یک کاوشگر ناسا رفت و به خورشید برخورد کرد

[ad_1]

کلی کورک هنوز به زمانی فکر می‌کند که سفینه فضایی‌اش به سمت خورشید بلند شد، چگونه یک لحظه کاوشگر از میان سیلابی از ذرات سریع عبور کرد و لحظه‌ای دیگر در جایی آرام‌تر، جایی که پلاسما مانند امواج اقیانوس غلتید. هیچ ماشینی تاکنون از این مرز مرموز عبور نکرده است. اما کورک و تیمش مأموریتی را برای همین هدف فرستاده بودند و نقشه آنها عملی شد. برای اولین بار در تاریخ، یک سفینه فضایی وارد جو خورشید شد.

کورک، یک اخترفیزیکدان در مرکز اخترفیزیک هاروارد-اسمیتسونیان به من گفت: “این مکان واقعاً جالبی برای بازدید است – خوب، حدس می‌زنم مکان گرمی برای بازدید باشد.” ما پلاسما و گاز را لمس کردیم که در واقع متعلق به خورشید است.

فضاپیمای پارکر ناسا در آوریل سال گذشته این شیرجه تاریخی را انجام داد، اما دانشمندان پس از تجزیه و تحلیل داده ها و اطمینان از اینکه فضاپیما واقعاً به اتمسفر فوقانی خورشید معروف به تاج عبور کرده است، تا ماه گذشته منتظر ماندند تا این خبر را اعلام کنند. ناسا سپس اعلام کرد که پارکر “خورشید را لمس کرده” در حالی که از کمی آزادی شاعرانه برخوردار بوده است. فضاپیما نمی تواند به فوتوسفر برسد، لایه ای که نور ساطع می کند، که معمولاً به عنوان “سطح” خورشید درک می شود. اما حتی آن هم یک سطح جدا و سخت مانند زمین زمین نیست، از این رو نقل قول ها. پس لمس کنید، بو بکشید: پارکر قطعاً، برای استفاده از یک اصطلاح کمتر علمی، تکیه به خورشید است.

فضاپیمای پارکر در سال 2018 زمین را ترک کرد و در یک دایره طولانی به دور ستاره ما سفر می کند و بازدیدهای دوره ای انجام می دهد. این فضاپیما طوری طراحی شده بود که در برابر پرواز بسیار نزدیک به توپ همجوشی و سوزان زیبای ما و غوطه ور شدن در جو آن، حداقل برای چند ساعت، مقاومت کند تا در میان مواد جیر جیر شنا کند. رسیدن به آنجا نیز نیازمند کمی کار بود. رسیدن به خورشید بسیار دشوارتر از رسیدن به سیارات بیرونی یا خروج از منظومه شمسی است. زمین با سرعت زیادی به دور خورشید حرکت می کند. برای مثال، فضاپیمایی که مشتری را هدف قرار می دهد، می تواند از این حرکت برای پرواز سریعتر استفاده کند. اما فضاپیمایی که مرکز منظومه شمسی را هدف قرار می دهد باید در عوض سرعت خود را کاهش دهد تا مدارش به جای منبسط شدن کوچک شود و بتواند شروع به نزدیک شدن به خورشید کند. فناوری موشکی موجود نمی تواند این اثر را به دست آورد، بنابراین مهندسان باید پارکر را در طول ماموریت هفت بار از اطراف زهره عبور دهند تا فضاپیما بتواند از گرانش سیاره به عنوان ترمز استفاده کند.

ناسا این سفر پیچیده را انجام می دهد زیرا خورشید، همانطور که ممکن است برای ما آشنا به نظر برسد، هنوز یک شی نجومی مرموز است. ناسا نام این ماموریت را یوجین پارکر گذاشت، اخترفیزیکدانی که باد خورشیدی را در دهه 1950 کشف کرد، جریانی از ذرات پرانرژی که در هر زمان از تاج سرازیر می شوند. باد خورشیدی تا انتهای منظومه شمسی امتداد می یابد و حبابی دنج در اطراف سیارات و قمرهای ما تشکیل می دهد و از ما در برابر تشعشعات بین ستاره ای محافظت می کند. چند دهه بعد، دانشمندان هنوز خورشید و بسیاری از خواص آن، از جمله این باد طوفانی را درک نکرده اند. آنها هنوز دقیقاً نمی دانند باد خورشیدی از کجا می آید یا چگونه خورشید موفق می شود جو خود را تا 2 میلیون درجه فارنهایت گرم کند، در حالی که سطح آن 10000 درجه نسبتاً خنک تر است.

هنگامی که پارکر سال گذشته به سمت تاج فوق گرم پرواز کرد، منطقه ای را کشف کرد که مواد خورشیدی قبل از اینکه مقداری از آن فرار کند و به باد خورشیدی تبدیل شود، از خورشید و از طریق منظومه شمسی می وزد، می پیچد. وقتی این باد به زمین می رسد، آن را به صورت نسیمی یکنواخت تجربه می کنیم. اما استوارت بیل، استاد فیزیک در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، که در مأموریت پارکر کار می‌کند، به من گفت، اما در داخل تاج، پارکر می‌توانست جریان‌های منفرد را تشخیص دهد، مانند مایعی که از یک بالون آبی سوراخ شده است. بیل گفت: «اکنون به اندازه کافی به هم نزدیک شده‌ایم که واقعاً شروع به دیدن این منابع مجزای باد کرده‌ایم و وقتی بیرون می‌روند با هم ادغام می‌شوند. جنبه هایی از خورشید که پارکر در جو خود تجربه کرده است – هیچ راهی برای مطالعه آنها از دور وجود ندارد. تنها راه عبور و بعد بیرون آمدن بود.

از آن زمان، پارکر بار دیگر در ماه نوامبر به سمت تاج پرواز کرده است و دانشمندان مشتاقانه منتظر هستند تا داده های تازه را مرتب کنند. این فضاپیما در حال حاضر در اواخر فوریه در حال حرکت به سمت نزدیکی دیگری است، سپر حرارتی منحصر به فرد آن آماده است تا بار دیگر از فضای داخلی خود در برابر محیط شعله ور محافظت کند. دانه‌های کوچک غبار فضایی – زباله‌های بین‌ستاره‌ای که به سمت خورشید کشیده می‌شوند، یا بقایای دنباله‌دارهای تبخیر شده که خیلی نزدیک رد شده‌اند – همانطور که تیم انتظار داشت، بخش‌هایی از فضاپیما را قطع کرد. جاستین کاسپر، فیزیکدان خورشیدی در تیم پارکر می‌گوید: «ما چندین ضربه داشتیم که اجزای غیر بحرانی حسگرها را حذف کرد. کاسپر گفت: این یک موقعیت کمی استرس زا است، اما پارکر حتی با نزدیک شدن به او زنده خواهد ماند. این ماموریت قرار است طی چند سال آینده دو بار دیگر زهره را طی کند تا بتواند به خورشید بسیار نزدیک‌تر شود و نماهای عمیق‌تری از تاج ارائه دهد.

ماموریت پارکر قرار است تا پایان سال 2025 به پایان برسد. کورک توضیح داد که ناسا ممکن است تصمیم به تمدید عملیات بگیرد، اما اگر این کار را انجام ندهد و پارکر تعطیل شود، فضاپیما نمی تواند سپر حرارتی خود را به سمت خورشید نگه دارد. ذوب می شود و تبدیل به یک قطعه فلز ذغالی شده می شود که برای میلیون ها سال آینده به دور خورشید می چرخد ​​و هرگز سقوط نمی کند، به همان شکلی که بسیاری از اجرام دیگر به دور ستاره ما می چرخند. اگر برخورد با زباله های فضایی پارکر را از بین نبرد، خورشید در نهایت آن را از بین خواهد برد، پس از چندین میلیارد سال، زمانی که سوخت ستاره تمام می شود، منبسط می شود و همه چیز را در درون منظومه شمسی مدفون می کند.

تا اینجای کار، پارکر به خوبی کار می کند و عملکرد خوبی دارد. در طول غوطه ور شدن مهم سال گذشته در تاج، او گرفتار شد فیلم سیاه و سفید fشیفته رقص راه راه بادهای خورشیدی، و همچنین تکه هایی از خود پارکر که در نور خورشید سفید می درخشد. در پس زمینه می توانید شکل متمایز کهکشان راه شیری، دریایی از ستاره های دیگر، خورشیدهای دیگر را ببینید. (تصور کنید تمدن های دیگر کاری مشابه انجام دهند و به مرکز منظومه شمسی خود سفر کنند تا خورشید خود را درک کنند – به صورت رویایی!) کورک آن را غیرواقعی می داند که چیزی که زمانی لمس کرده است در جو خورشید پرواز کرده است. او به عنوان یک فیزیکدان خورشیدی، خورشید را متفاوت از بقیه ما تجربه می کند، ذهنش به سمت کاوشگرهای فضایی و پلاسمای داغ در روزهای آفتابی کشیده می شود. به یاد دارم که در ساحل بودم و آنجا را نگاه می کردم و فکر می کردم. ها، پارکر آنجاست. پارکر در حال حاضر واقعاً به خورشید نزدیک است،” او به من گفت. “و من اینجا نشسته ام و از نور خورشید برای 93 میلیون مایل لذت می برم[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsüiqos fiyat