چگونه سلاح انرژی پوتین را غیرفعال کنیم؟

[ad_1]

روسیه باید به شدت در برابر تحریم های بین المللی آسیب پذیر باشد. تقریباً هر محصولی را وارد می کند که اقتصاد مدرن را تعریف می کند. نخبگان آن مبالغ هنگفتی را در خارج از کشور پنهان کرده اند، جایی که در برابر مقررات خارجی و توقیف آنها آسیب پذیر هستند. کل تولید ناخالص داخلی آن کمی کمتر از کانادا و کمی بالاتر از مکزیک است.

با این حال، بر اساس همه برآوردها، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، تهدید تحریم های جدید در صورت حمله به اوکراین را رد می کند. شاید پوتین در حال بلوف زدن است. اما اگر اینطور باشد، او راه درازی را در بلوف خود طی کرده است و بیش از 100000 سرباز روسی را در مواضع جنگی در میانه زمستان بازداشت کرده است.

با این حال، شاید پوتین قضاوت کرده است که تهدید دموکراسی‌های غربی برای اعمال تحریم‌هایی «چنان که هرگز ندیده است» یک بلوف است؟ او دلایل خوبی برای شک به عزم اروپا دارد.

اروپای غربی در زمستان امسال با افزایش شدید قیمت برق مواجه است. در پاییز و اوایل زمستان، قراردادهای عمده فروشی برق با بیش از 300 یورو در هر مگاوات ساعت تقریباً در هر نقطه از قاره معامله می شد. در فرانسه و سوئیس قیمت ها رسیده است نزدیک به 400 یورو. در همین حال، قراردادها در ایالات متحده معمولاً در محدوده 20 تا 35 دلار معامله می شوند و به ندرت از 100 دلار تجاوز می کنند.

افزایش قیمت ها نتیجه کمبود نگران کننده گاز طبیعی است. اروپایی ها سرمایه گذاری زیادی روی انرژی های تجدیدپذیر انجام داده اند. اما گاز نه تنها برای تولید برق، بلکه برای گرم کردن خانه ها و پخت و پز، یک سوخت حیاتی برای پر کردن خلاء باقی می ماند. بازارهای انرژی اروپا به وضوح کمبود شدید گاز طبیعی را پیش بینی می کردند.

پوتین هم همین موضوع را می بیند و این شاید زمستان امسال او را تشویق کرده باشد. روسیه تامین کننده اصلی گاز اروپاست. اروپا همچنین از جاهای دیگر تدارکات دریافت می کند: از میادین هلندی و نروژی در دریای شمال. از الجزایر از طریق خطوط لوله در سراسر دریای مدیترانه؛ با یک نفتکش از قطر و نیجریه. اما این منابع دیگر به دلیل یک سری مشکلات، به ویژه اختلاف بین الجزایر و مراکش که یکی از خطوط لوله ترانس مدیترانه را بسته است، با مشکل مواجه شده اند.

نتیجه: در یک سال عادی، اروپا با حدود 100 میلیارد متر مکعب گاز وارد زمستان خواهد شد. دسامبر امسال با 13 درصد کمتر از حد معمول ذخایر آغاز شد. سهام نازک باعث گمانه زنی های وحشتناکی شد. گاز در بازارهای کالاهای اروپایی 10 برابر قیمت ایالات متحده فروخته می شود.

این قیمت‌های بالا فرصت‌های غیرمنتظره‌ای را برای فروش گاز به مردم ارائه کرد. اما روسیه این فرصت ها را رد کرده است. در ماه اوت، زمانی که شرکت‌های برق اروپایی گاز مازاد را برای انباشته شدن برای استفاده زمستانی وارد کردند، عرضه در خط لوله اصلی روسیه به آلمان تنها با یک چهارم سرعت عادی خود انجام می‌شد. در همین حال، روسیه یک خط لوله گاز کاملاً بزرگ و پیچیده را که از اوکراین در مسیر خود به سمت جنوب اروپا عبور می کند، تحریم می کند.

روسها تأخیر را عامل یک سری حوادث ناگوار می دانند. و حتی ممکن است مقداری حقیقت در توضیحات آنها وجود داشته باشد. بازار گاز چرخه ای است. حفظ تولید گاز مستلزم سرمایه گذاری های بزرگ و مستمر است. هنگامی که قیمت بنزین به سطوح پایین کاهش می یابد، مانند اواسط سال 2010، سرمایه گذاری کاهش می یابد. با افزایش تقاضا، عرضه سرعت نمی‌گیرد، که قیمت‌ها جهش می‌کند، سرمایه‌گذاری جدید را جذب می‌کند، عرضه را گسترش می‌دهد، که چرخه را دوباره به جلو می‌برد. از آنجایی که روسیه بخش بزرگی از تولید گاز خود را به عنوان یک راز دولتی تلقی می کند، دشوار است که بدانیم دقیقاً چه بخشی از تأخیر در عرضه آن مورد نیاز است و تا چه حد ناشی از کمبود تولید داخلی در این کشور است.

اما به‌طور پیش‌فرض یا طراحی، نقص‌ها سلاح قدرتمندی را در دست پوتین قرار داده است.

حداقل، این کمبود به طرز دردناکی به رهبران اروپایی یادآوری می‌کند که چقدر گاز باید از طریق خط لوله بحث‌برانگیز نورد استریم 2 از روسیه، زیر دریای بالتیک، به آلمان برسانند. بیشتر از همه، کمبود، اهرم اقتصادی را که غرب معمولاً مجبور است بر روسیه نگه دارد، می چرخاند. اگر هوا در اروپا در ژانویه و فوریه سرد شود – اگر قیمت ها افزایش یابد. اگر کمبود مطلق کسب و کارها را تعطیل کند یا خانه ها را تاریک کند، پوتین ممکن است بتواند جو بایدن و ناتو را مسخره کند، صرف نظر از اینکه او چه اقدامی علیه اوکراین انجام می دهد.

اصلاحات فوری برای کمبودها در دسترس است. نیروهای بازار در حال حاضر حدود دوجین تانکر گاز طبیعی مایع آمریکایی را در اروپا فراخوانده اند. هر تانکر گاز کافی برای تامین 75000 خانه در یک سال حمل می کند.

اما برای حفظ صلح در اروپا، ایالات متحده و متحدانش به برنامه‌های بلندمدت نیاز دارند. اروپا از طریق اقدامات اشتباهی مانند بسته شدن تاسیسات هسته ای آلمان به طور غیرضروری در برابر فشار روسیه آسیب پذیر شده است. در سال 2021، انرژی هسته ای بیش از 10 درصد نیاز آلمان به برق را تامین می کرد. جایگزینی این منبع باعث انتشار کربن زیادی از گاز طبیعی خواهد شد، مگر اینکه آلمان به سوزاندن زغال سنگ بازگردد، که حتی بدتر از این هم آب و هوا را از بین می برد.

انرژی های تجدیدپذیر نوید استقلال انرژی اروپا را می دهد. اما این یک وعده دور است و بدون تدارکات هسته ای آلمان مسیر طولانی تر و دشوارتر خواهد بود. گاز به ما کمک می کند تا به آنجا برسیم. اما گاز از کجا می آید، اگر از روسیه نیست؟

در طول دهه گذشته، ایالات متحده به عنوان یک ابرقدرت انرژی ظاهر شده است. این کشور در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده نفت جهان است و تقریباً دو برابر نفت دوم عربستان سعودی تولید می کند. ایالات متحده همچنین با عرضه تا 50 درصد بیشتر از روسیه در رتبه دوم، به بزرگترین تولید کننده گاز جهان تبدیل شده است. ایالات متحده صادرات گاز طبیعی مایع را در سال 2016 آغاز کرد. در سال 2022، ایالات متحده بزرگترین صادرکننده گاز طبیعی مایع در جهان خواهد شد. گاز مایع به اندازه گاز خط لوله ارزان نیست. مایع سازی گاز مستلزم سرمایه گذاری های بزرگ در تاسیسات فشرده سازی گاز بسیار گران قیمت در نقطه بارگیری و تخلیه است. اما ارزان تر از ناامنی انرژی در انتهای خطوط لوله پوتین است.

ایالات متحده برای جبران زمان از دست رفته در دوران ترامپ باید سریع حرکت کند. دونالد ترامپ در حمایت از گاز طبیعی مایع صحبت کرد، اما طبق معمول از کارهای لازم غفلت کرد. رهبران صنعت گاز طبیعی از من شکایت کرده اند که واقعاً زمان بر است طولانی تر برای گرفتن تصمیمات مطلوب تر از دولت ترامپ نسبت به دولت سبزتر اوباما، عمدتاً به این دلیل که ترامپ تا پس از انتخابات نوامبر 2020 تمام پنج کرسی کمیسیون تنظیم مقررات انرژی فدرال را پر نکرد. حتی این حرکت دیرهنگام بیش از آنکه به او کمک کرد صنعت را ناراحت کرد. ، زیرا در همان زمان ترامپ رئیس کمیسیون را اخراج کرد تا ظاهراً او را به دلیل حمایت از قیمت کربن مجازات کند، اما احتمالاً به عنوان سیلی به صورت یکی از متحدان و حامیان رئیس جمهور، رهبر اکثریت سنا میچ مک کانل.

مانع از پیشرفت گاز در هر دو سوی اقیانوس اطلس، این حس فراگیر است که گاز طبیعی به نوعی “سبز” است. و بله، گاز طبیعی یک هیدروکربن است. گازهای گلخانه ای منتشر می کند. اما این ایده بزرگی است که جهان باید در راه دستیابی به اهداف آب و هوایی خود بداند: انرژی های تجدیدپذیر به تنهایی ما را به موقع نمی رساند. با فناوری فعلی، انرژی های تجدیدپذیر به تنهایی نمی توانند ما را به آنجا برسانند.

مقیاس‌پذیری منابع انرژی تجدیدپذیر دشوار است، و حتی در مقیاسی با توجه به فناوری امروزی با محدودیت‌های فیزیکی ذاتی مواجه هستند: بادها می‌وزند و خورشید بر اساس برنامه خدا می‌درخشد، نه برنامه مصرف‌کننده. از آنجایی که بشریت در حال حاضر فناوری‌های ذخیره‌سازی غیرقابل تصور را توسعه می‌دهد، تولید فرار از منابع تجدیدپذیر باید به سیستم‌های تولیدی مرتبط شود که می‌توان آن‌ها را افزایش یا کاهش داد. باد و خورشید نیستند جایگزین به منابع انرژی مانند زغال سنگ، انرژی هسته ای، برق آبی و گاز طبیعی. منابع انرژی تجدید پذیر فقط می توانند کار کنند در رابطه با چنین منابع قابل کنترل تری برای تأمین قدرت پایدار و قابل پیش بینی مورد نیاز نه تنها اقتصادهای بالغ، بلکه سه چهارم نژاد بشر که عجله دارند تا از شیوه زندگی رشک برانگیز ما الگوبرداری کنند.

و در حال حاضر، راه رسیدن به آنجا سوزاندن زغال سنگ است. چین به تنهایی به اندازه کل جهان زغال سنگ می سوزاند. در طول چهار سال آینده، چین قصد دارد نیروی زغال‌سنگ را بیش از کل ظرفیت نصب شده تمام منابع انرژی تجدیدپذیر غیرآبی در ایالات متحده اضافه کند. مجموع مصرف برق در نیویورک را تصور کنید: تمام گرمایش و سرمایش، همه چراغ های روشن، همه متروها و آسانسورها. قبل از همه‌گیری، چین هشت برابر بیشتر برق مصرف می‌کرد فقط برای تغذیه تهویه مطبوع شما. تا سال 2030 – دو انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از این پس – مصرف انرژی از تهویه مطبوع چینی احتمالا دو برابر خواهد شد. هند حتی بیشتر از چین به زغال سنگ وابسته است: سه چهارم کل مصرف برق هند از سوختن زغال سنگ تامین می شود و تقاضا در هند نیز رو به افزایش است.

حتی زمانی که جهان توسعه یافته مصرف زغال سنگ را کاهش می دهد، جهانی مصرف زغال سنگ به سرعت در حال رشد است – تا 9 درصد فقط در سال 2021. چگونه می توان این روند را کاهش داد، متوقف کرد، معکوس کرد؟ انرژی آبی جذاب است، اما قدرتمندترین رودخانه‌های بدون حصار جهان از جایی که نیاز به برق دارند، دورتر جریان دارند. حتی در چین، انرژی هسته ای به آرامی در بازار ظاهر می شود. چین قصد دارد تا 15 سال آینده 150 راکتور بسازد. اما حتی این توسعه خیره کننده تنها تولید هسته ای چین را به سطح فعلی خواهد رساند، حتی اگر ایالات متحده در ربع قرن گذشته تنها یک راکتور هسته ای ساخته است.

این باعث می شود که گاز به عنوان تنها سوختی باشد که می تواند به اندازه کافی سریع و در مقادیر کافی برای جایگزینی زغال سنگ به عنوان مکمل منابع تجدید پذیر تحویل شود. و اگر قرار است روسیه از مسیر فعلی تجاوز به اوکراین و ناتو منحرف شود، آمریکای شمالی باید در خط مقدم تولید گاز باشد. تولید ایالات متحده را به تولیدکننده شماره 5 کانادا بپیوندید و هر دو با هم می توانند به زودی تقریباً یک سوم تولید گاز سیاره ای را تشکیل دهند و توانایی روسیه در استفاده از انرژی برای ارعاب را به طرز چشمگیری کاهش دهند.

حتی اگر دیپلماسی پرزیدنت بایدن در یافتن راه حلی مسالمت آمیز برای تهدیدهای پوتین در زمستان امسال موفق شود، این نتیجه خوشایند مانع از آن نمی شود که روسیه دوباره همان روش های اخاذی را امتحان کند. تنها با ادغام اروپا در یک شبکه امنیت انرژی بهتر، ناتو می تواند واقعاً از اعضای خود محافظت کند. این ادغام به گاز طبیعی آمریکای شمالی بیشتری نیاز دارد، حداقل تا زمانی که جایگزین های بهتر قابل اعتماد و مقرون به صرفه شوند.

توسعه ظرفیت گاز در آمریکای شمالی یک سیاست امنیتی است زیرا تسلیحات انرژی را که روسیه می تواند برای تهدید همسایگان خود استفاده کند، کاهش می دهد. توسعه ظرفیت گاز در آمریکای شمالی یک سیاست تجاری است زیرا اهرم آمریکای شمالی بر روی شیوه های تجاری غارتگرانه چین را تقویت می کند. توسعه ظرفیت گاز در آمریکای شمالی یک سیاست دموکراسی خواهانه است زیرا از خریداران انرژی در برابر هوس های رژیم های مستبد مانند قطر و روسیه محافظت می کند. توسعه ظرفیت گاز در آمریکای شمالی یک سیاست سبز است زیرا جایگزینی فوری زغال سنگ را ارائه می دهد، در حالی که جهان انتظار ورود کندتر منابع انرژی بدون کربن را دارد.

انرژی های تجدیدپذیر به علاوه هسته ای سرزمین موعود است. گاز طبیعی آمریکای شمالی راهی برای رفتن است. پس بزن بریم.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsüiqos fiyat