یورو نیوز: دبی در خطر بحران بدهی‌ها؛ پروژه‌های رویایی آل مکتوم بی‌پول شدند

یورو نیوز: دبی در خطر بحران بدهی‌ها؛ پروژه‌های رویایی آل مکتوم بی‌پول شدند

[ad_1]

به گزارش یورو نیوز ، فارغ از بدهی‌های حاکمیت و بانک‌های دبی، شرکت‌هایی که با حمایت مستقیم شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی، شکل گرفته‌اند، پیشتر ۶.۸ میلیارد دلار وام گرفته بودند که سررسید آن سال آینده میلادی است و همچنین این شرکت‌ها ۳.۱ اوراق قرضه منتشر کرده بودند که سررسید آن نیز سال ۲۰۲۲ فرا خواهد رسید.

این هلدینگ سرمایه‌گذاری که با عنوان شرکت دبی شناخته می‌شود، بیش از ۱۰ شرکت از جمله پروژه نخل، هواپیمایی امارات، منطقه آزاد جبل‌علی را در زیر مجموعه خود دارد.

رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا مهمترین مرکز تجاری خاورمیانه با چالش کاهش قدرت اعتبار مالی مواجه کرده و یک دهه پس از بی‌نیازی دبی به حمایت مالی ابوظبی، بانک سرمایه‌گذاری آمریکا برآورد کرده که عبور از بحران فعلی اقتصادی به جز حمایت بانک مرکزی امارات از امیرنشین دبی ممکن نخواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود تولیدناخالص داخلی دبی در سال جاری میلادی ۵.۵ درصد کاهش پیدا کند و بدهی‌های حاکمیت دبی در سه ماهه نخست ۲۰۲۰ به ۶۵.۵ درصد تولیدناخالص داخلی آن برسد. این در حالی است که این نسبت در جریان بحران مالی سال ۲۰۱۱ به ۴۷ درصد رسیده بود. اوراق قرضه و وام ۸۵ درصد بدهی‌های امیرنشین دبی را به خود اختصاص داده است.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>