چگونه سارا ودینگتون رو در مقابل وید را برد

[ad_1]

زمانی که سارا ودینگتون، که هفته گذشته در سن 76 سالگی درگذشت، برای اولین بار با هم بحث کرد رو در مقابل وید در دادگاه عالی ایالات متحده در سال 1971، او تنها چهار سال از دانشکده حقوق در دانشگاه تگزاس در آستین خارج شد. کمی در اوایل زندگی اش نقش کلیدی را که در مبارزه برای حقوق سقط جنین ایفا خواهد کرد، پیش بینی کرد. ودینگتون دختر یک واعظ متدیست در ابیلین، تگزاس بود. او ریاست بخش دبیرستان خود را در خانه دارهای آینده آمریکا بر عهده داشت و دستیار مادر در خانواده دلتا گاما بود. تجربه حقوقی Weddington نیز برای اعضای دادگاه عالی، به بیان ملایم، غیر معمول بود. او به یاد می آورد که وقتی در 26 سالگی در برابر قضات حاضر شد، جز «طلاق های مسلم، وصیت نامه های افراد بی پول و فرزندخواندگی عمویم»، هیچ کاری انجام نداد.

اما همانطور که اولیور وندل هلمز یک بار اظهار داشت، «زندگی قانون منطقی نبود. این یک تجربه است، “و ودینگتون تجربه ای داشت که به مشکل موجود اشاره کرد. ودینگتون به دلیل زن بودن مورد تبعیض قرار گرفت: اگرچه او دانشجوی برتر حقوق بود – و یکی از پنج زن در کلاس 1600 بود – نتوانست در یک شرکت حقوقی شغلی پیدا کند. مهم‌تر این است که او پس از رانندگی با شوهر آینده‌اش به درمانگاهی در جنوب مرز مکزیک در سال 1967، سقط جنین کرد. این رازی بود که او تا زمانی که خاطراتش را منتشر نکرد فاش نکرد، یک موضوع انتخابی، یک ربع قرن بعد.

Weddington هرگز قصد نداشت به جنبش حقوق سقط جنین بپیوندد. اما در نوامبر 1969، گروهی از زنان در آستین – فارغ التحصیلان دانشگاه تگزاس که ودینگتون آنها را می شناخت – به مشاوره حقوقی نیاز داشتند: آیا می توان آنها را به دلیل ارجاع زنان به ارائه دهندگان سقط جنین در تگزاس، جایی که سقط جنین ممنوع بود، تحت پیگرد قانونی قرار داد؟ Weddington این موضوع را بررسی کرد و به این نتیجه رسید که قانون مبهم است. زنان با سوال دوم برگشتند: آیا قوانین سقط جنین در تگزاس قابل اعتراض در دادگاه فدرال است؟ ودینگتون به لیندا کافی، همکلاسی دانشکده حقوق که یک قاضی فدرال بود و شاید آمادگی بیشتری برای ارائه راهنمایی داشت، روی آورد. کافه به Weddington گفت که او قبلاً برای به چالش کشیدن قانون تگزاس آماده می شد، اما به یک شاکی نیاز داشت. پس از اینکه کافی یکی را پیدا کرد – یک پیشخدمت دالاس به نام نورما مک کوروی، که کافی به او لقب “جین رو” داد – او و ودینگتون پرونده را با هم آماده کردند. اما کی آهو در مارس 1970 آماده خدمت بود. ودینگتون تردید کرد. کافه به من گفت: سارا ابتدا نمی خواست امضا کند. “من فکر می کنم او فقط مراقب بود.” در فایل اصلی فقط نام قهوه وجود دارد. اما Weddington به سرعت به عنوان دستیار پیوست و هرگز به عقب نگاه نکرد.

زمانی که ودینگتون و کافه لب هایشان را شکافتند آهو با یک هیئت فدرال متشکل از سه قاضی دالاس مواجه شد. اما زمانی که پرونده به دادگاه عالی ایالات متحده رسید، هر دو وکیل موافقت کردند که ودینگتون باید خودش آن را به چالش بکشد. قهوه به طور طبیعی از کانون توجه دوری می کند. ودینگتون این کار را نکرد – در واقع، او از زمانی که در گروه کر کلیسا به عنوان یک دختر تک نفره بود، از کانون توجه لذت برده بود. و در جایی که کافی معمولی بود، اگر از نظر ظاهری نامرتب نبود، ودینگتون سختگیر بود. در آماده‌سازی برای بحث شفاهی در واشنگتن، او ارائه خود را با جلسات دادگاه و همچنین آینه‌ها اصلاح کرد – همان‌طور که بعدا توضیح داد، «چگونه پیام خود را منتقل می‌کنید» بهتر است. در 13 دسامبر 1971، ودینگتون با کت و شلوار و مروارید، در مقابل یک صندلی چوب ماهون رو به نیمکت برافراشته ایستاد و رو به هفت قاضی کرد. (بازنشستگی منجر به دو جای خالی شد که هنوز پر نشده بود.) همه آنها مرد بودند، و ودینگتون نه تنها در مورد منافع دولتی و سابقه قانونی، بلکه در مورد آنچه زنان برای سقط جنین نیاز دارند، و در مورد “تعیین” اثرات با آنها صحبت کرد. بارداری در یک زن: “بدن او را مختل می کند، تحصیل او را مختل می کند، کار او را مختل می کند و اغلب کل زندگی خانوادگی او را مختل می کند.” او و قهوه تغییر کرده اند آهو برای تبدیل آن به یک دعوای دسته جمعی، و ودینگتون بر حق قانون اساسی همه آمریکایی ها برای «تعیین مسیر زندگی خود» تأکید کرد.

در زمانی که Weddington به دادگاه بازگشت، 10 ماه بعد برای بحث و جدل آهو دوباره – این بار در مقابل یک مجموعه کامل از قضات، هنوز همگی مرد – ازدواج او محکوم به طلاق بود، او شغل خود را به عنوان وکیل شهری در فورت ورث رها کرده بود و به دنبال انتخاب به عنوان نماینده ایالتی از شهرستان آستین تراویس بود. Weddington در نوامبر 1972 برنده مسابقه شد و سپس در ژانویه از پیروزی در آن لذت برد آهو همچنین. قاضی هری بلکمن در یادداشت‌های شخصی خود همیشه وکلایی را که در دادگاه حاضر می‌شوند ارزیابی می‌کند و به ودینگتون برای استدلال اولیه‌اش C+ داده است (همان ارزیابی که زمانی به وکیل دیگری به نام روث بادر گینزبرگ داد). اما بلکمن هم 7-2 نوشت رو در مقابل وید این تا حد زیادی موضع Weddington را تایید کرد و آن را اعلام کرد. قهوه هرگز به خوبی شناخته نمی شد، و او به هر حال یک رنگ پایین را ترجیح می داد. در طول سال‌ها، ودینگتون صحبت مشاور خود در مورد تاریخچه را قطع کرده است آهو. او در سخنرانی در کمیته قضایی سنا در سال 1991، خود را اینگونه معرفی کرد: «اسم من سارا ودینگتون است. من وکیلی هستم که شکایت می کنم و برنده می شوم رو در مقابل ویدودینگتون در سال 1995، پس از اینکه مک کوروی، که اکنون یک مسیحی تازه متولد شده است، علناً انکار کرد، گفت: «وودینگتون حتی نقش شاکی را کم اهمیت جلوه داد: «همه کاری که جین رو انجام داد این بود که یک سوگندنامه یک صفحه ای امضا کرد. آهو پاسخ. او باردار بود و نمی خواست باردار باشد.

درست است که مک کوروی علاقه ای به مبارزه بیشتر برای حقوق باروری نداشت. اما در سال 1973 روز آهو ودینگتون برعکس آن را به مطبوعات گفته بود: که شاکی شجاعانه تصمیم گرفته بود که حاملگی خود را به موقع انجام دهد تا نتواند سقط جنین مورد نظر خود را، چه در تگزاس و چه در جاهای دیگر انجام دهد، که می تواند موقعیت قانونی او را به خطر بیندازد. در مصاحبه ای سه سال بعد، ودینگتون گفت که او و دستیارش به مشتری خود گفته اند که اگر می خواهد برای سقط جنین از ایالت خارج شود، “ما به او کمک خواهیم کرد.” ودینگتون ادامه داد: «اما فکر می‌کنم حتی در آن زمان نیز او تا حدودی نسبت‌های تاریخی پرونده را درک کرده بود.

هیچ یک از این گفته ها درست نبود. مک کوروی هیچ ایده ای نداشت آهواهمیت او زمانی که شکایت می کرد، و او برای سقط جنین به هر جایی سفر می کرد – به عنوان مثال، به کالیفرنیا، جایی که سقط جنین در 20 هفته اول بارداری قانونی بود. مک کوروی در دوران بارداری خود به آن نقطه نزدیک می شد که برای اولین بار با دو زن که قرار بود وکیل او شوند ملاقات کرد و وکلای او به او گفتند که ممکن است برای سقط جنین خیلی دیر شده باشد. اما وکلا به یک مشتری نیاز داشتند، و همانطور که کافه و مک‌کوروی به من تأیید کردند، هرگز به مک‌کوروی در مورد فرصت‌هایی که ممکن است هنوز در دسترس او باشد، هشدار ندادند، چه رسد به پیشنهاد سفر به خارج از ایالت. کاستی های اخلاقی هر دو وکیل قابل توجه است، به خصوص برای Weddington. او به یک شبکه هدف قرار دادن سقط جنین توصیه کرده بود (که زنان را هر آخر هفته از تگزاس به کالیفرنیا می برد) و خودش هم سقط جنین کرده بود. با توجه به این واقعیت که او به تازگی از دانشکده حقوق فارغ التحصیل شده است و به توسعه استانداردهای اخلاقی انجمن وکلای آمریکا کمک کرده است که بیان می کند که هر وکیلی باید “صرفاً به نفع” موکل کار کند، این امر بیشتر قابل توجه است. Weddington هرگز مشتری را به عنوان زنی به نام Norma McCorvy ندیده است. در عوض، او شکایت دسته جمعی را دید که از طرف «همه زنانی که در این وضعیت هستند» ثبت شده است. او بعداً نوشت که شاکیان “وسایلی برای ارائه مشکلات بزرگتر” بودند.

بعد از آهوویدینگتون سه دوره در مجلس قانونگذاری تگزاس خدمت کرد. او در لیگ ملی برای اقدام در مورد حقوق سقط جنین، کاخ سفید جیمی کارتر و دانشگاه تگزاس خدمت کرده است. اما بدون شک اوج حرفه او بود آهو. مقاله ای در مورد Weddington در نمایشگاه Vanity Fair در سال 1992 او حرفه خود را به عنوان “مطالعه طولانی مدت ضد اوج” توصیف کرد. اگر ارزیابی خشن بود، خود Weddington یک بار نظر مشابهی داشت. او در سال 1998 گفت: “ما انتظار داریم زندگی ما یک پیشرفت باشد.” او اعتراف کرد که زندگی او چنین نیست.

به جز، به یک معنا، وجود داشت. ودینگتون این واقعیت را پنهان کرده بود که به مدت 25 سال سقط جنین داشته است و ناراحتی او از راز او ممکن است بی میلی اولیه او را برای اضافه کردن نام خود توضیح دهد. آهو محاکمه دادگاه بیش از یک دهه بعد توسط یک مصاحبه کننده پرسیده شد آهو، اگر او تا به حال سقط جنین کرده بود، این موضوع را “نامناسب” رد کرد. اما این مهم نبود. او بعداً توضیح داد که سقط جنین او دلیلی بود که او «زمان زیادی را» برای حقوق سقط جنین صرف کرده است. در طول سکوت در دادگاه قبل از مراجعه به دادگاه عالی در ذهن او بود. ودینگتون برای دیدن مردی که در قلبش بود آمده بود آهو مانند خودش، و بنابراین او مالکیت پرونده را به دست گرفت – در واقع، او بیش از آنچه که لیاقتش را داشت، گرفت. او نگه داشت آهو نزدیک به مرگ چند سال پیش، Weddington یک بنای گرانیتی تقریباً دو تنی برای نشان دادن قبر خود در گورستان ایالتی آستین در تگزاس سفارش داد. روی آن عبارت حک شده است: وکیل برنده، رو در مقابل وید، دادگاه عالی ایالات متحده، 1973.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis