چه چیزی می تواند Roe را با او نابود کند؟


اجماع ناظران دیوان عالی کشور پس از بحث شفاهی روز چهارشنبه دابز علیه سازمان بهداشت زنان جکسون این مرگ است رو در مقابل ویدیا حداقل آن را تا حدی رقیق کنیم که عملاً هر “بار” تحمیل شده توسط دولت بر سقط جنین طبق قانون اساسی قابل قبول باشد. به هر حال، این دادگاه به قانون تگزاس اجازه داد که عملاً اکثر سقط جنین‌ها را پس از شش هفته منع می‌کند تا برای دعوای قضایی منتظر بمانند، و درخواست‌های متعدد برای اقامت موقت را رد کرد – به همان اندازه که نشانه‌ای واضح است که حداقل پنج قاضی در دادگاه فعلی مشکلی با زنان ندارند. حقوق قانون اساسی (همانطور که در حال حاضر به رسمیت شناخته شده است) که در این بین نقض شده است.

بسیاری از خطرات ناشی از غلبه بر آهو مدت ها مورد بحث قرار گرفته است. اگر زنان حق سقط جنین را از دست بدهند، انتظار می رود مرگ و میر ناشی از بارداری به طور قابل توجهی و ناگهانی افزایش یابد. (در حال حاضر، 26 ایالت قوانین به اصطلاح فعال سازی کتاب دارند که اکثر سقط جنین را در صورت لغو دادگاه ممنوع می کند. آهو.) تاثیر آهوکاهش تعداد زنان به ویژه زنان کم درآمد را تحت تأثیر قرار می دهد، زیرا آنها پنج برابر بیشتر از زنان ثروتمند در معرض زایمان های برنامه ریزی نشده و دو برابر بیشتر احتمال دارد که خشونت جنسی را تجربه کنند.

اینها خطرات محدود کردن دسترسی به سقط جنین است. مسئله این است که خطرات تسلیم شدن است آهو بسیار فراتر از سقط جنین بروید، زیرا منطق قانونی که این حق خاص را تهدید می کند به راحتی می تواند به دیگران نیز تعمیم داده شود و از دولت ها دعوت می کند قوانین جدیدی را در مورد انتخاب ازدواج با چه کسی صمیمی و از چه روش های پیشگیری از بارداری استفاده کنند. چگونه فرزندان خود را تربیت کنند

این ادعا که آهو به طور منحصر به فردی بر روی یک پایه شنی ساخته شده است و این واقعیت ناخوشایند را نادیده می گیرد که بسیاری از حقوق دیگر به صراحت در قانون اساسی ذکر نشده است. سوالی که روی آوردن به آهو بر این اساس، این پرسش مطرح می شود که آیا «متن نویسان» و «اصالت ها» در این دادگاه محافظه کار اجازه خواهند داد که این حقوق ضمنی کنار گذاشته شود؟

بیشتر مردم دلبسته می شوند آهومبانی قانونی حق بر حریم خصوصی مشخص شده در گریسوالد علیه کانکتیکات، تصمیمی در سال 1965 برای لغو قوانین ایالتی مبنی بر ممنوعیت استفاده از وسایل پیشگیری از بارداری توسط زوج های متاهل. در نهایت، دادگاه یک «حق بر حفظ حریم خصوصی» قانون اساسی را در چارچوب «نیمه‌های» حمایتی ناشی از منشور حقوق – به ویژه اصلاحیه‌های اول، چهارم، پنجم، نهم و چهاردهم – شناسایی کرد و استدلال کرد که این نیمه‌سایه‌ها از «محرمان» محافظت می‌کنند. رابطه زن و شوهر و نقش پزشک آنها در یک جنبه از آن رابطه» از مداخله دولت. دارم بلند میشم گریسولد در سال 1973. دادگاه در آهو اذعان کرد که “قانون اساسی به صراحت هیچ حقی برای حفظ حریم خصوصی ذکر نکرده است”، اما از به رسمیت شناختن مورد قبلی “تضمین برخی مناطق یا حوزه های محرمانه” برای لغو قانون تگزاس که سقط جنین را جرم انگاری می کند، استفاده کرد.

گلایه از کاستی های تحلیلی آهوقاضی فقید روث بادر گینزبورگ، از طرفداران برابری جنسیتی بر اساس قانون اساسی، خاطرنشان کرد که منتقدان “دادگاه را متهم می کنند که ارزش های خود را در بند آیین دادرسی بخواند”. (به گفته او، “دیوان توجیه ناقصی برای تصمیم خود ارائه کرد” و باید “عالی” را اضافه می کرد. sex مضمون تبعیض آمیز “برای تعادل بین منافع جنین و مادر.) این اتهامات ادامه یافت و به اوج خود رسید. دابز پرونده در انتظار ابطال آهوبا وجود این واقعیت که اکثریت آمریکایی ها در سراسر طیف سیاسی از برخی اقدامات برای دسترسی ایمن و قانونی به سقط جنین حمایت می کنند.

ولی گریسولد اولین کلمه دادگاه در مورد دامنه “آزادی” تحت بند آیین دادرسی متمم چهاردهم، که افراد را در برابر محرومیت خودسرانه دولت از “جان، آزادی یا مال” محافظت می کند، بدون اینکه با هیچ دقتی کلمه چیست را بیان کند، نبود. آزادی در واقع یعنی در یک سری از پرونده ها که در اوایل دهه 1920 شروع شد، دادگاه یک منطقه حفاظت شده برای خانواده، ازدواج و فرزندان ایجاد کرد که دولت محدود به تنظیم آن است. به عقب برگرد آهو اگر نظریه محافظه کارانه مبنی بر اینکه حقوق ضمنی از نظر قانون اساسی بی اعتبار هستند ضروری شود و ایالت ها شروع به تصویب قوانین سختگیرانه ای کنند که به سایر حوزه های حریم خصوصی نفوذ کند، می تواند این حوزه را تقسیم کند.

به پرونده 1923 فکر کنید مایر در مقابل نبراسکاکه در آن دادگاه قانون جرم انگاری آموزش زبان آلمانی در مدارس خصوصی را لغو کرد. دادگاه می نویسد: “هدف آشکار این اساسنامه این است که انگلیسی زبان مادری همه کودکانی باشد که در آن ایالت بزرگ شده اند.” اگرچه تصویب آن “به طور منطقی در محدوده اختیارات پلیس ایالت قرار می گیرد”، دادگاه دریافت که این قانون “به طور غیرمنطقی آزادی تضمین شده برای شاکی بر اساس اصلاحیه چهاردهم را به طور غیرمنطقی نقض می کند” – مبنای دقیق حق فردی اکنون نامشخص برای تصمیم گیری در مورد صادرات. میوه تا پایان دو سال بعد، ج پیرس علیه انجمن خواهران نام‌های مقدس عیسی و مریمدادگاه قانون جزایی اورگان را لغو کرد که والدین را مجبور می کرد فرزندان خود را به مدرسه دولتی بفرستند. دادگاه خاطرنشان کرد: «هدف آشکار قانون، اجبار به حضور عادی در مدارس دولتی توسط کودکان عادی بین سنین هشت تا شانزده سال است که کلاس هشتم را تکمیل نکرده‌اند». نقل قول مایردادگاه حکم داد: «ما کاملاً واضح می دانیم که قانون 1922 به طور غیر قابل توجیهی با آزادی والدین و سرپرستان برای هدایت تربیت و آموزش کودکان تداخل می کند.

دادگاه آزادی حفاظت از بسیاری از فضاهای امن شخصی دیگر را تفسیر کرده است: حق ازدواج بدون توجه به نژاد (1967). عشق در برابر ویرجینیا) و sex (2015) اوبرگفل علیه هاجز). حق استفاده از روش های پیشگیری از بارداری (گریسولد). حق رهایی از عقیم سازی اجباری توسط دولت (1942 اسkinner v. اوکلاهماآ). حق رهایی از عمل جراحی دولتی، از جمله «حذف تقریباً کامل کنترل معمول پاسخ دهنده بر معاینه جراحی زیر پوستش» (1985) وینستون علیه لی). و حق انجام رفتار جنسی صمیمانه با شریک انتخابی خود بدون ترس از پیگرد قانونی (2003) لارنس علیه تگزاس).

که در دابزپاسخ ایالت می سی سی پی به این سلسله موارد این است که نشان می دهد که زندگی یک کودک متولد نشده بر اساس قانون اساسی مقدس است: اما این بدان معنا نیست که منتقدان سایر حقوق مبتنی بر حریم خصوصی نمی توانند دلایل خود را پیدا کنند که چرا این حقوق باید همچنین باشد. در مقابل برخی دیگر از منافع رقیب متعادل شود.

به این ترتیب آهو این یک اشتباه قانون اساسی یک بار است که بر پایه ای شکننده بنا شده است، در حالی که سایر حقوق مبتنی بر بتن است، یک افسانه – و خطرناک است. هیچ چیزی در قانون اساسی به طور خاص برای محافظت از توانایی زوجین برای انتخاب وجود ندارد sexاستفاده از روش های پیشگیری از بارداری، ازدواج، تصمیم گیری در مورد نحوه آموزش فرزندان، امتناع از معاینه فیزیکی یا درمان پزشکی و بله، خاتمه بارداری. از نظر حقوقی اگر آهو سقوط می کند، دشوار است ببینیم چه چیز دیگری خواهد ماند.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر