کرونا و لغو مهم‌ترین رویداد هنری بهار ۲۰۲۰

کرونا و لغو مهم‌ترین رویداد هنری بهار ۲۰۲۰

[ad_1]

به گزارش روزنامه هنر، مسئولان برگزاری نمایشگاه آرت بازل سوئیس پس از هفته‌ها بررسی و ارزیابی، سرانجام خبر لغو پنجاهمین دوره این رویداد را به دلیل نگرانی‌ها از شیوع و گسترش ویروس کرونا، اعلام کردند؛ قرار بود بیش از ۲۵۰ غرفه‌دار بین‌المللی در این مهم‌ترین رویداد هنری در فصل بهار شرکت کنند.

دوره بعدی این رویداد از ۱۷ تا ۲۰ ژوئن سال ۲۰۲۱ (۳۰-۲۷ خرداد ۱۴۰۰) برگزار می‌شود.

برگزارکنندگان آرت بازل سوئیس با انتشار بیانیه‌ای در این باره اعلام کردند: خطرات متوجه سلامت و امنیت جانی حاضرین، ریسک مالی برای غرفه داران و شرکا، موانع موجود در مسیر انجام سفرهای بین‌المللی و این حقیقت که مقررات مربوط به رویدادهای بزرگ مقیاس هنوز از جانب شورای فدرال سوئیس نهایی نشده است، از ملاحظات اولیه دخیل در این تصمیم‌ بودند.

مقامات کشور سوئیس تصمیم‌گیری درباره محدودیت‌ها در برگزاری رویدادهای بزرگ مقیاس را به اواخر ماه جاری میلادی موکول کرده‌اند.

مارک اسپیگلر (Marc Spiegler) مدیر بخش جهانی آرت بازل در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: اگرچه این سازمان امید داشت با برگزاری موفقیت‌آمیز نمایشگاه آرت بازل در ماه سپتامبر از احیای بازار حمایت کند اما میزان بی‌ثباتی و شبهاتی که با آن روبه‌رو هستیم همچنان بالاست. بهترین گزینه پیش رو برای نمایشگاه بازل تمرکز بر برگزاری رویداد ژوئن ۲۰۲۱ با کیفیت استثنایی در سطح بین‌الملل است درست همانطور که جهان هنر از ما انتظار دارد. ما همزمان با توسعه پلتفرم‌های دیجیتال و ارائه نمایشگاه‌های آتی در ساحل میامی و هنگ کنگ از گالری‌های هنری خود حمایت می‌کنیم.

اتاق بازدیدهای آنلاین آرت بازل، یا نسخه دیجیتال این نمایشگاه، از ۱۹ تا ۲۶ ژوئن (۳۰ خرداد تا ۶ تیر ۱۳۹۹) آغاز به کار خواهد کرد.  

امسال برای آرت بازل و شرکت مادر آن، یعنی گروه MCH، سال سختی بود. آرت بازل هنگ کنگ که قرار بود در ماه مارس برگزار شود، به دلیل شیوع کرونا لغو شد. نمایشگاه بازل ورلد از بزرگترین نمایشگاه‌های ساعت و جواهرآلات در جهان نیز به همین دلیل در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ برگزار نخواهد شد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>