چینی, دکتر, که تنبیه شد توسط پلیس امنیتی برای هشدار همکار پزشکان درباره اولیه شیوع کروناویروس درگذشت این بیماری با توجه به ووهان بیمارستان مرکزی.

دکتر لی Wenliang یک زن 34 ساله چشم پزشک در ووهان مرکزی بیمارستان شد”متاسفانه آلوده در طول مبارزه با بیماری ذات الریه جدید کروناویروس عفونت” بیمارستان گفت: در آن حساب رسانه های اجتماعی. “ما عمیقا تاسف و سوگواری این است.”

او اوایل روز شنبه با وجود “همه در تلاش نجات” پس از ابتلا به ویروس Jan. 30, با توجه به روزانه مردم روزنامه در چین حزب کمونیست.

سازمان بهداشت جهانی در توئیتر خود نوشت: “ما عمیقا غمگین عبور از Dr Li Wenliang. همه ما نیاز به شادی دارند کار می کنند که او” در ویروس.

در یک ارسال در رسانه های اجتماعی Li حال هشدار پزشکان همکار در دسامبر. 30 مورد ظهور یک سارس-مانند بیماری هشدار آنها را به پوشیدن لباس های محافظ برای جلوگیری از عفونت ، ووهان است کانون coronavirus که ادعا کرده 565 مرگ و میر ناشی از 28,200 موارد است.

چهار روز بعد Li احضار شد محلی پلیس امنیتی و مجبور به امضای

نامه ای که او را متهم کرد “ساخت کاذب دیدگاه” بود که “به شدت مختل نظم اجتماعی.” پلیس گفت که او در میان هشت نفر تحت بررسی برای “پخش شایعات,” بی بی سی گزارش می دهد.

مقامات محلی بعد از عذرخواهی به لی که تبدیل به یک قهرمان ملی به عنوان یک خلاف کاران به عنوان بیماری گسترش یافته است.

بالا اپیدمیولوژی در چینی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری به تازگی گفته سردبیر دولتی گلوبال تایمز چین باید ستایش هشت ووهان خبرچین.

“آنها عاقل بودند که قبل از شیوع” Zeng Guang ارشد اپیدمیولوژی در john marshall, گفت:, و اضافه کرد هر چند که هر گونه قضاوت نیاز به حمایت شواهد علمی.

از بیمارستان Li خود را شکست پلیس-تحمیل سکوت در اواخر ماه ژانویه در مصیبت گفتن نیویورک تایمز در مصاحبه ای با متن پیام: “اگر مقامات تا به حال افشا اطلاعات در مورد این بیماری همه گیر در اوایل من فکر می کنم آن می توانست خیلی بهتر است. وجود دارد باید بیشتر باز بودن و شفافیت است.”

یک تفسیر از رسانه های اجتماعی حساب کاربری عالی مردم دادگاه انتقاد از پلیس برای اقدامات خود گفت که در حالی که گزارش های اولیه توسط لی و دیگر در مورد احتمال شیوع سارس در اشتباه بودند آنها مفید یک هشدار است که باید اجازه داده شده.

“اگر مردم گوش به این ‘شایعه’ که در آن زمان اتخاذ اقدامات مانند پوشیدن یک ماسک سفت و سخت ضد عفونی و اجتناب از رفتن به حیات وحش در بازار بر اساس وحشت در مورد سارس, این ممکن است یک راه بهتر برای ما برای جلوگیری و کنترل جدید پنومونی امروز” تفسیر گفت.

کمک: آسوشیتد پرس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im