یک متخصص مغز و اعصاب برای مرگ آماده می شود

[ad_1]

Уروال مرغ اکوکاردیوگرام توده بزرگی را در کنار قلبم نشان داد، رادیولوژیست فکر کرد که ممکن است فتق هیاتال باشد – بخشی از معده من از دیافراگم بیرون می‌آید تا کیسه حاوی قلبم را فشار دهد.

این جعبه دکتر فلفل رژیمی را بنوشید و سپس قبل از بیرون آمدن حباب های گازدار معده، برای یک اکوکاردیوگرافی دیگر روی میز بپرید.

این کاری است که من انجام دادم. با این حال، تصاویر به‌دست‌آمده نشان می‌دهد که جدول حاوی نشانه‌ای از ترکیدن حباب‌ها در معده من نیست که از تشخیص فتق حمایت می‌کند. چند هفته بعد، یک اسکن MRI، که وضوح بسیار بهتری دارد، نشان داد که جرم در واقع در کیسه پریکارد قرار دارد و بسیار بزرگ است – در حدود حجم این قوطی نوشابه. حتی زمانی که این مهاجم بزرگ به قلبم فشار می آورد، هیچ علامتی نداشتم و می توانستم با تمام ظرفیت ورزش کنم. احساس خوبی داشتم.

پزشکان به من گفتند که این توده به احتمال زیاد تراتوم است، انبوهی از سلول ها که معمولاً بدخیم نیستند. منظره آنها آفتابی بود. تفنگ موزیکال اقیانوس آرام جنوبیدکتر قلبم گفت: این پرتقال را مستقیم از سینه‌ات بیرون می‌آوریم و تو را به راه می‌فرستیم.

در حالی که دوران نقاهت بعد از عمل جراحی را می گذراندم، گزارش پاتولوژی برگشت و خبر بد بود – در نهایت این یک تراتوم خوش خیم نبود، بلکه یک سرطان بدخیم به نام سارکوم سینوویال بود. به دلیل قرار گرفتن آن در دیواره قلب من، جراح قادر به برداشتن تمام سلول های سرطانی نبود. این باعث می شود قلب من قادر به پمپاژ خون نباشد. انکولوژیست به من گفت که شش تا 18 ماه دیگر زنده بمانم.

من در جهان کاملاً داغ شده بودم. سرطان قلب؟ چه کسی به سرطان قلب مبتلا می شود؟! آیا این یک استعاره وحشتناک است؟ آیا این من را از خانواده عزیزم، دوستان و همکاران عزیزم دور می کند؟ فقط نتونستم تحملش کنم آنقدر عصبانی بودم که به سختی می توانستم ببینم.

[And now comes the part where I’m weeping while I type.]

پنج سال پیش با دنا آشنا شدم و عاشق هم شدیم. این فقط “شیمی” نبود. این به فیزیک ذرات نزدیکتر بود، آشکاری از خصوصیات زیراتمی عشق. دنا با عشق پاک و بی منتش، با مهربانی، زیبایی، خوش بینی و هوش تیزش مرا بزرگ کرد. او بهترین همسری است که هر کسی می تواند بخواهد، و او بسیار بهتر از آن چیزی است که من لیاقتش را دارم. ترک او سخت ترین بخش این وضعیت وحشتناک خواهد بود.

تا این تشخیص شش ماه پیش، من شادترین فرد شهر بودم. دوقلوهای من جیکوب و ناتالی برای 25 سال چیزی جز لذت نیستند. من به اندازه کافی خوش شانس بودم که یک حرفه طولانی در آکادمیک با آزادی دنبال کردن ایده های خودم، که هدیه ای شبیه به هیچ چیز دیگری نیست، داشتم. دوستان خوب من منبع دائمی شادی و سرگرمی هستند. با هر معیار منطقی، زندگی عالی، پر از عشق، خلاقیت و ماجراجویی داشتم.

من ممکن است در حال مرگ باشم، اما هنوز هم یک شیدایی علمی هستم، بنابراین به این فکر می کنم که چه چیزی مرا برای مرگ در مورد ذهن انسان به من آموخته است. اولین چیزی که برای اکثر مردم بدیهی است، اما باید به زور به من بازگردانده می شد، این است که ممکن است، حتی آسان، همزمان دو حالت ذهنی به ظاهر متناقض را اشغال کرد. در عین حال، من از سرطان پایانی خود خشمگین هستم و برای تمام آنچه زندگی به من داده است، عمیقا سپاسگزارم. این در تضاد با ایده قدیمی در علم اعصاب است که ما در یک زمان یک حالت ذهنی را اشغال می کنیم: ما یا کنجکاو هستیم یا می ترسیم – یا “بجنگ یا بدوید” یا “استراحت کنید و هضم کنید” بر اساس تعدیل کامل سیستم عصبی. اما مغز انسان ما ظریف‌تر از آن است، بنابراین می‌توانیم به راحتی در بسیاری از حالات پیچیده، حتی متناقض، شناختی و احساسی زندگی کنیم.

این من را به بینش دوم هدایت می کند: حقیقت عمیق انسان بودن این است که تجربه عینی وجود ندارد. مغز ما برای اندازه گیری قدر مطلق چیزی طراحی نشده است. هر چیزی که ما درک و احساس می کنیم با انتظارات، مقایسه و شرایط رنگ می شود. هیچ احساس خالصی وجود ندارد، فقط نتیجه گیری مبتنی بر حس است. سی دقیقه صرف صحبت با یک دوست خوب می شود، اما وقتی در صف DMV منتظر می مانید، بی پایان به نظر می رسند. این ترفیع چربی که در محل کار گرفتید خوب به نظر می رسد تا زمانی که متوجه شوید که همکارتان دو برابر شما بزرگتر شده است. نوازش معشوق شما در یک زمان محبت آمیز و مرتبط، گرم و لذت بخش است، اما همان لمس در طول یک مشاجره شدید، آزاردهنده و مغرور است، که در مرز یک تخلف است.

اگر یک سال پیش، زمانی که 59 ساله بودم، کسی به من می گفت که پنج سال دیگر زنده مانده ام، ویران می شدم و احساس می کردم که توسط سرنوشت فریب خورده ام. اکنون چشم انداز پنج سال دیگر به نظر من یک هدیه غیرممکن است. تا پنج سال دیگر می توانم اوقات خوبی را با همه مردمم سپری کنم، کارهای مهمی انجام دهم و همچنان بتوانم سفر کنم و از شیرینی زندگی لذت ببرم. نکته این است که چیزی به عنوان ارزش عینی در ذهن ما وجود ندارد، حتی برای چیزی به اندازه پنج سال زندگی.

نگاه نهایی به وضعیت من ظریف تر است، اما در عین حال مهم ترین است. اگرچه من می توانم از همه راه های عملی خود را برای مرگ آماده کنم – تنظیم امور مالی خود، به روز کردن وصیت نامه ام، نوشتن نامه های مرجع برای حمایت از دانش آموزان در آزمایشگاهم در صورت رفتن – نمی توانم مرگ کامل یا جهان را بدون آن تصور کنم. من در آن، به روشی عمیق یا معنادار. ذهن من بدون تعهد واقعی روی سطح مرگ قریب الوقوعم حرکت می کند. من فکر نمی کنم این یک شکست شخصی باشد. بلکه یک نتیجه ساده از حضور مغز انسان است.

رشته علوم اعصاب طی 43 سالی که من به آن پیوستم، به طور قابل توجهی تغییر کرده است. به من آموختند که مغز اساساً واکنش‌پذیر است: محرک‌ها بر اندام‌های حسی (چشم‌ها، گوش‌ها، پوست و غیره) تأثیر می‌گذارند، این سیگنال‌ها به مغز منتقل می‌شوند، کمی محاسبه انجام می‌شود، برخی تصمیمات عصبی گرفته می‌شوند و سپس تکانه‌ها ارسال می‌شوند. روی اعصاب ماهیچه هایی که منقبض یا شل می شوند تا رفتاری به شکل حرکت یا گفتار ایجاد کنند. ما اکنون می دانیم که مغز به جای واکنش ساده به دنیای بیرون، بیشتر وقت و انرژی خود را به طور فعال برای پیش بینی آینده – به خصوص چند لحظه آینده – صرف می کند. آیا این توپ بیسبال که در هوا پرواز می کند به سر من برخورد می کند؟ آیا احتمال دارد به زودی گرسنه شوم؟ آیا این رویکرد به دوست یا دشمن ناشناس است؟ این پیش بینی ها عمیقاً ریشه دار، خودکار و ناخودآگاه هستند. تنها با اراده نمی توان آنها را رد کرد.

و از آنجایی که مغز ما برای پیش‌بینی آینده نزدیک سازماندهی شده است، این نشان می‌دهد که چنین خواهد شد بودن آینده نزدیک. به این ترتیب مغز ما به گونه ای ثابت می شود که به ما اجازه نمی دهد مرگ کامل را تصور کنیم.

اگر اجازه داشته باشم حدس بزنم – و من استدلال می کنم که به فرد در حال مرگ باید چنین معافیتی داده شود – استدلال می کنم که این محدودیت شناختی اساسی مختص ما کسانی نیست که برای مرگ قریب الوقوع آماده می شوند، بلکه یک مشکل گسترده است که وجود دارد. پیامدهای عمیقی برای عمل بین فرهنگی اندیشه دینی. تقریباً هر دینی مفهوم زندگی پس از مرگ (یا پسرعموی شناختی آن، تولد دوباره) را دارد. چرا داستان هایی در مورد زندگی پس از مرگ / تولد دوباره در سراسر جهان یافت می شود؟ به همین دلیل ما نمی توانیم واقعا مرگ خود را تصور کنید: زیرا مغز ما بر این فرض غلط ساخته شده است که همیشه لحظه بعدی برای پیش بینی وجود خواهد داشت. ما نمی توانیم تصور نکنیم که آگاهی خودمان پایدار است.

اگرچه هر دینی داستان های روشنی از زندگی پس از مرگ / تولد مجدد ندارد (یهودیت یک استثنا قابل توجه است)، اکثر ادیان بزرگ جهان از جمله اسلام، سیکیسم، مسیحیت، تائوئیسم، هندوئیسم و ​​شاید حتی بودیسم آن را دارند. در واقع، بسیاری از تفکرات دینی شکل یک معامله را به خود می گیرد: این قوانین را در زندگی دنبال کنید و در زندگی پس از مرگ یا با شکل مطلوب تولد دوباره یا با ادغام با الهی پاداش خواهید گرفت. اگر مغز ما طوری سازماندهی نشده بود که هشیاری پایدار باشد، مذاهب جهان چگونه خواهند بود؟ و این چگونه فرهنگ های انسانی ما را که به شدت توسط ادیان و درگیری های بین آنها شکل گرفته است، تغییر می دهد؟

همانطور که این مسائل را در نظر می‌گیرم، وضعیت خودم را هم در نظر می‌گیرم. من معتقد نیستم، اما همانطور که برای مرگ آماده می‌شوم، دوباره به جذابیت دائمی و گسترده داستان‌های زندگی پس از مرگ/تولد دوباره و ریشه‌های عصب‌بیولوژیکی آنها احترام می‌گذارم. من مطمئن نیستم که در نهایت اعتقاد به داستان های زندگی پس از مرگ یک ویژگی است یا یک اشتباه در دانش بشری، اما اگر اشتباه باشد، من با آن همدردی می کنم. از این گذشته، بازگشت به عنوان یک گاو دریایی یا کرم نواری چقدر شگفت انگیز خواهد بود؟ و چه لذت خاصی خواهد داشت وقتی من رفتم دوباره دنا و فرزندانم را ببینم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısıiçli köfte tarifigüvenilir takipçi satın almapornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornoxnxxgratis pornoxnxxmecidiyeköy escortşehirlerarası evden eve nakliyat