چگونه دیکینسون به یکی از جسورانه ترین برنامه های تلویزیونی تبدیل شد

[ad_1]

که در دیکینسوندر فصل سوم و آخر، شاعر نامدار (با بازی هایلی استاینفلد) در زمان به جلو سفر می کند و نویسنده سیلویا پلات (Sylvia Platt) را ملاقات می کند.شنبه شب زندهکلویی فاینمن است). معلوم می شود که سیلویا از میراث سلف خود آگاهی عمیقی دارد. ظاهراً امیلی دیکینسون “زندگی فلاکت باری” داشته است، باید آن را “دختر غمگین اصلی” دانست و سیلویا به طرز مفتضحانه ای زمزمه می کند: ” لزبینصحنه عجیبی مانند این فقط می تواند در فیلم کالت فوق العاده سورئال Apple TV + اتفاق بیفتد. نمایش رویکردی غیرمعمول برای به تصویر کشیدن جوان شدن قهرمان داستان در دهه 1800 دارد: شخصیت ها به زبان هزاره صحبت می کنند، موسیقی متن فیلم پر از موفقیت های امروزی است و اغلب صحنه ها شبیه رویاهای تب دار هستند که آنچه را که در اشعار امیلی فیگوراتیو است به تصویر می کشند. به معنای واقعی کلمه.

دیکینسونکه امروز فینال سریال خود را پخش می کند، متعلق به برداشت کوچک اما رو به رشدی از قطعات دوره نابهنگام است. دنبال کردن فیلم هایی مانند داستان یک شوالیه و ماری آنتوانت، نمایش و موارد مشابه گذشته را از دریچه ای کاملاً معاصر مشاهده می کنند. با این حال، در مقایسه با پروژه های مشابه مانند بزرگ و بریجرتون، دیکینسون او کمتر به بازنویسی تاریخ علاقه داشت. در عوض، او زندگی یک قهرمان را افزایش داد. او سه فصل را صرف بازسازی شهرت امیلی دیکنسون به‌عنوان آواتار گوشه‌نشین‌های خلاق کرد و از او پرسید که چگونه زنی که به‌طور واضح طیف عواطف انسانی را به زبان خودش به تصویر می‌کشد، تنها به عنوان یک زندانی افسرده شناخته شد. با مطالعه این معما، دیکینسون مرزهای داستان سرایی نابهنگام را جابجا کرد و به یکی از جسورانه ترین سریال های تلویزیونی تبدیل شد.

دیکینسون چیزی فراتر از گنجاندن زبان مدرن در دیالوگ های خود و میکی در موسیقی متن خود انجام داد. نمایش اغلب فراتر از زمان و مکان به عنوان یک کل سفر می کرد و به تخیل امیلی می رفت تا سخنانش را زنده کند. گاهی اوقات نبوغش او را از خانه دور می کند و مثلاً به نسخه خودش از دانته می رود از جانب– الهام گرفته از جهنم، در حالی که خطوط شعر او بر روی صفحه نمایش چشمک می زند. به نظر می رسید افکارش از سرش منفجر شده و هوای اطرافش را می سوزاند. مفاهیمی که او در آثارش مجسم می کند، مانند «مرگ» و «هیچکس»، خود تبدیل به قهرمان می شوند. اشعار او حاکی از رابطه عاشقانه با سو (الا هانت)، همسر برادرش است، اما نمایش رابطه آنها را روشن کرد. در این سریال، سو هم مورد علاقه امیلی بود و هم فیلم امیلی، زنی که نسخه ای از زندگی را رهبری می کند – به عنوان همسر و مادر – اگر مغزش آنقدر به شعر علاقه نداشت، می توانست نسخه ای از زندگی امیلی باشد. برخی از مورخان امیلی دیکنسون را به عنوان یک آدم عجیب غریب ساده توصیف می کنند، اما دیکینسون قطعش نکن او با جسارت تصور کرد که چگونه ممکن است ذهنش کار کند، با غیرت واقعیت را با فانتزی مخلوط کرده و مخاطبان خود را به شرکت در این سفر دعوت می کند.

با وجود تمام هیجاناتش، نمایش همچنان عمیقاً علاقه مند به گفتن حقیقت بود. امیلی از استاینفلد هرگز از آمهرست ماساچوست دور نشد. بسیاری از صحنه‌ها نشان می‌دهند که او در اتاق خوابش روی میز رو به پنجره جنوب غربی نشسته و روی تکه‌های کاغذ خط خطی می‌کند. خانواده او همانطور که او در نامه هایش آنها را توصیف می کند به تصویر کشیده می شود: پدرش، ادوارد (توبی هاس)، سیاستمداری است که از جاه طلبی های ادبی او انتقاد می کند. مادرش (جین کراکوفسکی) که او نیز امیلی نام داشت، بیش از مراقبت از استعدادهای دخترش به فکر بی‌لک نگه داشتن خانه بود. و در طول انتخاب بازیگران سریال، که در میانه انباشت و آغاز جنگ داخلی اتفاق می افتد، آلنا اسمیت خالق و تیمش برای دقت تاریخی تلاش کردند. در حالی که بریجرتون انتخاب کرد که نژاد بازیگر را در نظر نگیرد، دیکینسونسازندگان ‘s بازیگران سیاه پوست را برای ایفای نقش شخصیت های سیاه پوست انتخاب کرده اند، مانند کمدین Zive Fumudo برای ظاهر شدن به عنوان فعال Sojourner Truth. این حرکت نشان داد که چگونه حتی هنرمندان برجسته ای مانند امیلی نمی توانند واقعیت درگیری را تصور کنند.

با دستکاری لحن ها و فراتر رفتن از ژانر، دیکینسون تجزیه و تحلیل دعوت شده: شوخی های او بیش از خنده های آسان باعث شد. حضور نوجوانان قرن نوزدهمی که در سالن شورش می‌کنند انگار هزاره‌ها یا ژنرال زرها هستند که در دامن خود با حلقه می‌چرخند، به سریال کمک کرد تا نقطه‌ای هوشمندانه در داستان ایجاد کند و تماشا کند که چگونه شورش‌های جوانان می‌تواند برای نسل‌ها ادامه یابد، اگر زبان و سبکی وجود نداشته باشد. ، یا حرکات رقص. در یکی از خنده دارترین صحنه های فصل، یک سرهنگ ارتش سفید اتحادیه در حال تماشای توسعه هنگ سیاه، که خود را به عنوان “برادر” یک سیاهپوست لغو الغا می کند، با صدای بلند نگران است که او “متحد” خوبی نیست و سپس اصرار به پایان می رسد که او “بهتر انجام خواهد داد”. توالی ترکیب کلمات کلیدی DEI در یک جلسه دوران جنگ داخلی به وضوح پوچ است. اما حتی با تمسخر سرهنگ سفیدپوست، دیالوگ به طرز ماهرانه‌ای طنین‌انداز است و نشان می‌دهد که امروزه بسیاری از آمریکایی‌ها همچنان نژاد را موضوعی دشوار برای بحث می‌دانند.

سایر پروژه های اخیر نیز شامل حساسیت های مدرن برای خلق لحظات طنز بوده است، اما به طور کلی از این چارچوب با تفاوت های ظریف کمتری استفاده می شود. به عنوان مثال، بزرگ، مجموعه ای از Hulu که فقط به عنوان “داستان واقعی گاه به گاه” تبلیغ می شود. فصل اول طنز ارتباط معاصر را از داستان به یک اثر خوب جلب کرد، اما فصل دوم آن یک بیوگرافی تقریباً کاملاً جدید از کاترین کبیر (ال فانینگ) ایجاد کرد و او را به عنوان زنی به تصویر می‌کشد که با اکراه عاشق شوهرش می‌شود. پیتر سوم (نیکولاس هولت) ، اگرچه او سلطنت خود را سرنگون کرد. (در زندگی واقعی، پیتر سوم حدود یک هفته پس از کودتا درگذشت.) اگرچه بازیگران همچنان به درخشش خود ادامه می دهند، اما در پایان فصل دوم سرگرم کننده، سریال بیش از گذشته احساس خالی بودن می کند. نمایش زمانی تصویر کاترین به عنوان ناجی غربی روسیه را به چالش کشید. اکنون او را به یک خانواده سلطنتی دوست داشتنی تقلیل می دهد، زنی که تمایلات عاشقانه اش به توانایی او برای حکومت لطمه می زند.

رنگین کمان من را به یاد پروژه هایی مانند ظالمانه و در آمازون سیندرلا، فیلم هایی که به طور مشابه یک گرایش مدرن و تجدیدنظرطلب به افسانه هایی که در دوره های گذشته آشکار می شوند اضافه می کنند. این فیلم‌ها برای بازاندیشی شخصیت‌های نمادین نسل جدید ساخته شده‌اند، اما به‌جای پیچیده‌تر کردن پرتره‌هایشان، آنها را به‌دلیل عدم وجود کلمه بهتر، به دختران تبدیل کردند. این فیلم‌ها مرز بین گذشته و حال را محو می‌کنند، بدون اینکه ایده جدیدی از اینکه چرا شخصیت‌های داستان‌هایشان در وهله اول کلاسیک شده‌اند را فاش کنند.

دیکینسون میراث امیلی را با تمرکز بر تلاش او برای درک خود گسترش داد. هر فصل به معضلات شخصی او می پردازد – اینکه آیا باید شاعر باشد، آیا باید ادعای مالکیت هنرش را داشته باشد یا خیر، امیدوار است آثارش چه تاثیری داشته باشد – با همان اهمیتی که مثلاً درگیری هایی که با اداره یک کشور به وجود می آید. و با اطمینان از گنجاندن داستان، حتی زمانی که او با زمان بازی می کرد، نمایش متوجه شد که اگرچه امیلی دیکنسون از زمان خود جلوتر بود، اما زمانی که او زندگی می کرد، به او اطلاع داد که چه کسی شده است. نه یکبار دیکینسوندویدن امیلی فارغ از محدودیت‌های دوران است، مگر در ذهنش، و به همان اندازه که سریال در نشان دادن دید بی‌کرانش بازیگوش است، از آن تنش عمق می‌گیرد. او در یکی از مهیج ترین صحنه های سریال به پدرش می گوید: «تو قدرت تغییر چیزی را نداری چون تخیل نداری». نبوغ او، دیکینسون به طرز قابل توجهی نشان می دهد، فقط می توان او را به اینجا برد.

از این گذشته ، این سریال فقط یک حقه در مورد زندگی شاعر امیلی دیکنسون نبود. چرایی تبدیل شدن به یک اسطوره را زیر سوال می برد – چرا حتی مخاطب امروزی که در زمانه ای قابل قبول تر و مترقی تر زندگی می کند، ممکن است هنوز تخیل همتایان خود را نداشته باشد. با این حال، نمایش نیز غم انگیز نبود. پروازهای فانتزی او، برانگیختن همان شدت عواطف شعر او، زندگی و زیبایی را به سریال دمید. دیکینسون نویسنده ای بود که قدرت هر احساسی را تأیید می کرد، اما به ندرت در دوره ای که در آن زندگی می کرد تأیید می شد. سیلویا پلات در ملاقات کنجکاو به امیلی هشدار داد: “آینده هرگز برای زنان نخواهد آمد.” آره دیکینسون آینده را برای او به ارمغان آورد


به صحبت های سوفی گیلبرت، شرلی لی و اسپنسر کورنهبر گوش دهید دیکینسون بر مرور، پادکست جدید از اقیانوس اطلس.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izle