واقعیت را بررسی کنید: نور خورشید نمی کشتن جدید کروناویروس

این ادعا: خورشید جان کروناویروس جدید

یک مقاله در یک جامع وبلاگ بهداشت شده است که در گردش Facebook به مردم می گوید برای رفتن به خارج برای جلوگیری از ابتلا به کروناویروس جدید به دلیل نور خورشید آن جان است.

“به نظر من نگه داشتن سواحل بسته و مردم قرنطینه در داخل خانه های خود یک تصمیم بد. بیشتر آفتاب یک فعال مرحله ما می تواند همه را در حفاظت از خودمان را از زمان شیوع کروناویروس” نوشته دیوید فریدمن نویسنده این پست وبلاگ. “به جای ماندن در قرنطینه داخل خانه خود بیرون بروید خود را در پشت عرشه و جذب برخی از ویروس, از بین بردن آفتاب!”

این ادعا به اشتراک گذاشته شده است در جاهای دیگر. پست های مشابه از گرافیک ارائه راهنمایی را در سراسر رسانه های اجتماعی.

بیشتر: واقعیت را بررسی کنید: چه چیزی درست و چه چیزی نادرست در مورد کوروناویروس?

Rep. گرگ مورفی یک جمهوری خواه که نشان دهنده کارولینای شمالی 3rd کنگره منطقه اشاره شده این ادعا در مارس تصویری ارسال شده در حساب توییتر خود را.

مورفی یک پزشک که مشغول به کار در اورولوژی و پیوند کلیه در این ویدئو می ایستد در مالش در مقابل بزرگ سفید هیئت مدیره و سهام نکاتی برای جلوگیری از گسترش coronavirus. یکی از آیتم ها در لیست است “نور خورشید (اشعه ماوراء بنفش) می تواند کشتن ویروس.”

ایالات متحده آمریکا امروز رسیده به فریدمن و مورفی با درخواست برای اظهار نظر اما دریافت پاسخ از هر دو.

بیشتر: واقعیت را بررسی کنید: آیا coronavirus در حال گسترش ‘سرعت’ از طریق پمپ گاز?

این ادعا نیز به نظر می رسد در تایلند, روزنامه Komchadluek در ماه مارس است. این مقاله ذکر شده اشعه ماوراء بنفش نور به عنوان یکی از هفت “چیزهایی که COVID-19 ترس است.” خبرگزاری فرانسه واقع بررسی گزارش مقاله به اشتراک گذاشته شده در یک تایلندی-زبان گروه بهداشت در Facebook با بیش از 6 ، 000 پیروان و پست شده در رسانه های اجتماعی چندین بار در نهایت ترجمه شده به زبان انگلیسی و اسپانیایی.

چه کارشناسان می گویند: خورشید اشعه ماوراء بنفش نور نمی تواند کشتن coronavirus و متمرکز اشعه ماوراء بنفش نور نباید مورد استفاده قرار گیرد برای کشتن ویروس.

این ادعا به اشتراک گذاشته شده است به طور گسترده ای در اینترنت اما آن را نگه می دارد کمی حقیقت است. کارشناسان توصیه کرده اند که در برابر استفاده از اشعه متمرکز نور برای جلوگیری و یا درمان coronavirus و توصیه نمی رفتن در نور خورشید برای کشتن ویروس.

تنها سطح غلظت از اشعه ماوراء بنفش نور بسیار بالاتر از چیزی است که در نور خورشید می تواند کشتن ویروس ها و کارشناسان توجه داشته باشید و سطوح است که قادر به کشتن ویروس ها می تواند باعث تحریک پوست انسان است و باید اجتناب شود.

Pokrath Hansasuta استادیار ویروس شناسی در دانشگاه Chulalongkorn توضیح داد چه اتفاقی می افتد به AFP واقعیت را بررسی کنید.

“اشعه ماورای بنفش است که قادر به کشتن COVID-19 اگر آن را در معرض متمرکز اشعه ماوراء بنفش در یک مقدار مشخصی از زمان و فاصله,” او گفت: به AFP واقعیت را بررسی کنید. “اما این سطح از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش مضر است به انسان پوست است. به احتمال زیاد از آن خواهد شد در نور لامپ یا چراغ به عنوان طبیعی اشعه ماوراء بنفش از خورشید به اندازه کافی قوی نیست به آن را بکشند.

سازمان بهداشت جهانی موافق است.

این سازمان در ایجاد یک گرافیک به عنوان بخشی از یک سری از اسطوره-busters در مورد کوروناویروس که می گوید عمومی به استفاده از نور UV برای کشتن ویروس.

“لامپ UV استفاده شود باید برای استریل کردن دست و یا مناطق دیگر پوست به اشعه ماوراء بنفش می تواند باعث سوزش پوست” گرافیک می خواند.

نه نور خورشید یا اشعه ماوراء بنفش نور ذکر شده است به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در وب سایت های که یا مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری.

وجود دارد برخی از شواهد نشان می دهد گسترش این ویروس ممکن است کم کردن سرعت به عنوان آب و هوا گرم تر می شود. که ممکن است منجر به اشتباه نشان می دهد نور خورشید به عنوان یک نکته برای سالم ماندن.

مجله تایم گزارش داد در تحقیقات جدید که هنوز کارشناسی. که تحقیقات پیشنهاد امکان ارتباط بین گرما و میزان گسترش coronavirus اما کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که این تحقیق هنوز در مراحل اولیه و قطعی نیست.

نانسی Messionnier مدیر CDC مرکز مرکز ملی ایمن سازی و بیماری های تنفسی گفت: در یک ماه فوریه NPR مصاحبه هنوز مشخص نیست که چگونه coronavirus خواهد شد واکنش نشان می دهند به گرما یا نور خورشید.

“من فکر می کنم آن را زودرس به فرض که” Messionnier NPR گفت. “ما شده اند از طریق حتی یک سال با این پاتوژن.”

حاکم ما: غلط

فریدمن با اشاره به نور خورشید به عنوان “ویروس, از بین بردن نور خورشید.” این غلط است. هیچ مدرکی دال بر اثبات نور خورشید جان coronavirus. تنها حاوی اشعه ماوراء بنفش هستند گزارش به کشتن ویروس ها و سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند در مقابل با استفاده از اشعه ماوراء بنفش به دلیل آن می تواند باعث آسیب به پوست.

ما واقعیت-بررسی منابع

  • NPR
  • CDC چگونه برای محافظت از خودتان
  • در مورد CDC 24-7
  • سازمان بهداشت جهانی
  • AFP واقعیت را بررسی کنید
  • در مورد کنگره ایالات متحده Gregory J. Murphy, M. D.
  • صدای جیر جیر از @RepGregMurphy
  • دیوید فریدمن وبلاگ بهداشت
  • مجله تایم
  • PolitiFact

با تشکر از شما برای حمایت از ما روزنامه نگاری. شما می توانید اشتراک به ما چاپ نسخه ad-free نرم افزار و یا الکترونیکی روزنامه ماکت در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>