چگونه BTS باعث شد یک شب برای همیشه باقی بماند

[ad_1]

به مدت 20 ماه، دو ترس مرا آزار می‌داد: بعضی چیزها (همه‌گیری، انزوا، اضطراب) برای همیشه باقی می‌مانند و برخی دیگر (رویاها، عزیزان، سال‌ها) برای همیشه از دست می‌روند. زمان مانند بسیاری از مردم در اطراف من پیچید. بعضی روزها مثل ملاس حرکت می کرد. برای دیگران، مثل وقتی که خانواده و دوستان را می دیدم، به نظر می رسید مانند رودخانه ای جاری است که نمی توانستم متوقفش کنم یا فرار کنم.

سپس، به مدت دو هفته در پایان سال 2021، سعی کردم هوا را برای خودم کنترل کنم.

در سپتامبر، زمانی که موسیقی زنده در حال بازگشت جدی بود، گروه پاپ کره جنوبی BTS اولین کنسرت انفرادی خود را پس از دو سال اعلام کرد. آنها چهار شب در ورزشگاه SoFi روباز در لس آنجلس بازی خواهند کرد، جایی که Super Bowl 2022 برگزار خواهد شد (پوشیدن ماسک و مدرک واکسیناسیون یا آزمایش منفی اخیر برای COVID-19 ضروری است.) دانستن این موضوع. جستجو باید شدید باشد، امیدوارم یک بار شرکت کنم. بعد از برنامه ریزی زیاد، استرس و شانس، من برای هر چهار تاریخ بلیط داشتم. به مدت یک هفته، اتاق‌های هتل را با دوستان عزیزم به اشتراک می‌گذاشتم، در برنامه‌ها شرکت می‌کردم و دیسکوگرافی گسترده و سازگار با سبک BTS را در حالی که ترافیک LA را ترکیب می‌کردم، منفجر می‌کردم. و برای اولین بار بعد از چند ماه، به این ایده که زمان ثابت است لبخند زدم.

ظاهرا هوا برای هفت نفر از BTS مساعد بود. سوپراستارهای جهان قبل از همه گیری، RM، Jin، Suga، J-Hope، Jimin، V و Jungkook تنها تا سال 2020 بزرگتر شده بودند. آنها سه آلبوم منتشر کرده بودند و شش گل به دست آورده بودند. تابلو تبلیغاتی 100 آهنگ داغ شماره 1 به زبان انگلیسی و کره ای. آن‌ها میلیون‌ها طرفدار جدید به دست آوردند و اولین هنرمند کی‌پاپ شدند که سال گذشته برای تک‌آهنگشان «Dynamite» (که امسال نامزدی دیگری برای «کره» شد، نامزدی گرمی دریافت کرد. پاییز امسال، آنها برای سومین بار در مجمع عمومی سازمان ملل صحبت کردند و مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی را به عنوان فرستادگان ویژه همراهی کردند. بنابراین هنگامی که گروه سرانجام در اواخر نوامبر و اوایل دسامبر در لس آنجلس روی صحنه رفت، نمایش ها ممکن است مانند یک تور پیروزی ساده به نظر برسند. در واقع، آنها همچنین به عنوان نوعی بهانه برای BTS – برای استعداد، اصالت، دامنه و ارتباط عاطفی آنها با طرفداران بودند. همه این چیزها در سال 2021 توسط منتقدان یا گاهی اوقات توسط خود هنرمندان زیر سوال رفته است.

بنمایش های تی اس امور افسانه ای هستند، به دلیل طراحی پیچیده تولید، ترکیب رقص سخت با آواز زنده، جوک های دیوانه کننده، سخنرانی های صمیمانه، شوخی های درونی و سطح بالای مشارکت انبوه طرفداران خود، معروف به ARMY، شناخته شده است. من همه اینها را به عنوان یک ARMY کاملاً جدید (و تا حدودی ترسیده) تجربه کردم که در اولین کنسرت BTS خود در ماه مه 2019 شرکت می کرد، اما هنوز برای نمایش های لس آنجلس که بر اساس آخرین تک آهنگ گروه “اجازه رقص” نامگذاری شده بود، آمادگی نداشتم. «در هفته‌های گذشته، پس از گذراندن بیشتر دو سال گذشته در سکوت، سکوت و خلوت، نمی‌توانستم منظره‌های صدا، حرکت و اجتماع را تصور کنم.

تصور کنید حدود 50000 نفر در تاریکی جمع شده اند و نورها مانند ستاره در اطراف آنها سوسو می زنند. آنها مانند یک بدن می رقصند و با یک صدا به زبانی که شاید مال آنها نباشد می رقصند. بسیاری از مردم در این جهان کوچک درک می کنند که دیدن یک “گروه پسر” یا “احساس کی پاپ” که می تواند به عنوان بی اهمیت یا کودکانه به سخره گرفته شود، برای شادی آنها چقدر آسان است. اما این اغماض اینجا جایی ندارد. با پیشروی شب، افکار آنها در مورد آنچه اخیراً رنج کشیده اند یا از دست داده اند تیره تر می شود و غریبه های اطراف آنها مانند خانواده به نظر می رسند.

این طلسمی است که کنسرت BTS می تواند انجام دهد. هنگامی که گروه اولین نمایش خود را در لس آنجلس با اولین اجرای شخصی خود از آهنگ آدرنالین “ON” افتتاح کرد، هوا بهم ریخت. هنگامی که نت های آغازین سنگ جواهر سیاه قو سیاه شروع شد، به نظر می رسید که ورزشگاه نفس خود را حبس کند. اعضای گروه یک سکانس طراحی شده زیبا را همراه با رقصندگان پر سفید که به نظر می رسید به یک تئاتر باروک تعلق دارند تا یک کنسرت پاپ، اجرا کردند. اجرای زنده متوالی تک‌آهنگ‌های فوق‌العاده‌شان «Dynamite» و «Butter» مانند سروتونین شنیداری بود، به‌خصوص در روز دوم، زمانی که مگان تی استالیون جوشان برای رپ‌کردن شعر او در ریمیکس «کره» عجله کرد.

با تماشای این دو اجرا به طور خاص، به یاد منتقدانی افتادم که BTS را متهم کردند که هویت خود را به عنوان هنرمندان کره ای کنار گذاشته است – همه به دلیل انتشار سه آهنگ به زبان انگلیسی. همانطور که برنامه ادامه داشت، BTS را تماشا کردم که آهنگ‌های کره‌ای را از رکورد سال 2020 که عمدتاً توسط خودشان نوشته شده بود را اجرا می‌کرد. بودن، از جمله تک آهنگ آنها “Life Goes On” در Hot 100 No. لیست مجموعه ریشه های گروه را تایید کرد، زیرا آنها بسیاری از آهنگ ها را به زبان کره ای (“DNA”، “Blood Sweat & Tears”، “I Need U”، “Idol”) اجرا کردند که به آنها کمک کرد تا بیرون بیایند. و هنگامی که BTS بین آهنگ ها مکث کرد، بسیاری از اعضا سخنان انگلیسی را که تمرین کرده بودند کنار گذاشتند و در عوض احساسات خود را به زبان مادری خود به اشتراک گذاشتند. به نظر می رسد این برنامه ها، به ویژه در هفته های پس از حضور رسمی این گروه به عنوان سفیران فرهنگی در کره جنوبی، از هرگونه سؤال طولانی در مورد صحت آنها اجتناب کرده است.

BTS همراه با شکایات در مورد تضعیف شخصیت کره ای خود، با انتقادات جدیدی از محبوبیت واقعی آنها روبرو شده است. برخی از منتقدان آمریکایی جذابیت بزرگ این گروه را تصدیق می کنند، در حالی که سعی می کنند آن را تضعیف کنند. او گفت: «اگر به نمودارها نگاه کنید… تصوری کاملاً تحریف شده از محبوبیت واقعی BTS دریافت خواهید کرد. لاستیک استریو آهنگی که طرفداران را به دلیل سازماندهی استریمینگ و خرید کمپین هایی در حمایت از موسیقی گروه متهم به “ناختن سیستم” کرد. این نمایشنامه همچنین از مرگ “محبوبیت ارگانیک” در موسیقی پاپ شکایت می کند، اگرچه BTS از یک برچسب کوچک می آید و به آرامی از طریق رسانه های اجتماعی و دهان به دهان طرفدارانی پیدا می کند. داستانی در مورد جلد ژوئن از تابلو تبلیغاتی این سوال که آیا تلاش های طرفداران انبوه BTS به طور مخفیانه توسط لیبل خودشان هماهنگ شده است یا خیر. بی تی اس و شرکت مادر شرکت ضبط موسیقی خود، Hybe، این موضوع را رد کرده اند. رهبر RM در آن زمان گفت: “به نظر می رسد ما اهداف آسانی هستیم زیرا ما یک گروه پسر، یک هنرمند کی پاپ هستیم و طرفداران زیادی داریم.”

در مصاحبه های قبل از نمایش SoFi، RM بیشتر بر تلاش هایی برای تحت الشعاع قرار دادن موفقیت طرفداران BTS تمرکز کرد و این ایده را به سخره گرفت. ARMY ربات بودند یا فقط دختران 15 ساله در کنسرت‌ها، از تنوع عظیم شرکت‌کنندگان متحیر و تشویق شدم: زنان مسن‌تر با هایلایت‌ها و خالکوبی‌های بنفش، زوج‌هایی که هدبندهای مشابه BTS می‌پوشند، جوانانی که هیجان‌زده به زبان فرانسوی یا ژاپنی صحبت می‌کنند، مردان میانسال با تی‌شرت‌هایی که تزئین شده‌اند. جونگ کوک یا جیمینو دوستانی که پرچم های افتخار را حمل می کنند. در حالی که در صف های طولانی منتظر ورود بودند، مردم آهنگ های BTS را با تلفن های خود پخش می کردند و در روتین های BTS می رقصیدند. شنیدم که برخی از شرکت‌کنندگان به دوستان جدید خود می‌گویند که چگونه وارد موسیقی شده‌اند – از طریق یک دوست، یک کودک، یک پیوند YouTube از یک همکار، یک برنامه تلویزیونی آخر شب که به طور تصادفی گرفته شده است. همه اینها به نظر من یک فندو ارگانیک بود.

تیاو ناپایداری زیبایی، زیبایی ناپایداری – اینها چیزهایی است که BTS به خوبی درک می کند. متون آنها مملو از ارجاعات خودآگاه به زودگذر بودن شهرت و رضایت است. آهنگ 2016 “Epilogue: Young Forever” را در نظر بگیرید: “تشویق های عظیم نمی تواند برای همیشه مال من باشد… حتی اگر مخاطب ابدی نباشد، من می خوانم.” به‌عنوان هنرمندانی که در سال 2013 با حمایت کمی از صنعت شروع به کار کردند، BTS به اندازه‌ای از ظهورشان شگفت‌زده شدند که همیشه، تا حدی، لحظه‌ای را تصور کنند که همه چیز می‌تواند تبخیر شود.

در یک کنفرانس مطبوعاتی با BTS یک روز پس از اولین کنسرت آنها، از من پرسیدم که عملکرد آنها در جوایز موسیقی آمریکا یک هفته قبل – که در آن سه جایزه از جمله هنرمند سال را به دست آوردند – در مقایسه با نمایش SoFi چگونه بود. مترجم جونگ کوک در مورد اینکه چگونه احوالپرسی ARMY به آنها انرژی می داد صحبت می کند که آنها سپس به کنسرت ها منتقل می کردند – گویی همه گیر به آنها یاد داده است که در مورد کمبود فکر کنند وقتی صحبت از جذب صدای طرفداران می شود. این انرژی از هر یک از اعضا زیر نورهای داغ استادیوم ساطع شد: حضور شدید و مقتدر RM، مهارت آوازی بی انتها جین، آرامش کاریزماتیک یکپارچه سوگا، تسلط بی‌نظیر رقص J-Hope، تسلط مست کننده حرکت، تسلط مست کننده حرکت، هاله V و تسلط خستگی ناپذیر جونگ کوک بر صحنه. وقتی با هم حرکت می کردند، نمی توانستی نگاه کنی.

و با این حال، در آخرین شب، BTS دوباره پنجره‌ای به احساس نشتی که احساس می‌کنند ارائه کرد. در طی آخرین سخنرانی ها، وی با احساسی به زبان کره ای گفت که “آنها شک داشتند که آیا در دو سال آینده در ارتش باقی می مانند یا خیر”. RM در میان اشک‌هایش به انگلیسی گفت که بخش اعظم بیماری همه‌گیر را در ترس از آینده آن گذرانده است، و با تعجب، “اگر برای انجام این کار خیلی پیر شدم، طوری برقصم که انگار 23 یا 25 ساله بودم، چه می‌شد؟” او در مورد تمرینات دو سال گذشته صحبت کرد، فقط برای این که برای این چهار کنسرت آماده شود، و اعتراف کرد که اگرچه نمی دانستند چه زمانی می توانند دوباره بیرون بروند، اما اکنون کمتر ترسیده است. او گفت: «قول می‌دهم وقتی 30، 35 یا 40 ساله شوم بهتر خواهم شد.

در نهایت به نتیجه ای مشابه رسیدم. هیچ کدام از ما نمی توانستیم زمان را متوقف کنیم، اما نیازی نبود. اجراهایی که BTS ارائه کرد و جامعه ای که من این تجربیات را با آنها به اشتراک گذاشتم باعث شد کمتر ترسی داشته باشم که لحظات شادی را با ملایمت نگه دارم و سپس آنها را رها کنم. آنها به من یادآوری کردند که آینده دوباره شادی خواهد آورد. امشب BTS آهنگ مورد علاقه طرفداران “Home” را خواند که اشعار آن برای این است که شما به اندازه کافی شجاع باشید تا به دنیا بروید، زیرا می دانید که جایی و کسی دارید که با خیال راحت به آنجا برگردید.

پس از پایان نمایش، متوجه شدم که BTS 33.3 میلیون دلار جمع آوری کرده و بیش از 200000 دلار فروخته است. اجرای SoFi آنها یکی از پرفروش ترین کنسرت های یک طبقه در تاریخ است. اما این اعداد همه چیز را پوشش نمی دهند. تصویری که در من می ماند، روی دستان مردم است که یکپارچه، از میان کنفتی های بالنده، به سوی آسمان بلند شده اند. چشمان گشاد، انگار ناباورانه. انگار هیچ کس به آنها نگفته بود که رفتن به کنسرت می تواند حس بازگشت به خانه را داشته باشد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma