کشف و ضبط ۶۵۰ رشته دام غیرمجاز در بندر کیاشهر

کشف و ضبط ۶۵۰ رشته دام غیرمجاز در بندر کیاشهر

[ad_1]

ابراهیم غلامی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به اینکه کشف این تعداد رشته دام غیر مجاز توسط ماموران یگان حفاظت پارک ملی بوجاق صورت گرفته افزود: لاکش ، تور زیر آبی و سالیک از انواع ادوات و تورآلات غیر مجاز کشف شده در منطقه پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر است.

وی ادامه داد: در این خصوص نیز تعداد ۶۰ نفر از متخلفان شناسایی و با تنظیم صورتجلسه به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی هرگونه صید و شکار در پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر را اکیدا ممنوع دانست و  تاکید کرد: ماموران یگان حفاظت این پارک ، با گشت های شبانه روزی خود و با هوشیاری کامل با متخلفان برخورد قانونی خواهند داشت.

غلامی خاطر نشان کرد: رودخانه سفیدرود به عنوان مهمترین زیستگاه ماهیان غضروفی و انواع ماهیان استخوانی ، پس از طی مسیر ۶۷۰ کیلومتری با عبور از قلب پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر به دریای خزر می رسد .

به گفته وی همه ساله در فصل مهاجرت ابزیان ( اوایل اسفندماه) این رودخانه با چالش صیادان غیر مجاز روبرو می شود که در صورت سهل انگاری در حفاظت از آن ، بقای ذخائر رودخانه ای و دریایی شدیدا تهدید می شود.

پارک ملی بوجاق بخش بندرکیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه ، نخستین پارک ملی خشکی و دریایی ثبت شده در ایران است که ۳ هزار و ۲۶۰ هکتار وسعت دارد.

شهرستان آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر در شرق استان گیلان واقع شده است.

این شهرستان دارای ۳۷ کیلومتر نوار ساحلی در بخش بندرکیاشهر است و حدود ۲۰ کیلومتر از مسیر رودخانه سفیدرود نیز از این منطقه می گذرد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>