واقعیت را بررسی کنید: کروناویروس در چین نشات گرفته و نه در جای دیگر محققان و مطالعات می گویند

این ادعا: coronavirus منشأ خارج از چین

یک قطعه منتشر شده توسط مرکز تحقیقات جهانی شدن و گردش در رسانه های اجتماعی ادعا می کند این ویروس شناخته شده به عنوان COVID-19 سرچشمه در خارج از چین است.

که در مارس 11 ارسال می کند منابع به مارس 4 پست در همین سایت توسط همان نویسنده است که ادعا می کند این ویروس “ممکن است منشأ در ایالات متحده آمریکا” با عنوان “تکان دهنده به روز رسانی. آیا ویروس سرچشمه در ایالات متحده آمریکا ؟ ” زودتر پست می کند چند سوال برانگیز ادعا می کند در مورد ریشه های COVID-19 در حالی که بد نمایش دادن ذکر شده تحقیقات و گزارش های رسانه ها.

مرکزی ادعا می کنند از هر دو مارس 4 و 11 posts — که COVID-19 may آورده شده است به چین توسط ارتش ایالات متحده — به تازگی تکرار توسط یک مقام دولتی در توییتر. این مقام چینی ادعا ارائه شد بدون شواهد.

چند مرکزی اظهارات در مارس 4 مقاله غلط ذکر شده تحقیقات و یا نامشخص اظهارات. ایالات متحده آمریکا امروز رسیده به لری Romanoff, نویسنده هر دو پست برای روشن شدن در چند تا از ادعاهای ساخته شده اما قادر به رسیدن به او را برای اظهار نظر ،

بیشتر: یک بیماری همه گیر کوروناویروس جهان گسترده است اما آنچه که دقیقا یک ویروس ؟

آنچه محققان می گویند: COVID-19 سرچشمه در چین

اجماع در میان محققان مطالعه گسترش ویروس مشخص COVID-19 به احتمال زیاد منشاء به “مرطوب بازار” و یا حیوانات زنده در بازار در ووهان چین. هر چند کارشناسان رد نکرده اند احتمال این که این پاتوژن می تواند آورده شده است به بازار در حال حاضر فرد آلوده وجود ندارد و شواهد نشان می دهد COVID-19 سرچشمه در خارج از کشور است.

منشاء تئوری برای این ویروس تکمیل تحقیقات مقدماتی به بیماری ژنوم و همچنین ریشه های بیماری های مشابه. محققان در شانگهای بهداشت عمومی بالینی مرکز منتشر شده ژنوم COVID-19 پس از دو هفته مورد گزارش شد در اواخر ماه دسامبر 2019. تحليل توالی ژن به شدت نشان می دهد این ویروس سرچشمه در خفاش ها و انتقال به انسان از طریق یک هنوز ناشناس واسطه گونه است. در اوایل فوریه محققان چینی کار منتشر شده نشان می دهد به واسطه گونه ممکن است pangolin (همچنین به نام یک پوسته پوسته anteater) هر چند این کار هنوز تحت مطالعه کارشناسی.

بیشتر: چه coronavirus را به بدن شما ؟

شرایط را برای چنین درون پاتوژن انتقال رسیده در بازار است که در بخش هایی از آسیا و آفریقا و آمریکای لاتین است. سندرم حاد تنفسی یا سارس حاصل از انتقال ویروس از خفاش ها به گربه گربه ها و پس از آن انسان است. آمريکا کشف شده در سال 2003 ميلادي در یک بازار مشابه را به یکی از در حال حاضر مشکوک به منشاء COVID-19.

دیگر ادعا و نظریه ها در مورد ریشه های COVID-19 از جمله این که این ویروس را آورده بود توسط ارتش ایالات متحده در طول نظامی جهان بازی در ماه اکتبر در ووهان هستند بی اساس و پشتیبانی تحقیقات به ویروس.

محققان ETH در زوریخ منتشر شد مطالعه در اوایل ماه مارس قرار داده شده است که ریشه های COVID-19 نوامبر در اولین. تحقیقات منتشر شده توسط موسسه تحقیقاتی اسکریپس در ماه فوریه به شدت نشان می دهد که این ویروس در انسان به وجود آمد و به طور طبیعی از طریق انتقال درون, قرار دادن منشاء آن در اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر 2019. هر دو مطالعه اشاره به این ویروس را مبدا در استان هوبی چین است.

حاکم ما: غلط

یک مقاله در گردش در رسانه های اجتماعی ادعا COVID-19 آیا سرچشمه در چین است. ما رای این ادعا نادرست به دلیل آن است که توسط پژوهش است. اجماع در میان کارشناسان تحقیق در مورد ویروس مکان آغاز گسترش آن در Huanan غذاهای دریایی, بازار عمده فروشی در ووهان چین.

ما واقعیت-بررسی منابع:

  • COVID-19 ژنوم
  • واسطه گونه ممکن است Pangolin
  • CDC اطلاعات در سارس
  • ETH زوریخ مطالعه در COVID-19 Origins
  • Scripps موسسه مطالعه در COVID-19 Origins

کمک: Martina استوارت

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>