنها رنج می برد در روزهای اولیه اچ آی وی است.

“وجود ندارد و این ایده که مردم سزاوار به آن را بدست و یا که آنها به ارمغان آورد و آن را در خود به نحوی” گفت: توبی جانسون که متعلق به آزادی کتاب همجنسگرایان کتابفروشی در آستین خود شریک دیرین پوست گوساله و بره دلار. “ساخته شده است که آن را بسیار مشکل تر است. شما می ترسم که به کسی که شما ممکن است آن را داشته باشد یا آن را.”

شاید بیرحمانه ترین تفاوت بین این دو بیماری هر چند در می آید که قربانیان نهایی روز.

دکتر دیوید رایت, Austin دکتر که درمان بسیاری از این شهر اولین بیماران مبتلا به ایدز گفت: آسایشگاه مراقبت از رشد در محبوبیت در طول آن دوران. بسیاری از بیماران درگذشت با دوستان و خانواده خود را در bedsides.

“با (COVID-19) آن حذف هر گونه تماس مستمر با افرادی روبرو هستند و شاید آخرین روز یا چند ساعت از زندگی خود را و آن را فوق العاده دشوار است, نه تنها برای بیماران و کادر پزشکی بلکه خانواده ها به رعایت این مفهوم اجتماعی فاصله برای افرادی که در حال مرگ” رایت گفت.

ایالات متحده آمریکا امروز بررسی: Coronavirus پاسخ با تاخیر با وجود مقامات بهداشتی’ زنگ خصوصی

درس های آموخته شده

کارشناسان بهداشت و درمان در سراسر جهان می گویند جامعه خواهد شد به احتمال زیاد مجبور به تنظیم به زندگی با COVID-19 شبیه به چگونه مردم به ویژه گی مردان اقتباس به ایدز شیوع.

کسانی که از نظر جنسی فعال بودند به جدید ایجاد هنجارهای فرهنگی برای تعامل صمیمی.

“گی مردان تا به حال به یاد بگیرند که مربوط به یک دیگر با سپر و موانع” گفت: پری Halkitis یک دین از دانشگاه راتگرز مدرسه بهداشت عمومی و متخصص در پیشگیری از HIV/AIDS. “در اینجا دقیقا یکی دیگر طبیعی است.”

به طور مشابه, مقامات بهداشت انتظار داریم که برای برخی از مردم ممکن است در نظر بگیرید و یا مجبور به پوشیدن ماسک یا پوشش صورت برای جلوگیری از گسترش COVID-19. نیویورک و مریلند ساخته شده اند در صورت سپر اجباری به عنوان برخی از شهرستانها مانند Austin. آن را نیز به احتمال زیاد مردم خواهد چرخید سنتی در آغوش گرفتن و یا از دست دادن.

ایدز, اگر چه نیز در طلیعه دوره جدیدی از آموزش و پرورش حقوق مدنی و پیشرفت برای جامعه تجاوز.

کسانی که عمیقا درگیر در پاسخ می گویند که آنها آموخته اهمیت کمک رسانی به ویژه در اقلیت و جوامع فقیر که در آن اطلاعات دقیق در مورد گسترش ویروس وجود نداشت. آنها همچنین متوجه شدند به خیاط خود پیام برای مخاطبان خاص.

“انتظار مردم برای انجام کاری از آنجا که ما به آنها گفتم که نمی را در مورد آلی تغییر” Mitulski گفت. “این شامل آموزش و پرورش و گفتگو است.”

به عنوان COVID-19 طول می کشد را به اندازه تلفات در آمریکایی های آفریقایی تبار قانونگذاران و دیگران را به نام دولت به فوریت ارائه تست بیشتر به جوامع اقلیت و اشاره کرد که بسیاری از دسترسی به بهداشت و درمان ندارند و این توانایی در بسیاری از موارد به کار از خانه. آنها همچنین می گویند رهبران باید آدرس سیستمیک نابرابری در میان اقلیت ها و دیگران است که در نتیجه گسترش بیماری مانند شرایط بد زندگی و فاقد دسترسی به حمل و نقل است.

Coronavirus تست که نیست: چگونه مقامات بهداشت فدرال گمراه دولت از دانشمندان و از خط خارج بهترین شانس در مهار

در اوج این بیماری همه گیر ایدز و پزشکان و مشاوران توصیه به درمان هر کسی که با آنها صمیمی به حال تماس به عنوان اگر آنها HIV مثبت یک راه فکر کردن است که می تواند راهنمای تعاملات اجتماعی در عصر COVID-19.

“اگر شما ساخته شده است که فرض شما محافظت خودتان از افراد دیگر و از آنها محافظت خود از شما” جانسون گفت.

پس از شیوع ایدز بسیاری از مردان همجنسگرا نیز شروع به گرفتن سلامت کلی خود را بیشتر به طور جدی به رفتن به دکتر برای روال physicals و گرفتن واکسن برای بیماری هایی مانند آنفولانزا.

“این یکی دیگر از آن بحران است که به زور ما را به بهتر” Halkitis گفت. “شما را به بد با آنچه در نهایت خوب است.”

احساس مسئولیت به دیگران و قوی تر جوامع نیز پس از ظهور ایدز.

بسیاری می گویند آنها امیدوار نشانه ای که چیزی شبیه خواهد شد و نتیجه از COVID-19 با اشاره به غلیان احساسات بشردوستانه گسترده تهیه و های از ماسک صورت و جشن بهداشت و درمان کارگران به خطر می اندازند ایمنی خود را در خط مقدم از این بیماری همه گیر.

“ما می توانیم این را به عنوان یک فرصت باید بیشتر از خودمان گفت:” کوپر “و کمک به مردم نیازمند و رسیدن به افرادی که جدا آنها را بر روی تلفن خود و کشف خود ما که در عمل واقعی, کمک به دیگران, ما احساس می کنیم بهتر است خودمان را و پیدا کردن شجاعت” کوپر گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>