چگونه Encanto و Moana آمریکا را توضیح می دهند

[ad_1]

منn جدیدترین پرفروش دیزنی، افسونخانواده ای جادویی به نام مادریگالی، با عبور از رودخانه ای به بهشت ​​مسحور شده ای که به همه افراد برای محافظت و بهبود جامعه خود استفاده می کنند، از خشونت و هرج و مرج سرزمین خود فرار کرده اند. اما با گذشت نسل‌ها، جادوی دنیای جدید شروع به محو شدن می‌کند و خانواده تحت فشار مسئولیت‌های خود دچار تحریف می‌شوند، زیرا آنها در تلاش برای حفظ این توهم هستند که همه چیز خوب است. ما می آموزیم که یک نوه اصلاً هدیه ای ندارد. دیگری نگران است که نتواند آن کمالی را حفظ کند که او را از درون به بیرون درهم می‌کوبد. در حالی که دیگری هنوز وحشت دارد که در حال از دست دادن قدرت مافوق بشری خود است. لوئیزا، قوی، ترس های خود را می خواند:

زیر سطح؛

او اعصاب خود را پنهان می کند و بدتر می شود.

من نگرانم که چیزی به ما صدمه بزند.

زیر سطح

کشتی منحرف نشد زیرا شنید که کوه یخ چقدر بزرگ است.

در زیر سطح به هدفم فکر می کنم.

آیا می توانم این را به نوعی حفظ کنم؟

اکنون دو سال فرزندپروری همه‌گیر می‌تواند با ذهن من بازی کند، اما فکر می‌کنم نویسندگان افسون سعی می کنم اینجا چیزی به ما بگویم پس از تماشای شماره جدید (دوبار) با فرزند خردسالم اخیرا – و سپس گوش دادن به موسیقی متن او، که از آن زمان تکرار شده است – این پیام کاملاً واضح به نظر می رسد: آمریکا شکسته است (اما نگران نباشید، همه چیز از دست رفته است).

افسون از همان تیمی می آید که موانا، شکست 2016; موسیقی در هر دو نوشته شده است همیلتون خالق، لین-مانوئل میراندا. همانطور که ممکن است از دیزنی انتظار داشته باشید، هر دو فیلم پر از رنگ، زندگی و امید هستند و هر دو افسانه های الهام بخش کلاسیک با تمام استعداد و مدرنیته یک موزیکال میراندا هستند. اما نه تنها موسیقی در این فیلم ها قافیه است، بلکه پیام هم قافیه است.

برای کسانی که فرزند ندارند، بیایید نگاهی گذرا به طرح‌های هر دو فیلم بیندازیم. گروهی از مردم شجاع که در جای دیگری متولد شده اند، به دنیای جدید (و به راحتی خالی از سکنه) نقل مکان می کنند. پس از یک دوره سعادت، این سرزمین جدید توسط نیروهای شیطانی تهدید می شود، که در خارج نیستند، بلکه در داخل هستند. برای جلوگیری از فاجعه، یک قهرمان – یا بهتر است بگوییم یک قهرمان – لازم است تا قلب کشور را بازسازی کند، پایه های آن را بازسازی کند.

هر دو فیلم در خارج از ایالات متحده اتفاق می‌افتند، اما اگر مانیفست بیل بوفالو نامیده می‌شدند، نمی‌توانستند آمریکایی‌تر باشند. نه این که فیلم ها به نوعی امپریالیستی یا از نظر فرهنگی بی احساس هستند – اگرچه من نه کلمبیایی هستم و نه پلینزی، بنابراین شاید این جای من نباشد که این را بگویم. از اینجا در لندن، هر فیلمی فوق‌العاده به نظر می‌رسد و به نظر می‌رسد به همان اندازه که یک انیمیشن می‌تواند معتبر باشد. در هر صورت، فیلم ها ناگزیر آمریکایی هستند، بر اساس فرضیات آمریکایی، آمریکایی امیدها و آمریکایی می ترسد و بهتر از هر پزشک دیگری وضعیت روحی کشور را در حال حاضر آشکار می کند. پایان نامه یا نیویورک تایمز op-ed.

علاوه بر این، هر دو فیلم یک پیامبر دارند، شخصیتی که می تواند آنچه در پیش است را ببیند، اما در نتیجه طرد می شود، به حاشیه رانده می شود. لغو شد– هیچ کس نمی خواهد چیز بد را بشنود. مطمئناً تصادفی نیست که این موضوع پیش‌بینی‌شده مرگ، تخیل گسترده‌تر هالیوود را در حال حاضر تسخیر می‌کند. البته این پیام اصلی است به بالا نگاه نکن و حتی یک بازسازی از تپه سال گذشته صادر شده است. که در افسونلایت موتیف – یا مضمون تکرارشونده – که میراندا برای تأکید بر معنا به کار می‌برد، تک خطی بازیگوش «ما درباره برونو صحبت نمی‌کنیم» است. برونو برادری است که پس از دیدن آینده و ناپدید شدن «راهش را گم کرد».

و، بله، اگرچه بدیهی است که همه، یا شاید حتی اکثریت مردم آمریکا با تشخیص Miranda & Co موافق نیستند. برای بیماری ملی – یا، به این معنا، از نویسندگان به بالا نگاه نکن –واقعیت این است که فیلم‌های هالیوودی مانند اینها همچنان بردارهای مهم فرهنگ آمریکایی باقی می‌مانند و به ترویج تصویر خاصی از کشور در جهان کمک می‌کنند و در عین حال به شکل‌دهی تصورات خود کشور از آنچه که هست کمک می‌کنند.

اقدام به موانا، فیلمی که پیام اصلی آن این است که مردم مسافرتی که فراموش کرده اند چه کسانی هستند باید روح ماجراجویی خود را دوباره کشف کنند تا به موفقیت برسند. در اصل، این یک حماسه مرزی است، نوعی سرگرمی برای کشور برای یادآوری آنچه آن را عالی کرده است. (ماهی که دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد در سینماها اکران شد.) افسون، افرادی که راه خود را گم کرده اند مسافر نیستند بلکه پناهنده هستند. با این حال، همانطور که در موانا، آنها یک سرزمین جدید پیدا می کنند، یک “محل معجزه”. تمثیل پیچیده ای نیست.

در خارج از ایالات متحده این کار را خواهد کرد افسون یا الف موانا آیا آنها حتی ساخته شده اند؟ تصور بستر فرهنگی با همان امیدها، ترس ها و پیش فرض ها دشوار است. حتی اینجا در بریتانیا، جایی که ما دوست داریم خود را (فقط مهمتر) یونان در کنار روم آمریکایی بدانیم، من نمی توانم آن را ببینم. بله، بسیاری از ما به همان اندازه آمریکایی‌ها درگیر این ایده هستیم که سرزمین ما عدن دیگری است، همانطور که شکسپیر می‌گوید «قلعه‌ای که طبیعت برای خود در برابر عفونت و بازوی جنگ ساخته است». و درست همانطور که آمریکایی‌ها امروز انجام می‌دهند، بسیاری از ما تفرقه در داخل را تهدیدی برای صلح خود می‌دانیم: «انگلیس که عادت داشت دیگران را تسخیر کند، فتح شرم‌آوری به دست آورد» و همه اینها. با این حال، رشته‌های روایتی که به ما کمک می‌کنند تا دنیای خود را درک کنیم، با آنچه در ایالات متحده وجود دارد متفاوت است. و اگر ما یک ملت مهاجر هستیم با آمریکا یکی نیست.

هیچ‌کدام از اینها برای انتقاد از پیام یا ارزش‌ها یا طرح (و قطعاً موسیقی) نیست افسون و موانا، اما فقط برای تأمل در مورد آنچه که فیلم ها درباره آمریکای امروز به ما می گویند. مواناپیام ‘s که شش سال پیش رسید، دلگرم‌کننده بود، و نشان می‌داد که رستگاری در تغییر دیدگاه‌ها نهفته است، روحیه‌ای را احیا می‌کند که گم شده است اما هنوز به طور کامل فراموش نشده است، زندگی در کسانی که فقط باید گوش کنیم. مواناجهان هنوز آن جهان نیست به بالا نگاه نکن، که در آن آمریکا بیش از حد برای نجات پیش رفته است.

صحنه ای از فیلم دیزنی موآنا.
شرکت والت دیزنی / اورت

ترس از چیزی از روح اصیل آمریکایی گم شده است موضوعی است که در چند دهه گذشته در تلویزیون و سینمای آمریکا وجود داشته است. که در که در سوپرانو، که اخیراً آن را نیز مرور کردم، کل داستان حول محور احساس از دست دادن تونی می چرخد. در قسمت اول او می خواهد بداند پیر آمریکایی، تیپ قوی و ساکت گری کوپر که دوران کودکی او را تعریف می کند، کجا رفته است. نگرانی تونی از ناتوانی اش در جلوگیری از تغییر خانواده و دنیا در مقابل چشمانش منجر به حملات پانیک و شروع جلسات او با روانشناس می شود.

که در افسون، مادرسالار خانواده نیز می ترسد کنترل خود را از دست بدهد. او با خود می گوید: “اگر خانواده ما می دانستند که واقعا چقدر آسیب پذیر هستیم، اگر معجزه ما بمیرد، دیگر نمی توانیم خانه خود را از دست بدهیم.” اما او نمی داند چگونه (به معنای واقعی کلمه) جادوی آنها را حفظ کند casita. التماس می‌کند: «چشم‌هایم را باز کن». “اگر پاسخ اینجاست، به من کمک کنید آن را پیدا کنم. به من کمک کن از خانواده خود محافظت کنم. به من کمک کن معجزه خود را نجات دهم.»

آیا معجزه آمریکایی در حال مرگ است؟ به نظر من این سوالی است که اکنون بر زندگی عمومی آمریکا حاکم است. اگر معجزه ای بمیرد چرا؟ و بیشتر از آن: چه حتی است معجزه آمریکایی؟

که در سوپرانوهاتونی معتقد است که معجزه در حال مرگ است، زیرا کشور کاملاً کثیف و ضعیف شده است، به طوری که حتی اوباش هایی مانند او در مقابل پذیرایی های خود گریه می کنند. که در موانابحران نیز معنوی است، البته به وضوح از نوع متفاوتی است. مردم موتونوی فراموش کرده اند که چه چیزی آنها را بزرگ کرده است، که دقیقاً آرامش کابوی گری کوپر نیست، بلکه نوعی روحیه ماجراجویانه و مسافرتی است که غرب وحشی را نشان می دهد. خانواده مادریگالی از افسون، با این حال، از چیزی بسیار عمیق تر از بحران چشم انداز رنج می برند. افسون تهدید را ساختاری تشخیص می دهد. و به این ترتیب، من فکر می کنم که منعکس کننده تغییراتی است که در شش سال گذشته در جهان رخ داده است.

البته زیبایی فیلم‌های کودکان در این است که والدین مغروری که مانند من از هنر فارغ‌التحصیل شده‌اند – درست از آن دسته افرادی که تونی سوپرانو از آنها متنفر است – می‌توانند نظریه‌های گمانه‌زنی خود را درباره چیستی فیلم بررسی کنند. واقعا یعنی در حالی که بچه‌هایشان فقط از آن و آهنگ‌هایی در مورد آنچه هستند لذت می‌برند. وقتی تماشا کردم افسون هر چیزی که می توانستم به آن فکر کنم (علاوه بر این، درست به نظر می رسید مانند موانا و همیلتون) این بود که این یک داستان اخلاقی برای آمریکای رو به زوال در دنیایی بی رحم بود. پسرم فقط فکر می کرد لوئیز فوق العاده است زیرا او درباره هرکول می خواند.

به هر حال، در ذهن فکری من، چالش امروز ایالات متحده و غرب این است: مانند افسون حاکی از ترسناک تر از آنچه در سال 2016 بود موانا منتشر شد و مطمئناً به چیزی بیش از یک تغییر ساده دیدگاه نیاز دارد. فقط جسورتر و امیدوارتر بودن کارساز نخواهد بود. مشکلات پیش روی غرب ساختاری است: چین یک ابرقدرت و در حال رشد است. روسیه در حال احیا و توسعه طلبی است. هرج و مرج در خاورمیانه؛ و اروپا خشمگین است. روشن نیست که ایالات متحده و اروپا با هم وحدت، اراده و شاید منابع لازم برای حفظ وضعیت موجود را داشته باشند. در پکن، مسکو، بسیاری از خاورمیانه و حتی اروپا، این حس وجود دارد که جهان آمریکا رو به پایان است.

در خانه، مانند افسون به این معناست که ایالات متحده دوپاره است و از مسئولیت های خود راحت نیست. از راه دور، این کشور در اساسی ترین موضوعات بحث برانگیز به نظر می رسد: این کشور کیست و نقش جهانی آن چه باید باشد؟ آیا او متعهد شده است که هژمونیست باقی بماند یا خیر؟ آیا در خانه آنقدر متحد است که چنین باشد، حتی اگر بخواهد؟ آیا او حتی مشروعیت نظام حکومتی خود، منبع جادوی آن را می پذیرد؟ در حالی که خود آمریکا شروع به تردید در قدرت خود کرده است، آیا تعجبی ندارد که متحدان و دشمنان این کشور نیز چنین باشند؟

از منظر سیاست خارجی، رادیکالیسم ترامپ در استدلال او نهفته است که هژمونی آمریکا به نفع آمریکا نیست. به گفته او، کسانی که تحت حمایت آمریکا پناه می برند، صرفاً از منافع خود – و اغلب به قیمت هزینه آمریکا – استفاده می کنند. آیا این چشم انداز پیروز خواهد شد؟ و اگر چنین است، اگر آمریکا از تلاش خود برای رهبری، فشار دادن مرز دست کشیده باشد، هدفش چه خواهد بود؟ در اروپا، با وجود پیامدهای فوق العاده ای که چنین تغییری می تواند به همراه داشته باشد، به نظر می رسد مبارزه نیز در دستور کار قرار گیرد. کسانی که در ایالات متحده از تقسیم کشور ناراضی هستند، باید به خاطر داشته باشند که اگر آمریکا بر سر این که کیست و هدفش چیست، اختلاف نظر داشته باشد، اروپا در کل بهتر نیست و حتی ممکن است مشکلات ساختاری عمیق تری در آن وجود داشته باشد. راهی که آمریکا در حال انجام آن است، زیرا به دنبال یافتن راهی برای عمل با وحدت و هدف است.

من پایان را خراب نمی کنم افسون یا بله موانا (کافی است بگوییم که هر دو فیلم عالی هستند) اما در عوض او پیام برونو را برای خواهرزاده اش در وسط می گذارد:

من جادو را در خطر دیدم.

خونه ما داره خراب میشه

و بعد، و بعد، و بعد تو را دیدم.

اما دید متفاوت بود. این تغییر خواهد کرد.

و هیچ پاسخی وجود نداشت. هیچ سرنوشت روشنی وجود ندارد.

که در casita در خطر است. قلب باید ترمیم شود. اما همه چیز از دست رفته نیست، آینده نامشخص است. این پیام است. آمریکا از بدتر، بسیار بدتر بازگشته است، اما این فقط میراندا نیست که نگران است. بیشتر و بیشتر جهان شاهد سوسو زدن شعله های شگفت انگیز آمریکا هستند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis