چرا بعد از سقط جنین به دوست دختر باردارم تعقیب کردم؟

[ad_1]

من به عنوان مادر یک پسر بچه 5 ساله صمیمی، پدر و مادر شدن را با تمام شگفتی ها و فرسودگی هایش تجربه می کنم. چهار سقط هم داشتم که همچنان عزادارم. این ضررها به دیگران منجر شد: من رابطه نزدیکم را با دوستانی که بچه اول، دوم و سوم خود را باردار شدند، رها کردم. گاهی اوقات شادی آنها را برای تماشا کردن خیلی دردناک می دیدم.

وقتی مردم به طور معمولی عکس های اولتراسوند خود را در اینستاگرام منتشر می کنند، چشمانم را می بندم و با نگاهی به اسکن های ویرانگر خودم نفس می کشم. اگر نزدیک نباشیم، پست را “لایک” می کنم و سپس آن را پایان می دهم. هیچ کس هرگز در این مورد با من روبرو نشده است. من مطمئن نیستم که آنها حتی متوجه شده اند.

یک بار بارداری یک دوست خوب برای من آنقدر دردناک بود که صریح تر به او نزدیک شدم. ما همین تاریخ را داشتیم و در یک کافه همدیگر را ملاقات می‌کردیم تا کیک شکلاتی بخوریم و تمام «اول‌هایی» را که فرزندانمان به اشتراک خواهند گذاشت تصور کنیم. بعد بچه ام را از دست دادم. او یک دختر به دنیا آورد و من ناپدید شدم. او برای من پیام های گیج کننده ای در فیس بوک فرستاد: “دلم برات تنگ شده”، “آیا مرا فراموش کردی؟”

در آن لحظات، من کاملاً احساس تنهایی می‌کردم، اگرچه طبق گفته کالج آمریکایی زنان و زایمان، 10 درصد از بارداری‌های شناخته شده به سقط جنین ختم می‌شوند و طبق اعلام موسسه ملی بهداشت، 12 تا 15 درصد از زوج‌ها پس از یک سال برای باردار شدن تلاش می‌کنند. از تلاش برآمدگی برآمده دوستم یادآور بیولوژیکی چیزی بود که قرار بود مال من باشد. دلم برای بچه زنده ای که باید به دنیا می آورد تنگ شده. دلم برای دوستم هم تنگ شده

من به اینکه روح او هستم افتخار نمی کنم. اما میریام کیرمایر، روانشناس بالینی که بر دوستی متمرکز است، به من گفت که درد شدید از دست دادن بارداری می تواند بر هر توانایی برای ابراز خوشحالی واقعی از تولد یک دوست سایه افکند، حتی اگر این شادی در اعماق سطح وجود داشته باشد. او گفت: “بسیار دشوار است که اجازه دهیم هر دو احساس با هم وجود داشته باشند یا به طریقی با آن ارتباط برقرار کنیم که احساس امنیت کنیم.”

من تنها کسی نیستم که این تجربه را دارم. هنگامی که دینا ویلسون، پزشک 43 ساله اورگان، در اینستاگرام درباره شکست مکرر IVF و چگونگی ایجاد آن به دلیل ظاهر شدن پیام های بارداری در برنامه پستی منتشر کرد، یکی از دوستان در آن زمان پاسخ داد: “من نمی فهمم چرا می توانید ویلسون به من یادآوری کرد که برای کسی که بارداری را اعلام می کند خوشحال نباش. او با سخنان دوستش همدردی کرد، اگرچه راه انتقال آنها نیش خورده بود. “چه وضعیت وحشتناکی است که کسی به شما بگوید باردار است، و هر چیزی که احساس می کنید بسیار غم انگیز و دلخراش در مورد خودتان است – در مورد آنچه بدن شما نمی تواند انجام دهد و آنچه شما نمی توانید داشته باشید.”

پس از این رویارویی، ویلسون دیگر در مورد اینکه بارداری دوستانش چه احساسی در او ایجاد می‌کند سخن گفت و در عوض زمانی که فردی باردار می‌شد، گاهی برای همیشه کنار کشید. حالا شوهرش به “قبرستان دوستی” آنها اشاره می کند. با این حال، پس از اینکه ویلسون از خود بچه دار شد، دوستی را که به لطف طرف مقابل نسبت داده بود، اصلاح کرد، و همچنین این واقعیت که بچه دار شدن برای او کمتر دردناک بود.

کویانا برت، یک غیرانتفاعی 35 ساله که در جورجیا زندگی می کند، نیز بی سر و صدا ارتباط خود را با چندین دوست قطع کرد. او پس از اینکه در محافل اجتماعی خود در مورد چهار فقدان غیرقابل توضیح و مراقبت های پزشکی ضعیفی که دریافت کرده است، اظهار داشت که با اظهارنظرهای تحقیرآمیز مواجه شده است: “چیست؟ شما آیا من با یک بچه رفتار خواهم کرد؟ “و” احتمالاً به خاطر همه چیزهایی که در دنیا می گذرد یک چیز خوب است. “وقتی بهترین دوستش باردار شد، برت به حمام نوزاد نرفت.” من دروغ نمی گویم. “او به من گفت: “من با ارواح بسیار عصبانی بودم.” از آن زمان، برت جامعه‌ای در دختران هانا پیدا کرد، گروهی که از ناباروری و سقط جنین زنان سیاه‌پوست حمایت می‌کرد و به او کمک کرد تا رابطه‌اش را با دوستان والدینش حفظ کند، زیرا او دیگر نیازی به جلب حمایت آنها برای جنگیدن احساس نمی‌کند. باروری

این مشکلات می تواند یک دوستی را به طور گسترده ای از بین ببرد. روزاریو سبالو، استاد روانشناسی و رئیس کالج جورج تاون در دانشگاه جورج تاون، پژوهشی را بر روی 50 زن آفریقایی-آمریکایی که با ناباروری دست و پنجه نرم کرده اند یا در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می کنند، انجام داده است. او به من گفت: “تجربه ای که آنها داشتند به قدری دردناک بود که طاقت نداشتند در مورد آن با افراد دیگر صحبت کنند.” زنان ساکت و منزوی بودند، گاهی از شرم. سبالو این را تا حدی به درونی‌سازی «حکم مادر» نسبت می‌دهد، مفهومی که در یک مطالعه بنیادی از دهه 1970 نام‌گذاری شد که زنانگی را مادری تعیین می‌کند.

برای برخی افراد، درک این موضوع که نمی‌توانند به راحتی والدین بیولوژیکی شوند یا نه، کل زندگی آنها را تغییر می‌دهد – از جمله روابطشان. کیرمایر گفت: «ما تصور می کنیم که همزمان با دوستانمان بچه داشته باشیم و شاهد رشد فرزندانمان در کنار هم باشیم و این فصل بعدی داستان های دوستی ما است. او اضافه کرد که ناتوانی در هماهنگی و ناگهانی نداشتن اشتراکات زیاد، می تواند نوعی از دست دادن دیگر را احساس کند. در سوی دیگر معادله، دوستانی که مشغول تربیت جدید هستند، ممکن است انرژی لازم برای برقراری ارتباط با کسی را نداشته باشند که کمتر و کمتر با او اشتراک دارند.

با این حال، من می خواهم باور کنم که دوستی های پایدار و بی قید و شرط وجود دارد. که می توانند لذت والدین شدن و انزوای بی رحمانه ناباروری را تجربه کنند. اینکه آنها به اندازه کافی بزرگ هستند هم برای والدینی که تحت تأثیر تربیت فرزندان در جامعه ای محروم هستند و هم برای شخصی که هر کاری انجام می دهد تا در همان وضعیت دلسرد کننده قرار بگیرد. اینکه هر دو کشور زندگی کاملی دارند که گاهی راضی کننده و گاهی وحشتناک است. فاطمه لاتان، مدیر شبکه های اجتماعی 34 ساله، گفت: “اگر ما نتوانیم دوستی مبتنی بر عشق، ارتباط، حقیقت و صداقت داشته باشیم، پس من نمی توانم آنجا باشم زیرا بخشی از انسان بودن آسیب پذیر است.” در یک مرکز بهداشتی در آرکانزاس که نمی توانند بچه های بیولوژیکی داشته باشند، به من گفتند.

من خیلی دلم می خواهد باور کنم که این دوستان آنجا هستند، اما هنوز یکی برای خودم پیدا نکردم.

همانطور که در مورد این مقاله گزارش دادم، از این که هرگز به دوستم شخصاً نگفتم چرا ارتباطم را قطع کردم، احساس گناه کردم. چند ماه بعد از اینکه برای اولین بار او را تعقیب کردم، به او پیام دادم که به او بگویم برای ملاقات با او خیلی درد دارم. اما من دیگر او را ندیدم. از غم و اندوه و عواقب جسمی از دست دادن خود می لرزیدم که در میان متخصصان باروری در جستجوی پاسخ حرکت می کردم. من باور داشتم که با رها کردن دوست دخترم از تعهد گوش دادن به داستان غم انگیزم همدلی می کنم، در حالی که او در حال تجربه چیزی بود که من فقط می توانستم تصور کنم که یک پایان خوش باشد – و این انتخاب سالم تری برای رفاه خودم بود.

من اخیراً با لو منسفیلد، یک پرستار ثبت نام شده به نام مادر کار در اینستاگرام تماس گرفتم و او داستانی را به اشتراک گذاشت که شبیه تصویر آینه ای ناخوشایند من بود. زوجی از حلقه اجتماعی نزدیک او همزمان با منسفیلد باردار بودند، اما دختر دوستان تنها یک هفته زندگی کرد، در حالی که منسفیلد و همسرش بدون هیچ مشکلی دختر بچه خود را از بیمارستان گرفتند.

اگرچه منسفیلد غذا، کارت هدیه و دعوت نامه می فرستاد، اما دوست پسرش دیگر مستقیماً با او تماس نگرفت. منسفیلد مشتاق دوستی است. اما در پایان مکالمه ما، او به من گفت: “آنها به من چیزی بدهکار نیستند… برای کسانی که در حالت از دست دادن هستند، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که بفهمید چگونه گاهی اوقات یک روز دیگر را برای خود بگذرانید. و برای بقیه، فقط باید با آن کنار بیایم.» می‌دانستم که قبل از قطع کردن تلفن، وقتی برای همدیگر آرزوی موفقیت می‌کردیم، هر کدام از ما با خاطرات دوستان سابق خود صحبت می‌کردیم.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsüiqos fiyat