چرا انجیلی ها اولین پذیرندگان فناوری های جدید هستند؟

[ad_1]

Уاسقف مرغ دی جی سوتو در حال ایراد خطبه کریسمس امسال – پنجمین کریسمس او در متاورس – او توسط ارواح احاطه خواهد شد. سوتو به من گفت: “فکر می کنم قسمت مورد علاقه من زمانی خواهد بود که فرشتگان زیادی بیایند و چوپان ها در مزرعه باشند، و ما چند جلوه نور و فرشته در آسمان خواهیم داشت.” گله او متشکل از 200 نفر، با هدفون های واقعیت مجازی، درست در وسط همه چیز خواهند بود، در ساختمان VR بیت لحم قدم می زنند یا اوج می گیرند.

سوتو در سال 2016 کلیسای VR را تأسیس کرد، به این معنی که او مدتها قبل از اینکه Facebook-cum-Meta این کلمه را به یک نام رایج تبدیل کند، در دنیای متاورز موعظه کرد. در آن زمان، سوتو و هم بنیانگذارانش بیشتر تجربه حضور در یک کلیسای فیزیکی را تکرار کردند: نیمکت های واقعیت مجازی و یک کشیش روی صحنه بودند که موعظه می کردند. اما سپس “لامپ در مغز ما می درخشد و ما مانند صبر کنید – ما در ماتریس هستیم. ما در فراجهانی هستیم، جایی که امکانات بی پایان هستند زیرا زمان و مکان را کنترل می کنیم

برای او منطقی نبود که آواتارهایی در مکان‌های مجازی خالی باشد، زمانی که می‌توانستند از طریق سرزمین مقدس یا از طریق تاریکی به سوی نور قدم بزنند. سوتو گفت که اهل محله او از صحنه‌های VR از کتاب مقدس که واقعاً می‌توانستند آن را تجربه کنند – به عنوان مثال، پس از موسی در آن سوی دریای سرخ – و استعاره‌های بصری الهام‌گرفته از قسمت‌های کتاب مقدس هیجان‌زده شدند. این تجربیات کتاب مقدس را به گونه ای متفاوت روشن می کند زیرا شما آنجا بودید. فکرش را کردی، حسش کردی، حسش کردی، از کنار بوته ی در حال سوختن گذشتی.»

اسoto می تواند یک پیشگام باشداما او تنها نیست. با اشاره به تلاش های چندین کشیش انجیلی، مقاله ای از نوامبر 2021 محدوده، یک نشریه مسیحی با تمرکز بر رشد کلیسا، اعلام کرد: «زمان ورود به عرصه مأموریت مجازی فرا رسیده است.» این داستان کشیش هایی مانند جیسون پاولینگ را توصیف می کند که مانند سوتو، سال ها کلیسای مجازی را پذیرفته است. پس از تلاش برای حفظ جماعتش در شهر یوبا، کالیفرنیا، پاولینگ شروع به انجام خدمات و گروه‌های کوچک در AltspaceVR کرد، جایی که او موفق شد با شبکه بزرگ‌تری از کلیسای نشینان ارتباط برقرار کند و طبق شعار کلیسای خود به «همه دنیا برای عیسی» برسد. .

در حالی که رویکرد سوتو به کلیسا ممکن است جدید به نظر برسد، اما در زمینه نگرش انجیلیان آمریکایی نسبت به رسانه ها و فناوری جای تعجب ندارد. انجیلی ها سابقه ای طولانی از والدینی زودرس و بی حوصله دارند. پس از محاکمه اسکوپز در سال 1925، زمانی که مخالفت آنها با آموزش تکامل در مدارس به طور گسترده در رسانه ها مورد تمسخر قرار گرفت، بنیادگرایان مسیحی آن زمان دوباره گروه بندی کردند، نام تجاری خود را تغییر دادند و به “نو-انجیلی ها” معروف شدند. (بعداً آنها را رها کردند نئوآنها تصویر جدید خود را از خود در رادیو تبلیغ کردند و صدای انجیلی ها مانند چارلز فولر و امی سیمپل مک فرسون را تقویت کردند، چهره های سالم و عامیانه ای که آموزش مذهبی را با موسیقی و سرگرمی ترکیب می کردند. بیلی گراهام، که گاهی به عنوان «پاپ انجیلیسم» شناخته می‌شود، مطابق با فرهنگ عامه در دهه 1950، World Wide Pictures را در سال 1953 تأسیس کرد. انجیلیان دهه 1980 به بسیاری از پیروان خود ثابت کردند که نقش برجسته و حیاتی ایفا می‌کنند. در فرهنگ معاصر آمریکا بعدها، در دهه 1990، موسیقی معاصر مسیحی نیز همین کار را کرد.

در عصر دیجیتال، مؤمنان انجیلی همچنان با ورود به روح زمانه از فناوری رسانه استقبال می کنند. انجیلی ها اغلب در مورد فراخوانده شدن برای “در، اما نه خارج” بودن از جهان صحبت می کنند، به این معنی که احساس می کنند باید از فناوری های فرهنگ سکولار برای انتشار پیام ها و ارزش های خود استفاده کنند. و در حالی که چندین انجیلی برجسته از رسانه های دیجیتال اجتناب کرده اند، بسیاری از آنها مشتاق بوده اند.

من 10 سال را صرف تحقیق در مورد کلیساهای چند رسانه ای، به اصطلاح کلیساهای نوپا و شرکت های فناوری مبتنی بر ایمان کردم. من هکاتون‌هایی نوشتم که در آن کدنویس‌ها برای ایجاد برنامه‌های مخفی کتاب مقدس که می‌توانستند مخفیانه در مکان‌هایی که تبلیغ دینی غیرقانونی بود باز شوند، رقابت می‌کردند. من با آینده پژوهان انجیلی، کشیشانی که بنیانگذاران شده اند و برنامه نویسانی که کشیش شده اند ملاقات کرده ام. بسیاری از انجیلی های فنی به من گفته اند که معتقدند حفظ فناوری های رسانه ای جدید تنها راه جذب نسل جوانی است که در حال دور شدن از دین هستند. دیگران احساس کردند که آزمایش‌هایشان ممکن است حتی به بازخرید خود اینترنت کمک کند، یا می‌توانند بخشی از تسریع بازگشت عیسی یا رستگاری با تحقق پیش‌گویی مکاشفه برای بازگشت مسیح پس از موعظه انجیل او به «هر ملتی» باشند. ، قبیله، زبان و مردم.»

انجیلی ها حداقل از سال 2009، زمانی که داگ استس کتاب را نوشت، در حال بررسی چیزی بوده اند که ما اکنون آن را متاوره می نامیم. SimChurch، التماس از مسیحیان برای راه اندازی کلیساها در بازی آنلاین محبوب دوم زندگی. او نوشت: «تغییری در کلیسای مسیحی در حال رخ دادن است که قرن هاست اتفاق نیفتاده است. «در آغاز قرن بیست و یکم، کلیسا نه از نظر سبک، مکان، احساس یا حجم، بلکه در دنیایی که در آن وجود دارد شروع به تفاوت کرد. گردهمایی جدیدی از مؤمنان در حال ظهور است، کلیسایی نه در دنیای واقعی آجر و ملات، بلکه در دنیای مجازی آدرس‌های IP و تجربیات مشترک.» انجیلی ها جوامع آنلاین را در Second Life سازماندهی کردند، زمانی که فیس بوک هنوز در روزهای اولیه خود بود. در واقع، زمانی که فیس بوک تغییر نام خود را به متا، سوتو اعلام کرد توییت ها«بله، متاورز از قبل اینجاست. ما از متا به متاورس استقبال می کنیم.

و اکنون که متا اهداف خود را روشن کرده است، حتی تعداد بیشتری از انجیلی ها VR و Web 3.0 را جدی می گیرند – و سعی می کنند بفهمند چگونه می توانند در این آینده بالقوه جا بیفتند. تام پاوند، کشیش پردیس آنلاین در کلیسای مسیحی نیو لایف در شانتیلی، ویرجینیا، می نویسد که “ترک متا در فراجهان، کلیسا و خدمت VR را مشروعیت می بخشد.” به بی توجهی شدید رهبران سنتی وزارتخانه … واقعیت این است که افراد روزافزون در این فضا و شرکت‌های بیشتری مانند متا، اپل و آمازون که VR را آغاز می‌کنند، یک فرصت واقعی برای خدمت وجود دارد که کلیساها می‌توانند در نظر بگیرند.

پاوند ادامه می‌دهد: «وزارت آنلاین اینجاست که می‌ماند، و کلیساهایی که در این زمینه سرمایه‌گذاری نکنند، نخواهند بود».

در حالی که پیام فیس بوک تخیل انجیلی را تحریک می کند، ارزش این را دارد که بدانیم هنگام آزمایش در جوامع معنوی آنلاین با شرکت های بزرگ چه چیزی را می توان از دست داد. در تحقیقاتم، در مورد اینکه چگونه تغییر به پلتفرم‌های دیجیتال کل فرهنگ انجیلی را تغییر داده است نوشتم – به نحوی برای بهتر شدن، به عنوان مثال با توانمند کردن ده‌ها زن برای صحبت علیه سوء استفاده در کنوانسیون باپتیست جنوبی، بزرگترین سازمان انجیلی در ایالات متحده، یا روشی که به پادکست‌های مسیحی سیاه‌پوست ابزارهایی برای افزایش مخاطبان آنلاین داده است که اکنون با بزرگ‌ترین کلان کلیساهایی که توسط دولت انجیلی سفیدپوست اداره می‌شوند، رقابت می‌کنند. اما زمانی که فناوری در اعمال مذهبی ادغام می شود، این پتانسیل را دارد که آن را به روش های دیگری تغییر دهد. فناوری اغلب نوید بی طرفی و فراگیری را می دهد، اما گاهی اوقات تأثیر معکوس دارد.

همانطور که کلیساها به سمت ماوراء جهان حرکت می کنند، تحت فرمان فیس بوک و سایر شرکت های بزرگ فناوری هستند که برای مالکیت زمین مجازی که شامل آنها می شود رقابت می کنند. زمانی که Oculus که از دانشگاهم قرض گرفته بودم، نتوانست با حساب کاربری من در فیس بوک که مدت ها خوابیده بود همگام شود، به یاد این موضوع افتادم، که مانع از استفاده از آن برای پیوستن به VR Church شد. در عوض، من خدمات Soto را از طریق پلتفرم استریم Twitch که متعلق به آمازون است تماشا کردم. وقتی وارد شدم، انتظار داشتم سوتو را در حال موعظه خود ببینم. درعوض، آگهی دریافت کردم با متن بنر «تصویر بنر کلیسای VR بلافاصله پس از این مکث آگهی». به نظر می رسید در هر مرحله با دروازه بانانی روبه رو می شدم که بیش از یک دهه دنیای دیجیتال را کنترل کرده بودند و اکنون به دنبال کنترل – و سود بردن – فراجهان بودند.

Фیا سوتو، چوپان گله او در پنج سال گذشته در حال ساختن جامعه بوده است. او توضیح می‌دهد که چگونه در متاورز، اعضای محله‌ای را که نمی‌توانند شخصاً در کلیسا شرکت کنند، غسل تعمید می‌داد، چگونه کلیسای VR او مکانی بود که «هیچ جمله‌ای برای نژاد یا وزن یا همه این چیزها وجود ندارد که ما به طور سطحی، ناخودآگاه مردم را قضاوت می‌کنیم» وقتی با آنها ملاقات می‌کنیم. دنیای فیزیکی

و او نگران است که متاورژن رشد کند. سوتو به من گفت: «عصر اطلاعات رو به پایان است و عصر تجربه شروع می شود. به همین دلیل است که خطبه کریسمس امسال او قدیم و جدید را با هم ادغام می کند.

در ابتدا، افرادی که گرد هم می آیند، سرودهای کریسمس را می خوانند، همانطور که در یک کلیسای سنتی انجام می دهند، اما سپس آنها را به یک سفر آزمایشی از طریق بیت لحم می برند. او هیجان‌زده است که این ساخت‌وساز جدید را با جماعتش به اشتراک بگذارد – آنها با هم مسیر را طی می‌کنند و صحنه عیسی مسیح را به صورت سه بعدی می‌بینند – اما او همچنین می‌داند که امسال ممکن است احساس کمی متفاوت داشته باشد، حالا که متاورس رسما امضا شده است. توسط متا – و آینده فرهنگ، معنویت، بیان بیشتر و واضح تر توسط شرکت های بزرگ فناوری و روحیه های کارآفرینی که آنها را زنده می کند شکل می گیرد.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagraen iyi bayan azdırıcı hangisigeciktirici hapVan Escortinat box açılmıyorMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsüiqos fiyat