چگونه تورم بر قیمت شام شکرگزاری تأثیر می گذارد

[ad_1]

سنت جیسون لوسک در روز شکرگزاری، اگر بتوان آن را چنین نامید، صحبت با خبرنگاران در مورد قیمت غذاهای تعطیلات برای آمریکایی ها است. لوسک، اقتصاددان کشاورزی در دانشگاه پردو، اخیراً به من گفت: «به نظر می‌رسد درخواست‌های رسانه‌ها حتی زودتر از حد معمول امسال شروع شده است. اما امسال داستان جالب‌تری است.»

این به این دلیل است که مواد تشکیل دهنده شام ​​شکرگزاری به طور قابل توجهی گران تر از 12 ماه پیش است. از این نظر، آنها مشابه بسیاری از چیزهای اساسی دیگری هستند که مردم می خرند: قیمت خودرو، لباس و سایر کالاهای روزمره در سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

برای درک اینکه چگونه تورم بر صورت‌حساب‌های مواد غذایی تأثیر می‌گذارد، فهرستی از خرید برای یک شام فرضی روز شکرگزاری برای هشت نفر تهیه کردم و از داده‌های ارائه شده توسط IRI، یک شرکت تحقیقات بازار، استفاده کردم تا ببینم هزینه آن در سال گذشته چقدر خواهد بود. 2019. کل مبلغ مواد غذایی من – چیزهایی که برای درست کردن بوقلمون، سس، سس کرن بری، قیمه، پوره سیب زمینی، کاسرول با لوبیا سبز، کاسرول با سیب زمینی شیرین و دو عدد پای کدو حلوایی نیاز دارم – به 53.93 دلار رسید که حدودا افزایش یافته است. 5 درصد نسبت به سال 2020. پوره سیب زمینی و سس کرن بری بیشترین افزایش قیمت را دارند. قیمت هر گل رز حدود 9 درصد افزایش یافته است.

نمودار میله ای که قیمت لیست خرید فرضی نویسنده را بر اساس سال نشان می دهد
اقیانوس اطلس | اطلاعات: جمهوری اسلامی ایران

از نظر دلار، این تغییرات قیمت زیاد نیست. صورتحساب امسال تنها 2.41 دلار بیشتر از سال گذشته است. اما به عنوان درصد، این افزایش به طور غیرعادی بزرگ است. لوسک گفت در یک سال معمولی در سال 2010، قیمت مواد غذایی حدود 1 درصد افزایش یافت. اگر قیمت مواد من از روز شکرگزاری 2019 تا کنون با این نرخ افزایش یافته بود، اکنون حدود 2 درصد بیشتر از دو سال پیش بود. در عوض، تقریبا 13 درصد بالاتر است.

(موضوع دیگر: اگر به نظر می رسد قیمت شام من برای هشت نفر با آنچه خانواده شما برای غذای تعطیلات شما خرج می کند متفاوت است، احتمالاً به این دلیل است که قیمت های جمهوری اسلامی ایران برای حدود 20000 فروشگاه در سراسر کشور است؛ برخی از مردم پول بسیار بیشتری را برای خواربار و مواد غذایی درجه یک بیشتر خرج می کنند. ممکن است غذای بیشتری بخرید، اما هر چه خرج کنید، درصد افزایش می تواند مشابه باشد.)

نمودار میله ای که درصد افزایش قیمت هر ظرف را نشان می دهد
اقیانوس اطلس | اطلاعات: جمهوری اسلامی ایران

افزایش 5 درصدی صورتحساب غذای تعطیلات به خودی خود خانواده ها را به سمت ویرانی مالی سوق نخواهد داد. اما روز شکرگزاری فقط یک روز است و پرداخت 5 درصد بیشتر برای هر وعده غذایی در خانه به آن اضافه می شود، به ویژه برای افرادی که پول کمتری دارند – در سال 2019، طبق آمار وزارت کشاورزی، یک پنجم خانواده های کم درآمد، 36 درصد را خرج کرده اند. از درآمد آنها پس از مالیات بر غذا، در حالی که پنجمین پردرآمد تنها 8 درصد از درآمد خود را خرج می کند.

متغیر دیگری که بر خرید روز شکرگزاری امسال تأثیر می گذارد، تعداد مهمانان است. تعطیلات شبیه سازی شده من برای هشت بازدید کننده است که طبق نظرسنجی های مصرف کننده IRI میانگین میزان جمع آوری در سال جاری خواهد بود. میانگین سال گذشته، 4.6، به دلیل بیماری همه گیر کمتر بود، و احتمالاً امسال جشن های بزرگ تری برگزار می شود، زیرا واکسن های COVID-19 خطر ابتلا به بسیاری را کاهش داده است. جونا پارکر، مدیر IRI، به من گفت که لیست مهمانان بزرگتر می تواند به معنای خرید بیشتر مواد غذایی در سراسر کشور باشد. او توضیح داد: «اگر می‌دانید که پنج نفر اضافی دارید، می‌توانید بیشتر بخرید تا مطمئن شوید که غذا تمام نمی‌شود. «اگر فقط شما و نزدیک‌ترین خانواده‌تان هستید، می‌دانید که چقدر باید انجام دهید.

در واقع، داده‌های جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که در هفته اول آبان، تعداد پوند غذای شکرگزاری من در سراسر کشور به فروش رسیده است که نسبت به سال گذشته 7 درصد افزایش داشته است. اما پارکر گفت که این نیز نشان‌دهنده یک تحول جداگانه است: آمریکایی‌ها بیش از خریدهای قبلی خود برای روز شکرگزاری انجام داده‌اند. او معتقد است که پس از تجربه کمبود غذا و سایر محصولات در طول همه‌گیری، ممکن است مردم علاوه بر اطمینان از رسیدن به آنچه می‌خواهند، مواد تشکیل دهنده خود را نیز تهیه کرده باشند.

پارکر گفت که هیچ نشانه ای از کمبود مواد تشکیل دهنده برای روز شکرگزاری ندیده است، اما این ترس های قابل درک نمونه ای از نگرانی گسترده تر در بین مصرف کنندگان در حال حاضر است. در واقع، افزایش شدید قیمت مواد غذایی در مقایسه با آنچه برای سایر کالاها رخ داده است، ناچیز به نظر می رسد. از ابتدای همه‌گیری، میانگین قیمت بنزین حدود 38 درصد و متوسط ​​قیمت خودروهای فرسوده و کامیون‌ها حدود 44 درصد افزایش یافته است.

میانگین دستمزد آمریکایی‌ها از قبل از همه‌گیری افزایش یافته است، اما آنقدر افزایش نیافته است که بتواند با افزایش قیمت‌ها در سراسر اقتصاد همگام شود. بر اساس یک تحلیل اخیر، با در نظر گرفتن تورم، میانگین غرامت آمریکایی ها 0.6 درصد کمتر از پایان سال 2019 است.

کارن دینان، استاد اقتصاد در دانشگاه هاروارد و دستیار سابق وزیر دارایی، به من گفت: “به طور کلی، به نظر نمی رسد تفاوت زیادی داشته باشد، اما به مرور زمان افزایش می یابد.” «خانواده های زیادی زندگی می کنند [on] مرزهای باریک را به طوری که برخی احساس فشار کنند.

علاوه بر این، میانگین ملی تغییرات قابل توجهی را در نحوه تغییر پرداخت ها و هزینه های آمریکایی ها در دو سال گذشته پنهان می کند. برخی از کارگران، به ویژه آنهایی که اخیراً شغل خود را تغییر داده اند، شاهد افزایش غرامت خود بوده اند، در حالی که بسیاری دیگر افزایش یافته اند. و با افزایش قیمت وسایل نقلیه و بنزین، کسی که اخیرا مجبور به خرید ماشین برای یافتن شغل شده است، احتمالاً تورم بیشتری نسبت به ساکنان شهری که با وسایل نقلیه عمومی سفر می کنند، احساس می کند.

به گفته لوسک، قیمت مواد غذایی توسط ترکیبی از نیروها افزایش می یابد، از جمله افزایش تقاضا برای غذا، زیرا مردم غذای بیشتری در خانه تولید می کنند، قیمت های بالاتر برای کودها و محصولاتی که دام ها را تغذیه می کنند، و آب و هوای بد که عملکرد را بدتر کرده است. برخی از نقاط کشور

دینان گفت که در گسترده‌ترین مفهوم، قیمت‌ها در سراسر اقتصاد به دلیل عدم تعادل بین تعداد افرادی که می‌خواهند خرید کنند و تعداد کسب‌وکارهایی که می‌توانند تولید کنند، در حال افزایش است. این واقعیت که تقاضا، اولین عنصر در این محاسبه، نسبتاً بلافاصله پس از رکود سال گذشته قوی است، دلگرم کننده است. اما تدارکات، عنصر دوم، هنوز به دلیل تاخیر در تحویل، کمبود نیمه هادی ها و سایر مواد و سایر عوارض ناشی از همه گیری با مشکل مواجه است.

دینان گفت: «بیشتر اقتصاددانان موافق هستند که این نوع مشکلات خود به خود حل خواهند شد، اما درباره اینکه چقدر طول خواهد کشید اختلاف نظر وجود دارد. تورم ممکن است در چند ماه آینده با سرعت مشابهی ادامه یابد، اما فراتر از آن، پیش بینی قطعی آن دشوار است. با این حال، حدس دینان این است که افزایش قیمت برای شام شکرگزاری در سال 2022 کمتر از سال 2021 خواهد بود. اگر همه چیز خوب پیش برود، Lusk در سال آینده خبرنگاران کمتری برای گفتگو در این زمان خواهد داشت.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis