کریستوفر هیچنز نترس بود – اقیانوس اطلس

[ad_1]

اسآه چقدر آدم میشه برای مقابله با گردبادهای جنون که این روزها در اطراف ما می چرخد؟ مقدار بیش از حد الکل مطمئناً یک گزینه قابل اعتماد است. یک جایگزین حتی بهتر این است که وقت خود را با سران عاقل تری بگذرانید که آماده اند در مورد چگونگی پیمایش راه رو به جلو مشاوره دهند. در مورد خودم، طی سال‌ها، تعدادی از دوستانم را از دست داده‌ام که خرد و هوش آنها در تلاش برای درک ویرانی خالص آمریکا که در آن زندگی می‌کنیم بسیار ارزشمند است.

دو تن از این دوستان ویتنامی قدیمی بودند، مایکل هر و دیوید هالبرستام. مایکل نوشت محموله ها، شاید بهترین کتاب در مورد بخش نظامی جنگ ویتنام باشد. او سپس بودایی شد و به شمال نیویورک نقل مکان کرد. کتاب دیوید بهترین و درخشان ترین داستان پایانی سیاستمداران و ماندارین هایی است که ما را به ویتنام بردند و مدت ها بعد از سلام ما را در آنجا نگه داشتند. تجربه آنها با دولت های اشتباه – و در مورد دیوید، با روزنامه خودش – باعث بی اعتنایی سالم به اقتدار در تمام نقاب های آن شد.

تا زمان مرگ آنها (در Halberstam در سال 2007، در Herr در 2016)، من در بیشتر هفته ها ساعت ها با هر یک از آنها صحبت کردم. دیوید این توانایی را داشت که من را به هر چیزی راهنمایی کند. و مایکل این توانایی را داشت که مرا آرام کند. هر دوی آنها آزمایش آمریکا را همانگونه که هست دیدند: یک آزمایش معیوب.

با این حال، آنها از نسل قدیمی تر بودند. شاید مهم ترین آواتار در سن من کریستوفر هیچنز بود که 10 سال پیش در این ماه درگذشت. کریستوفر ترکیب ضعیفی از درک آموخته شده و شوخ طبعی آتشین داشت که به قلب دردناک ترین مسائل سیاسی و اجتماعی می رسید.

مناگر تا به حال داشته اید خوش شانس بودن برای گذراندن وقت با کریستوفر، همانطور که در زمان ناهارهای طولانی و حتی شام های طولانی تر انجام دادم، مخاطب یکی از تماشایی ترین ذهن های تاریخ معاصر خواهم بود. چیزی نبود که کریستوفر نخوانده باشد و به یاد نیاورد. اواخر شب و عمیقاً در عینک، او می‌توانست سخنرانی گاسی فینک-ناتل را در مراسم جوایز مارکت اسنودزبری – و دقیقاً همانطور که پی‌جی وودهاوس آن را نوشته بود، بخواند. او مانند همه افراد عاقل، وودهاوس را بزرگترین تمرین کننده انگلیسی می دانست.

کریستوفر را آوردم نمایشگاه Vanity Fair وقتی در سال 1992 سردبیر مجله شدم – او یکی از اولین افرادی بود که استخدام کردم – و اختیاراتش گسترده بود: از مادر ترزا تا جوآن دیدیون، از قرآن تا کندی، از اهمیت اورول بودن تا تلاش برای رهبری شدن. هیئت مدیره او یک بار “اسکنه تجدیدنظرطلب” را به ده فرمان برد. (“اعداد از یک تا سه فقط می توانند عبور کنند، زیرا آنها هیچ ربطی به اخلاق ندارند و چیزی بیش از یک پاکسازی طولانی و خشن از یک دیکتاتور واقعاً حساس نیستند.”) در سال 2000، کریستوفر همچنین شروع به نوشتن در مورد اقیانوس اطلس برای کتاب و ادبیات، خلق آثار بسیاری (برای وینستون چرچیل، گرترود بل، ایان فلمینگ، کارل مارکس و، بله، وودهاوس) که به نوعی هم سبکی و هم عمق را نشان می دهند.

جملات او به هیچ وجه قابل پیش بینی نبود. پس از یکی از وحشتناک‌ترین تیراندازی‌های مدرسه در دهه 1990، از او پرسیدم که آیا حاضر است ستون کنترل اسلحه بنویسد. او به من گفت که خواهد کرد. اما او می خواست از قبل به من اطلاع دهد که مخالف کنترل است. استدلال کریستوفر بدون شک جدید و اندیشیده شده بود. یا به توجیه او گوش ندادم یا به موضوع دیگری رفتم. در غیر این صورت می توانم استدلال های او را برای سلاح در اینجا ارائه کنم. در هر صورت، این ستون هرگز در ساعت من منتشر نشد.

سریال مخالف آن پس از 11 سپتامبر و در جریان تشدید حمله به عراق به اوج خود رسید. من یکی از معدود سردبیرانی بودم که علنا ​​مخالف جنگ بودم. بیرون خلوت بود. من در مخمصه دیگری به سر می بردم زیرا مشهورترین مقاله نویس من درباره جنگ عمومی بود. این باعث ایجاد اصطکاک زیادی برای ما نشد، زیرا چیزی شبیه یک دیوار صوتی ایجاد کرد. ما فقط نمی توانستیم در مورد آن صحبت کنیم. کریستوفر در مورد ده ها موضوع می نویسد، هم مهم و هم خنده دار و سرگرم کننده. اما برای بقیه زمانش در نمایشگاه Vanity Fair، از جنگ ننوشته است.

کریستوفر به‌عنوان یکی از معدود روشنفکران لیبرال عمومی که این سمت را داشت، ثابت کرد که برای خریداران اخبار تلویزیونی یک لقمه گربه‌ای است. و شاید نکته همین بود. آنچه را که نتوانست منتشر کند، می توانست در تلویزیون بگوید. و او بسیار از آن بود. در اواخر دهه 1990، او با سیدنی بلومنتال بر سر چیزی که گفته شده بود یا گفته نشده بود وارد بحث شدید شد. کریستوفر در دادگاه افکار عمومی در اخبار کابلی مورد ضرب و شتم قرار گرفت. (این قبل از آن بود که توییتر و فیس بوک بتوانند سگ های تازی را آزاد کنند.) یک شب با تماشای او در تلویزیون، متوجه شدم که همه چیز در حال نشان دادن است. او ژنده پوش و نتراشیده به نظر می رسید، و من فکر می کردم که او به محبت ما نیاز دارد که او را دوست داریم. او به نیویورک آمد. با اصلاح و لباس نو درستش کردیم. من و برایان مک نالی او را به ایلین بردیم.

در سال 2007، او با وظیفه بهبود شخصی روبرو شد و نتایج را در یک سری از سه قسمت ثبت کرد. نمایشگاه Vanity Fair به نام “محدودیت های خودسازی”. او وزن کم کرد، دندان هایش را صاف کرد، مانیکور کرد و مصرف اسکاچ و تنباکو را کاهش داد. کریستوفر در یکی از این ستون‌ها نوشت: «تصحیح‌کننده تی‌اس الیوت زندگی او را با قاشق‌های قهوه اندازه‌گیری می‌کند». “گاهی اوقات آرزو می کنم که می توانم همین را بگویم، اما حقیقت این است که کالیبراسیون کمی سمی تر است و کافئین کمترین آن است. او به عنوان یک قطعه مقاومت، از نسخه مردانه موم برزیلی اطاعت کرد – “گونی، پشت و ترک”. او بعداً گفت که دردناکتر از سوار شدن بر روی آب است.

منمن صادقانه می گویم: من این کار را نمی کنم من می دانم که کریستوفر در شکاف اجتماعی و سیاسی کنونی در آمریکا به کجا می افتد. نمی‌دانم او در جناح چپ دیوانه خواهد بود یا جناح راست دیوانه. او می‌تواند طرفدار ترامپ باشد که با موم‌ها مخالفت می‌کند – اگر فقط همگروه لیبرال خود را دیوانه کند. یا ممکن است جایی در چپ مترقی باشد. چیزی که در مورد کریستوفر وجود داشت – و او را از معاصرانش متمایز می کرد – این بود که او کاملاً نترس بود. او از ظالمان متنفر بود و با بیگانگان همدردی طبیعی داشت، غرایز دوگانه ای که به ناچار از او یک ناسیونالیست کرد ساخت.

جنگ در مناطق آزاد که او در آن سفر می کرد یک چیز بود. اما به مقاله نویس دیگری اشاره کنید که دوست دارد مانند 15 سال پیش ستونی در مورد “چرا زنان خنده دار نیستند” بنویسد. مهم نیست که هدف او به اندازه زنان، مردان باشد، یا اینکه فران لبوویتز و نورا افرون را به عنوان شاهدی برای دفاع جذب کند (بدون ذکر زیست شناسی تکاملی: «مردها باید تظاهر کنند که خودشان هستند، همچنین برای زنان نیز که هستند. نه خدمتگزار و دعا کننده. زنان، تبخال حیله گر، همانطور که هستند، باید عمل کنند تا حاکم نباشند “). سپس این ستون آن را در مقدار مناسبی آب گرم قرار دهید. آیا می توانید تصور کنید که گروه های غارتگر فیس بوک و توییتر اکنون چه می کنند؟

من در نیمه‌شب در جشنواره کتاب «هی‌آن‌وای» با او در میزگردی درباره جنگ عراق بودم. حضار نمی توانستند بیشتر از این ضد جنگ باشند و از گفتن نظرشان درباره او ابایی نداشتند. او آن را برس زد. او فقط اهمیتی نمی داد. و این بخش بزرگی از جذابیت او بود. کریستوفر اعتقادات خود را داشت و صادقانه بگویم برایش مهم نبود که شما با او موافق باشید.

کریستوفر همچنین مدافع پر انرژی آزادی بیان بود، چه از دهان هیولاها و چه احمق های سیاسی در راست یا چپ. دفاع کلی او اغلب مردم را در آن زمان ناراحت می کرد. من مطمئن نیستم که او از انبوه جمعیت فعلی در فرهنگ لغو جان سالم به در برده باشد – به غیر از صفحه انتشارات نیویورک تایمز. اگر امروز در دایره سخنان بود همین بی باکی به تنهایی او را تباه می کرد.

من به یک چیز اعتقاد دارم: کریستوفر هیچنز، که او را می شناختم و می پرستیدم، مانند بسیاری از ما نخواهد بود، در سکوتی لرزان جمع شده بودیم، از گفتن آنچه واقعا فکر می کنیم وحشت داشتیم، و سر خود را به این باور که دنیا دیوانه است و دیگر کشوری است که آمریکا را نابود می کند. کریستوفر آنجا بود، در خط مقدم. من فقط می خواهم بدانم او در کدام خط مقدم خواهد بود.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmamobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma