چرا تغییرات آب و هوایی قیمت چوب را افزایش می دهد؟

[ad_1]

سال گذشته، چوب به یک ابرستاره شگفت‌انگیز اقتصاد ایالات متحده تبدیل شد که برای مدت کوتاهی از بیت‌کوین، طلا و S&P 500 سبقت گرفت و به « داغ‌ترین کالای روی کره زمین» تبدیل شد.

حالا دوباره داره تکرار میشه دیروز، بازار با قیمت بیش از 1200 دلار در هر هزار پا بسته شد، یک جهش در قیمت تنها با یک سابقه در تاریخ چندین دهه تجارت چوب. سال گذشته، من در مورد نقشی که تغییرات آب و هوایی در بی ثباتی چوب ایفا می کند، نوشتم. اثرات آن در حال حاضر حتی واضح تر به نظر می رسد. استینسون دین، تاجر چوب کلرادو گفت: «داستان قیمت چوب در واقع یک داستان تغییرات آب و هوایی است. توییت ها. او استدلال می کند که تغییرات آب و هوایی افزایش قیمت فعلی را دیکته کرده است و آن را قیمت چوب می نامد. “قیمت آب و هوا.”

برای کسب اطلاعات بیشتر، با دین که الوار از نیوجرسی به تگزاس می فروشد صحبت کردم. او گفت که جمعه شلوغ ترین روز سال برای فروش چوب بود. گفتگوی ما برای طولانی بودن و وضوح ویرایش شده است.


رابینسون مایر: آیا می توانید با توضیح دادن آنچه که یک تاجر چوب انجام می دهد شروع کنید؟

استینسون دین: من از تولیدکنندگان چوب می خرم و سه یا چهار ماه است که مالک آن هستم. بیشتر این زمان به تولید آن و حرکت با قطار از پرنس جورج، بریتیش کلمبیا، به دالاس یا آتلانتا اختصاص دارد. و وقتی کسی فردا به موجودی صنوبر نیاز داشته باشد، پول در می‌آورم.

به طور سنتی، یک الوار مشتری من است. اما می دانید که این بازارها چقدر دیوانه هستند، مردم همه جا به دنبال چوب هستند. بنابراین اگر مجبور به خرید آن هستید، به احتمال زیاد آن را به شما می فروشم.

مایر: آیا می توانید در مورد آنچه که از ابتدای همه گیری در بازارهای چوب رخ داده است بگویید؟

رئیس: ما یک رکورد جدید در تاریخ ثبت کردیم [for lumber] در آگوست 2020 – هنوز خبری نیست. سپس صعود را از روز شکرگزاری 2020 تا می 2021 آغاز کردیم. قیمت الوار همچنان به صعود، صعود و صعود ادامه داد تا جایی که کمی بیش از 1700 دلار در هر هزار فوت روی تخته بود. من به طور جدی این را معادل 17 دلار می دانم [a gallon for] گاز.

اما پس از آن همه چیز در تابستان به هم ریخت [last year]. کمتر از سه ماه طول کشید تا سقوط کرد. ما برای مدت کوتاهی وارد 400 شدیم، اما به سرعت بهبود یافتیم و حدود 500 تا 700 دلار کاهش یافتیم. یک هفته قبل از روز شکرگزاری دوباره شروع به افزایش کرد. و اکنون … ما دوباره در فاصله ای شگفت انگیز از بالاترین سطح تمام دوران هستیم. ما با 1300 دلار معامله می کنیم. این دیوانگی است، دیوانگی، دیوانگی.

مایر: قیمت تاریخی چقدر بود؟ میانگین.

رئیس: چهارصد! قانون قدیمی زمانی که من وارد تجارت شدم این بود: شما زیر 300 دلار خرید می کنید و بیش از 400 دلار می فروشید.

مایر: زمان بسیار عجیبی برای بازارها در همه جا بود – با کمبود نیروی کار، گزینه ها، مشکلات زنجیره تامین. چرا اینقدر مطمئن هستید که تغییرات آب و هوایی در اینجا نقش دارد؟

رئیس: در تجارت ما آن را تامین فیبر می نامیم. این کمبود فیبر، الیاف چوب، در کانادا است.

اکثر خانه ها در ایالات متحده از چوب کانادایی ساخته شده اند. بریتیش کلمبیا، کانادا، منطقه شماره 1 توسط سازنده است.

بنابراین، در سال 2009، 2010، حمله سوسک ها – سوسک کاج کوهستانی – جنگل های کانادا را ویران کرد. سوسک‌ها هر سال می‌آیند، اما به اندازه کافی سرد نشده است، سال‌های متوالی زیاد است، و تعداد زیادی زنده مانده‌اند. چوب برای از بین بردن سوسک ها دارای یک نقطه آبی است. برای مدتی، تقریبا هر دو نفر از آنها آبی به نظر می رسیدند. می توانید آن را در گوگل جستجو کنید – “نقطه آبی” برای مدتی یک تم تزئینی بود زیرا عالی به نظر می رسید.

شما باید درختان کشته شده توسط سوسک ها را قبل از پوسیدگی جمع آوری کنید، بنابراین آنها همچنان می توانند چوب ساختاری قانونی باشند. بنابراین دولت کانادا به شدت شروع به قطع درختان کرد و – این یک کلمه مهم در فرهنگ لغت است – قطع درختان مجاز سالانه AAC را باز کرد. AAC بیش از هر سیاست دولتی، از جمله نرخ بهره فدرال، بر آنچه که اکنون در حال آن هستیم، تأثیر گذاشته است.

بنابراین آنها به شدت متوقف شدند تا تمام درختانی را که سوسک ها را می کشند، بگیرند. بیشتر این الوار به چین رفت – چین بزرگترین تقاضا برای تمام مواد خام خروجی از رکود بود. نمی توانستیم بگذاریم درختان بایستند و منتظر رونق بازار مسکن باشند.

اما شما نمی توانید همه درختان را قطع کنید، بنابراین اکنون یکی وجود دارد بزرگ خطر آتش سوزی هر ساله در کانادا آتش سوزی های جنگلی رخ می دهد. این مورد انتظار است. اما فصل آتش سوزی در سال 2017 و 2018؟ در مجموع، این دو فصل آتش سوزی بیش از مجموع 20 سال گذشته در بریتیش کلمبیا هکتارها را سوزانده است.

مایر: و آیا سوسک های کشته شده را کشتند؟

رئیس: کشتن سوسک ها اوضاع را بدتر کرد. مثل اشتعال بود

مایر: در حال حاضر با AAC چه اتفاقی می افتد؟

رئیس: AAC دلیلی است که ما قیمت چوب بالاتری داریم زیرا دولت کانادا مالک 99 درصد زمین در آنجا است. بدین ترتیب هرس مجاز سالانه کاهش یافت در زیر سطوح قبل از کشتن سوسک ها در سال 2015. و از آن زمان، کارخانه های کانادایی در حال تثبیت هستند – هیزم کافی برای زنده ماندن وجود ندارد.

زمانی که من وارد صنعتی شدم که 10 سال پیش شروع شد، کانادایی ها مدام به ما می گفتند: “ما نمی توانیم ایالات متحده را ادامه دهیم.” و من مدام فکر می کردم این کارخانه های چوب بری کانادایی است که در مورد موقعیت خود صحبت می کنند. اگر به قیمت های 500 دلار، 600 دلار برسیم، چوب های زیادی در آنجا وجود دارد و شما شروع به برش آنها خواهید کرد، زیرا این یک بازگشت عالی است.

تولیدکنندگان چوب یک گروه منضبط نیستند. هر بار که از 500 دلار تجاوز کردیم، آن را لحاظ کردند و به 400 دلار یا کمتر برگشتیم. مثل همیشه. بنابراین در آگوست 2020، همه ما منتظر این بودیم – 500 دلار، 600 دلار، 700 دلار خواهد بود و من به اطراف نگاه می کنم، سلام بچه ها، تولید کجاست؟ و ما به 800 دلار، 900 دلار می رویم.

بنابراین من شروع به توییت کردم: این یک مشکل تامین است. این بر خلاف هر بازار دیگری است که هر یک از ما تاجران چوب تجربه کرده ایم، جایی که آسیاب ها همیشه ظرفیت تولید بیش از حد را داشته اند. من کاملاً به این واقعیت اعتقاد داشتم که این آسیاب ها بارگیری شده اند.

مایر: آیا اشاره کردید که تغییرات آب و هوایی نیز به رالی فعلی کمک کرده است؟

رئیس: هفته شکرگزاری، بریتیش کلمبیا یک رودخانه جوی داشت. معمولا برف میاد اما آن‌ها در ونکوور و در منطقه چوبی خارج از فصل، باران سیل آسا داشتند. و هنگامی که آتش دارید، کنترلی بر خاک ندارید، بنابراین اکنون فرسایش دارید – و وقتی باران می بارد، رانش زمین و سیلاب دارید.

و با آن، دومین رالی چوب آغاز شد. فکر می کنم دومین رالی چوب اجتناب ناپذیر بود، اما زود شروع شد. با توجه به عکس ها و عناوین سیل می توانید پایین و معکوس قیمت را تعیین کنید. درختان را از بین نبرد، نه فعالیت های کارخانه چوب بری، بلکه زیرساخت های عرضه الوار به بازار را از بین برد.

و این یک مشکل است اگر در آتلانتا هستید. زیرا شما این الوار را خریدید و انتظار داشتید تا شش هفته دیگر به دست شما برسد و اکنون گیر کرده است. اقلامی که در ماه نوامبر خریداری شده اند و باید در ماه نوامبر ارسال شوند، اکنون اعلان های ارسال را دریافت می کنم. بنابراین ما 10 هفته عقب هستیم.

اکنون بریتیش کلمبیا تنها منطقه تولید الوار نیست. مناطق دیگر توانسته اند از وضعیت اسفبار او استفاده کنند. اما چوب کافی برای جایگزینی بریتیش کلمبیا که کاملاً از بازار جدا شده است وجود ندارد.

بنابراین من در توییتر گفتم، قیمت چوب قیمت آب و هوا است. و حکایت قیمت الوار حکایت اقلیم است. اگر هنوز درختان سوسک کشته می شد و راه آهن های ما شسته نمی شد، کارخانجات چوب بری می توانستند مانند سال 2006 با این بازار رفتار کنند. قیمت هرگز از 500 دلار تجاوز نمی کرد زیرا آنها تمام ظرفیت مورد نیاز خود را دارند.

من فکر می کنم بهترین مقایسه این است که چند خانه را در بالا تکمیل کرده ایم [of the last housing boom] و الان چقدر تموم کردیم در سال 2004 و 2005، ما سالانه 2 میلیون خانه را تکمیل کردیم. ما اکنون در حال تکمیل 1.3 میلیون خانه در سال هستیم. قیمت الوار سه برابر شده اما 40 درصد مسکن کمتر تولید می کنیم. چیزی اشتباه است.

مایر: توضیح کلاسیک تورم این است که دلارهای بسیار زیاد به دنبال کالاهای بسیار کم هستند. معمولاً ما می گوییم خوب، فدرال رزرو باید نرخ بهره را افزایش دهد و مقداری دلار از سیستم خارج کند. اما اگر تغییرات آب و هوایی باعث کمبود کالا شود، آیا افزایش نرخ کمک خواهد کرد؟ آیا سیاستی وجود دارد که مفید باشد؟

رئیس: بدون شک افزایش نرخ بهره تقاضا برای مسکن را کاهش می دهد. اما اگر به اندازه کافی تقاضا را کاهش دهید تا قیمت چوب را کاهش دهید، اقتصاد را نابود می کنید. برای اینکه بتوانیم قیمت چوب کمتری داشته باشیم، سالانه تنها یک میلیون خانه می توانیم بسازیم. آیا مطمئنید که می خواهید این کار را انجام دهید؟ خیر افزایش نرخ ها دیگر باعث رشد درختان نمی شود.

بنابراین مشکل زمانی که من به آن نگاه کردم این بود که چگونه عرضه را افزایش دهیم؟ خوب، بیایید به شیوه‌های جنگل‌های پایدار، تخریب، باز کردن جنگل‌های ملی برای قطع درختان استراتژیک نگاه کنیم. ما منابع طبیعی در شمال غربی اقیانوس آرام داریم که از سال 1993 از آنها استفاده نکرده ایم. و ما باید این را به طور پایدار در نظر بگیریم. در واقع، انجام ندادن آن خطرناک است. ما به وفور کاج زرد جنوبی داریم که برای ساختن خانه استفاده نمی شود. آیا می‌توانیم روش کشت کاج زرد جنوبی را اصلاح کنیم تا [can be used for home building]?

اگر ما تا این حد به الوار کانادایی وابسته هستیم، برای تغییر کدهای ساختمانی برای چوب چه کاری می توانیم انجام دهیم. انجام دادن آیا من دارم آیین نامه های ساختمانی به الوار با مقاومت های مختلف نیاز دارند. هر چه به سمت شمال جلوتر می روید، درختان قوی تر می شوند زیرا هوا سردتر است و حلقه ها تنگ تر می شوند. آیا می توانیم به برخی از گونه های کانادایی به جز صنوبر نگاه کنیم؟ آیا می توانیم از پوندروز بور از واشنگتن استفاده کنیم؟ کدهای ساختمان محلی هستند، بنابراین این یک مشکل غیرمتمرکز بزرگ است.

در نهایت، زمانی که چوب کانادایی از مرز ایالات متحده عبور می کند، مالیاتی بر آن وضع می کنیم. من فکر نمی کنم اگر فردا مالیات را حذف کنید، قیمت ها کاهش می یابد. اما این باعث می‌شود که در صورت ارزان بودن چوب، قیمت‌ها کاهش یابد.

مایر: خیلی ممنونم. آیا چیز دیگری وجود دارد که باید در مورد آن صحبت کنیم؟

رئیس: نوسان چیزی است که بازارها را می سازد. نوسانات شدید، چیزی که ما در حال تجربه آن هستیم، بازارها را متلاشی می کند. زنجیره تامین شکسته است. شما نمی توانید پیش بینی کنید [prices]. تا آنجا که به الوار مربوط می شود، تغییرات آب و هوا خود را در بی ثباتی شدید، کمبود عرضه و تغییر الگو در رفتار بازارهای چوب برای دهه ها نشان داده است. قیمت چوب دومین بالاترین قیمتی است که تاکنون داشته است، امروز، در این زمان…چند وقت. و از رانش زمین ته نشین می شود که از سوختگی ته نشین می شود که از کشتن سوسک ها ته نشین می شود. سابقه زیرساختی وجود دارد. تاریخچه آب و هوا وجود دارد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesmobil ödeme bozdurturkcell mobil ödeme bozdurmavodafone mobil ödeme bozdurmaKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü