گرجستان در مسیر محاکمه بالقوه ترامپ است

[ad_1]

دیروز، فانی ویلیس، دادستان شهرستان فولتون، نامه‌ای به رئیس دادگاه عالی شهرستان فولتون ارسال کرد و از هیئت منصفه ویژه درخواست کرد “درباره حقایق و شرایط به طور مستقیم یا غیرمستقیم مرتبط با تلاش‌های احتمالی برای نقض مدیریت قانونی شهرستان فولتون تحقیق کنند.” انتخابات 2020 در ایالت جورجیا.

این درخواست به دلیل عدم تمایل شاهدان کلیدی، از جمله وزیر امور خارجه گرجستان، برد رافنسپرگر، برای همکاری بدون احضار برای شهادت انجام شد. هیأت منصفه با هدف خاص، قدرت طرح اتهام را نخواهد داشت، اما «ممکن است هر طور که صلاح بداند، در مورد پیگرد قانونی توصیه هایی ارائه کند».

ویلیس با این نامه، اقدامات پیرامون مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال 2020 را به منصه ظهور رساند که هم بر اساس قوانین جنایی ایالات متحده و هم بر اساس قانون فدرال، مشکوک ترین اقدامات هستند. دادستان منطقه با دلایل موجه به دنبال هیئت منصفه بزرگ ویژه است، زیرا به نظر می رسد ترامپ از مرز غیرقانونی کامل عبور کرده است و این رفتار مستحق یک تحقیقات جنایی جدی و کامل است.

از زمستان گذشته، عموم مردم بیشتر توجه خود را بر حمله تروریستی خشونت‌آمیز جناح راست به ساختمان کنگره در 6 ژانویه متمرکز کرده‌اند. و این قابل درک است. اما حقیقت این است که قانع کننده ترین شواهد جنایت ترامپ در اقدامات او نهفته است. قبل از آن روز. و هیچ کجا به اندازه در گرجستان، تخلف او به وضوح ثبت نشده است.

یک تازه سازی کوتاه لازم است. در ساعت 3 بعد از ظهر روز شنبه، 2 ژانویه 2021، ترامپ با رافنسپرگر تماس گرفت و تلاش کرد تا او را وادار به مداخله در شمارش آرای ریاست جمهوری در گرجستان کند. ترامپ گفت: من باید 12000 رای پیدا کنم. رئیس دفتر وی، مارک میدوز، و تیمی از وکلا از جمله کلتا میچل در گفتگو با ترامپ همراه شدند. ترامپ در ابتدای گفتگو گفت: «فکر می‌کنم کاملاً واضح است که ما برنده شدیم. ما در گرجستان خیلی جدی پیروز شدیم.”

در این گفتگو، ترامپ یک سری ادعاهای نادرست در مورد تقلب در رای دهندگان مطرح کرد و گفت که “احتمالا” نیم میلیون رای به دست آورده است. و سپس سخنان زیر را گفت، کلماتی که باید در خط مقدم و در مرکز تحقیقات جنایی رئیس جمهور سابق قرار گیرد:

و خواهید دید که آنها هستند – که کاملاً غیرقانونی است، برای شما غیرقانونی تر از آنها است، زیرا شما می دانید که آنها چه کار کرده اند و آن را گزارش نمی کنید. این یک جنایت است، این یک جنایت است. و شما نمی توانید اجازه دهید این اتفاق بیفتد. این یک ریسک بزرگ برای شما و رایان، وکیلتان است. و این یک خطر بزرگ است… من به شما اطلاع می دهم که اجازه می دهید این اتفاق بیفتد. پس تماشا کن تنها کاری که می‌خواهم انجام دهم این است. من فقط می خواهم 11780 رای پیدا کنم که یک رای بیشتر از ماست، زیرا ما ایالت را بردیم.

وحشتناک است که این درخواست‌های بی‌معنا از رافنس‌پرگر برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری در گرجستان حاوی این ادعای تهدیدآمیز بود که اگر رافن‌سپگرگر تسلیم نشود، ممکن است با مجازات‌های سخت‌تری نسبت به کسانی که ترامپ به شرکت در انتخابات غیرقانونی متهم کرده‌اند، مواجه شود.

ترامپ دیروز در یک بیانیه ایمیلی گفت که تماس او با رافنسپرگر “بی نقص بود، حتی اگر ممکن باشد حتی بیشتر از مکالمه من با رئیس جمهور اوکراین” و ادعای نادرست خود مبنی بر “تقلب دسته جمعی “رای دهندگان” در گرجستان را تکرار کرد. .

به همان اندازه که جزئیات این تماس تلفنی شگفت انگیز است، این تماس تنها بخشی از تلاش های ترامپ برای تأثیرگذاری بر نتیجه رای گیری در گرجستان است. گزارش اکثریت قوه قضائیه سنا که در 7 اکتبر منتشر شد، نشان داد که ترامپ پس از تحقیق پاک و “نتوانست در اثبات” اتهامات ترامپ مبنی بر تقلب در انتخابات، بونگ جین پاک، دادستان کل جورجیا را نیز مجبور به استعفا کرد.

در واقع، همین گزارش نشان می‌دهد که برنامه‌های ترامپ برای تغییر نتیجه انتخابات جورجیا نقش اساسی در درخواست‌های مکرر او از وزارت دادگستری برای تحقیق و اقدام در مورد تعدادی از اتهامات کاملاً نادرست در مورد تقلب و غیرقانونی در انتخابات داشته است.

جورجیا همچنین در یک تماس تلفنی در 27 دسامبر 2020 با جفری روزن، دادستان کل وقت، جایگاه برجسته‌ای داشت که طی آن ترامپ ادعا کرد به روزن گفته است: «فقط بگو انتخابات فاسد است و بقیه را به من بسپار. [Republican] جفری کلارک، معاون سابق دادستان کل در بخش مدنی وزارت دادگستری، به طور خاص کار روزن را تهدید کرد که اگر از وزارت دادگستری برای وادار کردن جورجیا و سایر ایالت‌ها برای تأیید فهرست جدید رأی‌دهندگان استفاده نکند.

البته، تلاش علیه گرجستان بخشی از تلاش بسیار بزرگتر برای تضعیف و معکوس کردن همه انتخابات بود. مهمتر از همه، ما می دانیم که ترامپ چه در پشت صحنه و چه در خارج از خانه از مایک پنس، معاون رئیس جمهور خواسته است تا اقدامات لازم را انجام دهد. حداقل، به طور غیرقانونی شمارش و تأیید آرای هیئت الکترال را در تاریخ 6 ژانویه به تعویق انداخت.

اما سوال باقی می ماند: آیا تلاش های ترامپ برای معکوس کردن نتیجه در گرجستان (و در سطح ملی) جنایتکارانه بود؟ شواهد قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد آنها هم تحت قوانین گرجستان و هم قانون کیفری فدرال بودند.

شاید بهترین راهنما برای این موضوع، گزارش موسسه بروکینگز است که در ماه اکتبر منتشر شد و اقدامات ترامپ را در پرتو قوانین کیفری گرجستان ارزیابی می کند. در میان هفت وکیل و محققی که این گزارش را نوشتند، گوئن کیز فلمینگ، وکیل با تجربه سابق جورجیا و وکیل سابق شهرستان دکالب بود. این گزارش نتیجه گیری می کند که “رفتار ترامپ پس از انتخابات گرجستان، او را در معرض خطر قابل توجهی از اتهامات احتمالی دولتی بر اساس جنایات متعدد قرار می دهد.” این جرایم شامل «تحریک مجرمانه برای ارتکاب تقلب در انتخابات» و «تبانی برای ارتکاب تقلب در انتخابات» است.

من بر این دو قانون تأکید می کنم زیرا آنها به وضوح در چهره آنها اعمال می شوند. قانون گرجستان در مورد توطئه برای ارتکاب تقلب در انتخابات، زمانی را جرم می‌داند که فردی برای نقض قوانین انتخابات گرجستان «با دیگری توطئه یا توافق کند» و مهم‌تر از همه، بیان می‌کند که جرم زمانی کامل می‌شود که توطئه یا توافق انجام شده باشد و توافقی وجود داشته باشد. اقدام صریح در تأیید این امر، خواه نقض این فصل تکمیل شده باشد یا خیر.» به عبارت دیگر، این طرح نباید مجرمانه باشد.

وضعیت مرتبط با جنایت آفرینی گرجستان نیز برای ترامپ واضح و عمیقاً مشکل ساز است. ماده اول آن چنین است:

شخصی مرتکب جرم تحریک مجرمانه به ارتکاب تقلب در انتخابات در مرحله اول می شود، زمانی که شخص دیگری به قصد ارتکاب رفتاری که جرم موضوع این ماده را تشکیل می دهد، بخواهد، بخواهد، دستور دهد، اصرار کند یا بخواهد شخص دیگری را وادار به تقلب در انتخابات کند. در چنین رفتاری شرکت کنند.

و دقیقاً نقض قانون انتخابات گرجستان که ترامپ توطئه کرد و دیگران را به انجام آن ترغیب کرد چیست؟ خواسته های او شامل تعدادی قانون است، اما یکی از قابل اجراترین آنها بخش 21-2-566 قانون جورجیا است که جعل عمدی “فهرست رای دهندگان، گواهی رای دهنده، لیست رای دهندگان شماره دار، صندوق رای، ماشین رای گیری، ضبط مستقیم الکترونیکی” را ممنوع می کند. (DRE) تجهیزات، نشانگر الکترونیکی رای گیری یا ماشین زبانه.

بر اساس گزارش بروکینگز، به نظر می رسد خواسته های ترامپ از رافنسپرگر یک “درخواست واضح” از رافنسپرگر برای تغییر تعداد نهایی آرا باشد تا به نظر برسد ترامپ در انتخابات پیروز شده است. اگر رافنسپرگر این کار را انجام می‌داد، «فهرست رأی‌دهندگان، دستگاه‌های رأی‌گیری، پروتکل‌های رأی‌گیری، تجهیزات DRE، دستگاه‌های زبانه‌بندی یا داده‌های رأی‌دهندگان / برگه‌های رأی‌گیری بارگذاری شده در وب‌سایت وزیر امور خارجه توسط دستگاه‌ها و تجهیزات رای‌گیری را جعل می‌کرد. DRE».

اگرچه ویلیس نقض قوانین ایالتی را بررسی می کند، قوانین فدرال ممکن است اعمال شود، به ویژه قانون فدرال گسترده، 18 بخش 241 قانون ایالات متحده، که “توطئه علیه حقوق” را ممنوع می کند. زبان مورد بحث، “توطئه برای مجروح کردن، ظلم، تهدید یا ارعاب هر شخصی در هر ایالت، قلمرو، جامعه، مالکیت یا شهرستان در اعمال یا استفاده آزادانه از هر حق یا امتیازی که به آن اعطا شده است، برای دو یا چند نفر غیرقانونی است. او بر اساس قانون اساسی یا قوانین ایالات متحده است.”

مانند بسیاری از قوانین کیفری فدرال، زبان کلی محدود شده و با سابقه تعریف شده است و سوابق بخش 241 برای ترامپ مشکل ساز است. دامنه این اساسنامه در کتابی از دسامبر 2017 مشخص شده است و سخنان وی آموزنده است.

اولاً، بدون تردید حق رای در انتخابات فدرال و ایالتی جزو حقوقی است که توسط قانون حمایت می شود. اگرچه ممکن است نقض بر روی انتخاب رای دهندگان ریاست جمهوری در گرجستان متمرکز شده باشد، اما قانون مجازات فدرال همچنان اعمال می شود.

دوم، تعدادی از پرونده های گذشته مستقیماً با اقدامات و نیات طرح ترامپ مرتبط است. به عنوان مثال، موارد قبلی حکم به غیرقانونی بودن جلوگیری از شمارش آرا، عدم شمارش آرا، تغییر آرای شمارش شده قبلی یا تغییر آرای داده شده در دستگاه های رای گیری داده اند. طرح ترامپ به تغییر نتایج با شکست در شمارش آرا یا اضافه کردن آرا تا زمانی که مجموع آرا به نفع ترامپ تبدیل شود، بستگی داشت.

سوم، همانطور که طبق قوانین گرجستان، برای تحمیل مسئولیت کیفری لازم نیست توطئه موفقیت آمیز باشد. علاوه بر این، این کتابچه راهنما بیان می‌کند: «بخش 241 به رفتارهایی می‌پردازد که بر یکپارچگی فرآیند انتخابات فدرال به‌عنوان یک کل تأثیر می‌گذارند و نیازی به اقدام متقلبانه علیه یک رأی‌دهنده خاص ندارد.

قوانین دیگری نیز ممکن است اعمال شوند، از جمله 18 قانون ایالات متحده، بخش 610، که ارعاب، تهدید، فرماندهی یا وادار کردن مقامات فدرال برای شرکت در فعالیت های سیاسی، از جمله کار برای نامزدها، غیرقانونی است، و 52 قانون ایالات متحده، بخش 20511 (2) ). ) که زمانی مرتکب جرم می شود که فردی «آگاهانه و عمداً ساکنان یک کشور را از یک روند انتخاباتی عادلانه و بی طرفانه محروم، فریب یا تلاش کند یا فریب دهد». اما آنها سابقه حجیم بند 241 را ندارند و ممکن است مسیر دشوارتری برای دادستان باشد.

تحقیقات در گرجستان یک پیروزی بعدی برای حاکمیت قانون در آن کشور است. وجود آن نشان می دهد که هیچ مرد یا زنی فراتر از قانون نیست، مفهومی که برای آزمایش آمریکایی ها اساسی است. هنگامی که به شواهد تلاش های وقیحانه ترامپ برای آزار، تهدید و فرمان دادن به زیردستان و مقامات دولتی برای سرقت انتخابات نگاه می کنید، اقدامات او به وضوح مستلزم تحقیقات جنایی دقیق است.

بی سابقه است که یک رئیس جمهور فعلی آمریکا به دنبال کودتا باشد، اما قانون ما دارای سوابق بسیاری است که سایر شهروندان را به دلیل چنین رفتار نادرستی مجازات می کند. قانون فقط برای آدم های کوچک نیست. ترامپ پادشاه نیست. او از مصونیت حاکمیتی برخوردار نیست. در حال حاضر او چیزی بیش از یک شهروند خصوصی نیست و اگر رئیس جمهور ترامپ قانون را زیر پا بگذارد، شهروند ترامپ باید با عواقب آن مواجه شود.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısıiçli köfte tarifigüvenilir takipçi satın almapornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornoxnxxgratis pornoxnxxmecidiyeköy escortşehirlerarası evden eve nakliyat