۹ هزار و ۶۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی کردستان انجام شد

۹ هزار و ۶۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی کردستان انجام شد

[ad_1]

فرزاد سردارزاده روزشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به اجرای طرح ویژه نظارتی ماه مبارک رمضان اشاره کرد و اظهار داشت:  در نتیجه این بازرسی‌های انجام شده در این ماه ۲۷۸ فقره پرونده با ۳۰۸ مورد تخلف احراز شده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی اضافه کرد: ارزش ریالی پرونده‌های تخلف تشکیل شده در استان ۲۲ میلیارد و ۱۲۳ میلیون و ۶۹۸ هزار ریال بوده است.

سردارزاده از انجام ۱۷۳ گشت مشترک هم در این ایام  خبرداد و گفت: در نتیجه این گشت‌ها هم ۷۸ مورد تخلف کشف و ۷۸  فقره پرونده به ارزش ۶۵۸ میلیون و ۴۱۳ هزار ریال تشکیل شد.

وی اظهار داشت: بازرسی‌های انجام شده در ماه مبارک رمضان حول محور کالاهای اساسی هم چون برنج، قند وشکر، لبنیات، حبوبات، پروتئین، میوه و تره‌بار، خشکبار و نانوایی‌ها بود.

رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اضافه کرد: ۴۹۳ مورد گزارش مردمی هم در این ایام دریافت شد که از این تعداد ۳۹۱ مورد به صورت تلفنی، حضوری و کتبی بوده و ۱۰۲ مورد هم توسط ناظران افتخاری اعلام شده است.

سردارزاده افزود: از مجموع گزارش‌های مردمی ۸۷ مورد تخلف احراز شده و مابقی یا به مصالحه انجامیده یا تخلف احراز نشده است.

سامانه تلفنی ۱۲۴ بطور شبانه روزی برای دریافت شکایت، انتقادات، پیشنهادات و نظارت مردمی فعال است و شهروندان می‌توانند هر گونه تخلف اقتصادی در راستای عدم درج قیمت، صدور فاکتور، تقلب، گرانفروشی را از این طریق اعلام کنند.

حدود ۶۵ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد و از این تعداد ۲۹ هزار واحد در مرکز استان مستقر هستند که حدود سه درصد از این واحدهای صنفی را فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای تشکیل داده است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>