کودتای بی پایان آمریکا – اقیانوس اطلس

[ad_1]

منn 1997، من به عنوان یک خبرنگار خارجی که جنوب صحرای آفریقا را پوشش می داد، در میان خبرنگارانی بودم که به قدرت رسیدن یک انقلابی قوی و چهره گرد به نام لوران کابیلا را توصیف کردم.

در اوایل ماه مه همان سال، کابیلا و شورشیانش دولت عظیم آفریقای مرکزی را که در آن زمان به نام زئیر شناخته می شد، تصرف کردند. آنها که با کمترین مقاومت نیروهای دولتی مواجه شدند، شهر به شهر را تصرف کردند و دیکتاتور موبوتو چسه سکو را تنها در هفت ماه سرنگون کردند. در اواسط ماه مه، نیروهای کابیلا پایتخت، کینشاسا را ​​تصرف کردند. آنها خیلی زود کنترل فرودگاه را به دست گرفتند. سربازان دولتی اسلحه های خود را زمین گذاشتند. و موبوتو پس از نزدیک به 32 سال پر هرج و مرج در قدرت فرار کرد.

بیش از دو دهه بعد، در ژانویه 2021، به آفریقا بازگشتم. من شش سال قبل را به عنوان معلم و ویراستار روزنامه نگاری در نایروبی گذرانده بودم. اولین هفته سال نو بود. در خانه نشستم، روی لبه تختم نشسته بودم و مجذوب تصاویری از ساختمان کنگره آمریکا بودم. من شوکه شدم. مریض بودم.

یک سال پیش، از شنیدن این که تحلیلگران این طغیان خشونت‌های مرگبار و ظالمانه را تلاش برای کودتا می‌خوانند، شگفت‌زده شدم. هیچ یک از حامیان دونالد ترامپ فرودگاه ملی ریگان را تسخیر نکرده و یا سعی در تسلط بر امواج رادیویی نداشته است. دشمنان سیاسی ترامپ از کشور فرار نکرده اند. هیچ تانکی به خیابان پنسیلوانیا نرسید. به نظر می رسد زندگی کم و بیش عادی پیش رفته است، به جز بیماری همه گیر مداوم. جو بایدن علیرغم بهترین تلاش‌های ترامپ و دستیارانش، علنی بود و همچنان رئیس جمهور ایالات متحده است.

خشونت 6 ژانویه ممکن است یک کودتا به معنای سنتی نباشد، اما چیزی اساساً در ایالات متحده تغییر کرده است. آنچه در آن زمان اتفاق افتاد، و آنچه هنوز در حال آشکار شدن است، ملغمه‌ای تکان دهنده از تاکتیک‌های متعارف و نزاع‌های سیاسی آشکار است که به همان اندازه بالقوه برای جمهوری ما مضر است. زندگی عادی نیست.

به تعبیری، آنچه ما شاهد آن هستیم به نظر کودتایی است که هرگز پایان نخواهد یافت. تقریبا نامرئی، رها کردن، رها کردن، رها کردن کودتا یا به قول یکی از دوستان اخیراً «کودتای موریانه».

ما قبلاً می دانیم که آنچه در کاپیتول اتفاق افتاد تصویر بزرگتر و پیچیده تری را ترسیم می کند که شامل تلاش های ترامپ و دوستانش برای استفاده از مقامات انتخاباتی ایالات متحده، وکلای وزارت دادگستری و اعضای کنگره برای خنثی کردن شکست او در نوامبر می شود. سال 2020 شامل تهدیدهایی برای ایجاد یک “اضطرار نظامی ملی”. و لفاظی بی امان «دزدی را متوقف کن» را فراموش نکنید. همه این عناصر با هم انجام دادن اقدام به کودتا کرد (بیش از 60 پرونده قضایی برای به چالش کشیدن مشروعیت پیروزی بایدن وجود داشته است که همه آنها شکست خورده اند. اما این رفتار کودتای عادی نیست. افرادی که سعی در سرنگونی رهبر یک کشور دارند معمولاً سرنوشت خود را به قوه قضاییه نمی سپارند. مگر اینکه چنین کرده باشند. دادگاه ها را با رشوه، تهدید یا هر دو به کار گرفتند. آنها می خواهند سیستم را درهم بشکنند، نه اینکه آن را آزمایش کنند.)

در آفریقا و سراسر جهان، مدت‌ها است که سرعت کودتاها را دیده‌ایم: گفتگوهای آتشین پشت پرده (گاهی با میانجیگری یک طرف ظاهراً بی‌طرف)، آزار و اذیت مقامات و بوروکرات‌ها، داستانی مسموم که اعتبار رئیس‌جمهور فعلی را با تقویت او از بین می‌برد. مخالفان، شورشیان مسلح

به نظر می رسد ترامپ و دستیارانش نیز روند را درک می کنند. ترامپ در طول سخنرانی خود در تظاهرات قبل از حمله به کنگره، از قوانینی برای به حداقل رساندن حقوق رای دهندگان حمایت کرد. حداقل 19 قانونگذار ایالات متحده از این روند پیروی کرده و در سال 2021 قوانین محدودکننده رای گیری را تصویب کرده اند. این اقدامات جدید ارتجاعی و تنبیهی هستند و ممکن است در نهایت خلاف قانون اساسی اعلام شوند. اما در حال حاضر، آنها قانون هستند و به استثنای تداخل، تأثیر بسزایی در انتخابات 2022 و 2024 خواهند داشت.

ترامپیست‌ها بر این شتاب کار می‌کنند و پوچ بودن «دزدی را متوقف کنید» را به عنوان مدرکی ملموس می‌پذیرند که «این افراد» می‌خواهند کشور «ما» را تسخیر کنند. این پیام آنها را بر آن داشت تا برای شوراهای مدارس، شوراهای شهر، کمیسیون‌های شهرستان و مجالس قانون‌گذاری ایالتی نامزد شوند و به دنبال مشارکت در روندی بودند که آنها آن را شرور می‌نامند.

در این میان کسانی که خود را طرفدار دموکراسی و مخالف ترامپیسم می دانند با انزجار نگاه می کنند. اما معلوم شد که می پرسم: اگر ما اینقدر عصبانی هستیم چرا مردم در خیابان نیستند؟ فقط 18 ماه پیش، در بحبوحه یک بیماری همه گیر، صدها هزار، اگر نگوییم میلیون ها، آمریکایی علیه خشونت پلیس و نژادپرستی ساختاری تظاهرات کردند. ما در هر دو بحران گرفتار هستیم. شاید ما برای دموکراسی راهپیمایی نمی کنیم زیرا خسته شده ایم.

با این حال، آیا ممکن است این کودتای چندلایه و ماراتن ما را در یک احساس امنیت کاذب بخواباند؟ تا اینجای سیستم وجود دارد نگه داشتن – به سختی. مقامات انتخاباتی ایالات متحده محکم ایستادند و پیروزی بایدن را تایید کردند. این دعاوی من کردم آنها شکست می خورند. کمیسیون انتخابات اتاق تا کنون کار خود را عادلانه و شایسته انجام داده است.

میانه روها و لیبرال ها ممکن است بر این باور باشند که انرژی ترامپ در نهایت کاهش خواهد یافت. یا شاید آنها فکر می کنند که نقش خود را در نوامبر 2020 به پایان رساندند و در حال آماده شدن برای انجام دوباره آن در سال 2024 هستند. دروغ بزرگ پیروز نخواهد شد، مردم با خود می گویند. اراده رأی دهنده (دوباره) تأیید نهایی حقایق خواهد بود. این تفکر مطلوب است.

چه ترامپ به دنبال انتخاب مجدد باشد یا نه، مخاطرات فراتر از سال 2024 است. مطالعه دانشگاه ویرجینیا / پروژه آتش‌سوزی خانه نشان می‌دهد که ما در آستانه مرگ هستیم. برخی از ما فکر می کنیم که کشور ممکن است بیش از حد برای تعمیر پیش رفته باشد. این نظرسنجی نشان داد که «تقریباً 4 نفر از 10 (41 درصد) بایدن و نیمی (52 درصد) از رأی دهندگان ترامپ، حداقل تا حدی موافق هستند که زمان تقسیم کشور فرا رسیده است و ایالت های آبی/قرمز را برای جدایی از اتحادیه ترجیح می دهند. “.

همان نظرسنجی نشان داد که بسیاری از رای دهندگان بایدن و ترامپ “خیلی چیزهای مشابه را از دولت می خواهند” اما نمی دانند که چگونه کار با طرف مقابل در تصویر بزرگتر منطبق است یا به نفع آنهاست… آنها متقاعد شده اند که طرف مقابل یک راه حل را دنبال می کند. برنامه ای که مغایر با منافع، اصول و ارزش های آنها باشد. آنها متقاعد شده اند که اگر طرف مقابل راه خود را داشته باشد، شخصاً متضرر خواهند شد.”

در این سناریو یافتن امید دشوار است. من همچنان کودتاهایی را که در سایر نقاط جهان شاهد بوده ایم به یاد می آورم. بسیاری از کسانی که به دنبال غصب یک رهبر فعلی هستند – حتی یک رهبر فاسد و نالایق مانند موبوتو – در نهایت مشکلاتی را که ادعا می کنند با آنها دست و پنجه نرم می کنند تشدید می کنند یا مجموعه جدیدی از بحران ها را ایجاد می کنند. خود موبوتو در یک کودتا در سال 1965 قدرت را به دست گرفت و سه سال و نیم پس از سرنگونی کابیلا موبوتو، او کشته شد. زئیر غنی از مواد معدنی سابق که اکنون به نام جمهوری دموکراتیک کنگو شناخته می شود، یکی از فقیرترین و بی ثبات ترین کشورهای جهان امروز است.

تلاش برای تخریب حاکمیت قانون می تواند عواقب غیرمنتظره ای داشته باشد. این را اکنون با «کودتای موریانه» ترامپ می بینیم. او و مردمش می گویند که می خواهند حس اعتماد و عزم را در میان مقامات سیاسی احیا کنند. در عوض، به نظر می رسد که آنها دقیقاً برعکس عمل می کنند. آنها جنگ صلیبی خود را برای بازگرداندن آن به قدرت به عنوان یک عمل میهن پرستی و خوش بینی محکوم کردند. واقعیت غم انگیز این است که هیچ کدام نیست.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izle