چرا مردم مرگ‌های بدون واکسینه کووید را مخفی نگه می‌دارند؟

[ad_1]

پس از مرگ مادر آندریا بر اثر کووید-19 در ماه آوریل، آزار و اذیت آغاز شد. این پیام‌های مضر پس از ارسال پستی در فیس‌بوک شروع شد و به دوستان و خانواده‌اش در مورد از دست دادن خود اطلاع داد.

مردی به او پیامی فرستاد و گفت که باورشان نمی‌شود مادرش از خودش دفاع نکرده باشد. آندریا بیشتر پیام‌های دیگر را از آن زمان حذف کرده است، اما او به یاد می‌آورد که افرادی جملاتی مانند «باورم نمی‌شود مادرت ضد واکسیناسیون بود» و «باورم نمی‌شود او متوجه نشده بود که کووید می‌تواند شما را بکشد» می‌گویند. ” به جای اینکه مردم بگویند برای از دست دادن من متاسفم، انتخاب پزشکی مادرم را زیر سوال می برند. همه چیز به وضعیت واکسن او برمی گردد. آندریا، یک مربی زبان که برای جلوگیری از آزار و اذیت بیشتر خواسته بود فقط با نام خودش شناسایی شود، گفت: این فوق العاده دردناک بود.

همچنین درست نبود که مادرش یک ضد واکسن بود. به گفته آندریا، مادرش که یک پرستار بود، نگرانی های اولیه در مورد واکسن داشت، اما پس از صحبت با پزشکش، یک ساعت را برای اولین دوز خود تعیین کرد. آندریا می گوید، متأسفانه، قبل از اینکه بتواند به آن مبتلا شود، بیمار شد.

در سال 2020، مرگ ناشی از COVID-19 به طور گسترده به عنوان یک تراژدی بی سابقه تلقی شد. این آغاز همه گیری بود، زمانی که به نظر می رسید تمام جهان در یک غم و اندوه جمعی به سر می برد. ماتم مشترک قابل لمسی برای تمام زندگی هایی بود که خیلی زود گذشته بودند: مادران خندان و پدربزرگ های شوخی و آنهایی از کلیسا که همیشه دست یاری دراز می کردند. همه قربانیان ویروسی که در حال آشکار شدن و ظالم است.

اما این قبل از واکسن ها بود. قبل از اینکه مرگ و میر کووید به یک جنگ فرهنگی تبدیل شود.

اکثر مرگ و میرهای ناشی از کووید در حال حاضر در بین افراد واکسینه نشده اتفاق می افتد و احتمالاً بسیاری از مرگ و میرها قابل پیشگیری هستند. دلسوزی برای قربانیان ویروس دیگر جهانی نیست. گاهی اقوام به جای تسلیت مورد تحقیر قرار می گیرند.

Vitriol نه تنها از نام های آشنا، بلکه از غریبه ها نیز می آید. وب سایت ها، تابلوهای پیام و حساب های رسانه های اجتماعی به عنوان تالارهایی برای توهین به مردگان واکسینه نشده پدید آمده اند. آنها صفحات رسانه های اجتماعی را برای “covidiots” جستجو می کنند و عکس ها و پست هایی را روی صفحه نمایش می گیرند و آنها را به میم تبدیل می کنند. حتی یک صفحه در Reddit به کسانی که واکسن را رد کردند و سپس مردند “جوایز” اهدا کرد.

کریستین اورکیزا، یکی از بنیانگذاران Marked by COVID، گفت: «چند ماه پس از در دسترس قرار گرفتن واکسن، زمانی که ما شاهد تسریع عدم همدلی برای کسانی که بر اثر کووید جان خود را از دست دادند، واقعاً نقطه عطفی بود. گروهی از کسانی که پس از مرگ پدرش بر اثر کووید در ژوئن 2020 تحت تأثیر این بیماری همه گیر قرار گرفته اند، حمایت می کند. او به من گفت که حتی در انجمن هایی که به طور خاص به غم و اندوه اختصاص داده شده است، زمانی که شخصی در مورد مرگ ناشی از کووید پست می نویسد، اغلب اولین چیزی که مردم می پرسند این است که آیا آن شخص به این بیماری مبتلا شده است یا خیر. واکسینه شده

این بازجویی و جمله ای که در صورت منفی بودن پاسخ ممکن است به دنبال داشته باشد، افتتاحیه را به خصوص آنلاین برای کسانی که عزیزی را که واکسینه نشده را بر اثر کووید-19 از دست داده اند، دشوار کرده است. من افرادی را دارم که به من روی می‌آورند و به من اعتماد دارند و می‌جنگند و می‌خواهند در مورد از دست دادن خود صحبت کنند، اما احساس امنیت نمی‌کنند. اورکیزا که سازمانش با هزاران نفر در سراسر کشور کار می کند، گفت: آنها می ترسند مورد حمله قرار بگیرند یا می ترسند مورد حمله عزیزانشان قرار گیرند.

درعوض، بسیاری از آگهی‌های ترحیم و پست‌های یادبود در رسانه‌های اجتماعی، بدون اشاره به خود کروناویروس، کل ماجرا را بیان نمی‌کنند و به ذات‌الریه یا سایر عوارض ناشی از COVID-19 اشاره می‌کنند. گاهی علت مرگ ذکر نمی شود.

هنگامی که آن ماری جنکینز، مشاور بازاریابی در بلوفدیل، یوتا، مادرش را در ماه اوت به دلیل ابتلا به کووید از دست داد، او و خانواده اش در پیام آنلاین خود به این بیماری اشاره نکردند. به گفته جنکینز، مادرش مشکلات ریوی داشت. او همچنین به من گفت که پزشک مادرش به مادرش توصیه کرده است که واکسن را تزریق نکند. ما نمی‌خواستیم کسی در مورد انتخاب پزشکی مادرم نظری داشته باشد. جنکینز گفت: «کووید درباره این است، نه مادرم. ما نمی‌خواستیم مرگ مادرم مانند یک فریب برای کلیک باشد.» این آگهی مرگ او را به ذات‌الریه و عوامل دیگر نسبت می‌دهد.

این تنها یکی از نمونه‌های متعددی است که با من به اشتراک گذاشته شده است – پدری بود که به دلیل “بیماری کوتاه” درگذشت، مادری که “بی سر و صدا” گذشت، دوست پسری که خیلی زود مرد. چند نفری که با آنها صحبت کردم گفتند که علت واقعی مرگ را برای دیگران حتی شخصاً تصدیق نکردند، زیرا آنها شرمنده بودند، یا به این دلیل که می خواستند از سؤالات بیشتر اجتناب کنند، یا به این دلیل که نمی خواستند مرگ عزیزشان سیاسی و شایعه شود. .

اما در خلوت، درک این مرگ ها برای زنده ها دشوار است. در حالی که هرکسی که در مورد این داستان با آنها صحبت کردم واکسینه شده بودند، بسیاری از آنها بستگانی داشتند که هنوز با واکسیناسیون مخالف بودند. این می‌تواند تجربه‌ای از سوگواری، شکاف‌های خانوادگی یا حتی بیگانگی ایجاد کند.


همه اینها ضرر دارد. در دهه 1980، کنت داک، معاون ارشد برنامه‌های سوگواری بنیاد آسایشگاه آمریکا و نویسنده کتاب غم یک سفر است و کتاب های دیگر در مورد مردن، اصطلاح “غم محرومیت” را ابداع کردند.

داک به من گفت: “ما زمانی غم و اندوه ناگوار را می بینیم که یکی از عزیزان زنده احساس کند نمی تواند به طور کامل به دلیل تابوهای عمومی پیرامون مرگ یک عزیز غمگین شود.” ما این را زمانی می بینیم که تصور می شود قربانی در مرگ آنها نقش داشته است، همانطور که در اپیدمی HIV/ایدز دیدیم، اما همچنین در مورد موارد دیگر مانند خودکشی، مصرف بیش از حد مواد مخدر و برخی بیماری ها.

این نوع مرگ‌ها را می‌توان با اتهام قربانی، این احساس که متوفی با انتخاب یا رفتار مخاطره‌آمیز خود تا حدودی باعث مرگ او شده است، مواجه شد. سرطان ریه یک مثال کلاسیک است – یک مطالعه نشان داد که افراد بیشتر به بیماران سرطان ریه که سیگار می کشند نسبت به کسانی که سیگار نمی کشند سرزنش می کنند. دکتر گفت: «من فکر می‌کنم همین اتفاق در مورد کووید در حال رخ دادن است. اما اکنون، به جای اینکه بپرسیم آیا این مرد سیگار می کشید، می پرسیم که آیا واکسینه شده است یا خیر.

درست است که افراد واکسینه نشده بیشتر در معرض خطر ابتلا به کووید و آلوده کردن دیگران هستند. همچنین درست است که بیماران واکسینه نشده بر بیمارستان‌هایی که برای مدت طولانی از زمان همه‌گیری نازک بوده‌اند، تسلط دارند. برخی از افراد واکسینه شده، که از اینکه نزدیک به دو سال است که یک بیماری همه گیر را تجربه کرده اند و پایان مشخصی ندارد، استرس و عصبانیت دارند، به طور قابل درک نسبت به افرادی که از دریافت یا انکار اثربخشی واکسن امتناع می ورزند، ناامیدتر می شوند. اما اینکه هر فرد واکسینه نشده یک ضد واکسن است درست نیست. و هر مرگ قابل پیشگیری ناشی از کووید هنوز برای کسی یک ضایعه عمیقا شخصی است. در برخی موارد، ناامیدی قابل درک افراد واکسینه شده به ظلم تبدیل می‌شود، به کسانی که قبلاً رنج می‌برند آسیب می‌رساند و احتمالاً نظر کسی را در این روند تغییر نمی‌دهد.

کارلا ورمولن، معاون مؤسسه بهداشت روانی فاجعه آمیز SUNY New Paltz در ایمیلی به من نوشت: «این شکل خاص از بدخواهی واقعاً انسانیت را در بهترین حالت خود نشان نمی دهد. “این یک مکانیسم کنترلی کلاسیک است، مانند میل جنون آمیز ما به دانستن اینکه آیا فردی که به دلیل سرطان ریه مرده سیگار می کشد یا فردی که بیماری کبدی دارد مشروب می خورده است: اگر چنین است، می توانیم باور کنیم که او مسئول سرنوشت خود است و چون ما… انتخاب متفاوت، آن سرنوشت برای ما نخواهد بود. اما، البته، این باور به قیمت سرزنش و حتی تحقیر متوفی است… در نتیجه، بازماندگان می‌توانند صداقت را برای محافظت از تصویر یکی از عزیزان قربانی کنند، که هزینه‌ای بالقوه برای نیازهای عاطفی خود دارد.»

وقتی مردم احساس می کنند که نمی توانند در مورد از دست دادن بزرگ زندگی خود کاملاً صادق باشند، این روند از دست دادن را شدیدتر و طولانی تر می کند و حتی به طور بالقوه منجر به “غم پیچیده” می شود که در آن غم و اندوه در طول زمان بهبود نمی یابد، اما حفظ می شود و گاهی اوقات. بدتر می شود.

صحبت کردن در مورد مرگ به صورت آفلاین، با افراد منتخب و مورد اعتماد، ممکن است بهترین راه برای درمان آن باشد. ورمولن گفت: «بسیار سخت است که یک نفر را کاملاً غمگین کنید و آن را مخفی نگه دارید، زیرا برای کنار آمدن با از دست دادن او، مهم است که یکپارچگی فرد، مثبت و منفی را به رسمیت بشناسید.

او پیشنهاد کرد که با یک درمانگر یا رهبر مذهبی صحبت کنید، “فردی که آموزش دیده است تا رازداری و موقعیت خود را بدون محکومیت حفظ کند.” برخی از سازمان‌ها نیز پشتیبانی ارائه می‌کنند، مانند Marked by COVID و COVID Survivors for Change، و گروه‌هایی در فیس‌بوک پدید آمده‌اند که عزیزان خود را به دلیل این ویروس از دست داده‌اند.

آندریا، که هنوز خدمات رسمی برای مادرش نداشته است، زیرا فکر می‌کند نمی‌تواند از نظر احساسی به سوالات بیشتری در مورد وضعیت واکسیناسیون مادرش رسیدگی کند، در یک گروه پشتیبانی آنلاین، به ویژه برای کسانی که یکی از عزیزان خود را از دست داده‌اند، آرامش پیدا کرد. فرد مبتلا به کووید-19. او گفت: “این جامعه ای از مردم است که درک می کنند که من چه می گذرم.”


ممکن است پردازش آن دشوارتر از قضاوت دیگران باشد. بسیاری از عزیزان بازمانده نیز خشم، گناه و شرم را تجربه می کنند: چرا فقط واکسن نزدند؟ چه کاری بیشتر می توانم انجام دهم تا آنها را متقاعد کنم که ضربه بخورند؟ چطور ممکن است این همه انسان در معرض خطر قرار گیرند؟

«علاوه بر مرگ وحشتناکی که از سر گذرانید، همیشه این سؤال مطرح است چه می شود اگر“آندره گفت. “اگر مادرم را متقاعد کنم زودتر واکسن را بزند چه؟” یک لایه اضافی از گناه وجود دارد.”

جیسون کومبز، مهندس نرم افزار از پیتسبورگ، پنسیلوانیا، که مادرش در ماه اکتبر بر اثر کووید-19 درگذشت، غم و اندوه خود را مملو از خشم یافت. او گفت: «من زمان و انرژی خود را با عصبانیت از بی میلی مادرم به انجام اقدامات احتیاطی ساده برای محافظت از دیگران صرف می کنم.

دوکا گفت: «نحوه مرگ یک فرد و تصمیماتی که گرفته است قطعاً می‌تواند غم و اندوه و توانایی فرد برای سوگواری را پیچیده کند. «فکر می‌کنم سوگواری برای کسی که بر اثر کووید جان باخته است، غصه خوردن برای آن شخص است، نه بیماری… مهم نیست که چگونه فردی می‌میرد، آن شخص برای شما مهم بوده است… شما باید تا حدودی جدا شوید. نکته این است که مرد مرد.»

اگر دیدن فرد به عنوان قربانی کووید دشوار است، کارشناسانی که با آنها صحبت کردم پیشنهاد کردند که سعی کنیم او را قربانی چیز دیگری ببینیم: اطلاعات غلط.

ورمولن توضیح داد که وقتی دیدگاه خود را تغییر می دهید، به ایجاد درک کمک می کند و خشم شما را نسبت به فرد کاهش می دهد. “مطمئناً به این معنی نیست که شما باید موافقت کنید [the person’s] مشاهده کنید، اما اگر بتوانید آن را مجدداً فرموله کنید، مقابله با ضرر بسیار کمتر خواهد بود.”

ورمولن پیشنهاد داد: «پدربزرگ مردی سرسخت بود که نمی‌توانستیم آن را متقاعد کنیم که واکسینه شود» را به «پدربزرگ به‌طور ناعادلانه تحت تأثیر گزارش‌های رسانه‌ای تحریف‌شده که به او اطلاعات نادرست داده بود» تغییر دهید. همانطور که Vermeulen توضیح داد، “از دست دادن تغییر نمی کند، اما برخی از چمدان های اطراف آن می تواند بازماندگان را آزاد کند تا روی شخص تمرکز کنند، نه انتخاب آنها.”

همه‌گیری همه ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و تقریباً همه جنبه‌های زندگی ما را شکل می‌دهد. گفتمان پیرامون COVID-19 ممکن است پر سر و صدا و شلوغ به نظر برسد. با این حال واقعیت این است که بسیاری از مردم در سکوت و تنهایی عزاداری می کنند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısıiçli köfte tarifigüvenilir takipçi satın almapornhubyoupornsex geschichtenbrazzershd pornoxnxxgratis pornoxnxxmecidiyeköy escortşehirlerarası evden eve nakliyatturkuaz korsan taksi