چیزی که ادیت وارتون مدیون HBO Golded Age است

[ad_1]

عصر طلاکاری اولین حضور خود در شبکه HBO را در 24 ژانویه، روز تولد نویسنده ادیت وارتون انجام داد – جزئیاتی که به سختی می توان آن را به تصادف نسبت داد. این درام نه تنها میانه وارتون را از نیویورک از دهه 1880 به عاریت گرفته است، بلکه خالق سریال نیز وارتون خودخوانده است. جولیان فلوز – یا لرد یاران غرب استافورد که در زادگاهش بریتانیا شناخته می شود – گفت که عرف کشوررمان فوق العاده مدرن وارتون در سال 1913 درباره یک کوهنورد اجتماعی بی رحم، الهام بخش او برای شروع نوشتن شد. اولین پروژه بزرگ او، راز قتل، توسط رابرت آلتمن کارگردانی شد پارک گسفوردادای احترام بریتانیایی به وارتون آمریکایی و نقش برجسته‌ای ظریف او از رژیم‌های اجتماعی از طریق جزئیات پرزرق و برقی است که از آنها حمایت می‌کند.

پارک گسفورد ممکن است کلیدی برای پشتوانه فرهنگی باشد که یاران در آن بزرگ شدند، اما داونتون ابی– سریالی که نام Fellows را بر سر زبان ها انداخت – لطیف ترین مداخله در اشراف انگلیسی بود. این همچنین یک سریال صابون خالص بود که به عنوان یک درام صحنه و لباس با بودجه ای هنگفت، با طرحی از فراموشی و خدمتکاران بدخواه داخلی و دیپلمات های تشنه ترک که نابهنگام در بودوآر لیدی مری با هم ملاقات می کنند. داونتون هرگز هنر بزرگی نبود، اما بازیگران بزرگی بودند که اساساً تئاتر پانتومیم کار می کردند. خوب، بد را با اطمینان بیشتری شکست می دهد داونتون نسبت به هر فرنچایز اصلی هالیوود، که منجر به سریالی شد که درام بالایی داشت، اما، به استثنای معدود، سهم بسیار کمی داشت.

عصر طلاکاری، سری جدید یاران، دوباره چیزی متفاوت است. مانند کار وارتون، او زمانی را مستند می کند که انباشت غارتگرانه منابع و سرمایه آمریکایی توسط تعداد انگشت شماری از صنعتگران باعث تغییر محسوس در نظم اجتماعی شد. این، می توان گفت، زمین به موقع است. ولی عصر طلاکاریبا دری گردان از ستارگان برادوی، نه تنها صاف، بلکه کوته بینانه نیز به نظر می رسد. او مضامین وارتون را درک می‌کند، اما به نوعی مشاهدات اصلی خود را کاملاً دور می‌زند: اینکه این فرهنگ آنقدر فاسد است که تنها افرادی که می‌توانند در آن پیشرفت کنند یا بی‌معنی هستند یا بی‌سود.


اگر داونتون نوشته شده توسط commedia dell’arte، عصر طلاکاری تقریباً شبیه دیزنی است. با ویرایش فیلم آشنا به PBS آغاز می شود: گوسفندانی که در مزارع سبز سنترال پارک چرا می کنند، ساختمان هایی که با شکوه سنگی بالا می روند، خدمتکارانی که مانند موش ها حرکت می کنند. حس شگفت انگیزی از غیرواقعی بودن در او وجود دارد. علیرغم حجم بودجه تعیین شده – به همین دلیل است که سریال که در ابتدا برای NBC در نظر گرفته شده بود، در نهایت به HBO ارسال شد – شهر کمتر شبیه نیویورک قدیمی است تا مجموعه ای از برادران وارنر. همه چیز خیلی بکر است. اتکای بیش از حد به CGI برای محوطه‌سازی، تنها به جلوه شگفت‌انگیز دره می‌افزاید، گویی به خانه‌های عروسکی نگاه می‌کنیم که برای افراد در اندازه کامل طراحی شده‌اند.

این به معنای صادق نبودن با Fellows نیست، همه اینها با آنچه واقعاً در نمایش اتفاق می افتد فاصله دارد. جورج راسل، غول راه‌آهن ثروتمند غیرقانونی (با بازی مورگان اسپکتر) و همسرش، برتا (کری کون)، کشتی‌گیر با آرنج تیز، به خانه جدیدشان در خیابان شصت و یکم شرقی نقل مکان می‌کنند، ساختمانی سفید رنگ آنقدر خودنمایی که می‌تواند موزه را سرخ کند. خانه شبیه تکان دادن سر عمدی به بیوه خانم منسون مینگ است عصر بی گناهیکه شجاعانه “خانه ای بزرگ و کم رنگ از سنگ کرم … در یک بیابان غیرقابل دسترس نزدیک پارک مرکزی” ساخت. برخلاف هر سنگ قهوه‌ای دیگر در خیابان، خانه راسل (و خانه راسل) از نظر وجودی برای همسایه خود، اگنس ون راین (کریستین بارانسکی) توهین‌آمیز است. ما این را می دانیم زیرا گفتن مکرر این تنها ویژگی قابل توجه آن است. او در یک صحنه به ماریان (لوئیز جاکوبسون) بو کشید: «ما فقط افراد قدیمی را در این خانه می پذیریم، نه افراد جدید. “تو خواهرزاده من هستی و به نیویورک قدیمی تعلق داری.”

اما آیا واقعاً ماریان متعلق است؟ مقیاس از عصر طلاکاری یعنی تعداد انگشت شماری از قهرمانان می توانند خارجی باشند که از طریق آنها شاهد اشتباهات فراوان در نظام اجتماعی هستیم. ماریان است که در وارتون نیست عصر بی گناهی; آداب و رسوم می ولند را دارد، با درخشش های گاه به گاه نمادین الن اولنسکا. برتا، که تمایلش برای قرار گرفتن در لیست A نیویورک تنها با ناتوانی او در پشت کردن برای انجام این کار مطابقت دارد، به نظر می‌رسد در جاه‌طلبی‌هایش از یکی از جاه‌طلبانه‌ترین شخصیت‌های وارتون، Undain Sprague الگوبرداری شده است، اگرچه جای خالی او بسیار کمتر است. و اینجا پگی جذاب و حرفه ای است (دن بنتون)، یک زن سیاهپوست جوان که منشی اگنس می شود و مرتباً به شکست غم انگیز رابطه اش با والدینش اشاره می کند.

پنج قسمت اول (از 9 قسمت) ارائه شده برای بازبینی چیزی در مورد آنچه که سریال می خواهد با این زنان انجام دهد را نشان نمی دهد. زیرنویس‌های آغازین قسمت‌های بعد از پروژه آزمایشی به تضاد بین اقتصاد خرد و کلان اشاره دارد – روش‌هایی که در آن پول به معنای واقعی کلمه کشور را شکل داد و آرمان هویت ملی جدید را ترویج کرد. همدردی با ون راینز و امثال آنها، که به نظر می رسد تنها هدفشان لذت بردن از سیستمی است که آنها را ارتقاء داده و حفظ برتری ظاهراً بومی آنها، دشوار است. اما من از این واقعیت ناراحتم که بیشتر تمایل دارم با خانواده راسل همدردی کنم فقط به این دلیل که برتا کاملاً باهوش است و جورج آشکارا همسرش را دوست دارد. اکنون زمان آن نیست که در کنار بارون های دزد باشید. لمس سبک یاران برای مطالب خودش نامناسب به نظر می رسد. در یک قسمت، دسیسه‌های جورج به یک تراژدی برای یک مسابقه‌دهنده می‌انجامد، و با این حال، تمام این میان به آرامی پاک می‌شود که گویی او کمی روی تخته نرد فریب خورده است.

بعید است که وارتون چنین تقلید نیمه دلانه ای از کار او را تایید کند. هیچ کس با ظرافت بیشتری سمیت را در جامعه‌ای خوش اخلاق ارائه نکرده است، زشتی دنیایی که در آن می‌توان جایگاه را کاملاً از اخلاق جدا کرد. در سال 1947، دایانا تریلینگ منتقد ادبی برای وارتون نوشت خانه شادی که این «یکی از گویاترین اتهامات یک نظام اجتماعی مبتنی بر توزیع تصادفی ثروت و در نتیجه بر امتیازات اجتماعی است که تاکنون نوشته شده است». نیویورک وارتون که کاملاً اسیر پول، سلبریتی ها و قدرت است، تقریباً بیشتر فئودالی است. داونتون درست. ولی عصر طلاکاری این باتلاق جوشان را از یک دوره تاریخی به خود می گیرد و اساساً روی یک سوال احیاگر متمرکز می شود: آیا برتا تأیید خانم آستور سوسیالیست حاکم را به دست خواهد آورد؟ طبق تفسیر اجتماعی این کمتر است عرف کشور نسبت به. تا میزبان واقعی از میدان واشنگتن.

همه چیز برای HBO بسیار پیش پا افتاده و ترسو به نظر می رسد – حتی اگر لباس ها عمداً احساسات مدرن را برانگیزند و برای خانم های این کشور نامناسب نباشند. و همینطورکه به اندازه اگنس در تلاش هستند تا اهمیت خود را در دنیای در حال تغییر ابراز کنند. خلق و خوی بیش از حد غم انگیز است، هر از گاهی سر زدن به انتقاد اجتماعی بیش از حد متمایل است. در یک صحنه، پگی با سردبیر یک روزنامه سیاه‌پوست ملاقات می‌کند که احساس می‌کند مجبور است به روزنامه‌نگاری دیگر، ۲۰ سال پس از اعلام آزادی، یادآوری کند که «لینکلن یک جمهوری‌خواه بود». گاهی اوقات فلاش هایی از وجود دارد داونتون-بی معنی: یک سرآشپز فرانسوی یک چرخ پنیر گالیک است. یک خدمتکار با یک مرد همجنسگرا در اتحادیه که مستقیماً از خانواده کراولی گرفته شده است نقشه می کشد.. در مجموع، این نمایش باعث شد مشتاق افتتاحیه، صحنه اپرای مارتین اسکورسیزی باشم عصر بی گناهی، جایی که تمام جزئیات – گاردنیا نیولند، دست دراز شده الن – در خدمت این ایده است که زندگی شخصیت ها به اندازه هر چیزی که در مقابل آنها می گذرد یک اجراست. در این صحنه، نیویورک وارتون یک پانوپتیکون است که هیچ ساکنی نمی تواند از آن فرار کند. قسمت چهارم از عصر طلاکاری فارغ التحصیل اپرا؛ ماریان از جعبه خود به بیرون نگاه می کند، اما فقط صحنه را می بیند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmamobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma