چگونه بعد از شکست شاد باشیم

[ad_1]

صورت خندان

“چگونه یک زندگی بسازیمستون هفتگی آرتور بروکس است که به سوالاتی در مورد معنا و خوشبختی می پردازد. برای گوش دادن به سری جدید پادکست او برای همه شادی اینجا را کلیک کنید چگونه یک زندگی شاد بسازیم.


.تو آن را می خواستی و شما برای آن تلاش کردید، اما تمام تلاش شما بیهوده بود.

شاید رابطه شما خراب شده باشد، شرکت شما از هم پاشیده باشد یا اخراج شده باشید. شاید با وجود اینکه به سختی درس خوانده اید، در امتحانات مردود شده اید، یا نتوانسته اید ناشر برای کتاب خود پیدا کنید، یا چیزی که می تواند یک برگه برنده تاچ داون باشد را از دست داده اید.

این مورد نیست پشیمان شدن. پشیمانیکه در آن آرزو می کنید ای کاش بیشتر تلاش می کردید. خیلی بدتر از این است: شما تمام تلاش خود را کردید و به اندازه کافی خوب نبود. این نوع شکست به ویژه دردناک است و ممکن است به سختی از بین برود. اگر یک کتاب، بازی یا اثر برای هویت شما مهم است، ممکن است شکست خود را بخشی از آنچه هستید ببینید.

پس الان چی کار میکنی؟ شما فقط می توانید فشار دهید و امیدوار باشید که آب و هوا زخم را التیام بخشد. اما ممکن است ترجیح دهید با درد خود کنار بیایید و آن را به طور فعال مدیریت کنید. این نه تنها ناراحتی شما را کاهش می دهد. با کمی دانش و تمرین می توانید شکست خود را به منبع رشد و حتی شادی تبدیل کنید.

آ حرفه ای یا شخصی شکستی که شما را ناامن می کند ممکن است برای شخص دیگری چندان غم انگیز به نظر نرسد. شما می گویید که بعد از تلاش برای ایجاد رابطه، جدایی زشتی داشتید؟ که نیست? در ابتدای کار خود به عنوان مدیر عامل، یک بار در استراتژی اشتباه کردم که منجر به رفتار تحقیر آمیز مطبوعات شد. به همسایه‌ام، که یک کهنه‌کار سیاسی دی‌سی بود، گفتم که به خاطر این حادثه احساس شکست می‌کنم. او گوش داد و گفت: “در مقیاس 0 تا 10، رتبه شما حدود 0.25 است.”

اما حتی اگر فقط 0.25 باشد، شکست شما، مانند شکست من، می تواند ادامه یابد من آنرا حس میکنم تلخ، به خصوص اگر تمام تلاش خود را کرده باشید. در غیاب بهانه های آسان، می توانید برای سقوط خود به دنبال توضیحاتی بگردید و به دنبال آن باشید که به سادگی وجود ندارد. این یک ایده بد است: فکر کردن به شکست آن را در جلو و در مرکز نگه می دارد و می تواند منجر به فاجعه شود. شما می توانید مجموعه ای از حوادث را تصور کنید که منجر به ویرانی و بدبختی پایدار می شود: «من از کارم اخراج شدم. حالا دیگر کسی نمی خواهد من را استخدام کند، من دائماً بیکار می شوم و حتی ممکن است خانه ام را از دست بدهم. زندگی من تباه شده است.»

رنج عاطفی پس از شکست ممکن است یک بار به ما کمک کرده باشد که یاد بگیریم یک چیز را دو بار امتحان نکنیم. در پلیستوسن، احساس ناراحتی از شکست پس از یک گذر ناموفق دست در دست با انسان بزرگ در غار بعدی احتمالا نجات دهنده بود. اما در دنیای امن‌تر امروز، چنین بدبختی کافی نیست. همان احساسی که پس از ناکامی اجدادتان در گرفتن ماستودون توسط طبیعت به کمال رسید، امروز شما را عذاب می دهد زیرا توسط ایالت پن طرد شده اید. این احساس منفی احتمال زنده ماندن شما را افزایش نمی دهد – و حتی می تواند منجر به افسردگی و اختلالات اضطرابی شود.

به جای اینکه از شما در برابر ناامیدی آینده محافظت کند، چرخه تفکر پس از شکست می تواند شما را آماده کند. بیشتر ▼ شکست یا حداقل فرصت های موفقیت از دست رفته مشخص شده است که فکر کردن به شکست منجر به اجتناب و عدم تمایل به امتحان چیز جدید می شود. به عنوان مثال، پس از صدمه دیدن از یک رابطه شکست خورده، فکر کردن ممکن است باعث شود به جای آینده روی گذشته تمرکز کنید، بنابراین احتمال اینکه بیرون بروید و دوباره تلاش کنید کمتر است. وقتی شکست را بارها و بارها در ذهن خود می چرخانید، در لحظه شکست منجمد می شوید. ترسو می شوید، اعتماد به نفس خود را از دست می دهید و فرصت های خود را برای موفقیت های جدید از دست می دهید.

تیo استراتژی ها را پیدا کنید برای غلبه بر بدترین رنج پس از شکست، با Xiaodong D. Lin، استاد تحقیقات شناختی در دانشگاه کلمبیا مشورت کردم. سال‌ها، لین شکست‌های اجتناب‌ناپذیر دانشمندان، ورزشکاران و مردم عادی را مورد مطالعه قرار داده است. در اینجا استراتژی هایی است که او توصیه می کند تا پس از شکست به جلو حرکت کنید – و حتی شاید از آن استفاده کنید.

1. به شکست های گذشته دیگران (و همچنین شکست های خود) فکر کنید.

پزشکان و درمانگرانی که ترس را درمان می‌کنند مدت‌هاست می‌دانند که قرار گرفتن در معرض موضوع ترس می‌تواند آن را عادی‌تر و در نتیجه کمتر تهدیدکننده‌تر کند. با بررسی این ایده، لین و همکارانش چند سال پیش آزمایشی را راه‌اندازی کردند که در آن دانش‌آموزان یا در مورد موفقیت‌ها و شکست‌های دانشمندان مشهور و یا فقط در مورد موفقیت‌های آنها یاد گرفتند. محققان دریافته‌اند که مطالعه شکست‌ها به دانش‌آموزان انگیزه می‌دهد تا با شکست‌های خود بهتر کنار بیایند و به آنها کمک می‌کند تا نمرات بسیار بالاتری نسبت به دانش‌آموزانی که فقط درباره موفقیت‌های آن دانشمندان آموخته‌اند، کسب کنند.

مطالعه شکست های خود می تواند باعث شود که آنها کمتر شوکه کننده به نظر برسند. یک محقق در مقاله ای در سال 2010 پیشنهاد داد طبیعت که افراد یک “CV از شکست”، یک لیست مکتوب از چیزهایی که در زندگی اتفاق نیفتاده است، نگه می دارند. این ممکن است مانند یک بازتاب به نظر برسد، اما زندگی نامه شکست ها بسیار متفاوت است زیرا نوشته شده است. واژگون کردن چیزها در ذهن، آنها را در قلمرو تیره احساساتی نگه می دارد که مدیریت آنها دشوار است. قرار دادن آنها در صفحه می تواند شما را مجبور کند که از پردازش شناختی بیشتری استفاده کنید و دیدگاهی واضح تر و منطقی تر در مورد رویدادها به شما ارائه دهد – و حتی می تواند به شما کمک کند جنبه مثبت آنها را ببینید.

2. برای موفقیت ماهیگیری را متوقف کنید.

یکی از دلایلی که شکست تا این حد طاقت فرسا است این است که به جای پیشرفت و یادگیری، برای موفقیت اهداف تعیین می کنیم. پیگیری موفقیت ممکن است راه درستی به نظر برسد، اما این یک اشتباه است – و به خصوص در دنیایی که با رزومه وسواس زیادی دارد انجام آن آسان است. لین در ایمیلی خاطرنشان کرد که ارزشی که ما در کار و زندگی ایجاد می کنیم بسیار کمتر با دستاوردهای ما ارتباط دارد تا با دانش و تجربه ما، که شامل آموزش هایی است که از شکست دریافت می کنیم.

شواهد واضح است که شکست یک نیروی قدرتمند برای بهبود است. محققانی که اخیراً مشاغل نامزدهای دریافت بودجه تحقیقاتی از مؤسسه ملی بهداشت را بررسی کردند، دریافتند که افرادی که در اوایل حرفه خود رد شده اند، در درازمدت از کسانی که از موفقیت اولیه برخوردار بودند، بهتر عمل می کنند.

برای اینکه مزایای ناامیدی خود را ملموس کنید، مجموعه ای از درس های آموخته شده را در رزومه خود اضافه کنید. به عنوان مثال، در کنار «در آسمان خراش به عنوان نظافتچی پنجره کار پیدا نکردم» می توانید بنویسید «یاد گرفتم که از ارتفاع می ترسم». این تمرین به شما می‌آموزد که در هر شکستی پیشرفت کنید و بعداً به شما یادآوری می‌کند که نیش رد کردن موقتی است، اما یادگیری‌هایی که کسب می‌کنید می‌تواند دائمی باشد.

3. آرمان های خود را در جلو و در مرکز نگه دارید.

اهداف شایسته معمولاً با چیزی عمیق تر از موفقیت انگیزه می گیرند. در گفتگو با برندگان جایزه نوبل، لین گفت که متوجه شده است “همه آنها شور و اشتیاق سیری ناپذیری برای کشف حقیقت در مورد یک مشکل دارند.” کسب جایزه نوبل هرگز انگیزه این افراد برای سخت کوشی آنها نبود. این فقط یک اصل اخلاقی نیست. عملی نیز هست بر خلاف رویاهای برنده شدن جوایز، ارزش‌های اصلی و ذاتی ما در برابر ناامیدی مقاوم هستند، همانطور که محققان در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی.

علاوه بر این، تمرکز بر ارزش‌های اصلی به شما کمک می‌کند بفهمید که چرا در وهله اول برای یافتن یک هدف ریسک کرده‌اید. “من آدم دوست داشتنی هستم – خودم را آسیب پذیر می کنم و به همین دلیل می توانم صدمه ببینم” هم سازنده تر و هم احتمالاً دقیق تر از “یکی به من صدمه زد و درد معنایی ندارد” است. همچنین هزینه تجربه شکست را با پاداش یادآوری شخصی که می خواهید باشید متعادل می کند.

اسبرخی افراد با هم برخورد می کنند زیان ها و ناامیدی های بیشتری نسبت به دیگران به دلیل شانس، شرایط، قضاوت یا حتی تمایل به ریسک های زیاد. اما مهم نیست که چه کسی هستید، شکست شما را پیدا خواهد کرد. سوال این نیست که آیا شکست خواهید خورد یا خیر، بلکه این است که چگونه از شکست خود استفاده خواهید کرد.

افرادی که به دنبال رفاه بالاتر هستند در شکست های خود معنا و هدف می یابند و پس از آن قوی تر و موثرتر می شوند. توماس ادیسون شاید بزرگترین مثال از این نگرش را به ما ارائه می دهد. یک بار یک دستیار آزمایشگاه جوان ناامید شد که پس از آزمایشی بدون نتیجه آزمایشی انجام داده است. “هیچ نتیجه ای؟” ادیسون پاسخ داد. “چرا، مرد، من این همه نتیجه گرفتم!” من چند هزار چیز را می دانم که کار نمی کند.” چه در حال ساختن یک لامپ باشید، چه برای کار درخواست دهید یا به دنبال عاشقانه باشید، این دیدگاه از شکست، دیدگاه درستی است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis