کودتای ترامپ قبل از 6 ژانویه

[ad_1]

این داستان دو کودتا یا بهتر است بگوییم دو کودتا است.

یکی قیام معروف 6 ژانویه است که در عکس‌های نمادین، ویدئوهای جذاب و بازسازی‌های دقیقه‌ای جاودانه شد و صدها بازداشت، بیش از 50 محکومیت و تحقیقات توسط کمیسیون منتخب مجلس به دنبال داشت. تلاش دیگر هفته ها طول کشید و عمدتاً در جلسات غیرعلنی، یادداشت های حقوقی و مکالمات تلفنی خصوصی صورت گرفت. تا کنون این مسئولیت کمی را به همراه داشته است.

در روزهای قبل از 6 ژانویه، کارشناسان نگران بودند که چه جوک هایی ممکن است در سالن اتاق در هنگام صدور گواهینامه رخ دهد، اما این تهدید به سرعت تحت الشعاع خشونت های خارجی قرار گرفت. دلایل زیادی برای این خسوف وجود دارد. یکی درام ساده و شرم آور قیام است که در روز دوشنبه زمانی که لیز چنی متن های وحشتناک اعضای کنگره را خواند که در آن زمان در ساختمان کنگره تحت محاصره بود، دوباره زنده شد و مجریان فاکس نیوز از مارک میدوز التماس کردند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا را مجبور به توقف قیام کند. . همه می توانند فوراً بفهمند که چه اتفاقی می افتد، صرف نظر از اینکه چه احساسی نسبت به آن دارند، در حالی که کودتای برنامه ریزی شده به زبان خشک قانونی غیرشفاف تر و انتزاعی تر است. بنابراین خشونت کانون طبیعی پیام‌هایی به دموکرات‌هایی بود که می‌خواستند ترامپ را تنبیه و در صورت امکان برکنار کنند. در همین حال، اطلاعات مربوط به تلاش‌های رویه‌ای ترامپ برای سرقت انتخابات تنها به آرامی و در قطعات کوچک منتشر شد.

اما این زمان برای ارزیابی مجدد است. شواهد قیام نشان می‌دهد که اگرچه اوباش تهدیدی آشکار برای زندگی بشر بود، اما هرگز برای دموکراسی آمریکایی جدی نبوده است. هماهنگی در میان جمعیت پراکنده به نظر می رسید، و اگر مقامات کاخ سفید با سازمان دهندگان در تماس بودند، احتمالا آنها را رهبری نمی کردند. همچنین مشخص نیست که قیام چگونه توانسته ترامپ را در قدرت نگه دارد، حتی اگر آن روز مانع از صدور گواهینامه شود. این یک ناله اولیه بود، یک انقباض ناامیدی از یک علت از دست رفته.

در این میان، ما از قبل درک بهتری از خطرناک بودن آنچه که ممکن است «کودتای اسنادی» بدانیم، داریم. این نظریه که ترامپ و همکارانش تلاش کردند تا انتخابات را دزدی کنند چندان پیچیده یا قانع کننده نبود، اما نباید می بود. این یکپارچه بود، و اگر چندین چیز متفاوت اتفاق می افتاد – به ویژه اگر مایک پنس، معاون رئیس جمهور با آن موافقت می کرد – نتیجه حداقل هرج و مرج و احتمالاً یک دوره دوم برای ترامپ و درگیری گسترده در بدترین حالت بود. خشونت در 6 ژانویه یک سلسله طولانی از انتقال مسالمت آمیز قدرت در ایالات متحده را قطع کرد. اگر کودتای کاغذی جواب می داد، اما ممکن بود صلح حاکم می شد، اما انتقال قدرت ممکن بود اتفاق نمی افتاد.

آنچه ترامپ در تلاش بود انجام دهد، قابل بحث نیست. او همیشه درک کرده و بارها در طول دوران ریاست جمهوری خود نشان داده است که رای دهندگان با آنچه پنهان است به عنوان رسوایی برخورد می کنند، اما تمایل بیشتری به پذیرش آنچه آشکارا انجام می شود دارند. بنابراین این کودتا مخفی نبود. در اوایل شب انتخابات، ترامپ به صراحت اعلام کرد که قصد دارد با موش یا ناباوری سعی کند به کاخ سفید بچسبد. از آنجایی که نه او و نه هیچ کس دیگری هرگز مدرک معتبری ارائه نکرده اند که نشان دهد تقلب نتایج انتخابات را تغییر داده است، این یک سرقت ساده است. نکته شگفت‌آوری که افشاگری‌های اخیر به تأکید آن کمک می‌کند این است که آنچه به نظر می‌رسد یکی از بداهه‌پردازی‌های کلاسیک آشفته ترامپ است، در واقع تلاشی هماهنگ بین بسیاری از وفاداران ترامپ برای چندین هفته هماهنگ شده است.

برخی از جانشینان کهنه کار ترامپ که عادت داشتند با بدجنسی ها و زشتی های او کنار بیایند، اینجا را خط کشی کردند. در روزهای اول پس از انتخابات، دستیاران به طور ناشناس به خبرنگاران اطمینان دادند که امتناع ترامپ از کناره گیری تنها یک امتناع کوتاه مدت بود. از آنجایی که مشخص شد که این درست نیست، و از آنجایی که ترامپ تلاش‌های مذبوحانه‌تری برای توقف روند صدور گواهینامه انجام داد، بیل بار، دادستان کل، جفری روزن معاون دادستان کل، پت چیپولون مشاور کاخ سفید، و وکلای جی سکولو و اریک هرشمن از جمله آنها بودند. دستیارانی که از طریق انواع مانورهای مشکوک در کنار ترامپ مانده بودند، اما اکنون از مداخله خودداری کردند و اعتراف کردند که او در انتخابات شکست خورده است.

ترامپ به جای رویارویی با واقعیت، سعی کرد واقعیت خود را بسازد – و اولین قدم این بود که پیاده‌هایی پیدا کند که به او ایمان داشته باشند. معلوم شد که این آسان است. از جمله رودی جولیانی، که تا آن زمان ثابت کرده بود که خیلی دور نیست. وکیل جنا الیس، که به نظر می رسید موافق بود، اگرچه کمی تردید داشت، و سیدنی پاول، که هیچ تردیدی نداشت. استاد حقوق، جان ایستمن، که اختیار دیرینه خود را در محافل حقوقی محافظه کار داد (و قربانی کرد). فیلیپ والدرون، سرهنگ بازنشسته ارتش، مشاور امنیت سایبری شد. و رئیس ستاد، مارک میدوز.

در اوایل سال 2021، ترامپ در حال از دست دادن گزینه ها بود. هیچ کس نتوانسته شواهدی مبنی بر یک کلاهبرداری بزرگ پیدا کند. جولیانی، الیس و پاول در خارج از دادگاه های سراسر کشور مورد تمسخر قرار گرفتند. ایالت به ایالت، از جمله ایالت‌هایی که جمهوری‌خواهان اداره می‌شوند، نتایج انتخابات را تأیید می‌کردند و یکی از امیدهای بزرگ او را برای خنثی کردن سوگند جو بایدن برای پیش‌بردن، از بین بردند.

این امر ترامپ را با آخرین بازی روبرو کرد: جلوگیری از راستی آزمایی کنگره از انتخابات 6 ژانویه. اکثر وکلا موافق بودند که رویه های روزانه باید رسمی باشد، اما دفتر آشپزخانه ترامپ تصمیم گرفته بود که آنها محلی برای ایستادن باشند. یک نکته تلاشی بود برای اینکه وزارت دادگستری به سادگی بگوید که انتخابات فاسد بوده است “+ بقیه کار را به من و ر.[epublican] نمایندگان کنگره» (همانطور که نماینده وزارت دادگستری سخنان ترامپ را ضبط کرد). هنوز مشخص نیست که ترامپ پس از دریافت این بیانیه امیدوار بود چه کاری انجام دهد، اما کوتاه مدت بود. روزن امتناع کرد و تلاش ترامپ برای جایگزینی او با فردی وفادار در راس در نشستی در 3 ژانویه شکست خورد، جایی که چیپولون و مقامات ارشد دادگستری تهدید به استعفای دسته جمعی کردند.

نکته دوم متقاعد کردن پنس برای مسدود کردن یا به تعویق انداختن صدور گواهینامه تا 6 ژانویه بود. ایستمن می خواست پنس اعلام کند که برگه های رای معتبر هفت ایالتی که متحدان ترامپ می گویند تقلب بزرگی هستند، ندارد. الیس در یادداشتی نوشت که پنس باید از شروع رای گیری در شش ایالت با مناقشه احتمالی خودداری کند، اگرچه سکوولوف این نظریه را رد کرد. (او ادعا می کند که صرفاً نظریه های حقوقی را بیان می کند و آنها را تأیید نمی کند.) والدرون تحت تعقیب پنس لیست های جایگزین رای دهندگان ایالت های مورد مناقشه را بپذیرد یا به طور کلی ایالت های مورد مناقشه را نادیده بگیرد.

فهمیدن نحوه انجام این کار دشوار نیست، زیرا حامیان این کار را همانجا به صورت مکتوب انجام دادند. ایستمن تصور می‌کرد که دموکرات‌ها مخالفت خواهند کرد، بنابراین پنس می‌گوید که موضوع باید به مجلس نمایندگان برود، جایی که هیئت هر ایالت رای دریافت خواهد کرد. از آنجایی که جمهوری خواهان اکثریت هیئت های ایالتی را کنترل می کردند، ترامپ را انتخاب می کردند. الیس احتمال متفاوتی را پیش‌بینی می‌کرد: پنس از ایالت‌ها می‌خواست پاسخ دهند و عملاً موضوع را به قوه مقننه ایالت بازمی‌گرداند. والدرون که بیشتر یک فرد خارجی بود اما موفق شد در روزهای قبل از 6 ژانویه با میدوز و اعضای کنگره ملاقات کند، دلهره‌آورترین پیشنهاد را داشت: ترامپ. اعلام وضعیت اضطراری در زمینه امنیت ملی که عملاً دموکراسی را به نام بحران دور می‌زند.

این سناریوها ترسناک هستند زیرا بسیار قابل قبول هستند. شاید برخی از اعضای مجلس مخالفت کنند و از حمایت از ترامپ در رای گیری امتناع کنند، اما مدل ریاست جمهوری ترامپ این بود که بسیاری از اعضا مخالفت های خصوصی را بلعیده و در انظار عمومی صف آرایی کردند. طرح الیس ممکن است از این هم بدتر باشد زیرا قانونگذار ایالات متحده احتمالاً پر از عناصر پیرامونی است. بسیاری از مقامات دولتی از حمایت از تلاش های ترامپ برای تقلب قبل از 6 ژانویه امتناع کردند، اما می توانستند یک سابقه ایجاد کنند. اگر پنس بعداً موضوع را به آنها باز می‌گرداند، هیچ سابقه‌ای وجود نداشت که از آن به عنوان سپر استفاده شود – و حامیان ترامپ پشت در غرش می‌کردند.

هر یک از این مسائل بلافاصله به دادگاه فدرال ختم می‌شد و دادگاه‌ها به پرونده‌هایی که متحدان ترامپ به اتهام کلاهبرداری شکایت کرده بودند، نگاه مهربانی نکردند. اما نبوغ این رویه این بود که به صحت اتهامات بستگی نداشت – بر اساس هیستری ساخته شده بود که اتهامات ایجاد می کرد. همانطور که کارش با قانون سقط جنین تگزاس نشان داده است، به نظر نمی رسد که دیوان عالی فعلی مایل به مداخله در روند رسیدگی باشد. شاید دیوان عالی فورا این تلاش را متوقف کند، اما ما فقط می توانیم حدس بزنیم.

معما این است که چرا پنس موافق نیست، سؤالی که فقط او می تواند به طور کامل به آن پاسخ دهد. پنس به مدت چهار سال و نیم پرتلاطم در کنار ترامپ ماند و تنها در اکتبر 2016 زمانی که ضبطی از ترامپ مبنی بر خشونت جنسی منتشر شد، برای مدت کوتاهی به خود لرزید. آینده سیاسی او تاکنون به طور جدایی ناپذیری با آینده ترامپ مرتبط بوده است: حمایت از ترامپ ممکن است تضمینی برای ریاست جمهوری او نباشد، اما قطع رابطه با او تقریباً به طور قطع آینده سیاسی او را نابود خواهد کرد. به نظر می رسد پنس به دنبال راهی برای انجام آنچه ترامپ می خواهد است. در اواخر دسامبر، به گفته خبرنگاران باب وودوارد و رابرت کاستا، پنس با همکار خود هوسر و معاون سابق رئیس جمهور دن کویل صحبت کرد و از کویل پرسید که آیا راهی برای توقف صدور گواهینامه وجود دارد یا خیر. کویل ناگهان آن را بست.

به گفته وی، در چند روز اول سال، ترامپ با پنس صحبت نکرد نیویورک تایمز. سپس، در 4 ژانویه، ترامپ چندین بار با پنس در دفتر بیضی شکل ملاقات کرد و در آنجا پنس را به شدت تحت فشار قرار داد تا از این طرح پیروی کند. اما تا آن زمان، پنس به وضوح مصمم بود و استدلال های مشاوران حقوقی ترامپ را با استدلال های خود ملاقات کرد. سرانجام، صبح روز 6 ژانویه، ترامپ با پنس تماس گرفت و به او گفت: “شما یا می توانید به عنوان یک میهن پرست در تاریخ ثبت نام کنید یا می توانید به عنوان یک بیدمشک در تاریخ ثبت نام کنید.” ترامپ در مورد انتخاب درست بود، اما نه در مورد اینکه چه کسی چه کسی بود. پنس میهن پرستی را انتخاب کرد.

با مشخص شدن خطوط و دامنه کودتای مستند، می‌توانیم خشم عظیم ترامپ از پنس در 6 ژانویه را بهتر درک کنیم. در حالی که گروهی از مردم به ساختمان کنگره یورش بردند، به پلیس حمله کردند و شعار می دادند: «مایک پنس را درنگ کن»، ترامپ با بی حوصلگی از کاخ سفید تماشا می کرد و تقریباً هیچ تلاشی برای سرکوب خشونت انجام نداد. مایک پنس جرات انجام کاری را که برای حفاظت از کشور و قانون اساسی ما لازم بود را نداشت و به ایالت‌ها فرصت داد تا مجموعه‌ای از حقایق تصحیح‌شده را تأیید کنند، نه حقایق متقلبانه یا نادرستی که قبلاً برای اثبات خواسته شده بود. ایالات متحده خواهان حقیقت است! «او در حالی که حمله ادامه داشت توییت کرد.

اخیراً، ترامپ در مصاحبه ای با جان کارل، خبرنگار ABC، خشم مافیایی 6 ژانویه علیه پنس را “عقل سلیم” خواند. دیگر چه می توانست بگوید؟ او خشمگین می ماند. ترامپ روز شنبه طی یک سخنرانی در فلوریدا ایده تعویق مجدد انتخابات در ایالات متحده را مطرح کرد. او گفت: «مایک مجبور شد آن آرای کج‌رو شده را به قوه مقننه بازگرداند، و من فکر می‌کنم که نتیجه انتخابات متفاوتی داشتید. در حالی که قیام از همان ابتدا محکوم به شکست بود، ترامپ می‌دانست که چقدر آزاردهنده به قدرت نزدیک است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis