چگونه مشاوره بهتری به خودتان بدهید

[ad_1]

صورت خندان

“چگونه یک زندگی بسازیمستون هفتگی آرتور بروکس است که به سوالاتی در مورد معنا و خوشبختی می پردازد. برای گوش دادن به سری جدید پادکست او برای همه شادی اینجا را کلیک کنید چگونه یک زندگی شاد بسازیم.


منn 1896، مردی از دامرستون، ورمونت، به دلیل یک اختلاف خانوادگی کوچک از خانه محبوبش بیرون رانده شد. او به طور کلی با دامادش که در همسایگی زندگی می کرد خوب بود. یک روز در یک اختلاف اما داماد – که کمی گرم بود – او را تهدید به ضربه زدن کرد. در پاسخ، مرد داماد خود را دستگیر کرد که همسایگان آن را یک واکنش بیش از حد گسترده تلقی کردند. بر اساس گزارش روزنامه ها، در طول دادگاه، این مرد رفتاری متکبرانه و “غرورآمیز” با دیگران داشت. او با نگرش و اعمال خود به قدری نامحبوب شد که مردم محلی از آن دوری کردند، احساس کرد مجبور شد شهری را که دوست داشت ترک کند و دیگر برنگردد.

این شخص مطمئناً می تواند از نکاتی برای نگاه کردن به چیزها در چشم انداز استفاده کند. یک مثال عالی از رودیارد کیپلینگ شاعر چند ماه قبل نوشته شده بود: “اگر می توانی سرت را نگه داری وقتی همه اطرافیان داری / سرت را از دست بدهی و تو را سرزنش کنی / اگر بتوانی وقتی همه به تو شک دارند به خود اعتماد کنی / اما آنها را در نظر بگیری شک و تردید.” شعری با عنوان «اگر»، بیت به بیت، قوی ترین توصیه ها را در مورد چگونگی جلوگیری از تبدیل شدن درگیری های کوچک به آشفتگی بزرگ در زندگی می دهد.

اگر به این شعر حکیمانه گوش می داد، مرد بدبخت ورمونت برای فرار، زیاده روی نکردن، تحقیرآمیز حرف زدن دیگران، اصلاح رابطه و ادامه زندگی، دعوا را ترک می کرد. در واقع او بود آشنا با “اگر”: اگرچه شعر تا سالها پس از مناظره منتشر نشد، اما مرد سلطه گر کسی جز خود کیپلینگ نبود.

کیپلینگ منافق نبود. در عوض، او به سادگی قادر به پذیرش توصیه های عالی که به دیگران ارائه کرده بود، نبود. این نسخه ای از پارادوکس سلیمان است که به نام پادشاه خردمند کتاب مقدس نامگذاری شده است، که نتوانست مطابق خرد خود زندگی کند، که منجر به نابودی پادشاهی او شد. محققان دریافته اند که این نوع رفتار بسیار رایج است. شاید بتوانید بگویید: برای مثال، اگرچه به یک دوست صمیمی توصیه می‌کنید که غرور خود را ببلعد و به نام خوشبختی خود با یکی از اعضای خانواده آشتی کند، ممکن است برای انجام همین کار تلاش کنید. یا، اگرچه به شدت به یک دوست توصیه می‌کنید که تقلب نکند، اما می‌دانید که نتیجه فاجعه‌بار خواهد بود، می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید.

اما ما محکوم به زندگی برای همیشه در پارادوکس سلیمان نیستیم. ما من میتوانم آموختن نصیحت کردن و پذیرش آن و در نتیجه شادتر شدن.

پمردم از دیگران می پرسند برای مشاوره برای جستجوی اطلاعات، تأیید باورهای آنها و پردازش مشارکت ها از دیدگاه های مختلف. محققان دریافته‌اند که ما انتخاب می‌کنیم که برای مشاوره به چه کسی مراجعه کنیم، بر اساس اینکه چقدر برای ما قابل دسترسی هستند و چقدر قابل اعتماد هستند. هنگامی که برای مشکلات شخصی به کمک نیاز دارید، می توانید این ویژگی ها را در یک دوست نزدیک پیدا کنید. برای مسائل پزشکی یا حرفه‌ای، «قابلیت اطمینان» می‌تواند از یک مدرک دیپلم روی دیوار در مطب باشد.

پیروی از این منطق، دلیل ما انجام ندهید از نصیحت استفاده کنیم زیرا به افرادی که به اندازه کافی آن را انجام می دهند اعتماد نداریم. بعید است که در مورد یک درگیری شغلی با دوستی که مثلاً هشت بار اخراج شده است مشورت کنید. بنابراین وقتی توصیه های خود را قبول نکنیم، ممکن است خودمان را باور نکنیم.

بی اعتمادی ما به خود می تواند ناشی از مشکلات عزت نفس یا اضطراب زیاد باشد. محققان در سال 2005 نشان دادند که وقتی افراد این مشکلات را تجربه می کنند، می توانند توصیه هایی را ارائه دهند که شخصا آنها را قبول ندارند. می توانید به طور منطقی به دوستی که جدایی ناخوشایندی را متحمل شده است بگویید “به اسب برگرد”. در همین حال شما از ترس اینکه دوباره آسیب نبینید، سال ها بی منطق و تنها می مانید.

حتی اگر به خودمان اعتماد داشته باشیم، احساس گناه می تواند مانع از آن شود که واقعاً به حرف خود گوش دهیم. در آزمایش‌ها، افراد تمایل دارند گزینه‌های لذت‌گرایانه (از جمله احساسات و تجربیات) را برای دیگران انتخاب کنند، اما محصولات سودمند (که کاربردی و کاربردی هستند) برای خود. دلیل، به گفته دانشمندان، اغلب گناه است: ما احساس می کنیم که ما باید انتخاب عملی را انجام دهید نتیجه این است که اگر 500 دلار اضافی دریافت کنید که می توانید از آن برای گذراندن آخر هفته در ساحل یا خرید مبل استفاده کنید، می توانید مبل را انتخاب کنید زیرا هوشمندتر است – حتی اگر ساحل شما را خوشحال تر کند.

بسیاری از افراد سطوح مختلفی از خطر را برای دیگران نسبت به آنچه که شخصاً مایل به پذیرش آن هستند تحمل می کنند. بسته به اینکه دقیقاً توصیه در مورد چه چیزی است، مدل ممکن است متفاوت باشد. مثلاً در روابط، حتی زمانی که دیگران را به ورشکستگی توصیه می‌کنیم، مطمئن هستیم. (“همین الان برگرد و یه ذره از ذهنت بهش بده!”) اما در مسائل پزشکی ریسک هایی می کنیم که به دوستانمان اجازه نمی دهیم. (“فکر می کنم در حال حاضر فقط این توده کوچک را نادیده خواهم گرفت.”)

و حتی زمانی که از قبول خطراتی که دوستان خود را مجبور به انجام آن می‌کنیم خودداری می‌کنیم، ممکن است تمایل کمتری به انجام کارهای سخت داشته باشیم تا اینکه دیگران را به انجام آن توصیه کنیم. تحقیقات نشان می دهد که ما تمایل داریم به دیگران بر اساس آنچه که فکر می کنیم کار درست یا بهینه است، توصیه کنیم، نه بر اساس آنچه که آنها می خواهند انجام دهند. اما وقتی در زندگی خود تصمیم می گیریم، بدون توجه به عواقب آن، به احتمال زیاد ساده ترین راه را دنبال می کنیم. من به فرزندانم یاد دادم که هرگز دروغ نگویند و تلاش زیادی کردم تا آن استاندارد را رعایت کنم، اما گاهی اوقات وزن کم کردن را ترجیح می دادم، معمولاً برای راحتی. اگر فرزندانم همین کار را می‌کردند، می‌گفتم اشتباه می‌کنند – که دروغ‌های کوچک به دروغ‌های بزرگ‌تر منجر می‌شود.

اسپارادوکس اولومون کاملاً قابل درک است حل آن کمی سخت تر است، اما اگر دو روش را اتخاذ کنیم ممکن است.

1. به دیگران بیشتر نصیحت کنید.

اگر متوجه شدید که نمی‌توانید به توصیه‌هایی که به دیگران می‌دهید عمل کنید، ممکن است به این نتیجه برسید که توصیه‌های شما بد است و تصمیم بگیرید کمتر آن را انجام دهید. اما تحقیقات نشان می دهد که این رویکرد اشتباه است. مقاله ای از سال 2018 در مجله علم روانشناسیبه عنوان مثال، نشان داد افرادی که برای رسیدن به هدف تلاش می کنند، وقتی به دیگران توصیه می کنند انگیزه بیشتری نسبت به دریافت آن دارند.

شنیدن سخنان عاقلانه خود، تایید چیزها به دیگران، می تواند باورها و رفتارهای شما را تقویت کند. این امر چندان ایمن نیست – همانطور که کیپلینگ می تواند تأیید کند – اما کمک می کند. همچنین بخشی از ادبیات است که نشان می دهد بهترین راه برای کمک به خود کمک به دیگران است. بنابراین، وقتی یکی از نزدیکان شما در بلاتکلیفی است، به این فکر کنید که واقعاً بهترین اقدام چیست، چه از آن می ترسید یا نه. شما کار دیگری انجام خواهد داد اگر فرض می کنیم که او آماده دریافت مشاوره است، بدون تردید آن را به او پیشنهاد دهید.

2. با نصیحت خود مانند دیگران رفتار کنید.

اگر با مشکل خاصی دست و پنجه نرم می کنید، به دنبال افراد دیگری باشید که مشکلات مشابهی دارند و ببینید آیا می توانید برای کمک به آنها تلاش کنید. سپس آنچه را که توصیه کردید و دقیقاً دلیل آن را بنویسید. در نهایت، به این فکر کنید که نصیحتی که داده اید چه ارتباطی با زندگی شما دارد.

بگویید دوستی دارید که بیش از حد الکل می نوشد – و شما هم همینطور. در زندگی خود هر بهانه ای پیدا می کنید که چرا مشکل بزرگی ندارید و امروز روز مناسبی برای مقابله با آن مشکل نیست. اما شما حقیقت را به دوست خود می گویید: این مشکل فقط بدتر می شود و نیاز به اقدام فوری دارد. توصیه های خود و همچنین افکار خود را به دوست خود بنویسید. اکنون به داستان بروید و از توصیه خود استفاده کنید.

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که این نوع تفکر منجر به فروتنی فکری، نگرش باز در مورد چگونگی ایجاد موقعیت‌ها و تلاش برای ادغام دیدگاه‌های مختلف در مورد چالش‌های شخصی می‌شود – همه اینها شما را در موقعیت بهتری برای دریافت مشاوره قرار می‌دهند. به عبارت دیگر، نگاه کردن به خود از طرف شخص ثالث می تواند کیفیت قضاوت شما را بهبود بخشد و راه حل های بهتری به شما بدهد.

ببقیه از اینها پیشنهادات از شما می‌خواهد که توصیه‌هایی را که به خود می‌دهید به صورت رسمی تبدیل کنید: ایده‌های شما باید به خوبی فکر شده و کاملاً شکل گرفته باشند. اگر بهترین دوستتان از شما راهنمایی بخواهد که می تواند زندگی او را تغییر دهد، احتمالاً از ران شلیک نمی کنید. شما کمی فکر می کنید و استدلال های خود را ساختار می دهید. توصیه شما به خودتان هم همینطور است. وقتی راه حل یا مشکل مهمی برای حل دارید، آن را به عنوان یک پروژه، با جدیتی که شایسته آن است، در نظر بگیرید.

توصیه‌های سنجیده می‌تواند در دنیایی که اغلب فکر می‌کنیم چیز کمی داریم، حس کنترل ایجاد کند. محققان دریافته‌اند که وقتی مردم به دیگران توصیه می‌کنند، احساس قدرت و نفوذ شخصی آنها را افزایش می‌دهد. دریافته‌ام که این در مورد خود مشاوره نیز صدق می‌کند: وقتی به دلیل شرایط خارج از کنترلم احساس ناتوانی می‌کنم، توصیه‌های ساختارمند و رسمی، طرز فکر من را تغییر می‌دهد. من از بخش هایی از موقعیت که می توانم کنترل کنم بیشتر آگاه می شوم و بیشتر تمایل دارم که نگرش خود را نسبت به شرایطی که پیش می آید کنترل کنم که باعث افزایش شادی می شود.

سلیمان بودن را شروع کنید، اما پارادوکس را اشتباه بگیرید. به توصیه های عاقلانه ای که به دیگران درباره نحوه مدیریت پادشاهی زندگی خود می دهید اعتماد کنید. سپس آن را در قلمرو خود استفاده کنید.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis