بحران در معرض چگونه امریکا گود آن دولت

دولت را متوقف پاسخ به کروناویروس همه گیر نشان دهنده اوج مزمن ساختاری نقاط ضعف سال از سرمایهگذاری ناکافی و شعارهای سیاسی است که تضعیف اعتماد عمومی – شرایط مرکب توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را باز خصومت به یک بوروکراسی فدرال است که به نام بر مدیریت بحران است.

دولت فدرال رهبران ابتدا با رییس جمهور, به نظر می رسد گرفتار غافل توسط تردستی که با کروناویروس پخش شد از طریق کشور – هر چند این اولین بار نیست که یک دولت به نظر می رسید آمادگی برای یک شوک غیر منتظره. اما حتی پس از ماشین آلات از دولت clanked به حرکت اشتباه بومی موانع و عدم ارتباط روشن گرفتار شده اند تلاش برای دیدار با نیازهای کشور است.

دفعات بازدید: همچنین: واقعیت ستاره اتهام تقلب برای سوء استفاده از $1.5 M PPP همه گیر وام

“یک نقش اساسی دولت است که ایمنی و امنیت مردم خود گفت:” ژانت ناپولیتانو سابق وزیر امنیت داخلی. “به من که به معنی شما را مجبور به حفظ سطح پایه به طوری که زمانی که یک رویداد مانند یک بیماری همه گیر خود را آشکار شما می توانید به سرعت فعال کردن آنچه شما و شما در حال حاضر در یک سیستم و برنامه ریزی برای آنچه که دولت فدرال در حال رفتن به انجام و چه کشورهای در حال رفتن به انجام.”

که مورد نشده است این بهار. ملت برداشت اثرات دهه از بد نام کردن دولت و همچنین از ثابت فشار بر منابع مورد نیاز برای تقویت قطعات داخلی از قوه مجریه.

این شناسایی را در جریان بوده است برای سال ها به عنوان یک قفل کنگره ترجیح داده ادامه قطعنامه و بودجه کلاه به hardheaded تصمیم گیری در مورد آسیب های دولتی و رهبران را کمی به آدرس ضعف ساختاری.

مشکلات رشد کرده بدتر در سه سال گذشته است. مغلوب ساختن پیشی جستن انتخاب شد داشتن هرگز در خدمت دولت و یا نظامی است. که یکی از دلایل او به دادگاه تجدید نظر به بسیاری از کسانی که حمایت او. او به واشنگتن عمیقا مشکوک از آنچه او مارک “دولت عمیق.” امیدوار به تخلیه باتلاق او را تخطئه شغلی کارمندان دولت و نهادهای دولتی در حال حاضر به نام پس از به اجرا در بالاترین سطح است.

انتقال خود را کثیف بود و از آن پس دولت او آهسته بوده است به جمعیت هزاران سیاسی اسلات های بالای سازمان های فدرال و رئیس جمهور است و به نظر می رسید به ترجیح می دهند اقدام به آژانس سر به کسانی که می توانند برنده تایید از سوی سنا و اقتدار است که مجوز و پروانه منتقل. او هدفمند حرفه مقامات و به دنبال مجازات برای کسانی که متفاوت با او به خصوص کسانی که کار آن است که برای پیدا کردن و در معرض مشکلات است.

“یک چیز را به نگه داشتن در ذهن است که دولت طول می کشد در مشکلات سخت” گفت: David E. Lewis, یک استاد علوم سیاسی در دانشگاه واندربیلت است. “آنها اغلب مشکلات است که می تواند حل شود و بازار وجود ندارد و نهادهای خصوصی آنها را حل کند.”

وی افزود: “ما شاهد یک دولت است که درد و رنج در حال حاضر از یک دوره طولانی از غفلت آغاز شد که قبل از این دولت است. و غفلت شتاب در طول این دولت است.”

سوال این است که آیا نقاط ضعف و آسیب پذیری در مواجهه با بحران کنونی تولید خواهد شد علاقه نوظهور در میان ملت و مقامات منتخب و عمومی در تعمیر زیرساخت های دولت و یک حس فوریت در بخش عمومی به آنها را تشویق به انجام این کار. خواهد شد و یا تعصب و بی تفاوتی منجر به ادامه وضعیت موجود ؟

– – –

اعتماد عمومی به دولت کاهش یافته است به شدت برای نیم قرن گذشته. در اوایل دهه 1960 بیش از 7 در 10 آمریکایی ها گفت: آنها اعتماد دولت به درست انجام تمام و یا بیشتر از زمان. یک سال پیش یک تحقیقات پیو بررسی نشان داد که فقط 17 درصد از آمریکایی ها با بیان این که مشاهده.

نگرش شروع به نوبه خود منفی بیشتر طول ویتنام و واترگیت. بیش از چند دهه آینده وجود دارد گاه به گاه افزایش اعتماد عمومی اما این روند همچنان رو به پایین است. نیز وجود دارد یک سنبله صعودی پس از حملات تروریستی در سپتامبر. 11, 2001. از آن شده است وجود دارد کاهش مداوم میان تعمیق نظام سیاسی و تشدید ضد دولتی شد.

در طول این سالها وجود داشته است یک سری از عمده ضعف دولت است که به کمک لرزش اعتماد به نفس در دولت صلاحیت. برخی از آنها نسبتا اخیر: 2003 حمله به عراق; پاسخ به طوفان کاترینا در سال 2005; آبهای عمیق افق چاه نفت فوران چاه نفت در خلیج مکزیک در سال 2010; توفنده سایت برای قانون مراقبت مقرون به صرفه در سال 2013.

دیگر خرابی اتفاق افتاده دیگر پیش یا کمتر یاد می شود اما با اینحال برجسته مداوم نقاط ضعف, آیا انفجار شاتل فضایی چلنجر در سال 1986 و یا واکسن آنفولانزا که بیمار بسیاری از دریافت کنندگان در سال 1976.

COVID-19 شیوع : تگزاس منتشر پرستاری صفحه اصلی coronavirus مورد بالغ

این بیماری همه گیر را مجبور دیگر نگاه انتقادی در دولت صلاحیت. برای مغلوب ساختن پیشی جستن دولت شده است در حال اجرا در پشت به همراه تست ظرفیت به سطح مورد نیاز است. که درست بود به عنوان ویروس در نظر گرفتن نگه دارید و زمانی که تست های بیشتر ممکن است کمک کرده اند شامل گسترش یافته است. این مورد در حال حاضر به عنوان کسب و کار نگاه کنید به بازگشایی نیست و برای اطمینان از ایمنی برای کارگران و یا جوامع خود بدون در دسترس بودن گسترده از آزمون که تا کنون وجود ندارد.

انبارهای تجهیزات مورد نیاز بودند هرگز کافی برای مقیاس همه گیر یا و دولت بود آهسته به سطح شیب دار بالا تولید. اقتصادی دولت مداخله گسترده در دلار و به خوبی معنای قصد نیز به مشکلات اجرا شود.

در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی که در آن استراتژی است برای حفظ اشتغال شناور برنامه های ایالات متحده متکی است پرداخت های مستقیم به افراد بیمه بیکاری برای furloughed کارگران وام به کسب و کارهای کوچک (در بعضی موارد بخشایش) و کمک به برخی از صنایع بزرگ از جمله شرکت های هواپیمایی.

سرعت در زمان مقدم بر دقت در طراحی برنامه. تاخیر مشترک بودند. مناطق کشور سخت ترین ضربه توسط این ویروس در ماه مارس و اوایل ماه آوریل شد و گاهی shortchanged به عنوان پول جریان به مناطق کمتر تحت تاثیر قرار. پرداخت از طریق اداره کسب و کار کوچک به پایان رسید تا در دست شرکت های بزرگ مانند روت کریس steakhouses یا اشخاص مانند لس آنجلس لیکرز. مقامات وزارت خزانه داری تا به حال به سرعت حرکت می کند به آن پرداخت بازگشت.

نقص در کشور بیمه بیکاری برنامه یک درهم آمیخته سیستم اجرا از طریق متحده برجسته نابرابری به عنوان مزایای ایالتی به ایالت متفاوت است به عنوان الزامات واجد شرایط بودن و طول کمک.

فلوریدا کشیده شده ترین انتقاد. دولتی که برنامه دوباره طراحی شد که در حال حاضر-سن. ریک اسکات یک جمهوری خواه بود که فرماندار به آن را مشکل تر به واجد شرایط برای کمک. به تازگی آن گرفتار مشکلات کامپیوتر. اخیر تیتر در میامی هرالد سایت گفت: “فلوریدا مزایای بیکاری برنامه پیدا کردن راه های جدید برای رسوا, بسیار خشمگین بیکار.”

کنگره مجاز اضافی $600-یک-هفته پرداخت از طریق جولای برای کسانی که بیکار در بالا از آنچه آنها را از برنامه های دولت است که در نتیجه برخی از مردم دریافت پول بیشتر در حالی که بیکار تر از زمانی که آنها مشغول به کار بودند.

Ricardo Reis یک اقتصاددان در مدرسه اقتصاد لندن گفت که ایران یکی از بزرگترین در جهان صنعتی اما نه لزوما کارآمد ترین. “به همان جنس شما رو به صرف مقدار زیادی دلار بیشتر به خاطر شما ارسال یک بررسی برای همه مناسب است؟,” او گفت: “بسیاری از مردم نمی نیاز به یک بررسی کنید.”

“بسیاری از واکنش در سطح فدرال شده است مبتنی بر این ایده است که ما فقط در حال رفتن به تعطیلات برای چند ماه و سپس بازگشت به جایی که ما” گفت: شک و تردید استیون دیویس استاد بین المللی کسب و کار و اقتصاد در دانشگاه شیکاگو غرفه دانشکده کسب و کار.

فدرال رزرو صندلی جروم پاول هشدار داد در هفته گذشته از “حرکت نزولی قابل توجه خطرات” به آینده اقتصاد است.”

هیئت منصفه هنوز که آیا آنچه که دولت انجام داده است یا مناسب یا کارآمد است. “برداشت من از خارج است که ما به طور قابل توجهی mal-طراحی و کمک های اقتصادی و تنظیم سیستم” گفت: فیلیپ Zelikow یک استاد دانشگاه ویرجینیا که در خدمت پنج ادارات و مدیر اجرایی کمیسیون 9/11.

“شمارنده برای این است که ما فقط نیاز به دریافت تریلیون کردن درب,” او اضافه شده است. “شاید پس از تجزیه و تحلیل است که استدلال می توانست شایستگی [اما] من گمان می کنم این هنوز هم می توانست انجام شود بهتر است تحت محدودیت های زمانی.”

قانونگذاران در حال حاضر قفل شده است و در سن ایدئولوژیک جنگ در زمانی که تفکر تازه مورد نیاز خواهد بود برای کمک به کارگران که می تواند به صورت دوره های طولانی بیکاری و کسب و کار در معرض خطر بسته شدن توسط یک بیماری همه گیر است که به نظر می رسد برخی به ایجاد یک جدید عادی هر زمان که اقتصاد بازگشایی می کند.

“من فکر می کنم این رویداد آشکار است از آنچه حکومت wonks شده اند هشدار در مورد برای مدت زمان طولانی یعنی که ما شده اند بسیار متمرکز اساسی حاکم بر سیستم های ما نیاز به اجرای سیاست با موفقیت” گفت: ویلیام Galston از موسسه بروکینگز. “صلاحیت دولت برای خدمت به عنوان یک ابزار سیاست تحویل تضعیف شده است قابل ملاحظه ای است. یکی از وظایف دراز مدت است که برای بازسازی این ظرفیت است.”

– – –

ژن Dodaro های حسابرسی طور کلی منجر دولت پاسخگویی دفتر آژانس که وظیفه بودن ناظر به عملکرد دولت. او می بیند ضعف ساختاری است که به طور مداوم مانع از عملکرد. “سخت ترین بخشی از کار من این است که مردم را به تمرکز بر روی چیزهایی که قبل از آنها تبدیل شدن به یک بحران است.”

گائو به طور منظم تولید یک لیست از مناطق در معرض خطر در عملکرد دولت. اخیر صادر شده در سال 2019 آغاز شد با این ارزیابی: “رأی بیش از نیمی از 35 مناطق در سال 2019 در معرض خطر لیست باقی می ماند تا حد زیادی بدون تغییر باقی ماند. پس از گائو آخرین به روز رسانی در سال 2017, هفت مناطق بهبود یافته سه پسرفت و دو نشان داد مخلوط پیشرفت است.”

“اساسا ما یک میراث دولت که نگهداری نشده است تا با جهان اطراف آن” گفت: حداکثر Stier رئیس جمهور و رئیس اجرایی از همکاری برای خدمات عمومی. “ما ایجاد دولت و ظرفیت در اطراف مسائل روز و بسیار وجود دارد تجدید. . . . آن را نشانی از دروغ نیست با یک دولت واحد. آن است که بومی از طریق دوران مدرن و نه فقط اجرایی [شعبه] اما در کنگره است.”

را فقط یک مثال دولت اجازه داده است آن زیرساخت فناوری به عصر در محل. با توجه به Dodaro واشنگتن صرف حدود 90 میلیارد دلار در سال بر آن این سیستم حدود سه چهارم از پول رفتن به حمایت از عملیات و تعمیر و نگهداری از سیستم های موجود گرسنه سرمایه گذاری در فن آوری های جدید.

یک تماس برای ارتقاء تکنولوژی است نه یک مشکل جدید. در سال 1995 Dodaro گفت: توصیه می شود که هر سازمان ایجاد یک موقعیت مدیر ارشد فناوری اطلاعات. کنگره به دنبال کت و شلوار سال آینده گفت: اما مقاومت در سازمان مانع پیشرفت است. در سال 2014, کنگره, تصویب قطعه دوم از قانون به خار چه بوده است آغاز شده و نزدیک به دو دهه قبل است.

وزارت دفاع و امور جانبازان کار کرده اند به سوابق پزشکی به راحتی انتقال میباشد که پرسنل ترک نظامی و تبدیل شدن به واجد شرایط برای مزایای VA. میلیاردها دلار صرف شده اند اما این مشکل حل نشده حل شده است.

در میان کسانی که با کهنه ترین سیستم های کامپیوتری دو سازمان وظیفه با ارائه کمک های اقتصادی به کارگران این بهار کوچک مدیریت کسب و کار و خدمات درآمد داخلی.

“SBA خواسته شده بود به انجام غیر ممکن است در بالای کهنه فن آوری گفت:” پل, نور, یک استاد از خدمات عمومی در دانشگاه نیویورک.

برخی از بیمه بیکاری سیستم اجرا بر روی کامپیوتر های پردازنده مرکزی است که 40 سال. در چندین ایالت قرار دادن یک تماس برای افراد آشنا با زبان برنامه نویسی COBOL, معرفی, نیم قرن پیش, برای کمک به حفظ سیستم های خود را در حال اجرا است.

بیش از سیستم های کامپیوتری در حال پیری; بنابراین بیش از حد نیروی کار اختصاص داده شده به کار بر روی آنها. Stier برآورد وجود دارد که پنج بار به عنوان بسیاری از کارمندان فدرال بیش از سن 60 سالگی کار بر روی این مسائل به عنوان وجود دارد کارکنان زیر سن 30. “استعداد استخر در دولت به تجدید,” او گفت:.

پیری تکنولوژی برجسته ضعف دولت زیرساخت اما این تنها یکی از موانعی که مانع بیشتر عملکرد موثر است. در طول سال های دولت فدرال ایجاد یک سیستم پیچیده برای ارائه خدمات.

مقدار کار انجام شده توسط دولت در حال حاضر انجام شده توسط غیر دولتی کارکنان – خصوصی و پیمانکاران و شرکت های مشاوره ای سازمان های غیر انتفاعی و دیگران نه از لحاظ فنی در حقوق و دستمزد فدرال. تینا Nabatchi, استاد مديريت در دانشگاه سیراکوس را ماکسول مدرسه تخمین زده است که تا آنجا که 70 درصد از کار دولت انجام شده توسط این اشخاص خارج. “ما گرفته شده از وسط سطح بوروکراسی,” او گفت:.

یکی از دلایل تمایل برخی از رهبران به اجرای دولت مانند یک کسب و کار هر چند این دو یکسان نیست. یکی دیگر این است که به ماسک دامنه واقعی دولت است. جان DiIulio, یک استاد علوم سیاسی در دانشگاه پنسیلوانیا گفت که قبل از آن در وجود آن وزارت امنیت بیشتر تمام وقت-معادل پیمانکاران از تمام وقت-معادل کارکنان. “ما می خواهیم بسیاری از دولت,” او گفت:. “ما نمی خواهیم که بسیاری از دولت است.”

دونالد Kettl یک استاد در Lyndon B. Johnson, دانشکده امور عمومی در دانشگاه تگزاس گفت: اکثر آمریکایی ها از جمله بسیاری از نمایندگان مجلس با مشاهده خدمات دولت از طریق یک دستگاه فروش اتوماتیک مدل: پول می رود در بالای یک اهرم کشیده است و خدمات آمده در پایین. در داخل اما پیچیده است و اغلب دست و پا گیر تدبیر.

Kettl توصیف ایالات متحده در سیستم مراقبت های بهداشتی به عنوان “بسیار پیچیده تر از هر جای دیگری در جهان” یک دخمه پرپیچ و خم از دولت و خصوصی شرکت های بیمه دولتی و خصوصی بیمارستان ها و پزشکان و پرستاران و دیگر کارکنان مراقبت های بهداشتی همه درگیر در تحویل و حسابداری از خدمات است. “استراتژی صلاحیت به معنی مدیریت این واقعا پیچیده مشارکت,” او گفت:.

یکی دیگر از منطقه که در آن ایالات متحده آمریکا است که منحصر به فرد است که در تعدادی از سیاسی انتصاب بالای سازمان در قوه مجریه. این سیستم قرار است به اجازه می دهد یک رئیس جمهور برای به دست آوردن کنترل از بوروکراسی اما جای خالی ثابت و گردش مالی در این شغل به این معنی است که زمانی که در پست های خود را, مقامات اغلب مبتلا به کوتاه termitis – با تمرکز بر مسائل مربوط به لحظه و نادیده گرفتن زمینه ای ضعف ساختاری است که می تواند تبدیل به فلج مشکلات در یک بحران.

رهبری یک عنصر حیاتی در عملکرد دولت است. یک رئیس جمهور می تواند مجموعه ای از اولویت ها و تمرکز دولت در ساخت سیستم های موثر تر کار می کنند. اما وجود دارد یک دلیل این کار از ساخت دولت بهتر است به ندرت جذب توجه مقامات ارشد دولتی. آن اغلب نیاز به تبدیل شدن فرو رفته در ذهن بیحس کننده جزئیات. به عبارت دیگر با این حال مهم این کار ممکن است آن را فقط ساده خسته کننده است.

– – –

آخرین تلاش جدی در دولت اصلاحات بود که بیش از 20 سال پیش زمانی که پرزیدنت بیل کلینتون خواسته خود را معاون رئیس جمهور, Al Gore به سر تا آنچه شناخته شده به عنوان “بازآفرینی دولت” ابتکار است.

کلینتون معتقد بود که مردم نیاز به اعتماد که پول خود را در حال صرف عاقلانه قبل از آنها اعتماد خود دولت. “اگر شما متقاعد شده امریکا شما که واقعا دقیق در مورد مالیات خود را به دلار و سپس بسیاری از این دشمنی نسبت به دولت را کاهش می دهد گفت:” ایلین Kamarck از موسسه بروکینگز که کارگردانی این پروژه برای چندین سال.

این برنامه ممکن است بهترین یاد می شود برای گور ظاهر در “Late Show with David Letterman” که در آن او ملبس به عینک محافظ و شکست دولت صادر زیرسیگاری با یک چکش به تمسخر هزینه و پیچیدگی دولت در تهیه قوانین و مقررات.

این بازسازی دولت ابتکار عمل را به دست آورد برخی از موفقیت و به کمک بود این واقعیت است که زمان بندی همزمان با گسترده تر انتقال از اقتصاد صنعتی به اطلاعات جدید-عصر اقتصاد است. “ما می تواند امکان استفاده از بسیاری از فن آوری و کمک کرد که ما برش” Kamarck گفت.

هر چه پیشرفت ساخته شده است در حال حاضر در گذشته است. “حتی اگر آن را به حال شده است wildly موفق آن شده اند که از تاریخ چهار یا پنج سال پس از آن انجام شد” Stier گفت.

قبل از آن تلاش, آخرین رئیس جمهور به آدرس دولت اصلاحات جدی در یک راه این بود که جیمی کارتر. او ایجاد وزارت انرژی و شکست تا چه پس از آن شناخته شده بود به عنوان وزارت بهداشت و درمان آموزش و پرورش و رفاه با ایجاد یک بخش جداگانه از آموزش و پرورش است.

کارتر دوست داشتم به نگاه زیر کاپوت از دولت و چند تن از جانشینان او تا به حال همان میل. “در شرایط اساسی سازماندهی مجدد شما رو برای رفتن به 1950s و هربرت هوور برای پیدا کردن آخرین سازماندهی مجدد جنبش” نور گفت: با اشاره به یک کمیسیون به رئیس جمهور سابق به رهبری پس از او سمت چپ ،

امروز وجود دارد بحث در مورد اینکه آیا دولت باید یا حتی می توان در راه های آن است. ایجاد DHS پس از 9/11 یک مورد در نقطه است. این عجله ایجاد بخش شد یک هش بسیاری از اشخاص مختلف کشیده از سراسر دولت است.

دپارتمان ساختار ساخته شده است که محیط پاک از اولویت به مراتب سخت تر است, به عنوان آن را در خدمت متعدد کارشناسی ارشد. “اگر شما نگاه کنید در DHS آنها را مجبور به گزارش به بیش از 100 مختلف کنگره نظارت کمیته گفت:” علامت گذاری Harvey, سابق, مدیر ارشد, برای انعطاف پذیری سیاست در شورای امنیت ملی.

برخی از دانش آموزان از دولت می گویند بیشتر فشار از اولویت های اساسی سازماندهی مجدد باید پیدا کردن راه هایی برای بهبود چگونه سازمان همکاری هنگام مواجهه با این نوع بحران و در حال حاضر پیش روی کشور است. مشکلات امروز آنها می گویند که دیگر هیچ جا بدون مرز از میراث دولت ساختار.

– – –

مارک Hetherington, یک استاد دانشگاه کارولینای شمالی گفت: گفتگو در مورد دولت شروع به تغییر با انتخاب رونالد ریگان در سال 1980. قبل از این که ضد شعارهای دولت متمرکز بیشتر در مورد آنچه که دولت باید و نباید انجام دهید, تم برجسته آریزونا سناتور. Barry Goldwater, یک جمهوریخواه در سال 1964 انتخابات ریاست جمهوری است.

“چه چیزی تغییر با ریگان و دهه های پس از این است که مکالمه حرکت می کند به دور از آنچه دولت باید انجام دهد به دولت بی کفایت به انجام همه چیز,” او گفت:. “این یک تغییر بزرگ با یک اساسا پیام متفاوت است.”

در طول محافظه کار جنبش از آنجا که پیام شده است به یک جزء اصلی با اغلب صریح هدف از کوچک شدن دولت فدرال برش منابع به گرسنگی وحش. “گاهی اوقات عملکرد ضعیف در تلاش است تا دولت در ارزان” لوئیس گفت. “وجود دارد یک پنی عاقلانه پوند-احمقانه ایده از نحوه مدیریت سازمان های دولتی است.”

Hetherington گفت که او متوجه یک چیز از تحقیقات خود را در مورد اعتماد به دولت است. هر زمان که تمرکز بر نظامی یا امنیت ملی و اعتماد را افزایش می دهد. هنگامی که تمرکز بر تغییرات دور به برنامه های دیگر به خصوص کسانی که خالص ایمنی برنامه هایی مانند رفاه و یا مواد غذایی که خدمت محروم جمعیت اعتماد کاهش می یابد.

اما اگر جمهوری خواهان را ساخته اند این نوع لفاظی یک جزء اصلی از پیام خود را دموکراتیک سیاستمداران درگیر در برخی از همان نوع از چیزی. “هر نامزد به نفع یک بوروکراسی-هجوم موضوع” Nabatchi گفت. “این پیام واز طریق بر اعتماد به نفس مردم در دولت است.”

رئیس جمهور عار است بر روی صفحه نمایش به طور مداوم به مراتب بیشتر از گذشته رئیس جمهور. Hetherington گفت که در این زمینه مغلوب ساختن پیشی جستن است “خاموش نمودار. در حالی که بسیاری از جمهوریخواهان حملات در دولت چپ چیزهای خاصی ضمنی مغلوب ساختن پیشی جستن مردم از آنها ساخته شده صریح و روشن.”

بسیار وجود دارد که به خوبی کار می کند در دولت فدرال در خصوص فعالیت های روزمره است که شهروندان را برای اعطا. شغلی کارمندان دولت در کل اختصاص داده شده و ماهر. اما زمانی که چالش های تغییر از عادی به فوق العاده ترک در درون نظام هستند در معرض مطالبات رهبری ظهور و دولت این کشور است به درستی به سوال نامیده می شود. این چنین بوده است ،

این یک سوال باز که آیا بیشتر تمرکز شدید بر دولت فدرال خواهد شد در نتیجه تماس بیشتر برای مقابله با زمینه ای ضعف و یا اینکه انتقاد از دولت را پاسخ و سیاسی بخش های اطراف آن بیشتر خواهد شد و تنزل اعتماد مردم در این موسسات آنها را تبدیل به در این لحظه.

“ما نمی خواهید به سرمایه گذاری در ظرفیت دولت برای دریافت کار انجام می شود” Kettl گفت. “اما ما خوشحال به شکایت بلافاصله زمانی که وجود شن و ماسه در دنده است که باعث می شود سیستم به دست گرفتن است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>