۳۱۳فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد دشتستان ایجاد شد

۳۱۳فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد دشتستان ایجاد شد

[ad_1]

 غلامحسین قیطاسخواه  افزود: امسال برای ایجاد  ۴۸۰شغل با مشارکت فنی و حرفه ای برنامه ریزی شده که ۲۱۰ خانوار از این تعداد خودکفا شوند.

وی بیان داشت:مام خمینی(ره) برازجان گفت: پارسال  ۳۴واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومانی با مشارکت استانداری  برای مددجویان در مناطق شهری و روستایی احداث شد.

قیطاسخواه با اشاره به اینکه ۲۵۰مددجوی فاقد مسکن تحت پوشش این اداره است اظهارداشت: ساخت مسکن  در روستاها بدلیل وجود زمین و همکاری خوب خیرین، دهیاران و شوراها آسانتر از شهر با  تورم زمین است.

وی جذب ۲۵۰ حامی ایتام و توزیع ۴۷۰۰بسته حمایتی را از فعالیت های مهم اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) برازجان در ماه مبارک رمضان گذشته عنوان کرد.

قیطاسخواه گفت: سه هزار و ۸۷۰ خانوار کمک معیشت و یک هزار و ۷۰۰ خانوار مددجوی موقت تبصره ۱۴ تحت پوشش این اداره هستند که برای ۹۰درصد آنها بسته غذایی توسط کمیته امداد باهمکاری مراکز نیکوکاری و پایگاه های مقاومت بسیج و مساجد توزیع شد.

وی  افزود:یکهزارو  ۱۵۰۰یتیم و یکهزارو ۲۰۰ دانش آموز تحت پوشش این اداره است  .

قیطاسخواه ادامه داد: همچنین پخت ۲۳هزار پرس غذای گرم با تفاهم نامه ای با سه آشپزخانه جهادی شهر برازجان و توزیع آن بین خانوارهای تحت حمایت از جمله فعالیت های این مجموعه بود.

این مسئول اظهار داشت: جمع آوری و جذب ۶۰۰میلیون تومان فطریه از دیگر تعهدات در این ماه بود که ۱۱۰میلیون تومان از طریق مساجد محل برگزاری نماز عید فطر جمع آوری شد و ۴۹۰میلیون تومان نیز توسط خود مردم بطور مستقیم به دست مددجویان رسید.

وی یکی از منابع درآمدی کمیته امداد برای خدمت به محرومین را جمع آوری صدقات مردم از طریق صندوقهای موجود صدقات عنوان کرد و افزود: پارسال۹۰۰میلیون تومان از این طریق جمع آوری شد که این درآمدها تحت عنوان کمک هزینه جهیزیه، مسکن، درمان، لوازم خانگی و کمک های موردی هزینه شد.

قیطاسخواه از اختصاص ۱۰۰میلیون تومان کمک موردی جهت بیماران صعب العلاج و زمین گیر و همچنین توزیع یکسری بسته های حمایتی بهداشتی و ماسک و دستکش بین خانواده های آنها در ایام بیماری شیوع کرونا خبر داد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>