چگونه یک جهش نادر مغز در آمریکا گسترش یافت

[ad_1]

از میان سه خواهر بولین، مارگارت، خواهر وسطی، اولین کسی بود که علائمی را نشان داد. او از کودکی شروع به تشنج کرد. بزرگتر، بتینا، سپس یک قسمت کوتاه و مرموز ضعف در بازوی راست خود داشت. در سال 1986، در بزرگسالی، دو هفته ای دچار میگرن شد که به حدی شدید شد که نمی توانست غذا را در دهان خود نگه دارد یا پول را در دست راست خود نگه دارد. سوزان، کوچک‌ترین، احساس خوبی داشت، اما والدینش او را در سال 1989، زمانی که او 19 ساله بود، به امتحان بردند. اسکن مغزی گروه‌های غیرطبیعی از رگ‌های خونی را نشان داد که مشخص شد در مغز خواهران وجود دارد. j. این ناهنجاری‌ها در مغز می تواند ساکت باشد اما آنها همچنین می توانند نشت کنند یا بدتر از آن، بدون هشدار منفجر شوند و باعث تشنج، میگرن و علائمی شبیه به سکته مغزی شوند که بتینا و مارگارت تجربه کردند. اگر خونریزی در مغز به اندازه کافی شدید شود، می تواند کشنده باشد.

در آن زمان، پزشکان نمی‌توانستند به خانواده بولین بگویند دقیقا چه مشکلی دارد، اما آنها مشکوک بودند که او در خانواده است. پدر دختر، جری بولین، همان ناهنجاری‌ها را در مغزش داشت (اگرچه هیچ علامتی نداشت) و عموی مبتلا به صرع را می‌شناخت. او برای درک رنج دخترانش شروع به کشیدن یک شجره نامه کرد. جری از خانواده‌اش سؤال کرد و بعداً از طریق فیس‌بوک با پسرعموهای گمشده خود دوباره ارتباط برقرار کرد و به شنیدن داستان‌های بیشتری از تشنج و بیماری‌های شبیه به سکته ادامه داد. اما حتی زمانی که شجره نامه پر می شود، علت دقیق این ناهنجاری ها مبهم باقی می ماند.

سپس، در سال 2004، بتینا چندین بار در روز شروع به تشنج کرد. صورتش مور مور می شد و نمی توانست حرف بزند. اسکن یک ناهنجاری در مغز و یکی در نخاع او را نشان داد که باید بلافاصله در دو عمل جراحی برداشته می شد. تقریباً در همان زمان، سوزان نیز شروع به احساس سوزن سوزن شدن روی گونه خود کرد. برای یک روز، وقتی او شروع به غر زدن کرد، اوضاع بدتر و بدتر شد. او نمی توانست بخواند. او نمی توانست مداد را در دست بگیرد. او به سرعت به بیمارستان منتقل شد، جایی که پزشکان در نهایت متوجه خونریزی شدید در مغز او شدند. یکی از ناهنجاری های او پاره شده است. مادرشان، شارلین بولین، به من گفت: «زمانی یک دختر در بخش مراقبت‌های ویژه در نیواورلئان و یک دختر در بخش مراقبت‌های ویژه در بیلوکسی داشتیم. هر دو بهبود یافتند، اما سوزان یک احساس سوزن سوزن شدن دائمی در سمت راست خود دارد و بتینا هنوز درد عصبی دارد و نمی تواند در سمت راست خود احساس گرما یا سردی کند.

خانواده در این دوره وحشتناک یک پوشش نقره ای پیدا کردند. از طریق یک گروه حمایت از بیماران به نام اتحاد آنژیوم، بتینا آموخت که می تواند بافت جراحی دوم خود را به آزمایشگاهی اهدا کند که ژنتیک رگ های خونی غیرطبیعی در مغز را مطالعه می کند، که به طور رسمی به عنوان ناهنجاری های غار مغزی یا CCM شناخته می شود. (آنژیوم اصطلاح دیگری برای ناهنجاری های عروقی است؛ CCM ها نوعی آنژیوم هستند.) اهدای بافت او منجر به پیشرفت بزرگی در درک خانواده اش از ناهنجاری های مغزی شد که علت آن به دهه 1760 بازمی گردد.


بافت بتینا در آزمایشگاه داگلاس مارچوک، ژنتیک دوک که جهش‌های CCM را در خانواده‌ها، از جمله یکی در میان یهودیان اشکنازی و دیگری در میان لاتین تبارها در نیومکزیکو مورد مطالعه قرار می‌داد، می‌افتد، که می‌توان آن‌ها را در نوادگان استعمارگران اسپانیایی از قرن شانزدهم ردیابی کرد. این جهش‌ها معمولاً در یکی از سه ژن با نام‌های جداگانه رخ می‌دهند CCM1، CCM2، و CCM3. هر یک از آنها می تواند دیواره رگ های خونی خاصی را به طور غیرعادی ضعیف کند. در مغز، این رگ های خونی ضعیف می توانند به ناهنجاری های توت شکل پر از خون تبدیل شوند. CCM نادر است، اما گاهی اوقات در افرادی رخ می دهد که سابقه خانوادگی آنها را ندارند. با این حال، بیماران با جهش CCM ارثی ممکن است چندین ناهنجاری را در یک زمان داشته باشند. هر CCM می‌تواند بی‌صدا بماند، اما داشتن تعداد بسیار زیاد، احتمال نشت یا ترکیدن حداقل یکی را افزایش می‌دهد. و زمانی که افراد بین 20 تا 50 سال سن دارند این کار را انجام می دهند.

ناهنجاری خانواده Bowlin را می توان در واقع با یک جهش توضیح داد – یک کشف جدید. مال آنها حذف در ژن است CCM2و این جهش غالب است، یعنی از نسل ها نمی گذرد و احتمال انتقال آن 50 درصد است. با این حال، آزمایشگاه مارچوک او را فقط در بافت اهدایی بتینا پیدا نکرد. دانشمندان همچنین آن را در هفت بیمار غیرمرتبط دیگر در همان زمان در سال 2007 یافتند. به طرز عجیبی، او به یاد می آورد که مارچوک هشت بار متوالی به دیدن حذف یکسان فکر می کرد. اما او می‌گوید: «ما نمی‌توانستیم یک میراث قومی مشترک ببینیم و به تنهایی نمی‌توانستیم این هشت خانواده را به هم پیوند دهیم. حذف در یک نقطه داغ از نوترکیبی طبیعی رخ می دهد – جایی که DNA بریده می شود و دوباره متصل می شود – بنابراین او تصمیم گرفت که این اتفاق می تواند به طور مستقل در این خانواده ها رخ داده باشد.

بعد همه چیز عجیب تر شد. خانواده های بیشتری با حذف دقیقاً یکسان پس از راه اندازی برنامه آزمایش ژنتیکی توسط Angioma Alliance برای افراد مشکوک به جهش CCM شروع به ظهور کردند. تنها در سال اول، یک چهارم شرکت‌کنندگانی که آزمایش شدند همین را داشتند CCM2 حذف. خانواده های آسیب دیده در ایالات متحده زندگی می کردند، به جز در شمال شرقی، اما آنها در جنوب و غرب میانه متمرکز بودند. (Bowlins اهل می سی سی پی هستند.) “در حدود دو سال، می توانم بگویم که اگر در اوکلاهاما زندگی می کنید و من می خواهم شما را آزمایش کنم، تقریباً می توانم پیش بینی کنم که کدام جهش خواهید داشت. یا اگر در می سی سی پی، آلاباما، لوئیزیانا زندگی می کنید، همان چیزی است. بدیهی است که توزیع تصادفی نبود، که نشان می دهد حذف تصادفی رخ نداده است. خانواده ها احتمالاً فامیل بودند. آنها هنوز نمی دانستند چگونه.

در جستجوی ارتباط، خانواده ها و لی یک گروه فیس بوک برای به اشتراک گذاشتن داستان ها و نام ها تشکیل دادند. آنها سرشماری، تولد، ازدواج، مرگ و سایر اسناد عمومی را جستجو کردند. آنها آزمایش AncestryDNA را انجام دادند. حتی یک نسب شناس حرفه ای وارد کشتی شد و شخصاً در کتابخانه تاریخ خانواده در سالت لیک سیتی به جستجوی سوابق پرداخت. در پایان سال 2018، خانواده جدیدی به آن ملحق شد که منشأ آنها به گروه اجازه داد تا دو درخت خانوادگی را به هم متصل کنند. این شواهد حیاتی بود.

طی چند ماه بعد، خانواده‌ها موفق شدند جهش نادر خود را در 250 سال پیش به یک زوج مجرد متولد کارولینای شمالی که در دهه 1760 متولد شده‌اند، ردیابی کنند: متیو مالاچی راشینگ و سارا می هارل. البته اعضای گروه نتوانستند مستقیماً DNA این زوج را که مدت‌ها مرده بودند آزمایش کنند، اما می‌توانستند از الگوی وراثت فرزندان زنده نتیجه‌گیری کنند. بتینا، مارگارت و سوزان از نوه‌های این زوج هستند. میگرن، تشنج، بی حسی و ضعف اندام آنها – همه اینها به DNA این زوج مجرد در آمریکای مستعمره برمی گردد.

محققان دوک اکنون 27 خانواده را با این مورد مطالعه کرده اند CCM2 حذف. هر بار کارول گالیون، محققی در آزمایشگاه مارچوک، تجزیه و تحلیل می کند CCM2 ژن از یک بیمار در یکی از این خانواده ها، او همان توالی را پیدا کرد. او می گوید: “همه آنها قابل تعویض بودند.” یک تجدید چاپ اخیر که هنوز بررسی نشده است، توضیح می دهد که چگونه دانشمندان و بیماران تاریخچه این جهش را با هم ردیابی کردند.

منشأ دقیق جهش احتمالاً بیشتر از راشینگ یا هارل برمی‌گردد، زیرا همه خانواده‌های امروزی با CCM2 حذف مستقیماً از جفت انجام می شود. چندین نفر نیز از سال 1600 اجداد مشترکی را در ویرجینیا پیدا کرده اند. اما این جهش ممکن است خیلی به عقب بازنگشته باشد زیرا به نظر می رسد منشاء آن در آمریکا باشد. متخصصان ژنتیک در بریتانیا، اروپا و برزیل جستجو کرده اند اما حذف شده را پیدا نکرده اند. جاناتان برگ، متخصص ژنتیک در دانشگاه داندی در اسکاتلند که در این مطالعه شرکت نکرد، اما در گذشته با مارچوک کار کرده است، گفت: “به نظر می رسد که این قطعاً مختص آمریکا باشد.” همانطور که جهش در ایالات متحده گسترش می یابد، به دنبال مهاجرت هایی است که بسیاری از تاریخ آمریکا را شکل داده است. از سواحل شرقی شروع شد و سپس از جنوب به سواحل خلیج فارس و از غرب به اوکلاهاما و سپس کالیفرنیا گسترش یافت. خانواده‌ها در پراکندگی این جهش، ردپای داستان‌های قدیمی خانوادگی را دیدند که در طول سال‌ها منتقل شد. لی با شنیدن صحبت های خانواده ها به یاد می آورد: «بله، آن زمان بود که سرزمین می سی سی پی آزاد شد. “و بله، پدرم یکی از افرادی بود که نظاره گر محل برداشت الوار بود… سرگردانی به این سو و آن سو در سواحل خلیج فارس.” تاریخ ژن تاریخچه خانواده ها تاریخ آمریکاست.

تکامل انتخاب نکرده است CCM2 پاک کردن در طول سالها، زیرا عواقب آن تنها در بزرگسالی، زمانی که بیماران قبلاً صاحب فرزند شده اند ظاهر می شود. بنابراین این جهش برای قرن ها زنده مانده است. برخی از اعضای خانواده با CCM2 مارچوک می‌گوید حذف‌ها آنقدر دور بودند که DNA کمی در خارج از جهش مشترک دارند. این قطعه DNA همه آنها را به هم متصل کرد و اثرات آن در مغز آنها پنهان بود.

وقتی بتینا در سال 2004 فهمید که به جراحی مغز نیاز دارد، در ماشینش نشست و برای هدفی دعا کرد. معاینه بعدی بافتی که بعد از این عمل اهدا کرده دقیقا همین است، می گوید: اجابت دعای من. با آزمایش ژنتیک، بیماران می توانند متوجه شوند که آیا در معرض خطر این ناهنجاری های مغزی هستند و آنها را تحت نظر دارند. اکنون بسیاری از داروها برای کنترل این بیماری در آزمایشات بالینی هستند.

اما اسرار این جهش ها نیز باقی می ماند. جهش CCM لزوماً خونریزی مغزی مادام العمر را تضمین نمی کند. هلن کیم، مدیر مرکز تحقیقات عروق مغزی دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو، که جهش CCM غالب در نیومکزیکو را مطالعه می کند، گفت: خانواده های مختلف ممکن است جهش مشابهی را به ارث برده باشند، “اما ما شاهد تفاوت های چشمگیر هستیم.” (کیم در تحقیقات مارچوک شرکت نداشت، اما او در شورای علمی اتحاد آنژیوما است.) ممکن است ژن کافی نباشد. عوامل محیطی نیز ممکن است نقش داشته باشند.

این الگو حتی در خانواده بولین نیز واضح است. جری، پدر، اکنون 82 ساله است. MRI اخیر یک مشکل نامرتبط، ناهنجاری هایی را در مغز او پیدا کرد. اما، او می گوید، “تا آنجا که من می دانم، من هرگز یک علامت نداشتم.” او البته مثل بقیه سردرد داشت، اما هیچ چیز مثل میگرن، تشنج یا خونریزی مغزی که دخترانش تجربه کردند، نداشت. داستان این CCM2 حذف داستانی در مورد قدرت ژن ها و همچنین در مورد مرزهای آنها است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinmarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaredfoxbetmobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma ümraniye escort