چرا تلسکوپ فضایی جیمز وب در گویان فرانسه قرار دارد؟

[ad_1]

KURU، گویان فرانسه – یکی از اولین چیزهایی که مدیر پروژه قدرتمندترین تلسکوپ فضایی جهان می خواست به من نشان دهد تلسکوپ تنبل بود.

بیل اوکس، یک مدیر قدیمی ناسا، قبلاً چندین بار این حیوان را دیده بود که در نواری از جنگل عمیق روبروی یک هتل آویزان شده بود. گاو در حالی که ماشین را متوقف کرد، گفت: “آیا آن نوع درخت عجیب و غریب را اینجا می بینی؟” و تنبلی بی حرکت روی شاخه بلندی بود، تقریباً پنهان، با تکه‌هایی از خز خاکستری و سخت که از لای برگ‌ها نگاه می‌کرد.

گاو در اوقات فراغت خود یک عکاس است و اگرچه از تماشای پرنده در پناهگاه حیات وحش نزدیک خانه اش در مریلند لذت می برد، اما اینجا نیست، هزاران مایل دورتر در گویان فرانسه، برای حیات وحش محلی. Ochs اینجاست تا تلسکوپ فضایی جیمز وب را پرتاب کند، که سال‌هاست وجود داشته است.

صدها و حتی هزاران نفر دیگر از ناسا، آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی کانادا با هم روی این پروژه کار می کنند. کارکنان Arianespace، شرکت پرتاب اروپایی که موشک را فراهم می کند، نیز در اینجا حضور دارند و همگی با کارکنان محلی در مرکز فضایی گویان، فرودگاه فضایی که رصدخانه از آن بلند می شود، کار می کنند. عدد دقیقی وجود ندارد، اما افراد زیادی وجود دارند که همه بر حرکت ایمن تلسکوپ متمرکز شده اند که وقتی آینه های خود را به فضا باز می کند، دورتر از هابل را می بیند. این ماموریتی است که به اعماق جهان نگاه می کند و نور اولین ستاره ها و کهکشان ها را می گیرد. ماشینی که آنقدر به فضا سفر می کند که فضانوردان قادر به تعمیر آن نخواهند بود. پس همه این افراد می دانند که بهتر است این قسمت را تعمیر کنند.

پروژه وب اخیراً به دلیل ترکیبی از مشکلات فنی و محدودیت های آب و هوایی، در برنامه نهایی با تاخیرهای متعددی مواجه شد. در حال حاضر، شروع برای صبح روز 25 دسامبر برنامه ریزی شده است. دانشمندان از سراسر جهان مهمانی های شخصی ترتیب داده اند، اما اخیراً بسیاری از آنها به دلیل تغییر سریع نوع Omicron لغو شده اند. کورو، خانه فرودگاه فضایی، می‌توانست پر از افراد فضایی باشد، اگر تعداد زیادی از آنها در آخرین لحظه به دلیل ویروس کرونا، برنامه جدید یا هر دو لغو نشده بودند. افرادی که این سفر را انجام داده اند قبلاً به این مکان متعهد هستند و تا زمانی که تلسکوپ آن را ترک نکند، آنجا را ترک نخواهند کرد. ممکن است افرادی در اینجا در کریسمس بیش از هر جای دیگری در این سیاره متمرکز بر این مأموریت تاریخی باشند.

آکس به من گفت: “من 100 درصد مطمئن هستم که هر کاری از دستمان بر می آید انجام داده ایم تا احتمال موفقیت را به حداکثر برسانیم.” اما این بدان معنا نیست که شما عصبی نیستید.

رصدخانه وب در ایالات متحده مونتاژ شده است و بزرگتر از آن است که در هواپیما جا شود و به گویان فرانسه، قلمرو فرانسه در ساحل شمال شرقی آمریکای جنوبی می رود. از آن زمان، تکنسین ها رصدخانه را برای پرتاب آماده می کنند. این فرودگاه که توسط آژانس فضایی اروپا و CNES، آژانس فضایی فرانسه اداره می‌شود، در سال 1968 کشف شد. در اینجا، در چند صد مایلی شمال استوا، موشک‌ها زمان آسان‌تری برای ارسال محموله خود به مدار دارند و مقداری از حرکت را از چرخش می‌دزدند. از چرخش زمین. این فرودگاه طی سال‌ها محموله‌های مختلفی از جمله ماهواره‌های ارتباطی، کاوشگر مرتبط با عطارد و اکنون یک تلسکوپ فضایی ۱۰ میلیارد دلاری را ارسال کرده است.

کورو یک شهر ساحلی کوچک با 25000 سکنه است. انبه و درختان نخل در خیابان ها ردیف شده اند. روز با صدای جیر جیر یک درخت موز، پرنده ای سیاه بال کوچک با شکم زرد، و شب، حداقل در جایی که من می خوابم، با آواز قورباغه ها برجسته می شود. نشانه‌های متمرکز بر وب از «دیدن فراتر» و «فناوری فشار دادن» متصل به لامپ‌های خیابانی ممکن است احساس کنند که از فقر نسبی گویان فرانسه حذف شده‌اند، جایی که نابرابری درآمد به طور قابل‌توجهی بدتر از سرزمین اصلی فرانسه است. در کورو، بسیاری از خانه‌ها با سقف‌های قرمز و سنگ‌های سفید با دروازه‌های امنیتی احاطه شده‌اند. ساکنان کورو دو بار به شرایط کاری و پرداخت هزینه های فضاپیما اعتراض کرده اند. از ساحل، خالی در یک بعد از ظهر روز هفته، به استثنای برخی از بازوها که به شن ها نوک می زنند، می توانید سه جزیره را ببینید که وسعت آبی را می شکند. یکی از آنها جزیره شیطان است، مستعمره کیفری که در آن آلفرد دریفوس، افسر یهودی ارتش فرانسه که در دهه 1890 به اشتباه به جرم خیانت محکوم شد، در آن نگهداری می شود – یادآور این است که این مکان برای مدت طولانی توسط شخصیت های قدرتمند برای خود استفاده می شده است. به پایان می رسد. .

برخی از ساکنان خارج از شهر که در مأموریت وب کار می کنند، هفته ها در کورو بوده اند و زمانی که به آنها در فرودگاه فضایی نیازی نباشد – مثلاً اگر مشکل فنی موقتاً آماده سازی را متوقف کند – با منطقه آشنا می شوند. . آنها به باغ وحش رفتند و پروانه های آبی به اندازه یک جفت دست یا کوه میمون را دیدند، مسیری برای پیاده روی که به نام خود مطابقت دارد. مانند Ochs، بسیاری از آنها داستان های حیات وحش خود را دارند: آرنو مارسولیه، سخنگوی آژانس فضایی اروپا که از هلند اینجاست، در مورد ماری که در جاده دیده بود، به من گفت، آنقدر طولانی و غول پیکر که Marsolier تصمیم گرفت مار شما را بچرخاند. ماشین دور بزن و بعدا برگرد

اوکس در پاسخ به سوالی درباره تیم وب ناسا گفت: «اخلاق خوب تا خوب است. “آنها فقط خسته هستند. آنها از ابتدا هیجان زده هستند، می خواهند ادامه دهند، اما دلشان برای خانواده هایشان تنگ شده است.”

فصل بارانی تازه شروع شده است و در چند روز اخیر باران به طور ناگهانی از راه رسیده است و قبل از بازگرداندن آسمان به خورشید، منظره سرسبز را با انفجارهای کوتاهی غرق کرده است. مقامات اخیراً به دلیل آب و هوای بد راه اندازی وب را برای یک روز به تعویق انداختند، اما باران مشکلی ندارد. اینها بادهایی در ارتفاع بالا هستند. موشک آرین را نمی توان در چنین شرایطی پرتاب کرد، زیرا در صورت بروز ناهنجاری و انفجار راکت، بادها می توانند زباله، سوخت فضاپیما و سایر مواد خطرناک را برای مردم کورو حمل کنند.

سه شنبه شب با آکس بودم که خبر به تعویق افتادن انتشار دوباره از شب کریسمس تا کریسمس را دریافت کرد. همانطور که او به تلفن خود نگاه می کرد، منتظر بودم تا Ox پاسخ دهد. شاید یک جیغ آهسته یا حداقل یک آه عمیق. تنش اطراف این پرتاب به نظرم به اندازه رطوبت اینجا بود. اما آکس نگران نبود. با این حال، زمان را نمی توان کنترل کرد. و این پروژه ای نیست که در آن عجله دارید. Ox سالهاست که در این تجارت فعالیت می کند و می داند که چگونه کار می کند. او در سال 1983 به ناسا پیوست و عملیات هابل را هنگام راه اندازی رصدخانه در سال 1990 رهبری کرد. او دو ماموریت فضانوردی به هابل را برای تعمیر آینه تلسکوپ مشاهده کرد که با نقصی که دید او از فضا را مخفی کرد به فضا پرتاب شد. پروژه وب بیش از 25 سال است که در حال اجرا است. او تقریباً به این مدت تا دیر وقت طبق برنامه و بیش از بودجه کار می کند. یک روز دیگر یک تفاوت کوچک در طرح بزرگ پروژه است.

تا اینجای کار، کریسمس روز خوبی برای شروع به نظر می رسد. امروز، یک کامیون آبی کوچک که با حداکثر سرعت چهار کیلومتر در ساعت (2.5 مایل در ساعت) می خزد، موشک غول پیکر را با وب که در بالا ردیف شده بود، به سمت سکوی پرتاب کشید. موشک به سکوی متحرک خود متصل نبود. برونو جرارد، معاون عملیات در گویان فرانسه آریاناسپیس، در حالی که ایستاده بودیم و قبل از حرکت به آریان 5 نگاه می کردیم، گفت: آنقدر سنگین است که حتی در شرایط باد نمی تواند غلت بزند. آخرین باری که کسی رصدخانه را دید، هفته گذشته بود، زمانی که وب، تماما تا شده بود، به بینی آریانا فرو رفت. دفعه بعد که مخروط بینی باز می شود، وب به سمت مقصد خود در فاصله 1 میلیون مایلی از زمین حرکت می کند و پیچیده ترین استقرار روباتیک در تاریخ اکتشافات فضایی را آغاز می کند و تکه تکه می شود.

سارا کندرو، اخترشناس آژانس فضایی اروپا مستقر در بالتیمور، تلاش می‌کند بیش از حد به این فرآیند و اینکه چه چیزی اشتباه می‌کند فکر نکند. شما می توانید شب ها بیدار دراز بکشید و تمام سناریوهایی مانند: اگر این اتفاق بیفتد، چه می شود؟زمانی که در کورو ملاقات کردیم کندرو به من گفت. ما فقط سعی می کنیم در قسمت هایی که کنترل می کنیم واقعا عالی باشیم.” او آماده است ببیند که وب چه چیزی را در مورد جهان آشکار می کند – اولین ستاره ها و کهکشان ها، بله، اما همچنین سیارات فراخورشیدی، سیاهچاله ها و شگفتی های دیگر. کندرو به عنوان فردی که بر روی یکی از ابزارهای حساس علمی وب کار می کرد، برخی از پیشنهادات تحقیقاتی را که برای اولین مشاهدات این مأموریت پذیرفته شده بودند، بررسی کرد. آنها بسیاری از ایده های جذاب، بسیاری از راه های جدید برای نگاه کردن به جهان را توصیف کردند. “این دقیقاً شبیه است من واقعاً می خواهم ببینم چه اتفاقی برای این یکی می افتد. و، این واقعا عالی است. و، وای واقعا جالبهگفت کندرو.

ماموریت وب در حال حاضر، به همان آغاز، بسیار نزدیک است. اوچس به‌عنوان مدیر پروژه، می‌تواند چند ثانیه قبل از برخاستن از زمین، شروع را متوقف کند، اگر تیم او متوجه چیزی آزاردهنده در یکی از شهادت‌ها شود. او قبلاً برای روز بزرگ تمرین می کرد، اما وقتی دکمه را فشار داد، هیچ اتفاقی نیفتاد. معلوم می شود که برای ثبت فرمان باید کمی بیشتر فشار دهید.

گفتم پس بستگی به خودت داره. “تو آخرین دفاع در برابر هستی” و من در هوا برای نشان دادن مخاطرات عظیم و نامرئی اطرافمان دست تکان دادم.

آکس گفت: «تا زمانی که این را نگفتم از این موضوع عصبی نبودم. و سپس منفجر شد. او البته شوخی می کرد. او این پروژه را بسیار جدی می گیرد و معتقد است که تیم هایش بهترین ابزاری را که می توانستند ساخته اند. آکس گفت، اما این مهم است که اغلب بخندیم. او می گوید: «اگر نخندیم، برای برخی از اتفاقاتی که در این سال ها برایمان افتاده گریه می کنیم.

هیچ کس درگیر این پروژه – نه مهندسانی که پیچ ها را می چرخانند و نه دانشمندانی که برای اولین مشاهدات جدید آماده می شوند – نمی توانست تصور کند که وب در میانه یک بیماری همه گیر راه اندازی می شود. یا اینکه کارمندان در اتاق کنترل استارت‌آپ باید قبل از ورود آزمایش ویروس را انجام دهند و منتظر نتایج بمانند تا تصمیم بگیرند که آیا لحظه‌ای را که برای مدت طولانی تصور می‌کردند از دست خواهند داد. آنها نمی دانند چقدر دیگر اینجا می مانند، اما انگشتان خود را روی هم نگه می دارند. در حالی که ضروری است، آنها بر یک هدف واحد متمرکز هستند: بیرون آوردن این چیز از زمین و به فضایی که به آن تعلق دارد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testibuy instagram followersistanbul duşakabinsu tesisatçısımarmaris escorthtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmayabancı dizi izleMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet