چرا دانشجویان MBA من علیه تجارت مخالفت کردند

[ad_1]

طی یک سخنرانی در کلاس خود در مورد اقتصاد سیاسی مدرن در پاییز امسال، من توضیح دادم – همانطور که برای بسیاری از دانشجویان برای چهار دهه در دانشگاه انجام داده ام – که انطباق سرمایه داری با جهانی شدن و تغییرات تکنولوژیکی منافعی را برای کل جامعه به ارمغان آورده است. من ادامه دادم که سرمایه داری موتور تولید ثروت است و شرکت هایی که به دنبال به حداکثر رساندن ارزش سهامداران بلندمدت خود هستند، کل اقتصاد را کارآمدتر کرده اند. اما چند دانش آموز در کلاس شلوغ از آنجا دور شدند. یکی از دانشجویان می گوید: «سرمایه داری افراد و جوامع زیادی را پشت سر می گذارد. یکی دیگر می گوید: «دست نامرئی آدام اسمیت به نظر نامرئی به نظر می رسد زیرا وجود ندارد.

می دانم به چه فکر می کنید: بیان چنین ایده هایی برای دانش آموزان چندان خبری نیست. اما اینها بودند MBA دانش آموزان کلاسی که در آن تدریس می کنم مدرسه بازرگانی کلمبیا. برای من عادت کردن به این واکنش ها کمی طول کشید. در طول سال‌ها، اکثر دانش‌آموزان من مشتاقانه از تخریب خلاقانه‌ای که سرمایه‌داری ناگزیر به ارمغان می‌آورد استقبال کرده‌اند. نوآوری و گشودگی به فناوری‌های جدید و بازارهای جهانی، کالاها و خدمات جدید، کسب‌وکارهای جدید، ثروت جدید – و به طور متوسط، رونق زیادی را به ارمغان آورده است. بسیاری از استادان پس از کار در فناوری، امور مالی و دیگر نمونه های سرمایه داری آمریکایی به کلمبیا می آیند. اگر آمارهای گذشته راهنما باشد، اکثر دانشجویان MBA ما در نقش های رهبری به دنیای تجارت باز خواهند گشت.

جلد از "دیوار و پل،" توسط گلن هابارد
این قطعه از کتاب اخیر هابارد اقتباس شده است.

اگر اینها دانش آموزان در مورد بازار آزاد تردید دارند، رهبران کسب و کار باید توجه کنند. اقتصاد باز برای تغییر به حمایت عمومی بستگی دارد. رای دهندگان باید باور داشته باشند که سیستم شرکت خصوصی به نفع آنها عمل می کند. اما بسیاری از آمریکایی‌ها در نسل هزاره و Z در میان نابسامانی‌هایی که حتی دانشجویان MBA را مجبور به توقف در سرمایه‌داری می‌کند، به بلوغ رسیده‌اند.

هر چه بیشتر به آن فکر می کردم، بیشتر می دیدم که شاگردانم از کجا آمده اند. سال‌های شکل‌گیری آن‌ها با آشفتگی‌های پس از 11 سپتامبر، بحران مالی جهانی، رکود بزرگ و سال‌ها بحث بر سر مزایای نابرابر سرمایه‌داری برای افراد شکل گرفت. آنها اکنون شاهد یک بیماری همه گیر هستند که باعث بیکاری گسترده و فروپاشی زنجیره های تامین جهانی شده است. استخدام کنندگان شرکتی سعی می کنند با صحبت در مورد “ماموریت” یا “هدف” شرکت خود – جمع آوری افراد یا برآوردن یکی از نیازهای بزرگ جامعه، دانشجویان مردد را جذب کنند. اما این ادعاهای مبهم مبنی بر اینکه شرکت‌ها به هدفشان بیشتر از هدف خود اهمیت می‌دهند، نارضایتی دانشجویان را کاهش نمی‌دهد.

در طول چهار دهه گذشته، بسیاری از اقتصاددانان – از جمله من – از باز بودن سرمایه داری برای تغییر حمایت کرده اند، بر اهمیت کارایی اقتصادی تاکید کرده اند و از دولت خواسته اند که بخش خصوصی را با یک لمس سبک تنظیم کند. این چشم انداز اقتصادی باعث افزایش کارایی و سودآوری شرکت ها شد و میانگین درآمد آمریکا را افزایش داد. به همین دلیل است که روسای جمهور آمریکا از رونالد ریگان گرفته تا باراک اوباما او را در آغوش گرفته اند.

اما حتی آنها استثناهایی قائل شدند. در آغاز دوره ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش، زمانی که من ریاست شورای مشاوران اقتصادی وی را بر عهده داشتم، او با من و مشاوران دیگر تماس گرفت تا درباره اینکه آیا دولت فدرال باید بر واردات فولاد تعرفه وضع کند یا خیر، صحبت کرد. توصیه من علیه تعرفه ها برای یک اقتصاددان بی معنی بود. ارزش باز بودن و تجارت را به رئیس جمهور یادآوری کردم. تعرفه ها به کل اقتصاد آسیب می رساند. اما من بحث را باختم. همسرم به شوخی می گفت که مردم به دو دسته تقسیم می شوند – اقتصاددانان و افراد واقعی. افراد واقعی مسئول هستند. بوش با افتخار خود را به عنوان یک مرد واقعی معرفی کرد. این نکته سیاسی بود که او فهمید: نیروهای مخرب تغییرات تکنولوژیکی و جهانی شدن دارند افراد زیادی و برخی مناطق جغرافیایی کامل در پایین دست باقی ماندند.

در سال‌های بعد، پیامدهای سیاسی این آشفتگی حتی چشمگیرتر شد – به شکل نارضایتی، پوپولیسم و ​​فراخوان برای محافظت از مردم و صنایع در برابر تغییر. هم دونالد ترامپ و هم رئیس جمهور جو بایدن از رویکرد اقتصاددانان ترجیحی به تجارت، کسری بودجه و سایر مسائل دور شده اند.

ایده های اقتصادی در خلاء به وجود نمی آیند. آنها تحت تأثیر زمان باردار شدن هستند. مدل «بگذارید پاره شود» که در آن بخش خصوصی آزادی عمل برای تسریع تغییرات مخرب را دارد، هر عواقبی که باشد، مورد حمایت قوی اقتصاددانانی مانند فردریش هایک و میلتون فریدمن قرار گرفته است، که نوشته‌های تأثیرگذارشان ضدیت عمیقی با دولت بزرگ نشان داده است. که در طول جنگ جهانی دوم و دهه های بعد به شدت رشد کرد. هایک و فریدمن متفکران عمیق و برندگان جایزه نوبل بودند که معتقد بودند یک دولت به اندازه کافی بزرگ برای یک جهت اقتصادی از بالا به پایین می تواند و ناگزیر آزادی فردی را محدود کند. در عوض، آنها و متحدان فکری آنها استدلال می کنند که دولت باید عقب نشینی کند و پویایی بازارهای جهانی و فناوری های پیشرفته را در نظر بگیرد.

اما این امر مستلزم نادیده گرفتن مشکلاتی نیست که با تغییر اقتصاد پیرامون مردم برای مردم پیش می آید. در سال 1776، آدام اسمیت، پیامبر لیبرالیسم کلاسیک، رقابت آزاد را در کتاب خود تجلیل کرد. ثروت ملتها. اما تفکر اقتصادی و اخلاقی اسمیت بیشتر بود. یک رساله قبلی، نظریه احساسات اخلاقی، خواستار “همدردی متقابل” شد – چیزی که امروز به عنوان همدلی توصیف می کنیم. نسخه فعلی ایده های اسمیت نشان می دهد که دولت باید نقش خاصی را در جامعه سرمایه داری ایفا کند – نقشی متمرکز بر افزایش بهره وری آمریکا. پتانسیل (با ایجاد و حفظ زیرساخت های گسترده در حمایت از اقتصاد باز) و برای پیشرفت فرصت (با تحریک نه تنها رقابت، بلکه توانایی شهروندان و جوامع فردی برای رقابت در هنگام وقوع تغییر).

ناکامی دولت ایالات متحده در ایفای چنین نقشی چیزی است که برخی از دانشجویان MBA وقتی بر نگرانی هایشان در مورد سرمایه داری تاکید می کنم به آن اشاره می کنند. ترویج درآمدهای متوسط ​​بالاتر به تنهایی کافی نیست. فقدان “همدردی متقابل” برای افرادی که مشاغل و جوامع آنها مختل شده است، حمایت اجتماعی از باز بودن اقتصادی، نوآوری و حتی خود سیستم اقتصادی سرمایه داری را تضعیف می کند.

ایالات متحده نباید به اسمیت نگاه کند که چه کاری انجام دهد. رویاپردازان در نقاط عطف اقتصادی عمده اقدام کرده اند. برای مثال، کالج های آبراهام لینکلن برای زمین و لایحه GI فرانکلین روزولت، اثرات اقتصادی و سیاسی مفیدی داشته اند. بحران مالی جهانی و همه‌گیری کرونا نیاز به ایفای نقش سازنده‌تر دولت آمریکا در اقتصاد امروز را تشدید می‌کند. در تجربه من، رهبران تجارت لزوماً با تلاش‌های دولت برای دادن مهارت‌ها و فرصت‌های بیشتر به افراد مخالف نیستند. اما گروه‌های تجاری به طور کلی نسبت به گسترش بیش از حد دولت – و نرخ‌های مالیاتی بالاتر که احتمالاً منجر به آن می‌شود، محتاط هستند.

نگرانی دانشجویان من این است که رهبران کسب و کار، مانند بسیاری از اقتصاددانان، از زندگی مردم و جوامع متاثر از نیروهای تغییر و اقدامات شرکت ها بسیار دور هستند. این واقعیت که مدیران بر روی مسائل کلی تجاری و اقتصادی تمرکز خواهند کرد نه تعجب آور است و نه بد. اما برخی از رهبران کسب و کار خود را ضرب المثل “همه جا” می دانند – بازیگران اقتصادی متحرک جغرافیایی که به افراد و مکان های واقعی مرتبط نیستند – به جای “جایی” که ریشه در جوامع واقعی دارد.

این اتهام کاملاً منصفانه نیست. اما این نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کند که حمایت اجتماعی گسترده از تجارت ممکن است مانند گذشته پایدار نباشد. این یک مشکل است، اگر شما، مانند من، در نقش مرکزی تجارت در ارائه نوآوری و شکوفایی در یک سیستم سرمایه داری معتقد باشید. رهبران تجاری که می خواهند از حمایت عمومی مستمر از تجارت اطمینان حاصل کنند، نباید از تفسیر هایک و فریدمن در مورد مزایای باز بودن، رقابت و بازارها منحرف شوند. اما آنها باید بیشتر از آنچه آدام اسمیت گفت به خاطر بسپارند.

همانطور که همکار اقتصاد کلمبیایی من، ادموند فلپس، یکی دیگر از برندگان جایزه نوبل، اشاره کرده است، هدف سیستم اقتصادی توصیف شده توسط اسمیت فقط درآمد متوسط ​​بالاتر نیست، بلکه رفاه انبوه است. افزایش پتانسیل اقتصاد باید برای رهبران کسب و کار و سازمان هایی که آنها را نمایندگی می کنند اولویت بسیار بالاتری داشته باشد. میزگرد تجاری و اتاق بازرگانی باید قویاً از تحقیقات پایه ای با بودجه فدرال حمایت کنند که مرزهای علمی و فناوری و مراکز تحقیقات کاربردی را که مزایای این دستاوردها را در سراسر اقتصاد پخش می کنند، جابجا کند. کمک های بلاعوض زمین دقیقاً این کار را انجام می دهد، همانطور که خدمات توسعه کشاورزی و برنامه های کاربردی تحقیقات دفاعی انجام می دهند. تشویق بیشتر چنین ابتکاراتی برای تجارت خوب است و باعث حمایت عمومی از تجارت خواهد شد. پس از جنگ جهانی دوم، گروه های تجاری آمریکایی دریافتند که طرح مارشال برای بازسازی اروپا برای ایالات متحده سود دیپلماتیک و تجاری خواهد داشت. آنها باید به طور مشابه در حال حاضر برای سرمایه گذاری های با تاثیر بالا در خانه مبارزه کنند.

برای رویارویی با فرصت‌های فردی، شرکت‌ها می‌توانند با مؤسسات آموزشی محلی همکاری کنند و بودجه خود را برای طرح‌های آموزشی شغلی کنار بگذارند. اما ایالات متحده به عنوان یک کل باید برای کمک به مردم برای رقابت در یک اقتصاد در حال تغییر – با ارائه کمک های بلاکی به کالج های شهری، ایجاد حساب های اجاره فرعی فردی برای حمایت از استخدام مجدد، و افزایش حمایت از دستمزدهای پایین تر، سطح شروع، کارهای بیشتری انجام دهد. کار به طور کلی از طریق نسخه توسعه یافته اعتبار مالیات بر درآمد. این پیشنهادها ارزان نیستند، اما بسیار ارزان‌تر هستند و بیشتر بر کمک به مردم برای سازگاری تمرکز دارند تا افزایش هزینه‌های اجتماعی که در قانون بایدن به‌کار گرفته شود. در صورت لزوم، مراحلی که من توضیح می‌دهم می‌تواند با نرخ مالیات شرکتی نسبتاً بالاتر تأمین شود.

دانشجویان MBA من، که به مزایای سرمایه داری شک دارند، راه های متفاوتی را می بینند که در آن سیاست دولت بقای سیستم را تضمین کرده است. به عنوان مثال، آنها استدلال می کنند که محدودیت های قدرت انحصاری رقابت را حفظ کرده است و هزینه های دولت در طول بحران های اقتصادی از یک فاجعه بزرگ جلوگیری کرده است.

آنها همچنین می بینند که چیزی کم است. این جوانان که در میان بدبینی قابل توجهی بزرگ شده اند، به دنبال شواهدی هستند که نشان دهد این سیستم می تواند بیشتر از ایجاد رفاه به طور کلی انجام دهد. آنها به مدرکی نیاز دارند که نشان دهد می توانند بدون رها کردن مردم و جوامع به حال خود کار کنند. کسب‌وکارها – امیدوارم – به تلاش برای جهانی‌سازی بیشتر و ترویج گشودگی در برابر تغییرات فناوری ادامه دهند. اما اگر حتی دانشجویان MBA بخواهند به آن بپیوندند، باید دستور کار بسیار جسورانه تری را اتخاذ کنند که فرصت ها را برای همه افراد در اقتصاد به حداکثر می رساند.


این قطعه از کتاب هابارد اقتباس شده است دیوار و پل: ترس و فرصت های پس از تخریب

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü