کووید هنوز بومی نیست – و ممکن است برای مدت طولانی نباشد


هیچ کس دقیقاً نمی داند که کووید بومی چگونه خواهد بود، اما هر چه به نظر می رسد، این …اشاره به وضعیت فعلی– درست. کووید هنوز بومی نیست. شکی نیست که ویروس کرونا در نهایت زمانی که تقریباً همه واکسینه شوند یا آلوده شوند، یا هر دو، به آنجا خواهد رسید، اما ما هنوز در یک دوره گذار گیج کننده و بالقوه فرار هستیم. پرونده ها دوباره تیک تیک می زنند. نسخه جدید در راه است. چالش پیش رو درک چگونگی مدیریت گذار به بومی بودن، مهم نیست که چقدر طول بکشد.

کووید هنوز بومی نیست، زیرا بسیاری از مردم هنوز در برابر واکسیناسیون یا عفونت در اینجا در ایالات متحده و در سراسر جهان مصون نیستند. اروپا در این زمینه یک داستان هشدار دهنده است: کشورهایی مانند آلمان و اتریش که واکسیناسیون کمی بهتر از ایالات متحده دارند – به ترتیب 68 درصد و 66 درصد، در مقایسه با 60 درصد در اینجا – هنوز هم موارد آنها را مشاهده می کنند و در کشورهای دیگر بستری شدن در بیمارستان در حال افزایش است. نرخ. موج حتی اکثر افرادی که واکسینه شده اند، ایمنی کافی برای توقف پرش های بزرگ و سریع دلتا ندارند. لوید چاپمن، متخصص مدل‌سازی بیماری‌های عفونی در دانشکده بهداشت و پزشکی استوایی لندن، می‌گوید تنها 15 درصد از جمعیت بدون مصونیت هنوز یک عدد مطلق بزرگ در کشور میلیون‌ها نفری است. چپمن و همکارانش تعداد افرادی که واکسینه نشده و در معرض تماس قرار نگرفته اند را که هنوز می توانند برای کووید در اروپا در بیمارستان بستری شوند بر اساس ساختار سنی هر کشور محاسبه کرده اند. (او قصد دارد تحلیلی مشابه برای ایالات متحده انجام دهد.) او گفت: «سرفصل اصلی این است که هنوز راه زیادی در پیش است. و این قبل از Omicron بود. گزینه جدید ممکن است حتی در جلوگیری از مصونیت قبلی دلتا بهتر باشد و تکثیر آن می تواند بومی شدن را بیشتر به آینده سوق دهد.

بومی در حال حاضر اغلب برای توصیف نقطه ای استفاده می شود که در آن خطر ابتلا به ویروس تا سطح آنفولانزا یا بهتر از آن، سرماخوردگی کاهش می یابد. با این حال، در تعریف فنی آن، بومی تعادل را توصیف می کند، نقطه ای که در آن ایمنی به دست آمده در یک جمعیت با ایمنی از دست رفته متعادل می شود. ایمنی را می توان از طریق واکسیناسیون یا عفونت به دست آورد و می تواند از طریق یک پاسخ ایمنی ضعیف، انواع جدید یا تغییر جمعیت در هنگام تولد نوزادان مستعد از بین برود. تاثیر پاتوژن زمانی که بومی باشد قابل پیش بینی تر و پایدارتر می شود. در طول همزیستی طولانی مدت خود با ما، همه ویروس هایی که باعث سرماخوردگی و آنفولانزا می شوند، این تعادل را با برخی نوسانات فصلی پیدا کرده اند. ما ابتدا در کودکی آلوده یا واکسینه می‌شویم، و سپس زمانی که ایمنی از بین می‌رود و ویروس‌ها ایجاد می‌شوند، اغلب دوباره عفونی می‌شوند. با این حال، ویروس کرونا که باعث کووید می شود جدید است. هنوز هم برای اولین بار سعی در آلوده کردن گروه های بزرگ بزرگسالان دارد.

بنابراین می‌توانیم تقریباً شروع کووید بومی را به عنوان نقطه‌ای که تقریباً همه واکسینه شده یا آلوده شده‌اند تعیین کنیم. دوباره عفونت ها یا جوش ها وجود خواهد داشت، اما امیدواریم که خفیف تر باشند، که به نظر می رسد در حال حاضر درست باشد. این پوشش ایمنی ممکن است برای جلوگیری از ریزش های بزرگی که بیمارستان ها را تحت الشعاع قرار می دهد کافی باشد. اما اینکه آیا کووید بومی واقعاً به اندازه سرماخوردگی خوش‌خیم یا به بدی آنفولانزا یا بدتر خواهد شد، هم به تغییر ایمنی و هم به تکامل مداوم ویروس بستگی دارد. راستوم آنتیا، زیست شناس تکاملی در دانشگاه اموری می گوید: «ما فقط نمی دانیم. و ما نمی دانیم چقدر طول می کشد تا به بومی شدن برسیم.


دوز فروتنی: ما در پیش بینی آینده این ویروس خیلی خوب نیستیم. اگر اخبار مربوط به کووید را در مارس 2020 بخوانید، ممکن است نمودارهای موارد پیش‌بینی‌شده کووید را به یاد بیاورید که شبیه یک کوه شیب‌دار هستند. این منحنی کلاسیک اپیدمی است. موارد به طور تصاعدی افزایش می‌یابند تا زمانی که به اوج خود می‌رسند – نقطه مصونیت گله فرضی – و شروع به کاهش تصاعدی می‌کنند. سپس همه گیری تمام شد.

بدیهی است که این اتفاق نیفتاد. در عوض، کووید بر روی امواج و پارچه های متعدد آمد. برخی از این فراز و نشیب ها احتمالا فصلی بوده اند، زیرا مردم زمان بیشتری را در داخل خانه سپری می کنند. اما آمریکایی ها نیز به وضوح رفتار خود را در پاسخ به تهدید ناشی از خود کرونا تغییر داده اند. در بهار 2020، مردم بیرون رفتن را متوقف کردند. مدارس تعطیل بعداً شروع به پوشیدن ماسک و ارتباط بیشتر در فضای باز کردیم. ویرجینیا یزر، اپیدمیولوژیست در دانشگاه ییل، گفت: به طور سنتی، مدل‌ها واقعاً شامل رفتار نمی‌شوند، “زیرا ما رفتار خود را به روش‌های شدیدی برای پاسخ به عوامل بیماری‌زا تغییر نداده‌ایم.” تغییرات رفتاری ناشی از کووید به قدری عمیق بود که اپیدمیولوژیست ها را وادار کرد تا درباره نحوه مدل سازی یک بیماری عفونی تجدید نظر کنند. به طور خاص، آنها در تلاشند تا بفهمند که چگونه افراد می‌توانند در صورت افزایش یا کاهش موارد، رفتار خود را تغییر دهند: وقتی اخبار محلی گزارش می‌دهند که بیمارستان‌ها بیش از حد شلوغ هستند، آیا این باعث می‌شود مردم در پاسخ به آنها اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهند؟ آیا این می تواند توضیح دهد که چرا رشد تابستانی دلتا در جنوب بدون مداخلات شدید ناپدید شده است؟

به دلیل نحوه انتشار ویروس از طریق رسانه های اجتماعی، مسیر بومی شدن نیز می تواند ناهموار باشد. این ویروس ذاتاً در کوتاه مدت خود محدود شونده است. باعث ایجاد مصونیت در افرادی می شود که بیمار می شوند و در نهایت بدون افراد در یک حلقه اجتماعی خاص آلوده می شوند. در یک سند اخیر ج eLifeدانشمندان به این “مصونیت جمعی انتقالی” می گویند – ویروس به این دیوار برخورد می کند و تعداد موارد حتی بدون اینکه کل جمعیت به مصونیت گله برسد کاهش می یابد. سرگئی ماسلوف، زیست شناس محاسباتی در دانشگاه ایلینویز در اوربانا-شامپین و نویسنده مقاله، گفت: اما دفاعیات دارای تاریخ انقضا هستند. هنگامی که ما شروع به برقراری ارتباط با افراد جدید می کنیم، ترک هایی در این دیوار ایجاد می شود. شاید جو شمو مدتی در خانه ماند و سپس در تابستان در تعدادی از عروسی ها شرکت کرد و در آنجا خودش را فاش کرد. این تغییر مسیر دائمی شبکه های اجتماعی ما به ویروس اجازه می دهد تا افراد مستعد جدید را پیدا کند و می تواند منجر به امواج جدید شود.

سایر اپیدمیولوژیست ها به من گفته اند که همانطور که به مسیر خود به سوی کووید بومی ادامه می دهیم، هر بار که ویروس کرونا گروهی از افراد مستعد را پیدا می کند، ممکن است شاهد جهش های محلی بیشتری باشیم. اما پیش‌بینی دقیق زمان ممکن است دشوار باشد. ممکن است این را به عنوان یک آتش سوزی در نظر بگیرید: سوخت خشک وجود دارد، اگرچه دقیقاً چه زمانی جرقه ویروس کرونا را تشخیص می دهد به شانس بستگی دارد. جسیکا متکالف، جمعیت شناس پرینستون که در مورد بیماری های عفونی مطالعه می کند، می گوید: “شما ممکن است برای مدت طولانی با این ویروس خوش شانس باشید، یا ممکن است خوش شانس نباشید.” “یک چیز بسیار آشفته در مورد نمایش وجود دارد.”

هرچه این ویروس حساس تر باشد، سریعتر بقیه جمعیت مستعد را پیدا می کند و به بومی می رسد. ویروس کرونا در حال حاضر قابلیت انتقال خود را از سویه اصلی ووهان به آلفا به دلتا افزایش داده است. ما هنوز نمی دانیم Omicron کجا نشسته است. پیش بینی ظهور گزینه های جدید دشوار است. در آغاز همه‌گیری، دانشمندان فکر می‌کردند که ویروس کرونا به آرامی در حال جهش است – در حالی که این انواع با تعداد زیادی جهش ناگهان ظاهر شدند و قوانین را بازنویسی کردند. «به همین دلیل است. الیزابت هالوران، اپیدمیولوژیست در مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون و یکی از نویسندگان آنتیا، زیست شناس تکاملی در Emory، در مقاله ای که انتقال به بومی را مدل می کند، گفت: این کاملا غیر متعارف است.

آنتیا افزود که چگونه ایمنی ما در طول زمان تغییر می کند، بر طول این دوره انتقال نیز تأثیر خواهد گذاشت. تاکنون، ایمنی در برابر عفونت ها رو به کاهش است، اما مصونیت در برابر بیماری های جدی هنوز کاملاً انعطاف پذیر به نظر می رسد. آیا ایمنی در برابر بیماری های جدی هرگز کاهش می یابد؟ آیا قرار گرفتن مکرر در معرض ویروس، چه از طریق تقویت کننده ها یا عفونت ها، ایمنی را برای همیشه تقویت می کند؟ همه اینها روی سرعت رسیدن ما به تعادل و محل سقوط این تعادل تأثیر می گذارد. مسائل پیچیده تر این است که ویروس همچنین برای فرار از سیستم ایمنی سازگار می شود. دلتا توانایی انجام این کار را دارد. با توجه به جهش بیش از 30 در پروتئین اسپایک، Omicron ممکن است در این امر حتی بهتر باشد. با توجه به پیچیدگی های موجود در اینجا، توصیف دقیق تعادل بومی نهایی COVID دشوار است. آنتیا می‌گوید، زمانی که دیدیم کووید سال به سال از یک مدل فصلی معمولی پیروی می‌کند، ممکن است بدانیم که از نظر فنی فقط در گذشته به بومی شدن رسیده‌ایم.

به جای تلاش برای قضاوت در مورد اینکه چقدر از این آینده هنوز مبهم فاصله داریم، می‌توانیم به این بپردازیم که چگونه از این دوره گذار نامشخص زنده بمانیم. شاید مدتی اینجا گیر کرده باشیم. اگرچه تصویر بلندمدت نامشخص است، اما می‌توانیم بر اساس آنچه امروز اتفاق می‌افتد، تصمیمات کوتاه‌مدت بگیریم. این مستلزم تمایل به تغییر رفتارمان با روشن و خاموش کردن اقدامات احتیاطی در صورت لزوم است. بیل هانژ، اپیدمیولوژیست دانشگاه هاروارد می گوید: ما برای آن سابقه ای داریم. زمانی که در تابستان موارد کم بود، او با راه رفتن در داخل خانه بدون ماسک احساس راحتی می کرد – به خوبی می دانست که در صورت افزایش موارد ممکن است دوباره به ماسک نیاز باشد. او می گوید: «فقط با مردم صادق باشیم. “به جای گفتن، “اوه، ما فقط باید به این برسیم، و سپس تمام می شود.” فقط بگویید، “می دانید، این یک ماراتن است، نه یک دوی سرعت.” دلتا اکنون می تواند دوباره با Omicron تغییر کند، استراتژی های ما نیز باید برای پاسخگویی به وضعیت فعلی توسعه یابد. تغییر رشته هیجان انگیز نیست. او با واقعیت روبرو است.

اگرچه این ویروس و مصونیت ما آینده احتمالی کووید بومی را شکل می دهند، اما شدت نهایی تعداد موارد و مرگ و میرهایی که تحمل می کنیم به ما بستگی دارد. آیا برای سرکوب بیماری های تنفسی مدام رفتار خود را تغییر خواهیم داد؟ آیا در زمستان ماسک می زنید؟ بهبود تهویه ساختمان؟ منزوی شدن با کوچکترین نشانه بیماری و اجازه گرفتن روزهای بیماری از محل کار و مدرسه بدون سوال؟ مانند مصونیت گله، بومی بودن کمی اصطلاحات فنی است که به‌عنوان خلاصه‌نویسی برای آستانه بازنگری شده است، زمانی که علم ظاهراً می‌گوید می‌توانیم نگرانی در مورد COVID را متوقف کنیم. اما این فقط به علم بستگی ندارد. ما تصمیم می‌گیریم که چه زمانی نگران کووید نباشیم. برای جلوگیری از بسیاری موارد دیگر از سازش‌های اجتماعی و اقتصادی تا چه اندازه آماده هستیم.

در حال حاضر، ما واقعاً در دوران بی سابقه ای زندگی می کنیم. SARS-CoV-2 اولین ویروسی است که علم مدرن تا به حال شاهد ظهور و حرکت به سمت بومی شدن جهانی است. ما هرگز ندیده بودیم که این روند با این جزئیات انجام شود. تا زمانی که به آنجا نرسیم، نمی دانیم که کووید بومی چگونه است. اما ما باید بدانیم که چگونه در حال حاضر و در آینده با ویروس کرونا زندگی کنیم.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر