چگونه کمتر نگران پول باشیم


صورت خندان

“چگونه یک زندگی بسازیمستون هفتگی آرتور بروکس است که به سوالاتی در مورد معنا و خوشبختی می پردازد. برای گوش دادن به سری جدید پادکست او برای همه شادی اینجا را کلیک کنید چگونه یک زندگی شاد بسازیم.


میکی یکی است یکی از چیزهایی که آمریکایی ها در جهان بیش از همه نگران آن هستند. حتی در سال 2018، زمانی که اقتصاد در حال رشد است، مطالعه ای توسط شرکت بیمه عمر Northwestern Mutual نشان داد که بیش از نیمی از آمریکایی ها گاهی اوقات، اغلب یا همیشه در مورد پول احساس اضطراب یا ناامنی می کنند. و در طول همه‌گیری، مطالعه دیگری نشان داد که کارگران تقریباً پنج برابر بیشتر از سلامتی خود نگران پول هستند.

این بدان معنا نیست که بسیاری از ما باید نگران پول باشیم: تعداد بسیار کمتری از آمریکایی ها – 11.4 درصد، طبق اداره سرشماری ایالات متحده برای سال 2020 – در فقر زندگی می کنند. با این حال، طبق یک مطالعه در سال 2015 توسط شرکت مدیریت مالی UBS، بیش از نیمی از Millennials با دارایی خالص بیش از 1 میلیون دلار از از دست دادن ثروت خود “بسیار” یا “تا حدودی” و همچنین بیش از یک سوم می ترسند. بچه های به همان اندازه ثروتمند.

سپس، برای میلیون ها نفر، نگرانی در مورد پول بازتابی از برآورده شدن نیازهای اساسی آنها نیست. در واقع، این نگرانی نشان دهنده نگرانی های عمیق تری است که پول نمی تواند آنها را برطرف کند.

Уاوری دارای یک یک توانایی تقریباً بی پایان برای بدتر کردن زندگی ما. در کتاب خود در سال 1948 چگونه نگرانی را کنار بگذاریم و زندگی را شروع کنیمدیل کارنگی می نویسد: «کسانی که نمی دانند چگونه با اضطراب کنار بیایند، جوان می میرند. داده ها ادعای او را تأیید می کند: محققان دریافته اند که استرس روانی ناشی از منابع، از جمله اضطراب، با مرگ و میر زودرس مرتبط است. اضطراب روزانه همچنین می تواند منجر به اضطراب بالینی، افسردگی و بیماری های جسمی مانند کمردرد، مشکل در تنفس و درد معده شود.

برعکس، پول فقط قدرت محدودی برای بهتر کردن زندگی ما دارد. سلسله مراتب نیازها را در نظر بگیرید که در سال 1943 توسط روانشناس آبراهام مزلو پیشنهاد شد. مزلو بر این باور بود که مردم تمایل دارند بر روی رفع نیازهای خود با یک ترتیب فوریت خاص تمرکز کنند. ما با نیازهای بقا مانند غذا، سرپناه و امنیت شروع می کنیم. هنگامی که آنها برآورده شدند، ما توجه خود را به نیازهای اجتماعی و عاطفی مانند عشق و تعلق معطوف می کنیم. در نهایت، ما بر نیازهای مرتبه بالاتر مانند خودشکوفایی و تعالی تمرکز می کنیم – به عبارت دیگر، جستجوی معنای زندگی.

از این سه سطح، پول واقعاً فقط برای سطح اول مفید است. به همین دلیل است که اقتصاددانان اغلب متوجه می شوند که وقتی فرد به امکانات مالی نسبتاً متوسطی که این نیازها را برآورده می کند برسد، رفاه چندان بهبود نمی یابد. «نیازهای متوسط» عشق و تعلق – خانواده، دوستان، عشق – را نمی توان با پول برآورده کرد، و دنبال کردن پول با لذت زیاد حتی می تواند باعث شود افراد از روابط خود غافل شوند. تمرکز بیش از حد بر روی پول نیز به طور فعال با نیازهای سطح بالای مزلو مخالف است، زیرا می تواند افراد را به دام بیاندازد، که محققان آن را “عزت نفس پیش بینی نشده مالی” می نامند، که زمانی اتفاق می افتد که عزت نفس فرد به وضعیت مالی او بستگی دارد. موفق باشید.

جای تعجب نیست که اگر تصویر خود را بر اساس حساب بانکی خود قرار دهید می تواند منجر به ناراحتی شود. در مطالعه ای در سال 2020، همکارم اشلی ویلیانس و چهار نویسنده همکارم از نمونه ای متشکل از 345 بزرگسال خواستند تا به جملاتی مانند “عزت نفس من تحت تاثیر میزان پولی که در می آوریم” و “وقتی احساس می کنم نسبت به خودم احساس بدی دارم” پاسخ دهند. من به اندازه کافی پول در نمی‌آورم.» «کسانی که موافق بودند بیشتر از دیگران تنها بودند و از نظر اجتماعی تقسیم می‌شدند.

شاید عزت نفس مشروط مالی یکی از دلایل بالا بودن استرس باشد، چه زمانی که پول محدود است و چه زمانی که افراد به آستانه درآمد بالاتری می رسند. یک مطالعه در سال 2018 توسط LinkedIn نشان داد که استرس در محل کار زمانی که افراد بیش از 50000 دلار درآمد داشته باشند کاهش می یابد، اما زمانی که افراد بیش از 200000 دلار درآمد دارند به طور قابل توجهی افزایش می یابد. مطالعه‌ای در سال 2016 در چین نشان داد که ناراحتی از یک منحنی U شکل تدریجی پیروی می‌کند که با درآمد متوسط ​​کاهش می‌یابد و سپس با افزایش درآمدها به سطوح بالاتر، دوباره افزایش می‌یابد.

آسطح درآمد پایین، نگرانی در مورد پول می تواند کاملاً منطقی باشد. همانطور که در گذشته در این ستون نوشتم، درآمد ناکافی برای رفع نیازهای مادی منبع اصلی ناراحتی است. گاهی اوقات لازم است برای حمایت از خود زمان کمتری را با خانواده، دوستان و ایمان بگذرانید. در چنین شرایطی، پول هنوز نمی تواند خوشبختی بخرد، اما می تواند منابع ناراحتی را از بین ببرد.

اما اگر پس از یک ارزیابی صادقانه از شرایط زندگی خود، متوجه شوید که از منطقه اضطراب کم درآمد عبور کرده اید و همچنان نگران پول هستید، چه؟ ممکن است برخی از شرایط تسکین دهنده داشته باشید، مانند بسیاری از افراد دیگر که برای حمایت به شما وابسته هستند، یا سطح بالایی از بدهی. اما اگر این موارد قابل اجرا نیستند، تمرکز شما روی پول ممکن است نگرانی های دیگر را پنهان کند.

شاید والدینتان همیشه برای موفقیت مالی به شما فشار زیادی وارد می‌کنند، یا اینکه نسبت به ارزش خود مطمئن نیستید و به شدت به مقایسه اجتماعی تکیه می‌کنید. به هر طریقی، می‌توانید خود را با پول بسنجید و تلویحاً امیدوار باشید که در مقطعی به اندازه کافی «گران» باشید تا محبت و احترام دیگران را جلب کنید. غریزه شما می تواند به شما بگوید که بیشتر، بیشتر و بیشتر درآمد کسب کنید تا آرامش و رضایت پیدا کنید. غرایز شما دروغ می گویند و می توانید با ارزیابی مجدد اولویت های خود بسیار شادتر شوید.

یکی از تمرین‌هایی که می‌تواند در این پروژه کمک کند این است که به جای انباشته کردن پول یا خرج کردن آن برای کالاهای قابل توجه، پول بیشتری بدهید. در این زمان از سال، نمی توانید پایانی برای اهداف خیری که برای سخاوت شما رقابت می کنند بیابید. عمل داوطلبانه دادن راهی است برای اینکه به خودتان نشان دهید که پول شما نیستید، پول فقط وسیله ای است که به وسیله آن می توانید در زندگی خود و دیگران ارزش ایجاد کنید. بخشش یک اقدام عصیان بر علیه خود چسبیده و وابسته شماست.

همچنین می‌توانید سعی کنید کمتر کار کنید و زمان خود را به فعالیت‌های بدون دستمزدی هدایت کنید که به شما مزایایی می‌دهند که در سلسله مراتب مزلو بالاتر است. بسیاری از افراد سخت کوش به طور مداوم کار می کنند، از جمله در شب و آخر هفته. اگر مثلاً شنبه یا یکشنبه شما را توصیف می کند، به جای خواندن حکمت، قدم زدن در طبیعت، مدیتیشن یا دعا، یکی از این روزها را به خودشکوفایی اختصاص دهید. یک دلیل خوب پیدا کنید و اوقات فراغت خود را بگذرانید. در خدمات شرکت کنید در ابتدا ممکن است احساس کنید که برای این کار وقت ندارید. به زودی خواهید دید که نمی توانید این کارها را انجام ندهید.

کنار گذاشتن جاه‌طلبی‌های مالی‌تان ممکن است مانند بستن درهای رفاه به نظر برسد، که می‌تواند رویای مادام العمر باشد. اما این واقعاً به این معنی نیست. لائو تزو به تائو ته چینگ گفت: “کسی که می داند به اندازه کافی دارد، ثروتمند است.” به عبارت دیگر، اگر در چیزی که واقعاً اهمیت دارد، ثروتمند باشید، خوشحال خواهید شد. شاید این بدان معناست که شما پول زیادی دریافت می کنید، شاید نه. نکته کلیدی این است که به یاد داشته باشید که پول هرگز نمی تواند چیزی باشد که شما را واقعاً موفق می کند.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر