چرا چارچوب سقط جنین در تگزاس برای ممنوعیت اسلحه کار نمی کند؟

[ad_1]

گاوین نیوسام می خواهد باور کند که آنچه برای تگزاس خوب است برای کالیفرنیا نیز خوب است. مدت کوتاهی پس از اینکه اکثریت محافظه‌کار در دیوان عالی اجازه داد تا زمانی که این قانون به قوت خود باقی است، چالش محدود با قانون ضد سقط جنین تگزاس ادامه یابد، فرماندار گلدن استیت قول داد که محدودیت‌های تسلیحاتی را با الگوبرداری از ساختار غیرمعمول این قانون دنبال کند.

نیوشام گفت: «اگر این یک سابقه باشد، ما به کالیفرنیایی‌ها اجازه می‌دهیم کسانی را که سلاح‌های ارواح و سلاح‌های حمله را در خیابان‌های ما قرار می‌دهند، محاکمه کنند. توییت ها هفته گذشته «اگر تگزاس بتواند سقط جنین را ممنوع کند و جان افراد را به خطر بیندازد، کالیفرنیا می‌تواند سلاح‌های نظامی مرگبار را ممنوع کرده و جان انسان‌ها را نجات دهد.

قانون ضد سقط جنین تگزاس غیرعادی است زیرا اجرای آن را به مردم و نه مقامات دولتی محول می کند، رویکردی که برای محافظت از آن در برابر بررسی قضایی طراحی شده است. این قانون شش هفته قبل از اینکه اکثر زنان متوجه بارداری خود شوند، سقط جنین را ممنوع می‌کند و به شهروندان خصوصی اجازه می‌دهد تا هر کسی را که به سقط جنین 10000 دلاری «کمک یا کمک کند» تحت پیگرد قانونی قرار دهند. این قانون، مردم تگزاس را تشویق می‌کند تا به دنبال دستمزدی کلان، به صمیمی‌ترین جزئیات زندگی خصوصی یکدیگر حمله کنند. ترس از طرح دعوی قضایی اکثر کلینیک های سقط جنین را در این ایالت تعطیل کرده و زنان را مجبور به عبور از مرزهای ایالتی برای معالجه کرده است. رأی دیوان عالی کشور در سال ۱۳۵۲ رو در مقابل وید معتقد است که زنان بر اساس قانون اساسی حق دارند قبل از ترم بارداری تصمیم بگیرند که آیا باردار شوند یا خیر. قانون تگزاس به طور همزمان این حق را نقض می کند و اساساً تصمیم قابل توجه را باطل می کند.

نظر اکثریت در مورد تگزاس در عمل از ایالت های تحت کنترل دموکرات ها دعوت می کند تا آنچه نیوسام وعده داده است را امتحان کنند. نیل گورسوش، قاضی منصوب شده از سوی ترامپ، نوشت: «این دادگاه همیشه خواهان اثبات آسیب های خاص تر و رعایت قوانین سنتی منصفانه بوده است. «دیوان به طور مداوم این الزامات را اعمال کرده است، چه ادعا شود که قانون مورد اعتراض، اعمال آزادانه مذهب، آزادی بیان، حق حمل سلاح یا هر حق دیگری را محدود می کند یا خیر. متقاضیان از معافیت خاصی برخوردار نیستند.»

اختلاف حقوقی بین قضات به این موضوع خلاصه می شود که آیا برخی از مقامات تگزاس متهمان مناسبی هستند که با توجه به ساختار غیرمعمول آن می توانند تحت قانون محاکمه شوند. پنج قاضی محافظه‌کار با اصرار بر این که سوابق قبلی چنین راه‌حلی را ممنوع کرده است، پاسخ منفی داده‌اند. جان رابرتز، رئیس دیوان عالی و سه دموکرات منصوب شده مخالف هستند، با رابرتز خاطرنشان کرد که “هر گونه نوآوری در این راه حل نتیجه مستقیم طرح جدید تگزاس است” و باقی ماندن قانون به تگزاس برای توطئه برای نقض قوانین تگزاس پاداش می دهد. ساکنان آن حقوق اساسی به همین دلیل، رابرتز، که از دوستان حقوق سقط جنین نیست، در مخالفت خود می نویسد که «ماهیت قانون فدرال نقض شده اهمیتی ندارد. نقش دیوان عالی در نظام قانون اساسی ما در خطر است.»

با این حال، ایالت های آبی، که در تلاش برای اجرای چارچوب تگزاس برای سلاح ها هستند، خود را در یک چشم انداز قانونی بسیار متفاوت از ایالت های قرمز که سقط جنین را ممنوع می کنند، خواهند دید. ترس از طرح دعوی قضایی برای تعطیلی اکثر کلینیک های سقط جنین در تگزاس کافی بود، تا حدی به این دلیل که اکثریت دادگاه تردید خود را در مورد این ایده که ایالت نمی تواند به یک زن بگوید چه زمانی بچه دار شود را تلگراف کرد. فعالان سلاح نباید اینقدر بترسند. اکثریت دادگاه در کنار آنهاست.

به همین دلیل است که قضات اکثریت در مورد پاداش دادن به طرح‌های فعالان محافظه‌کار برای لغو حقوق قانون اساسی بسیار متعصب هستند. اکثریت هستند. الان می توانند یک چیز بگویند و بعداً چیز دیگری. این پنج قاضی می‌توانند بدون نگرانی از عمل متقابل، سرنوشت ملت را هر طور که می‌خواهند هدایت کنند، زیرا می‌توانند تصمیم بگیرند که چگونه اصول قانونی را اعمال کنند یا در صورت تمایل، آنها را به سادگی دور بریزند و اصول جدیدی ابداع کنند.

هرکسی که توجه چندانی به دیوان نداشته و منافعش به اعتبار و شهرت آن بستگی ندارد، اکنون می تواند این را به وضوح ببیند. اکثریت دیوان عدالت بر این باورند که ممنوعیت دروغ گفتن به مراجعین از مشاوران مراکز بحران سقط جنین توسط یک کشور خلاف قانون اساسی است، اما این کاملاً قانون اساسی است که پزشکان را وادار کنند تا در صورت تمایل زنان را از سقط جنین منصرف کنند. اکثریت به قوه مجریه اعتقاد دارند قدرت های سیاست خارجی تقریبا ناشناخته ای داردمگر اینکه یک سیاست سختگیرانه ضد مهاجرتی وجود داشته باشد که او بخواهد آن را حفظ کند. اکثریت معتقدند که زیر سوال بردن صداقت محافظه کاران مذهبی که خواستار حق تبعیض هستند تعصب است و این احمقانه است که چنین مدرکی را از محکومان مطالبه نکنیم. اکثریت بر این باورند که «در دموکراسی ما هیچ حقی اساسی‌تر از حق شرکت در انتخابات رهبران سیاسی ما وجود ندارد»، مگر اینکه این رهبران سیاسی تصمیم بگیرند که آراء معینی به تعداد آرا شمرده نشوند یا رأی‌دهندگان خاصی در اختیار داشته باشند. یک صندوق رای

هیچ دو موردی، درست مانند هیچ دو برگ افتاده، دقیقاً شبیه هم نیستند. همیشه مسائل حقوقی جداگانه و حقایق جداگانه ای وجود دارد که اکثریت می توانند از آنها برای تمایز بین موارد مربوط به حقوقی که می خواهند حمایت کنند و مواردی که آنها را مهم نمی دانند – یا به ویژه کشورهایی که می خواهند از آنها حمایت کنند و کسانی که می خواهند رد کنند – استفاده کنند.

به همین دلیل است که گورسوچ بسیار سرسخت بود و از فرمانداران ایالت های آبی مانند نیوسام دعوت می کرد تا بهترین کار خود را انجام دهند. فقط دوشنبه، گورسوچ، که قاضی ساموئل آلیتو به او پیوست، خشمگین از این اظهارات کیتی هوچول، فرماندار نیویورک در مورد دستور ایالت برای ساخت واکسن برای کارکنان بهداشتی نشان می‌دهد که این سیاست، تعصبات علیه گروه‌های مذهبی را «تابش می‌دهد». زمانی که او ممنوعیت سفر ضد مسلمانان دونالد ترامپ را تایید کرد، گورسوچ به حکم رابرتز پیوست و استدلال کرد که اظهارات رئیس جمهور بی ربط است زیرا مذهب در متن فرمان ذکر نشده است. اکثریت محافظه‌کار دادگاه در حال بازی یک کالوینبال قانونی است که در آن هرگز برای تغییر قوانین دیر نیست. دانش Shibolets در فاکس نیوز احتمالاً راهنمایی بهتری در مورد تفکر اکثریت نسبت به تسلط بر سابقه قانونی قبلی ارائه می دهد.

قاضی سونیا سوتومایور در مخالفت خود، استدلال های اکثریت را با دکترین های قبل از جنگ داخلی مقایسه کرد که به گفته او به هموار کردن راه برای درگیری کمک کرد. گورسوش احساس کرد که استدلال سوتومایور “به اشتباه تاثیر تصمیم امروز را مشخص می کند” و “بار اشتباهات گذشته را بی ارزش می کند.”

مخصوصاً گورسوچ در مقایسه آلیتو چیز توهین آمیزی ندید آهو به مقابل فرگوسن رقصید تصمیمی که جداسازی جیم کرو را قانونی می کندخوب تصمیم بدی بود زیرا به کشورها اجازه داد اصلاحیه چهاردهم را لغو کنند. تشبیه دقیق تاریخی سوتومایور باعث سرزنش توهین آمیز شد. هوش گورسوچ فقه اکثریت را منعکس می‌کند و پیش‌نمایش می‌دهد، که قوانین برای آن دلبخواهی است و فقط در زمان و جایی که اکثریت بخواهد اعمال می‌شود.

بنابراین، اکثریت نگران هشدار سوتومایور نیستند که “اختلاف بر سر این است که آیا ایالت ها می توانند حقوق قانون اساسی فدرال را با استفاده از طرح هایی مانند قانون فعلی لغو کنند.” اکثریت ترامپ چنین اختلافاتی را هر طور که بخواهد حل و فصل خواهند کرد و بنابراین هیچ ترسی از تغییر آن ندارند. در نهایت، او باید تصمیم بگیرد که بازی جوانمردانه چیست.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort uluslararası evden eve nakliyatpenetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmasportsurgeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmatavuk kesimhaneKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma