حدود 40 میلیون نفر از دریافت آب از رودخانه کلرادو است. مطالعات نشان می دهد آن را به خشک.

ققنوس – دانشمندان مستند چگونه تغییر آب و هوا است که جنگیدن رودخانه کلرادو و تحقیقات جدید نشان می دهد رودخانه بسیار حساس به گرم شدن آن می تواند از دست دادن حدود یک چهارم از آن جریان تا سال 2050 به عنوان درجه حرارت به صعود ادامه.

دانشمندان با بررسی زمین شناسی ایالات متحده یافت می شود که ریزش برف با توجه به دماهای بالاتر نقش عمده ای در رانندگی روند از رودخانه رو به کاهش جریان است. آنها تخمین زده می شود که درجه حرارت گرمتر بودند پشت در حدود نیمی از 16 درصد کاهش در رودخانه جریان در طول کشش از خشکسالی سال از 2000-2017 یک قطره مجبور است که کشورهای غربی به اتخاذ برنامه ای برای افزایش کلرادو آب-گرسنگی مخازن.

بدون تغییر در آسمانی, محققان گفت: برای هر اضافی 1.8 درجه گرم شدن رودخانه کلرادو متوسط جریان است به احتمال زیاد به کاهش حدود 9٪.

USGS دانشمندان در نظر گرفته شود دو سناریو تغییر آب و هوا. در یک درجه حرارت گرمتر سال 2050 خواهد کاهش میزان جریان آب در رودخانه توسط 14-26%. در سناریوی دیگر, گرم شدن کره زمین را دور 19-31 درصد از رودخانه جریان است.

10 میلیارد دلار: جف بزوس را صرف پول خود را پس از تغییر آب و هوا

نظر: تغییرات آب و هوایی ترسناک است اما در اینجا 5 دلیل برای امید

“هر کدام از این حالات منجر به کاهش قابل توجه در جریان” گفت: Chris میلی ارشد تحقیقات دانشمند با USGS. “و سناریوی بالاتر گلخانه ای-غلظت گاز باعث کاهش جریان بیش از این سناریو با کاهش غلظت گازهای گلخانه ای.”

این یافته ها که پنج شنبه منتشر شده در مجله علوم پالایش قبلی تخمین می زند و نشان می دهد که اثرات گرم شدن کره زمین خواهد شد به احتمال زیاد در پایان بالا از آنچه که دانشمندان دیگر محاسبه شده در پژوهش های قبلی.

این پژوهش دارای پیامدهای عمده برای چه آب است که موفق شده در طول رودخانه کلرادو فراهم می کند که آب برای حدود 40 میلیون نفر و بیش از 5 میلیون هکتار از زمین های کشاورزی از وایومینگ به جنوب کالیفرنیا.

برف فراهم می کند یک سپر محافظ’

به دنبال در روند بیش از قرن گذشته محققان به بررسی اندازه گیری های ثبت شده از 1913-2017 و دمای متوسط در سراسر فوقانی رودخانه کلرادو حوضه افزایش 2.5 و رودخانه جریان کاهش حدود 20٪.

آنها تخمین زده است که بیش از نیمی از این از دست جریان نسبت به دماهای بالاتر. که برابر است با از دست دادن حدود 1.5 میلیون هکتار فوت آب در هر سال است که بیش از نیمی از سهم سالانه آب برای کل ایالت آریزونا است.

در دیگر مطالعات قبلی برآورد پتانسیل آینده کاهش در رودخانه جریان کنار گذاشتن هر گونه تغییرات در آسمانی — در محدوده 2 درصد به 15 درصد برای هر 1 درجه C از گرم شدن.

Milly و همکار دانشمند USGS Krista دان zeroed در خود برآورد تعیین بازتاب, برف, شناخته شده به عنوان قدرت بازتاب به عنوان یک عنصر کلیدی در رودخانه حساسیت به گرم شدن.

آنها با استفاده از اندازه گیری از قدرت بازتاب سراسر فوقانی رودخانه کلرادو حوضه ثبت بیش از چند دهه توسط ابزار به نام طيف (کوتاه وزش Resolution Imaging Spectroradiometer) که در مدار زمین روی دو ماهواره ناسا.

Milly و دان و با تمرکز بر نقش پوشش برف به عنوان یک “سپر محافظ” برای آب در حوضه رودخانه.

Milly تشبیه جریان رودخانه به باقی مانده از “غذا” بارش برف و باران که می افتد در سراسر حوضه پس از تبخیر است “خورده” خود به اشتراک بگذارید.

“این مطلب که مصرف تبخیر کمتر است که در سمت چپ رودخانه و مردم پایین دست” Milly گفت.

گرم شدن کره زمین: زمین فقط به حال خود داغترین ژانویه در تاریخ ثبت شده

تماشا کنید: گرمایش جهانی را تهدید نگهداری از گوزن های شمالی

و مقدار مصرف توسط تبخیر رانده است چقدر انرژی حوضه جذب در فرم از نور خورشید است. پوشش برف در کوه های راکی نشان دهنده بازگشت به آسمان و فضای قابل توجهی کسری از نور خورشید است.

به عنوان جهان داغتر با سوزاندن سوخت های فسیلی بیشتر از آسمانی می افتد به عنوان باران به جای برف. و برف ذوب دور قبل در سال است. به عنوان پوشش برف در کوه ها به تدریج از دست حوضه رودخانه جذب انرژی بیشتر است.

“این درایو بیشتر تبخیر. و که باعث می شود برای یک صفحه کوچکتر از باقی مانده برای رودخانه و کاربران آن” Milly گفت.

تحقیقات نشان می دهد ‘از دست دادن بسیار بالا’

محققان همچنین نگاه کرد که آیا ممکن است در آینده را افزایش می دهد در آسمانی می تواند مقابله با این روند است. آنها به این نتیجه رسیدند که تغییرات در آسمانی ممکن است متوسط اثر در آورده با درجه حرارت گرمتر اما به احتمال زیاد نمی تواند به اندازه کافی به طور کامل به مقابله با “حرارت ناشی از خشک شدن است.”

“افزایش خطر شدید کمبود آب است که انتظار می رود,” آنها گفتند: در این مطالعه.

براد Udall آب و آب و هوا دانشمند در دانشگاه ایالتی کلرادو گفت: تحقیقات تایید این یافته ها از یک 2018 مطالعه که او مستروف با دانشمندان در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس است که در آن آنها همچنین دریافتند که در حدود نیمی از این دست در رودخانه جریان از سال 2000 شده است با توجه به دماهای بالاتر.

“این نشان می دهد که درجه حرارت بسیار بالا و حساسیت برای رودخانه کلرادو — برای هر 1C, افزایش, شما از دست دادن تقریبا 10 ٪ از جریان” Udall گفت: در یک ایمیل.

محققان’ آخرین برآورد حرارت-هدایت جریان ضرر و زیان است که در انتهای فوقانی چیزی Udall و همکار آب و هوا دانشمند Jonathan Overpeck پیشنهاد در سال 2017 مطالعه زمانی که آنها برآورد کاهش از 3 درصد به 10 درصد برای هر درجه از گرم شدن.

“این مقاله نشان می دهد از دست دادن بسیار بالا است” Udall گفت. “این معانی مهمی برای آب به کاربران و مدیران به طور یکسان.”

در سال 2017 مطالعه Udall و Overpeck با استفاده از مدل های آب و هوا برای برآورد یک کسب و کار به عنوان معمول سناریو از انتشار گازهای گلخانه ای. آنها پیش بینی شده است که بدون تغییر در آسمانی, گرم شدن کره زمین خواهد شد به احتمال زیاد علت آن رودخانه کلرادو جریان به کاهش 35 درصد و یا بیشتر در این قرن است.

برای دهه رودخانه کلرادو شده است بنابراین به شدت استفاده می شود که آن را به ندرت می رسد دریا. آن دلتا در مکزیک چروکیده می روم تنها تالاب کوچک در یک گرد و خاکی کشش از صحرا.

دشوار است مذاکرات پیش رو در برنامه های بلند مدت

این رودخانه بزرگترین مخازن را به طور چشمگیری کاهش یافته و از سال 2000. دو دهه عمدتا خشک سال و استفاده بیش از حد گرفته اند تلفات و افزایش درجه حرارت اضافه شده اند به این گونه است.

دریاچه پاول در حال حاضر نشسته 50% پر و دریاچه مید که 43 درصد کامل است.

آریزونا و نوادا و مکزیک را آغاز کرده اند که مصرف کمتر آب از رودخانه در این سال تحت مجموعه ای از موافقت نامه با هدف کاهش خطر ابتلا به مخازن در حال سقوط به شدت سطح پایین است.

دو کشور توافق کردند به ترک بخشی از سهمیه آب خود را در دریاچه مید تحت یک معامله با کالیفرنیا به نام پایین تر حوضه خشکسالی احتمالی طرح که ایالات نمایندگان امضا در سد هوور در مه.

کالیفرنیا توافق به کمک آب در پایین نقطه ماشه اگر مخزن سطوح ادامه به سقوط. و مکزیک توافق جداگانه ای توافق به گام برای کمک به سرپا نگه داشتن دریاچه مید این کشور بزرگترین مخزن در نزدیکی لاس وگاس.

خشکسالی احتمالی در نظر دارد — یکی برای سه پایین تر حوضه متحده و دیگر برای فوقانی حوضه متحده Colorado, وایومینگ, یوتا و نیومکزیکو — طراحی شده برای کمک به افزایش مخازن سطح بین 2020 و 2026.

مقامات فدرال و برنامه ریزی برای شروع یک نقد و بررسی در پایان این سال به بررسی چگونگی قوانین موجود کار کرده اند و چگونه این دستورالعمل به صورت بالقوه کمبود می تواند بهبود یافته پس از 2026.

آخرین تحقیقات بر چالش های رو به رشد برای مدیران آب و سیاستگذاران به عنوان آنها در نظر بگیرید که چگونه به تنظیم قوانین و یا تغییر سیستم برای انطباق با یک رودخانه با آب کمتر است.

Milly و دان گفت: در مطالعه خود که کاهش در کوه برف انداخته با تغییر آب و هوا را گسترده اثرات در دسترس بودن آب در مناطق دیگر فراتر از حوضه رودخانه کلرادو.

“بسیاری از مناطق تحت تنش آب در سراسر جهان بستگی دارد رواناب فصلی از کوه های پوشیده از برف” آنها نوشت: “و بیش از یک ششم از جمعیت جهان متکی فصلی, برف و یخچالهای طبیعی برای تامین آب است.”

دنبال Ian James در توییتر: @ByIanJames

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>