شیرین کننده های مصنوعی ممکن است افراد سالم و بیمار زمانی که زوج با کربوهیدرات, مطالعه می گوید:

مطالعات متعددی مرتبط شکر به مشکلات سلامتی اما محققان دانشگاه ییل دریافتند که سوکرالوز مشترک صفر-کالری شیرین کننده های مصنوعی می تواند همچنین به طور بالقوه منفی بر بهداشت هنگامی که در ترکیب با کربوهیدرات.

سوکرالوز در اسپلندا low-cal سودا و هزاران پخته و سرخ شده کالا که بسیاری از آنها نیز حاوی کربوهیدرات. یک مطالعه منتشر شده در مجله کارشناسی سلول سوخت و ساز بدن در این ماه نشان داد که مصرف سوکرالوز با کربوهیدرات می تواند کاهش بدن حساسیت به انسولین و مغز در پاسخ به قند.

از آنجا که مطالعه شامل اندازه کوچک نمونه به طول انجامید که تنها دو هفته آن را سخت به می گویند دقیقا چه نوع دراز مدت تاثیر این تغییرات می تواند در سلامت مردم گفت: ارشد نویسنده دانا کوچک, مدیر ییل مدرن رژیم غذایی و فیزیولوژی مرکز تحقیقات.

“این امکان وجود دارد که اگر مردم نگه داشته و مصرف آن نوشیدنی است که آنها را وفق” کوچک گفت. “،در شرایطی این می تواند کمک به توسعه دیابت است.”

یک تئوری وجود دارد که مصرف مواد غذایی شیرین و نوشیدنی های بدون کالری “uncouples” طعم شیرین ادراک از مصرف انرژی که باعث اختلال در پاسخ بدن به قند منجر به افزایش وزن و عدم تحمل گلوکز و دیابت است.

برای آزمایش این نظریه محققان به 45 فرد سالم که به طور منظم مصرف کم کالری شیرین کننده سه نوع مختلف از نوشیدنی های شیرین شده ،

جای که شیرین آشامیدنی با آب: نوشیدنی های شیرین مرتبط با افزایش خطر مرگ, مطالعه, نشان می دهد

سکته مغزی در یک می تواند? مطالعه هشدار از رژیم غذایی و نوشیدنی,’ خطرات بهداشتی برای زنان 50 ساله و مسن تر

یک گروه داده شد یک نوشیدنی شیرین شده با سوکرالوز معادل دو بسته از اسپلندا. گروه دوم داده شد به همان اندازه نوشیدنی شیرین با قند. گروه سوم تا به حال یک نوشیدنی با شیرین کننده های مصنوعی شیرین و بی مزه کربوهیدرات به نام مالتودکسترین.

شرکت کنندگان نوشید هفت نفر از این نوشیدنی در طی دو هفته و بدون هیچ تغییری مشاهده شد و در گروه نوشیدن سوکرالوز به تنهایی و یا شکر. محققان دریافتند که تنها زمانی که شیرین کننده های مصنوعی بودند همراه با کربوهیدرات آیا این موضوع حساسیت به انسولین و پاسخ مغز به قند تبدیل به اختلال رد “uncoupling” تئوری.

برای رد کردن این احتمال که مالتودکسترین علت محققان انجام یک پیگیری آزمایش و هیچ مدرکی که این کربوهیدرات به تنهایی می تواند تغییر حساسیت به انسولین.

کوچک گفت: بسیاری تحقیقات بیشتری باید انجام شود به منظور تعیین اثرات دراز مدت, آیا آنها برگشت پذیر و اینکه آیا آنها رخ می دهد با دیگر کم کالری شیرین کننده های.

کوچک گفت که آن را “احتمالا ساده و بی تکلف” فکر می کنم شیرین کننده های مصنوعی نمی تواند آسیب برساند و این تاثیر منفی است که روشن ترین زمانی که آنها با مصرف کربوهیدرات.

“من فکر می کنم وجود دارد در حال رشد شواهدی وجود دارد که مصرف شیرین کننده های مصنوعی می تواند باعث آسیب شود,” او گفت:. “اگر شما در حال رفتن به مصرف شیرین کننده های مصنوعی شیرین نیست باید رژیم غذایی خود نوشابه با سیب زمینی سرخ کرده. باید این سودا رژیم غذایی خود است.”

نوشابه مالیات آگهی محدودیت بهتر برچسب ها: پزشکان می خواهید برای محدود کردن نوشیدنی های شیرین برای بچه ها

نوشیدن چای داغ در معرض خطر خود شما: مطالعه جدید است که آخرین نشان می دهد لینک به سرطان مری

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>